Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Zajimavosti / Postovniho provozu

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajimavosti / Postovniho provozu

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajimave Destinace dopisnice San Marino 5.8.1937 zasilka z postovni schranky PRAHA . A celistvost zaslana z England- Liester- Prag 1871

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den . Mam doma spousty Uheskych znamek s pretiskem ale bohuzel mam jen obyc. Katalog Michle Ungar kde jsou jen zakladni info. Mam zde znamky s pretiskem pismene H ktere nemoho nikde dohledat ! Zde foto zbytek znamek s pretiskem jsou v katalogu oznacene . ... prosim o urceni popr. Ohodnoceni znamek pretiskem H

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
H = Partosfalva - Prosenjakovci. Bez odzkoušení znalcem (nutné!) se ale k tomu nelze blíž vyjádřit. I když bych to viděl spíš skepticky.
Registrovaný uživatel
Zdravim vas dekuji znamena to jsou PORTO znamky? Jak jsem psal nenasel jsem v katalogu . Znamky jsou od zberatele ve Svycarsku nevim jak jsou vysoko hodnoceny aby se to vubec vyplatilo ohodzkouseni znalcem ?
Moderátor
Ne, pokud by to bylo pravé, byl by to jeden z revolučních - okupačně-osvobozeneckých přetisků (aneb, záleží na úhlu pohledu ;) ). Konkrétně u tohoto byl iniciátorem hrabě Carl von Matzenau. Obyčejný katalog to neuvádí, pouze specializované.
Registrovaný uživatel
Dobra vim ze jste velkym znalcem 😁uherske s pretiskem je vase parketa 👍 jsem zde zjistil... je to velka pravdepodobnost ze znamky jsou opravdu prave protoze jsem to vyhandloval od sberatele kde se nachazelo velke mnozstvi pretisku Osteuropa a nechal jsem overit otesovat napr. polske Pozta-Polska velice hledane a cenne nominale a vse bylo prave z toho usuzuji ze ten zbytek bude asi taky orig. Samozrejmne bude lepsi kdyz je otestuji... pokud jsou znamky opravdu prave jakou maji cenu na trhu + - kdybych poslal detailni foto Vam je moznost pznani pravosti pretisku?
Moderátor
Cena je celkem problém, na trhu se vyskytuje minimálně. Akorát padělky, ty se občas nabízejí.
Já to nemám s čím porovnat, já žádnou nemám. Nepodařilo se mi získat. Sice k tomu mám mustr na fólii, ale z počítače tohle teda nevím. A navíc, jak jsem si schovával obrázky z aukcí atp., velká část je na starém PC, které mi zheblo a pokus o přesun dat dosud nebyl uskutečněn.
Registrovaný uživatel
To jste mne ted trochu rozhodil ze pokud to bude prave muze to byt zajimave? Kdyby jde znal nekoho kdo to ohodnoti byl bych ochotny to prodat protoze to nepotrebuji a koupil neco co chci popripade bych to chtel vyhandlovat za znamky csr nebo RU Prosim o radu kde to muzu nächst overit.. diky
Moderátor
Ceny jsou různé. Tohle Pančevo se před dvěma lety prodalo za 120 €. Já to pořídil rozhodně levněji, ale taky to už nějakých 20(?) let bude.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Donnovan napsal
To jste mne ted trochu rozhodil ze pokud to bude prave muze to byt zajimave? Kdyby jde znal nekoho kdo to ohodnoti byl bych ochotny to prodat protoze to nepotrebuji a koupil neco co chci popripade bych to chtel vyhandlovat za znamky csr nebo RU Prosim o radu kde to muzu nächst overit.. diky

Ověřuje to Bodor a někdo z Jugoslávie (Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko), ale jmenovitě nevím. Ne každý ověřuje všechno.

Bilandžić by to mohl zkoušet.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 9. 8. 2020, 15:15. »
Registrovaný uživatel
No znamky jsou s pocitadlem dokonce ta 10 cervena Ma s Dvou stran pocitadla coz si myslim je dost malo k videni asi? Jsou s orig lepem vsechny
Registrovaný uživatel
Zde jeste par znamek co byli dohromady v te zbirce nasel jsem aj jednu DV v dvoupsce 45 Filler je uvedena v Katalogu prusvitky jsou vodorovne a par znamek Bani Rumenien

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To druhé je Borosjenő. Spekulativní (ale dobové) vydání Jeanna Odora. Počítá se cca 1 €/kus, u korunových Parlamentů tak do 5 €/kus, pokud jsou v dobré kvalitě.
Jinak mi ty obrázky nejdou zvětšit. Někde bude chyba.
Registrovaný uživatel
Posilam Detail Scan znamek traba se da neco urcit ohledne pretisku pis. H

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nevím. Ale fakt je ten, že všechno, co jsem našel, vypadá poněkud dost jinak, takže si myslím, že se jedná o napodobeninu. A klidně může být dobová (po roce 1920).
Registrovaný uživatel
Moc vam dekuji za vasi snahu, ja bohuzel nemam nic na porovnani ... kdyz tak prohlizim ty znamky vypadaji jako by to bylo v 3D prava nozicka pismene H je delsi vetsi a delat to trosku takovej pohled👍😀jen ta posledni znamka 15 filler se odchyluje v pretisku.od jinych znamek... Mam znameho pana Munzice je Ofic. Prüfer na Bosnu- Croatien Slovenien atd treba mne muze pomoct. Jinak jeste moc dekuji a pokud muzete mne poslat na ukazku par foto orig znamek nebo kde muzu vyhledat sam budu moc rad diky 👍 jeste by mne moc zajimalo pokud jsou znamky prave v Jake cennove relaci se hodnoti?
Moderátor
Podle mne je hlavně celé písmeno moc tlusté a především ta střední příčka, ta teda extrémně. (Zase nechcu moc napovídat případným výrobcům. ;) )
Cenu pravé bych tak odhadl na cca 500 Kč/kus a výš, při horší kvalitě kolem 250 Kč. Prošlé dopisy, dobře frankované, minimálně 5000 Kč, "echt" dopisy, nefilatelistické, jednoznámková frankatura, cenné psaní (pokud vůbec existuje) klidně i 20000 Kč.
Registrovaný uživatel
Super dekuji za info pokud se podari to overit ozvu se Vam na prodej pokud bude Mit zajem zatim diky ...
Registrovaný uživatel
Toto sa často nevidi.Poslane 19.1.1918 s Anglickeho zajatia.Odosielatel Willy Jacob.
https://www.hgv-wenigumstadt.de/heimat-und-kultur

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
V další válce padl do zajetí britům. Narukoval k protivzdušné obraně ve 41 roce...to jsou osudy ;)
Registrovaný uživatel
Taky zajimave dopisnice zaslane do USA a naopak z USA do CSR zatizeno doplatnim zajimave 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer dnes se mne podarilo koupit na male Burze zajimave Celustvosti z oblasti Teschen /Tesinska posilam na ukazku raitko dvou jazicne Tetschen/Cieszyn 19.VII.19 vaplaceno polskou znamkou 25h poplatek za Rekomando (R3)a rameckove polske raz.osvobozeno od postovneho . Znamka je pretistena C,S vojenska censura v Opave myslim zajimavost postovniho provozu ze dost sloziteho obdoby tohoto uzemi jen skoda toho utrhnuteho rohu dopisu 😬

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde jeste druha zajimava Celistvost z sporadickeho uzemi ve Morav.Slezku s cenzurou Golleschau / Holesov ve Slezku..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer mam zde zajimavou uherskou obalku pro R- zasilky 35f fialova s oramovanim cervene zaslana z postovniho uradu ALSOLENDVA (Lendava) Jugoslaische Besetzung (obsazeni) zaslano R-- do Chemnitz Sachsen dofrankovane emisi vydani pro Slovinsko 5×20 a 3×5 =115 s nemeckou vojenskou cenuzurou datum je bohuzel jen castecne citelne oktober 1919
Rad bych zde poprosil napr pana Pavel III 😄 to je asi vase parketa👍 ja osobne nezbiram ani nejsem zkuseny v teto oblasti jestli odpovida porto ? A je treba jeste neco zajimaveo na dopise popripade jakou to muze mit hodnotu odhadni samozrejmne😁 predem diky za jekekoliv info od kohokoliv 👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, to je otázka.
Předně nutno přiznat, že k jugoslávským tarifům se mi nepodařilo se dopracovat. Ale troufl bych si odhadovat, že tarif bude OK.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Evropské známky » Zajimavosti / Postovniho provozu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1