Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Vykupminci.cz
Numisargo

* * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 868 869 870 871 872 873 874 875 876 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Markyzy dobře jste to napsal !!!!
Registrovaný uživatel
Novacik1 napsal
Ja som rad ze som mal to stastie nakupit kvalitu za rozumnu cenu - v aurei za 100T bez popltkov a moja kupa 100T. Ale pred kzdym stretnutim som musel nastudovat celu aureu 4 roky dozadu aby som nakupil dobre... pmatam ze 2000poukazku kupil za 150T+poplatky stav 1 a predaval za 300T v UNC. takze clovek sa musel mat napozore ale ked vedel co a ako mydlil si ruky ako sa hovori...

Mať šťastie pri obchode s podvodníkom a ešte si pritom mydliť ruky? :shock: To mi príde ako mokrý sen investora. To vám nebolo nápadné, že bankovky predáva pod aukčné ceny? Si myslíte, že ten človek dobrovoľne prerobil na každom obchode s vami, lebo ste mal "navrch"? Jedine v prípade, že tie bankovky ukradol/nezaplatil.
Ale čo ak tie bankovky v aukcii nekupoval, ale sám ich tam predával s požiadavkou nezmyselnej aukčnej ceny? OMG... :shock:

Markyz - presne tak. V poslednej dobe sa nestačím diviť ako ľudia vedia bez elementárnych znalostí veľmi dobre "investovať" v akomkoľvek smere.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
chcel som tým povedať že ja Som spokojný s tým že napríklad kúpim 50 Kč 1919 v UNC za 150T do zbierky pri dnešnom výbere bankoviek zas neni také jednoduché takúto bankovku, samozrejme nemyslel som to v takomto slova zmysle ako to myslíte vy Že sa budem prehadzovať iba ja s daným človekom a potom to kúpim o 30% drazsie ako normálne. Viac menej Ako som už uviedol tieto naše obchody boli cca pred dvoma/troma rokmi Vtedy ešte neboli ceny také prepálené ako teraz
Registrovaný uživatel
Novacik1 napsal
chcel som tým povedať že ja Som spokojný s tým že napríklad kúpim 50 Kč 1919 v UNC za 150T do zbierky pri dnešnom výbere bankoviek zas neni také jednoduché takúto bankovku, samozrejme nemyslel som to v takomto slova zmysle ako to myslíte vy Že sa budem prehadzovať iba ja s daným človekom a potom to kúpim o 30% drazsie ako normálne. Viac menej Ako som už uviedol tieto naše obchody boli cca pred dvoma/troma rokmi Vtedy ešte neboli ceny také prepálené ako teraz


presne to chcem povedať že predajca zakúpil na Aurei Bankovky ktoré boli v UNC stave ohodnotené Aureou, situacia bola taka ze som to šťastie že dotyčný predajca potreboval financie a pol ročnom obchodovaní Dokázal pustiť aj takéto bankovky za menej ako to kúpil bez prirážky, neviem čo je na tomto nepochopiteľné, A prečo každý vidí iba to že tento predajca má financie na nové a nové kusy ktoré chce kúpiť ale nikto nevidí to že aj jemu dôjdu peniaze a potrebuje sa niečoho zbaviť a niekto ma to stastie ze ich preda jemu, V tom čase ešte nenakupoval stavy jedna, dva takže mal iba fakt luxusne kusy, potom vsak sa karta obratila potreboval peniaze na horsie stavy a tym padom aj financie a preto som vlastne bankovky nadobudol v cenach napr 50 1919 (150T) 50 1922 (100) v UNC atd... Nemusím sa tu s nikým dohadovať každému to môže byť jedno ja len poukazujem na to že pred dvoma až 3 rokmi nakupoval iba stavy UNC , Potom prišla vidina zárobku, toto všetko rozpredal a začal kupovať horšie stavy.
Registrovaný uživatel
Novacik1 napsal
chcel som tým povedať že ja Som spokojný s tým že napríklad kúpim 50 Kč 1919 v UNC za 150T do zbierky pri dnešnom výbere bankoviek zas neni také jednoduché takúto bankovku, samozrejme nemyslel som to v takomto slova zmysle ako to myslíte vy Že sa budem prehadzovať iba ja s daným človekom a potom to kúpim o 30% drazsie ako normálne. Viac menej Ako som už uviedol tieto naše obchody boli cca pred dvoma/troma rokmi Vtedy ešte neboli ceny také prepálené ako teraz

Vy máte 50k 1919 v UNC z Aurea? :mrgreen: Zajímavé, žádná se tam za posledních 10 let neprodávala!!! Jen dva kousky N/0, takže nebyly UNC!!!
Ceny většinou na sálovkách přepaloval jen on, proto máme ceny tam, kde jsou!!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Novacik1 napsal
presne to chcem povedať že predajca zakúpil na Aurei Bankovky ktoré boli v UNC stave ohodnotené Aureou, situacia bola taka ze som to šťastie že dotyčný predajca potreboval financie a pol ročnom obchodovaní Dokázal pustiť aj takéto bankovky za menej ako to kúpil bez prirážky, neviem čo je na tomto nepochopiteľné, A prečo každý vidí iba to že tento predajca má financie na nové a nové kusy ktoré chce kúpiť ale nikto nevidí to že aj jemu dôjdu peniaze a potrebuje sa niečoho zbaviť a niekto ma to stastie ze ich preda jemu, V tom čase ešte nenakupoval stavy jedna, dva takže mal iba fakt luxusne kusy, potom vsak sa karta obratila potreboval peniaze na horsie stavy a tym padom aj financie a preto som vlastne bankovky nadobudol v cenach napr 50 1919 (150T) 50 1922 (100) v UNC atd... Nemusím sa tu s nikým dohadovať každému to môže byť jedno ja len poukazujem na to že pred dvoma až 3 rokmi nakupoval iba stavy UNC , Potom prišla vidina zárobku, toto všetko rozpredal a začal kupovať horšie stavy.

Ale píšete nám tady hezké pohádky, jen co je pravda! Ode mne kupoval stavy 0 a 1 už v roce 2017, mohu doložit!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
AŤ si každý kupuje a prodává, co chce. Ale nevěřím tomu, že by to někdo v dnešní době "hladu a obrovské poptávky po bankovkách " prodal pod nákupku.
Registrovaný uživatel
Jsem zvědav jak bude Aukro reagovat až tam budou jen zoufalci, šmejdi a neprodejný šunt. Ale bude to brzo?

Chtělo by to už masivní odjezd do Delcampu a eBaye. Jenže furt jsou malo i velkoprodejci na Aukru, kteří ví že tady prodají opravenou bankovku nebo dukát českému volovi za desítky násobků.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
No.... s Vaším nazorem na kupce opravené bankovky souhlasím... šunt nekupovat, ale svatováclavský dukát z první republiky ... proč ho dnes nevyměnit za ty "jedničky a nuly", co máme na účtech a kterým říkáme peníze. Až státy budou chtít vyřešit dluhy, inflaci a bitcoiny, stačí jim na den vypnout proud ... a máme všichni h....o, kromě těch svatovávlavských dukátů ve sbírce. Ale máte pravdu, částky za ně dnes už jsou šílené ....
Registrovaný uživatel
Těmi opravenými dukáty jsem se spíš strefoval do zas...ehm, šikovných filutů typu Bukovčák a syn, kteří z rozbitých chudáků udělají krásný exemplář.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
"Rozmohl se nám tady takový nešvar...."
a máme tu další KLAMAVÝ argument "poslední série" bez hlubší sběratelské znalosti...

"100 kč 1995 serie B,obrácený vodoznak,poslední serie B28!" => rozhodně není poslední série B28 - máme zachyceno B66 = tedy poslední z III.desky je B84
(a ač jde o otočený vodoznak - tak cena je ......)

"2000 kč 1996 Poslední serie A05" => tak já mám tedy jednak poznamenánu A14 a to dokonce otočený vodoznak, no ale i kdyby šlo jen o tisk jen I.desky, poslední bude A24.... (no a cena :roll: i když jde o "A"....)

P.S. odkazy neuvádím protože jde o běžící aukce, ale kdo sleduje ten ví....
Registrovaný uživatel
P.S. Na druhou stranu musím uznat, že mi prodejce na upozornění odepsal a u "nepřihozených" popis změnil
- nevšiml si že se mu zkopíroval text z předešlých aukcí....
- a u "100 kč 1995 obrácený vodoznak" je poslední zachycená série jen z první desky a tedy B28
(v inzerátu je a byla B14)
Registrovaný uživatel
Vím o koho se jedná a asi se fakt spletl a je dobře, že to opravil. Mohu potvrdit existenci 2000 Kč, série A24 a 100 Kč série B84. Na druhou stranu je fakt, že u obráceného vodoznaku u série B je asi nejvyšší sérií B28 s kontrolním číslem 435xxx. Údajně existují i kusy začínající kontrolními čísly 025xxx, 454xxx, 950xxx. Já na vlastní oči viděl kus s kontrolním číslem 025xxx
Registrovaný uživatel
Tady je moje 435 :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Od stejného čísla bude i B28
Registrovaný uživatel
Zdravím, přikládám 100 Kč s. B 01 025402 pro ilustraci, že existují.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mnoho let staré vlákno:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/100kc-1995-serie-b-obraceny-vodoznak-o-180-stupnu-6814
Registrovaný uživatel
Konkretne u 50 1919 neslo o UNC ale slo o stav 0, UNC som uviedol len u 1922 , 50 1919 bola z 88 aukcie (to ci mi niekto veri ze som zakupil od neho bankovky o stvrtinu lacnejsie je mi zdaleka ukradnute chcel som len poukazat ze kazdy musi nadobudnut financie nejako a dotycny rozpredaval stavy 0-UNC co nakupil aby mohol nakupit "vsetko " v 1-3 ... ) Keby ste si az tak velmi nedomyslali, alebo nemali tendenciu len doj... ludi a mali v hlave iba zavist a hnev tak by ste reagovali troska prijemnejsie. Je mi Vas luto lebo nic ine vy konkretne neviete ked reaguje niekto mimo Vasich kamaratov...



mischel13 napsal
Novacik1 napsal
presne to chcem povedať že predajca zakúpil na Aurei Bankovky ktoré boli v UNC stave ohodnotené Aureou, situacia bola taka ze som to šťastie že dotyčný predajca potreboval financie a pol ročnom obchodovaní Dokázal pustiť aj takéto bankovky za menej ako to kúpil bez prirážky, neviem čo je na tomto nepochopiteľné, A prečo každý vidí iba to že tento predajca má financie na nové a nové kusy ktoré chce kúpiť ale nikto nevidí to že aj jemu dôjdu peniaze a potrebuje sa niečoho zbaviť a niekto ma to stastie ze ich preda jemu, V tom čase ešte nenakupoval stavy jedna, dva takže mal iba fakt luxusne kusy, potom vsak sa karta obratila potreboval peniaze na horsie stavy a tym padom aj financie a preto som vlastne bankovky nadobudol v cenach napr 50 1919 (150T) 50 1922 (100) v UNC atd... Nemusím sa tu s nikým dohadovať každému to môže byť jedno ja len poukazujem na to že pred dvoma až 3 rokmi nakupoval iba stavy UNC , Potom prišla vidina zárobku, toto všetko rozpredal a začal kupovať horšie stavy.

Ale píšete nám tady hezké pohádky, jen co je pravda! Ode mne kupoval stavy 0 a 1 už v roce 2017, mohu doložit!
« Poslední úpravu provedl(a) Novacik1 v 14. 3. 2021, 14:57. »
Registrovaný uživatel
Novacik1 napsal
Konkretne u 50 1919 neslo o UNC ale slo o stav 0, UNC som uviedol len u 1922 , 50 1919 bola z 88 aukcie (to ci mi niekto veri ze som zakupil od neho bankovky o stvrtinu lacnejsie je mi zdaleka ukradnute chcel som len poukazat ze kazdy musi nadobudnut financie nejako a dotycny rozpredaval stavy 0-UNC co nakupil aby mohol nakupit "vsetko " v 1-3 ... ) Keby ste si az tak velmi nedomyslali, alebo nemali tendenciu len doj... ludi a mali v hlave iba zavist a hnev tak by ste reagovali troska prijemnejsie. Je mi Vas luto lebo nic ine vy konkretne neviete ked reaguje niekto mimo Vasich kamaratov...

Vážený Novacik1, zastávat se tohoto podvodníka, to chce hodně silný žaludek! Pro mne to nebyl žádný sběratel, jen obyčejný překupník a naivní investor, který dojel na svou neznalost a to je jen dobře! Protože přeplácel stavy bankovek hlava nehlava a dělal za svých nakoupených bankovek, jen neprodejné kousky, které si musel sám v aukci navyšovat, aby něco vůbec prodal. Stavy vylepšoval, než nakoupil v sálových aukcích a když je koupilo pár sběratelů a ne nějací jeho bílí koně, nebo nováčci, tak se mu to sesypalo, jak domeček z karet!
Nám je celkem ukradené, že jste od něj nakoupil bankovky o 25% levněji, než je přeplatil on, potom se nedivím, že se musel dát na podvody, na které dojel!
Jak můžete vědět, že mám(e) v hlavě(vách) jen závist a hněv? Co mám tomuto člověku závidět, můžete mi říci? Že se z něj stal jen podvodník, nebo že jste od něj nakoupil bankovky o 25% levněji?
To jsem rád, že se mnou soucítíte, když nic nevím(?), já se s tím nějak popasuji. Ale jestli jde o toho podvodníka, tak už toho vím celkem dost a nechtěl bych být v jeho kůži, to mi věřte!
Většina mých kamarádů sběratelů, už na těchto stránkách dávno není, já sem občas nakouknu jen z nostalgie, protože tady také chcípl pes!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Na podzim jsem chtěl koupit na sálové aukci pol.2299 5000,- (1920) ve stavu 2 a byl jsem ochoten za ni zaplatit 100.000,- i když cena byla přepálená. Nepodařilo se vydražit, protože všechny prvorepublikové bankovky dražil jeden dražitel. Po delší době nahlédnu do e-shopu Klim a jaké je překvapení, dražené položky je možné hodit do košíku a zakoupit. Je mi jasné, kdo byl tím aukčním dražitelem a komu teď leží bankovky na skladě.
Registrovaný uživatel
A jen tak pro zajímavost . Jaká byla výsledná cena ? Jakou má nový prodejce provizi ?
Registrovaný uživatel
Zrovna na to koukám. Těch položek je tam více.

Zmíněná položka 2299 výsledná cena 115 000,-, nyní na eshopu za 135 000,-.
To stejné položka 2298 - výsledná cena 120 000,-, nyní na eshopu za 150 000,-.
Nebo 100/1920 série L - položka 2288 - výsledná cena v aukci 185 000,-, nyní na eshopu cena 220 000,-. Navýšení odpovídá nějakým skoro 20 % - což činí Klimova aukční provize.

Ale i v Kohoutově aukci prý více dražších položek vydražil člověk, který pak nebyl schopen zaplatit a položky tak nebyly defacto prodány. Jestli je to tak nebo ne nedokážu říct, píšu jen to, co jsem slyšel. Mohlo se klidně stát u Klima to samé a on se to teď snaží prodat na eshopu, aby vyplatil dodavatele částkou, za kterou bylo vydraženo a nechce přijít o provizi...

Píšu co jsem slyšel, jestli je to pravda, ví jen oni sami...
Registrovaný uživatel
Snáď Vám je jasné kto onen tajomný "jedinec" je. Ak nie tak si zavolajte Taxi Karel 😁
Registrovaný uživatel
Nevidim v tom nic zvlastniho - co udelate, kdyz vam jakozto poradateli salove aukce nekdo nezaplati?

a) budete penize vymahat soudne - asi neni uplne rychla a jednoducha cesta
b) vratite material majiteli
c) s majitelem se dohodnete, ze mu to vystavite na e-shop, ale date si tam logicky provizi
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 22. 3. 2021, 9:44. »
Registrovaný uživatel
Za takový umělý výtvor tolik peněz?
https://aukro.cz/20-kc-vzacny-pritisk-ukonceni-obehu-bankovek-nizky-naklad-6987084237

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 868 869 870 871 872 873 874 875 876 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1