Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Vykupminci.cz
Numisargo

* * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 854 855 856 857 858 859 860 861 862 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
SR88 napsal
Zdravím ...

Souhlas, naprosto čiré bláznovství,... chápu, že se lidé snaží uložit v dnešní době do nečeho peníze, tak jde cena bankovek nahoru, ale dát třeba 650,- + 20% za J01 když ji Klim má za 200,- je buď člověk, který se o sběratelství nezajímá nebo pračka peněz. Všechno co se včera prodalo, bylo za násobky posledního katalogu Aurei. Jediné co šlo za menší cenu byly nějaké 50Ks po roce 93 a co mě trošku překvapilo 100Ks 1940 s kolkem a bez série A10.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
"Cena, kterou dnes dosáhla pětitisícová státovka, překvapila předsedu pobočky papírových platidel České numismatické společnosti Jiřího Čížka. Považuje ji za NADHODNOCENOU vzhledem k jejímu stavu, tedy třeba že je dvakrát přehnutá a perforovaná, tedy úředně znehodnocená pro sběratele nebo mezibankovní výměnu."

Že to překvapilo pana předsedu se nedivím, když přihazuje korunové příhozy na aukce! Jak to psal jeden náš kolega, tady nejde o cenu, ale o prestiž! A výsledná cena 14.520.000,- je krásná cena! ;) Ostatní aukce raději nekomentuji, bylo krásné celovečerní představení, několik herců v hlavních rolích dokázalo, že jsou na správných místech!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
"... Ostatní aukce raději nekomentuji, bylo krásné celovečerní představení, několik herců v hlavních rolích dokázalo, že jsou na správných místech!


Představení super vysokých cen to teda opravdu bylo , spousta položek se dá sehnat poměrně bez námahy za třetinové ceny, nepochopitelné...
Já teda osobně koupil jednu položku u které jsem na můj vkus zakrvácel, ale chyběla mi ve sbírce, takže jsem byl ochoten nabídnout vysokou cenu.

Příště tedy opravdu jen pro pobavení s chipsama v ruce a přáním, ať tam není položka co by mi chyběla... :roll:
Registrovaný uživatel
SR88 napsal
Měl jsem tam cca 75 kusů o které jsem se zajímal, ale ty ceny byly úplně mimo.

To číslo mě zaujalo. Sbírám celkem dlouho, ale nepamatuji si na aukci, kde by mě při zveřejnění katalogu zaujalo více než 10 položek. Z nich téměř vždy minimálně polovina odpadne po prohlídce materiálu. Zajímavé zjišťovat, jak to dnes chodí. ;)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
SR88 napsal
Měl jsem tam cca 75 kusů o které jsem se zajímal, ale ty ceny byly úplně mimo.

To číslo mě zaujalo. Sbírám celkem dlouho, ale nepamatuji si na aukci, kde by mě při zveřejnění katalogu zaujalo více než 10 položek. Z nich téměř vždy minimálně polovina odpadne po prohlídce materiálu. Zajímavé zjišťovat, jak to dnes chodí. ;)

Sbírám bohužel poměrně krátkou dobu a sleduji široké období, takže se o žádné zajímavé zjištění nejedná...
Informaci o počtu kusů, které jsem sledoval, byla napsána, aby bylo zřejmé, že se v aukci nejednalo o jedinečný ústřel ceny. Určitě bych to nebral jako obrázek dnešní doby ;)
..Zajímavé je, kam se ceny i naprosto dostupných bankovek vyšplhaly a informace k tomu vedoucí.
Registrovaný uživatel
Hmartik napsal
Bohužel je vidět, že pozitivní hodnocení na Aukru jsou evidentně mimo mísu. Mně se prostě líbí naše bankovky a pomalu se snažím poskládat si je od dob Rakouska - Uherska. Mohli byste mi poradit? Na koho, co si dát pozor.... I když se snažím orientovat podle katalogu... koukám, že tady nepoctivost docela kvete. :(

Ukázka toho, na co (a koho) si třeba dát pozor. Je úplně jedno, jestli je to prodejcův záměr nebo neznalost. Každopádně, takto ne. Pro ilustraci jsem zvolil dost výrazný příklad. Smutné je, že jeho vyhledání trvalo cca minutu.
https://aukro.cz/500-korun-1944-2x-specimen-stav-unc-6978331153
Registrovaný uživatel
SR88 napsal
majkl napsal
SR88 napsal
Měl jsem tam cca 75 kusů o které jsem se zajímal, ale ty ceny byly úplně mimo.

To číslo mě zaujalo. Sbírám celkem dlouho, ale nepamatuji si na aukci, kde by mě při zveřejnění katalogu zaujalo více než 10 položek. Z nich téměř vždy minimálně polovina odpadne po prohlídce materiálu. Zajímavé zjišťovat, jak to dnes chodí. ;)

Sbírám bohužel poměrně krátkou dobu a sleduji široké období, takže se o žádné zajímavé zjištění nejedná...
Informaci o počtu kusů, které jsem sledoval, byla napsána, aby bylo zřejmé, že se v aukci nejednalo o jedinečný ústřel ceny. Určitě bych to nebral jako obrázek dnešní doby ;)
..Zajímavé je, kam se ceny i naprosto dostupných bankovek vyšplhaly a informace k tomu vedoucí.

Rozuměl jsem tomu tak, že jste měl snahu těch 75 položek koupit, a přeložil si to tak, že jste jeden z těch, kteří chtějí poskládat za jeden, max. dva roky sbírku československých bankovek kromě TOP3. ;)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Rozuměl jsem tomu tak, že jste měl snahu těch 75 položek koupit, a přeložil si to tak, že jste jeden z těch, kteří chtějí poskládat za jeden, max. dva roky sbírku československých bankovek kromě TOP3. ;)

To určite nie. Toľko času manažéri nemajú. Dajú tomu jeden, maximálne dva dni. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
SR88 napsal
Příště tedy opravdu jen pro pobavení s chipsama v ruce a přáním, ať tam není položka co by mi chyběla... :roll:
Sbírám bohužel poměrně krátkou dobu a sleduji široké období, takže se o žádné zajímavé zjištění nejedná...

Takto to dělám už nějaký rok, místo chipsů mám dobré pití, jen sleduji a říkám si, že jsem udělal dobře, když jsem začal sbírat před více, jak 20 lety za normální ceny na tu dobu! Dnes bych musel jít nejdříve vybílit banku a potom začít sbírat bankovky! :)
I těch mých 20 let je stále málo na to, abych věděl všechno o bankovkách.....Kolik let je sbíráte a jak je široké to období? Můžete se podělit s námi? Poměrně krátká doba je např. rok, dva, tři!
A široké období je jakého rozsahu? Já například sbírám hlavně období 1949 - 1992 a na toto období, jsem se dal při sbírání bankovek, protože se mi velmi líbilo, bylo zajímavé a bylo to tzv. pole neorané. ;) Každý sběratel si oblíbí nějaký časový úsek, kde se snaží sesbírat nejen základní bankovky, ale i různé varianty, rarity atd.
Psal jsem to tu už několikrát, že z deseti začínajících sběratelů, vydrží sbírat alespoň 10 let, bohužel maximálně tři sběratelé a za tím si stojím!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Psal jsem to tu už několikrát, že z deseti začínajících sběratelů, vydrží sbírat alespoň 10 let, bohužel maximálně tři sběratelé a za tím si stojím!

Je to presne ako vo WuSchu. Ja som sa začal považovať za zberateľa až keď som sa dokázal vyrovnať svojemu učiteľovi alebo ho dokonca poraziť. Stále hovorím, že je to beh na dlhé trate. Minimálne 5 rokov jedna oblasť. Štúdium, aukcie, sklamania a víťazstvá.
V súčasnosti mi už najväčšiu radosť nepôsobí fyzické vlastníctvo predmetu (bankovky či mince), ale poznanie jeho histórie. Schopnosť poznať a vnímať zaujímavé súvislosti.
Keď som začínal, tak som chcel vyzbierať všetky meny sveta. Dnes si už prísne vyberám. Vývojom si musí prejsť každý zberateľ. Nedá sa oklamať a preskočiť. Štartovacie pole je preplnené záujemcami, no len veľmi málo ich šťastne dobehne do cieľa. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Krásně řečeno a přesné ! ;)
Moderátor
Pokud by někdo sháněl nová alba, tak tady draží nějakej filatelista troje pěkná od Lindnera
Registrovaný uživatel
Koukám že Inkvizitor opět na aukru řadí. Nejsou to všechno bankovky z posledních aukci...?
Registrovaný uživatel
Inseminátor chce rozšířit naše řady podvedených...!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Podvedených?
Registrovaný uživatel
Mail nepřišel?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
Koukám že Inkvizitor opět na aukru řadí. Nejsou to všechno bankovky z posledních aukci...?

Bez vstupného, to bylo krásné divadlo....
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Menší detail, majitel cirkusu se nám změnil!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Že by štafetu přebral někdo jiný ???
Registrovaný uživatel
Mimochodem, nezda se mi to, ze toto je porad ta sama bankovka ????!!!!

ted cislo 561027

https://aukro.cz/500-korun-1923-hnedy-legionar-rarita-6974511305

predtim cislo 551027

https://aukro.cz/500-korun-1923-hnedy-legionar-6950705277
https://aukro.cz/500-korun-1923-hnedy-legionar-6970594598
Registrovaný uživatel
Asi Draho koupil a teď nemůže prodat. Pěkně mu ta cena klesá !!! Tak trochu si ze sběratelů dělá srandu / slušně řečeno / a myslí si, že to nikdo nesleduje. !
Registrovaný uživatel
Trošku se nudím a chybí mě nějaký online real-time kompletní ceníkový katalog. Čekání na katalog pár let je na prd. Pokud člověk chce sledovat cenu, musí pořád sledovat aukce :D

Tady jsou raw data z aurei a bankovky.com na livebit za poslední 2 roky, pokud by se někomu hodilo,...
https://uloz.to/file/mJFUxPdcFYJc/db-csv

Parsování ještě něni úplně dokonalý, ale dají se z toho nějaké data už dostat.
Napr:
https://livebid.cz/auction/bankovky1/detail/249
vs.
https://livebid.cz/auction/bankovky2/detail/331

Byl by zájem o něco takového mezi ostatními sběrateli?
Myšlenka kterou jsem napsal za odpoledne. Přemýšlím přidat ostatní aukce (Klima, Aukro) atp,... Dokonalý výsledek by byl, zadám bankovku třeba 20 Kč 1988 ve stavu N a vyjede mi, kde se, kdy a za kolik v poslední době prodala. Nemusím čekat na katalog a vidím cenu ze včera,...

Další nápad byl sledování podle sériových čísel, kde by se dala dohledat konkrétní bankovka a v jakém stavu se, kdy a kde prodala. Mohl by to být dobrý nástroj na sledování vyžehlených a jinak upravených bankovek.

Díky za Vaše názory :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bomba - po tomto jsem se už několikrát ptal kolegů programátorů v zaměstnání(spousty výmluv).... pěkný návrh datové analýzy.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/50-korun-1919-unc-6979336824

a tohle ma byt unc??
Registrovaný uživatel
za chvíli bude celá I. emise dostupná už jen v UNC, budem si muset ty rozžehlené přehyby zase nalámat a vybělený papír zase ušmudlat
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 12. 12. 2020, 23:56. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 854 855 856 857 858 859 860 861 862 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1