Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Zajímavosti kolem měnové odluky 1993

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavosti kolem měnové odluky 1993

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Mimochodem, další věc, která v těch speciálech byla (určitě od 21:00, 7.2.) byly záběry na odlepování samolepících kolků z archů.

Ano, tam byly záběry, jak nějaká úřednice kolkuje stovky! ;)
Registrovaný uživatel
Já jsem si při tom vzpomněl na to, jak se nedávno na Aukru prodával prázdný podkladový list z takovéhoto archu kolků. Teď je evidentní, že to byla pravá záležitost. Dál je jasné, že kolky byly samolepící a že byly nalepeny voskovém papíře.
Registrovaný uživatel
ono se to trochu dalo čekat, kdyby nebyly samolepící, dost by to zdržovalo kolkování. A na těch záběrech bylo vidět, že se paní nenudila :)
Registrovaný uživatel
Tady někdo psal, že po pracovní době za přepážkou v bance, chodili pracovníci ještě lepit kolky na bankovky!
Registrovaný uživatel
to mischel13: Nejen po pracovní době, ale i o sobotách a nedělích. V Komerční bance se kolkovalo dokonce na směny.
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
to mischel13: Nejen po pracovní době, ale i o sobotách a nedělích. V Komerční bance se kolkovalo dokonce na směny.

To věřím, že ti nahoře slíbíli nemožné a obyčejní bank.úředníci dělali zázraky!
Registrovaný uživatel
Při prohrabávání webu ČNB jsem našel původní náměty na ještě federální peníze. Podle všeho je to známá věc, ale v tomto vlákně to nikde není, tak snad se bude hodit.

Zdroj: http://www.cnb.cz/miranda2/export/sites/www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/konference_projevy/vystoupeni_projevy/download/hladek_20130608_dod.pdf

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Doplním jeden velmi zajímavý obrázek, kterého jsem si až ted všimnul v galerii rarit a vzácností příslušného obchodu. Pokud jsem objevil Ameriku, velká omluva... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Majkle, něco pro tebe a je nepoužitý! ;)
http://aukro.cz/kolek-500-kc-menova-odluka-1993-csfr-i3644128654.html
Registrovaný uživatel
Proč? ;) :shock:

Ale abych nebyl jen kousavý: je to jistě zajímavá věc. Kdybych kupoval, kontroloval bych si, na čem je ten kolek nalepený, resp. chtěl větší a ne takto ořezanou fotku. Co se týče ceny, absolutně netuším, jak to může dopadnout.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 21. 10. 2013, 17:40. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Zajímavosti kolem měnové odluky 1993

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1