Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Vykupminci.cz
Numisargo

* * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
> MMER > tohle je za 99 tis. absolutní kravina - není tam nic výjimečného, stav povětšinou 3 - někdo by to snad mohl koupit tak za 1500, ale přijde mi to jako absolutní mrhání peněz
Moderátor
http://www.aukro.cz/item577492249_nalez_penez_pri_rekonstrukci_domu.html tohle jsou mimochodem taky pěkné aukce "nález z půdy", "nález v podlaze", "nález v knížce" ... nevím, jestli ty lidi kecaj a nebo fakt to v takové míře (cca 3 aukce podobného ražení týdně) maj štístko a na těhle místech něco najdou - já při rekonstrukci domu nenašel ani kačku :-)
Registrovaný uživatel
No v tom stavu bych to ani najít nechtěl, je ale zajímavé, že z 99% najdou na našem území vždy s rakouským přetiskem, které tu neplatily...
Moderátor
asi by to neznělo tak dobře jako pravdivý výrok: "koupil jsem na burze z krabičky 'bankovka - 5 Kč/ks' " :-D
Moderátor
ta půda tomu dodá takovou tajemnost ... zajímavé, že už jsem zachytil, že dva prodejci (co hledali na půdě) tam našli konvolut obsahující některé bankovky stejné (byly to tenkrát konkrétně reichsmarky - flekaté - podle toho jsem mě to při druhém prodeji praštilo do očí :-)). holt asi taky vyrazím na nějakou půdu nebo kouknu do knížek, jestil tam náhodou není 50 kusů deutsch-osterreich bankovek.
Moderátor
che :-D od toho, co jsem to tu napsal, tak se objevil další půdní nález - http://www.aukro.cz/item578015904_mix_bankovek_26_ks_od_korunky.html možná by to chtělo udělat kategorii "BANKOVKY/Půdní nálezy"
Registrovaný uživatel
no chvilku jsem tu nebyl a co se nám urodilo aukcí a těch pudních nálezu ccc a každej tomu nerozumí to je panečku záhada :-))))
Moderátor
http://aukro.ua/item569048720-5000-kron-1944-kopiya-chehiya-i-moraviya-redkaya.html
Kopija redkaja :D :D (cena: 200 kc)
Moderátor
numpszi napsal
http://aukro.ua/item569048720-5000-kron-1944-kopiya-chehiya-i-moraviya-redkaya.html
Kopija redkaja :D :D (cena: 200 kc)


Do pr..le, veď to má odo mňa. :o :mrgreen:
Moderátor
http://www.aukro.cz/item579476671_prvni_ceskoslovenske_platidlo_100koruna_v_roce1918.html ...jak se pán hezky obhajuje ;-) "unikát"... :-D
Moderátor
Vtipálek :lol:
Registrovaný uživatel
snad nejlepsi historku mel v tomhle ohledu jeden clovek: vse nasel v malinkem zazdenem pristenku, ktery nahodou objevil pri rekonstrukci stareho domu. Dum drive patril rediteli banky. Nalezeny byly nejen bankovky, ale i obraz Vaclava Spaly, starozitne hodiny, atd.
Samozrejme, ze bankovky mely cenu par desetikorun a o nalezu obrazu a dalsich veci lze pochybovat, neb to nenabizel ...
Ale vypadalo to, jako by vykopal poklad :)
Moderátor
To je vyloženě román na pokračování, Jirásek byl proti němu naprostej amatér :lol:
Moderátor
Pre naozaj náročných, ako je uvedené v titulke aukcie:

http://www.aukro.sk/item579925383-20-korun-s-kolkovanim-pre-naozaj-narocnych.html

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
tak to sidělá p.... (srandu) né vždit je to hadr
Registrovaný uživatel
Ty aukce pro náročné s opravdu ojedinělými kousky se začínají množit, stejně jako noví prodejci na Aukro, kteří je nabízejí.... ale tahle je opravdu nááádherná, to se musí nechat :mrgreen: :mrgreen:
smith napsal
Pre naozaj náročných, ako je uvedené v titulke aukcie:

http://www.aukro.sk/item579925383-20-korun-s-kolkovanim-pre-naozaj-narocnych.html

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
No tak já jsem taky jednou na burze viděl clověka, který měl u sveho stolu plakat asi v tomto smyslu: Pozor, mimořádný nález starých bankovek !!! Nalezeny pri přestavbě domu ve starém sklepeni v dřevené bedýnce s německými nápisy a hákovým křížem !! - dům byl za války obýván důstojníkem SS, takže si zřejmě Němci ukryli ve sklepě cennosti ....
No, v tom albu nebyla cennější bankovka než tak za 100 korun ... Tohle by taky byla zajimavá historka na internetový prodej, co říkate?
Registrovaný uživatel
Zní to sice hodně smyšleně a romanticky, ale i to se v reálu stává :) Akorát že nálezce a následně pak sběratel z toho samozřejmě vyzobe to nejcennější, nejhezčí, nejlepší a jenom ten zbytek prodá dále - to nej si pochopitelně nechá pro sebe.

Ale i já znám taky spoustu krásných sběratelských historek, které zní neuvěřitelně, ale staly se...

Vyhozené milionové celožovotní sbírky pohlednic do popelnice.... najdený poklad ve starém domě s několika sudy stříbrných mincí, které se následně rozházely po lese... schovaná krabička od margarínu chudé vdovy s bankovkami za statisíce... nacistické bankovky schované v obrazu, který byl následně spálen... Jak říkám, pravdivých a zároveň neuvěřitelných historek je hodně.

No... tím jsem chtěl jenom říct, že je těžko rozlišit, jestli je to pravda nebo ne - ale to neznamená, že se to nemohlo stát. Aukráci toho ale samozřejmě zneužívají ve svůj prospěch :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie> přesně tak, samozřejmě se najde i hodně pravdivých příběhů, ale speciálně prodejci na aukro mají řekl bych extra vypravěčský talent :)
Registrovaný uživatel
ronnie21 napsal
No tak já jsem taky jednou na burze viděl clověka, který měl u sveho stolu plakat asi v tomto smyslu: Pozor, mimořádný nález starých bankovek !!! Nalezeny pri přestavbě domu ve starém sklepeni v dřevené bedýnce s německými nápisy a hákovým křížem !! - dům byl za války obýván důstojníkem SS, takže si zřejmě Němci ukryli ve sklepě cennosti ....
No, v tom albu nebyla cennější bankovka než tak za 100 korun ... Tohle by taky byla zajimavá historka na internetový prodej, co říkate?

Řeknu to takto: když jsem začal sbírat, neměl jsem internet ani odbornou (či jinou) literaturu a jelikož jsem začínal úlně od nuly jak co se týče bankovek a mincí, tak informací, tak pro mě měl každý čs.destihaléř, každá roztrhaná polská padesátizłotka hodnotu v řádech statisíců, to však neznamená, že bych je za ně tehdy dal, ale myslel jsem si to. Ty doby jsou dávnou pryč a teď již ty ceny znám, obvykle pokud se vás na něco ptám, tak je to jen k ujištění, výjimečně ke zjištění ceny. Tzn.tomu pánovi bych to taktně řekl, ale nepovažioval bych ho za blázna, protože když jsem začínal, tak jsem to byl i já a nejen já, ale většina z vás.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
P.S.:Myšleno ,,literaturu týkající se bankovek a (/nebo) mincí´´.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Další obrázek známek k ocenění, počítám, že bude ještě jeden nebo dva.
Obrázek vložený uživatelem
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
« Poslední úpravu provedl(a) MMER3 v 12. 3. 2009, 15:01. »
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za poslední příspěvek, omylem jsem ho dal sem místo do kategorie ,,ocenění známek´´, děkuji za pochopení.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
nic se neděje .... nicméně cena je počítám tak 1 - 5 Kč/ks (předpokládám-li, když jsou ražené, že budou bez lepu) ;-) tak schválně, co ti na to napíšou v ocenění známek
Registrovaný uživatel
Zarím nic moc, ale je to jen jeden ze (zatím) čtyř obrázků, jinak děkuji, pozítří mám burzu a potřebuji to mít hotové, aby mě tam nikdo (čirou náhodou) neobral, kdyby to mělo nějakou vyšší hodnotu, jinak více ve zmíněné kategorii (Sběratel.com - diskuze - poptávka a nabídka známek - ocenění známek).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1