Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Vykupminci.cz
Numisargo

* * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 870 871 872 873 874 875 876 877 878 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem podobně naletěl, platba byla požadovaná přes bankovní účet. Jméno prodejkyně znělo česky. Místo 100ķčs 1919 mi přišla 100kč 2018..
Registrovaný uživatel
Také to bylo z Anglie.
Registrovaný uživatel
Skvela investice https://aukro.cz/karel-gott-0-eur-bankovka-s-c-1222-6955529921 :D
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Tak z tohodle bude mít výherce 'velkou radost', až mu bankovka dorazí a uvidí ji v reálu.
https://katzauction.com/lot/13006
Registrovaný uživatel
Na fotkach vyzera velmi pekne
Registrovaný uživatel
Ale co ta perforace? Na líci jsou vidět původní 2 dírky + 1 je neprotlačená, ale ten náznak tam po zvětšení vidět je. Je to nějak upravované, protože nesedí ani navázání v 1 z těch dírek na rubu. Podobná (nebo možná úplně tatáž) byla chvíli na ebay, než ji prodejce stáhnul. dokonce zde někdo na ni dával odkaz.
Registrovaný uživatel
Tie dierky som si nevsimol. Je ich pri dokladnom skumani pekne vidiet. 1000€+% je pekna cena.
Urcite by som to vratil, lebo v popise je tiez zle urcena. Namiesto P64a ma byt P64s.
Registrovaný uživatel
Bankovka se stejnou perforací 3md je právě na Aukru aukce 6994019457. Jedná se pouze o 100 korun 1945 ale prodejce v názvu aukce i v popisu uvádí NEPERFOROVANÁ. Další perla na Aukru je aukce 6993931169. 500 korun 1942 neperforovaná, druhé vydání. To druhé vydání ale prodejce neuvádí ale vložil foto katalogu Aurea kde došlo k chybě a u druhého vydání byly uvedeny stejné ceny jako u prvního vydání, tedy 15 000 za stav N. Brzy Aurea vydala opravu a omluvu. Prodejce ale doufá že se možná chytí nějaký neználek protože má celkem 40 aukcí ale pouze u té jediné má foto katalogu s cenou bankovky. Neumím vložit odkaz na aukce proto jsem vložil čísla aukcí.
Moderátor
https://aukro.cz/100-korun-1945-masaryk-neperforovana-pn139-424-6994019457

https://aukro.cz/500-korun-1942-neperforovana-stav-unc-6993931169
Registrovaný uživatel
Děkuji za vložení odkazu. Oba prodejce jsem na chybu upozornil. U aukce 500 korun 1942 prodejce vložil vysvětlení. Proč ale vkládá foto katalogu pouze u jedné aukce ze 40ti ????
Registrovaný uživatel
zilvar8 napsal
Děkuji za vložení odkazu. Oba prodejce jsem na chybu upozornil. U aukce 500 korun 1942 prodejce vložil vysvětlení. Proč ale vkládá foto katalogu pouze u jedné aukce ze 40ti ????


Protoze ostatni jsou v tom katalogu spravne :mrgreen:
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Doplnil komentář a omluvil se. Férovější by pochopitelně bylo zrušit příhozy a aukci ukončit. Novou pak spustit bez zavádějících informací.

Přidáno: 05.08.2021 07:41:37
Právě jsem se dozvěděl, že katalogová cena u téhle bankovky je jiná, je řádově nižší. Cena byla v katalogu chybně uvedena. Nechtěl jsem neznalé sběratele tímto ovlivnit, nevěděl jsem to. Aukce je ale platná dále.
Registrovaný uživatel
Tak cena je zatím ješte v pohodě. Samozřejmě pokud, by někdo z přihazujících požádal o zrušení příhozu, tak by to měl akceptovat.
Registrovaný uživatel
Jaký je váš názor na zavedení plovoucího konce aukcí na Aukru?
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Jaký je váš názor na zavedení plovoucího konce aukcí na Aukru?


To záleží na úhlu pohledu. A úhel pohledu se bude měnit v závislosti na tom, zda jste zrovna v pozici kupujícího nebo prodávajícího :D
Registrovaný uživatel
Za mě dobrý. Jako kupující dostàvám další možnost příhozu, ale tu možnost dostanou ostatní. Jako prodejce věřím, že výsledná cena může být zajímavější.
Registrovaný uživatel
A co takové ty veliké "jistící" příhozy dvou bijících se bláznů v poslední vteřině? Ty už asi nebudou, když kupující vědí, že konec aukce vlastně není přesně stanovený. Tedy, kupující se budou držet více "při zemi". Tedy se může stát, že výsledné ceny nakonec mohou být v průměru nižší. A vzhledem k tomu, že smyslem existence Aukra je jen a pouze zisk (a ten je generovaný zejména z provize, která se vypočítává z dosažených cen), vůbec bych se nedivil, kdyby plovoucí aukce nakonec, oficiálně pro "nezájem kupujících", skončily.
Registrovaný uživatel
souhlasim s tim, co napsal majkl ... navic, kdyz pak konci vice aukci najednou, je problem to vubec stihat, protoze kdyz byly pevne dane konce, dalo se to nejak zvladat, ale sledovat treba 10 PLOVOUCICH aukci, ktere "konci" vsechny s minutovym odstupem mezi treba 20:10-20:20, pricemz uz jen prvni se diky prihozum prodlouzi aukce treba o 3 minuty, to fakt nevim :)

A klasika - koncila aukce, 10 sekund pred koncem tam byla cena 2000 a skoncilo to 10000 ... to uz asi fakt nebude, protoze pak se bude prihazovat po 10ti sekundach pekne po 100Kc a treba to na to ani nedoleze ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 8. 8. 2021, 10:26. »
Registrovaný uživatel
Zalezi,... sberatelstvi neni sprint, ale beh na dlouhou trat. Klidni sberatele maji svuj strop a i kdyz by meli zaplatit o 10Kc vic, radsi pockaji na dalsi aukci. Takovych kvalitnich rarit na aukru neni, ze by se vyplatilo davat jistici prihozy treba 3x ceny. Takze bych rekl ze pro sberatele kupujici se nic nemeni. Jestli hodit limit rovnou nebo ho tam klikat postupne,... to je spis otazka psychologicka.

Pak jsou tu sberatele prodavajici. Pro ty se take nic nemeni, protoze neprodavaji primarne kvuli zisku.

Prekupnici budou +- na stejnem, protoze ceny uz maji vetsinou na startu vic nez je cena. Pokud ne, koupili za zlomek ceny.

"Aukro blazni" na tom budou lepe, protoze misto jisticich prihozu muzou pomalinku prihazovat. Nicmene oni jsou schopni stejne nabidnou 3x ceny.

Nerekl bych, ze se neco moc zmeni. Aukro se prizpusobilo ostatnim drazebnim portalum a pro seriozni sberatele by to mohlo znamenat korekci ceny na aukru,...
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Za mě jako prodávajícího i kupujícího mi je to proti srsti. Ebay to nemá a mám dojem, že se tam točí dost materiálu. Sám za sebe jsem byl po oslovení Aukrem vždy proti zavedení plovoucího konce aukcí. I na aukce posílám vždy limity. Nebaví mě čekat a přihazovat proti někomu. Živých aukcí se zúčastňuji výjimečně.
Zatím to je snad volitelná možnost. Asi každý volí nějakou taktiku při kupování či dražení.
Čas ukáže.
Registrovaný uživatel
Právě jsem se díval na Aukru na aukce německých obrazových nouzovek s plovoucím koncem. Tuctová nouzovka za katalogové 1 euro do včerejška max za 55 korun, dnes za 108 korun. A nebyla jediná. Aukro si určitě mne ruce, jak jí porostou zisky. Já osobně jsem se po této ukázce rozhodl zúčastňovat pouze aukcí s pevným koncem, případně na limit.

Čekám, kdy Aukro ve své nenasytnosti bude chtít vybírat procenta z dosažené ceny i od kupujícího.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/sbirka-bankovek-v-a4-po-sberateli-6994986811

- BRD marky jsou kopie.
- Nová Guinea je novotisk


https://aukro.cz/10kcs-1919-h-024-6994713297

- Podle mne je bankovka dodatečně ořezaná.
Jsem sám kdo to tak vidí?
Registrovaný uživatel
Na 100% áno a vyzerá nechutne opravovaná. Za mňa odpad...

https://aukro.cz/10kcs-1919-h-024-6994713297

- Podle mne je bankovka dodatečně ořezaná.
Jsem sám kdo to tak vidí?
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Dovolím si s Vámi nesouhlasit. Bankovky serie H / 1919 měly tisk na lícní straně posunut s tím, že levý bílý okraj je užší. Je to také vidět v novém katalogu BKK. Přikládám obrázek z mé sbírky, je v kvalitě UNC a mám ji ve sbírce již 30 let a na 100 % vím, že jí nikdo neořízl. Nevím, jestli to posunutí bylo u všech serií, bohužel srovnávacího materiálu je málo. U prodávané na Aukru je nutno také se podívat na rubovou stranu, kde je vidět stejné bílé okraje na obou stranách.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím. Mne nešlo jen o ten ořez pouze kvůli posunu tisku, ten posun bývá, přesně jak píšete, zcela normální. Ale tady mi jde více o ty perfektně ostré hrany a rohy, které vůbec nesedí ke stavu bankovky, hlavně ve svislém přehybu (dole je to markantnějsí), ale i v levých rozích. Ta místa jsou hodně 'odrbaná', ale hrany a rožky jsou perfektní.
Bohužel s těmito úpravami jsem se již setkal na vlstní oči, kde to samozřejmě lze poznat daleko snadněji než z fotografií. Samozřejmě že se v tomto případě mohu mýlit, ale tady bych si na ten ořez vážně vsadil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 870 871 872 873 874 875 876 877 878 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1