Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » "zajímavé" mince

Vykupminci.cz
Numisargo

"zajímavé" mince

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Konkrétní mincí jsem si zvěšil na obrazovce na velikost kola u auta :) ....fot není nejlepší,vyjímaje hvězdu,jsou zde další markanty. ...
Již zmiňovaný nepatrných jakoby dvojraz na vrchním okraji erbu....
Plameny v erbu. .....
Detaily v lístky.....averz
I samotna nepravidelnost okraje(muže byt vlivem polohy fotky)
Celkově mi mince nevoní. ...za měsíc prostě falzum
Moderátor
Také jsem si všiml staniho foto mince také falza bez teček.....
Jen bych chtěl upozornit zdejši kolegy,že posuzování na základě spodního obloučku čísla 9.,se již posunulo dál, padělatelé to částečně ovládají ikdyž docela obyčejně a nedokonale :) (tvarem jakoby do háčků).....
Registrovaný uživatel
Čím víc jim tuna budete radit tím líp pro ně
Moderátor
bossi napsal
Čím víc jim tuna budete radit tím líp pro ně



Jsem si toho pokaždé moc dobře vědom,ale někdy okolnosti mě, nás nutí. ...(a možná i to naše zatracene ego)....
Vzpomínám si na Evropu tohle všechno řešil konkretně přes mail a dělal dobře. ....ale i tak si "seru, sereme,,jen do vlastního. ...
Registrovaný uživatel
Neverim svym ocim co se zde o vzacnejsi variante 50 hal 1969 „bez tecek“ lze vsechno docist. Ujasneme si nejdrive fakta o teto variante.
Varianta 50 hal 1969 „bez tecek“ vznikla tak, ze standardni razidlo reversu 50 hal bylo omylem sparovano s razidlem aversu 10 hal 1969. Vznikla tak tzv. krizena razba. Aby se dalo vse spolehlive porovnat, vyfotil jsem dnes rano na jedne fotce avers 10 hal 1969 spolu s aversem standardniho 50 hal 1969 („s teckami“) a pro srovnani k ni pripojil jeste foto aversu diskutovaneho kusu z Aukra (viz odkaz od onkrota = prispevek 1). Bohuzel foto diskutovaneho kusu z aukra je nekvalitni. Fotak nebyl kolmo k minci, je to videt podle toho ze je sisata, vyska mince je na fotce mensi nez sirka. Proto budi horni cast stitu (pavezy) dojem ze je tam dvojraz. Kdyz jsem ruzne naklanel svuj 10 hal 1969, tak pri urcitem stupni nakloneni a nasviceni budil dojem podobneho dvojrazu.
Kdo si foto originalu 10 hal 1969 pozorne prohledne tak uvidi ze od standardniho 50 halere 1969 („s teckami“) se lisi nejen ve vysce cislic letopoctu, ale i pismem s patkami. Take hvezda nad hlavou lva je u 10 hal jina, vetsi, a je blize ke hlave lva. To je ale naopak podpurny argument pro minci z Aukra, kde to vypada shodne.
Takze abych to shrnul, jedine relevantni porovnani je mozne pouze s originalnim 10 hal 1969 a nikoliv s jinymi 50 hal 1969 „bez tecek“ i kdyz pochazeji z renomovane aukce. Na 50 hal 1969 „bez tecek“ z Aukra (viz odkaz od onkrota) nevidim zadne zasadni odlisnosti od aversu originalniho 10 hal 1969. Ke 100% verdiktu o originalite by to ale chtelo jine, kvalitnejsi a nezkreslujici foto a nebo osobni prohlidku mince.
Odkaz na srovnavaci foto:
http://imgworld.cz/s3/pNG1tbuv8o.png
- vlevo: mince z Aukra - viz odkaz od onkrot, prispevek 1
- uprostred: original 10 hal 1969
- vpravo: original standardniho 50 hal 1969 ("s teckami")
Moderátor
Mitome ten 10 hal v odkazu je známa chyboražba poznáš to podle dvou rázu po obvodu......
Jinak bossi má pravdu. ...
A s těmi falzami s 9 háček v letopočtu je to celkem již známe..
Myslím, že v rámci nás všech to nerozebirejme. ...v budoucnu to muže byt s rozlišováním ještě složitější. ...

Pro tazatele myslím, že to již necháme na vás. ...
Moderátor
Promiň mitome beru zpět s tou chyboražbou, je to ok. ..
Registrovaný uživatel
Děkuji za podnětné příspěvky.. resumé je takové, že nic není černobílé (v tomto případě zejména u 50 haléře 69) a prostě bez kvalitní fotodokumentace či nejlépe osobního "omakání" mince, to je vždy loterie.. je k doporučení dobrá odborná literatura (stránky apod.) k falzům československých mincí?
Moderátor
ondkrot: jak uz zde bylo zmineno, neni takticke zverejnovat podrobnosti o falzech na netu. Napiste mi na numismat@seznam.cz, poslu Vam jeden elaborat.
Registrovaný uživatel
Díky mitom007 za potvrdenie mojej domnienky, čo je averz a čo reverz mince.. ;)
Asi som to celé nie celkom pochopil, v danú chvíľu, a poslal som to, čo som poslal.Zrejme ide o to, že falzá sú už niekde ďalej,na vyššej úrovni, napríklad aj so správnym (menším letopočtom a bez puntíkov.) Neviem.Moc sa s tým nezaoberám.
Môj názor je,že porovnanie s 10 hal. z roku 1969 by malo byť smerodajné.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím 🖐️ potřebovala bych poradit.
Mám doma pár mincí které jsou jiné než ostatní 😄... Mají nějaké chyby. Mohl by mi někdo dát pár informací třeba i o ceně? Děkuji
Registrovaný uživatel
Mufec napsal
Zdravím 🖐️ potřebovala bych poradit.
Mám doma pár mincí které jsou jiné než ostatní 😄... Mají nějaké chyby. Mohl by mi někdo dát pár informací třeba i o ceně? Děkuji

Vložte foto, ostré, orezané...
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Numismatika aukce » "zajímavé" mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1