Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý achát

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 205 206 207 208 209 210 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A ať máme víc barev tak 2 cm prcek opět Doubravice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Neviem čo sa stalo z Vitom :roll: , super expert na detailné fotenie achátov a podobných minerálov.

Jedno makro pro tebe Grófiku. ;)
https://www.mindat.org/photo-1166073.html
Registrovaný uživatel
Z doubravice úspěchy nemám. Jen pár mrňousů. Dadoxylonovy kameny jsem viděl...je to jiná liga :D
1.Morcinov 6 x 3.5 cm
2.Morcinov 7 x 3.5 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vita napsal
grofik napsal
Neviem čo sa stalo z Vitom :roll: , super expert na detailné fotenie achátov a podobných minerálov.

Jedno makro pro tebe Grófiku. ;)
https://www.mindat.org/photo-1166073.html


Vitaj "stratený synu", :D
Fotka ako obyčajne super...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To RADAR: ten 1. Morcinov je moc vydařenej :-)
Přidávám taky Morcinov, 8x4.5cm, pod heslem: kámen nemusí bejt hezkej když je velkej.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jarek 22... náhodou je pekny 8) kazdy kamen je originál..
Přidavam fotku druhé (pouze řízlé) půlky co jsem přidával předtím...plus jeden se záhnědou taktéž morcinov.
1. Morcinov 6 x 3.5 cm
2. Morcinov 4 x 2.5 cm
Šutrům zdar !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
RADAR: ten poslední Morcinov krása :-)
tak teda taky něco přidám: letošní Doubravice lom 4x2,5cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jarek 22
Krásný kámen...má vše co má správný achát mít, a i bez prasklin...chválim 8) já v lomu byl párkrát ale vždy jsem domu odjel s taškou plnou chalcedonu nebo mecháčů :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kámen, který jsme nenašli, ale koupili na burze. Lokalita asi Doubravice, velikost cca 5 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jarek 22
8) ...máš hezký kameny ! A teď jeden kámen který jsem dostal od mého kamaráda kterého jsem jednou sebou vzal na výpravu a hned na samém začátku hledání na mě volá a říká : Tohle asi nic není viď a držel v ruce pecku velikosti manga.... :D máš taky nějaký podobný příběh?
Morcinov 8 x 6 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no ja jsem teď kupoval pár achátků do sbírky a musím říci, ze kluci tomu fakt rozumí.
kupoval jsem zde https://www.eminerals.cz/Achat-c29_12_2.htm
Registrovaný uživatel
to Radar:
Až tak hezký příběh nemám, ale třeba tenhle 4x2.5 cm jsme našli hned při druhé výpravě na pole poblíž Vidochova kousek od hromady dřeva.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
RADAR: ta poslední pecka ze záhnědama, ta je :-); na podobnou jsme ještě nenarazili. Byla celá, nebo naťuknutá? Většinou když jsem našel geodu, byla plná bláta.
Registrovaný uživatel
Jarek22.
Byla poškozená ... byla vidět vrstva čirého křemenu a červená "kůra"...záhněda vykoukla až po omytí :-) achát co jsi přidal se povedl a člověk nikdy neví na co (a kde) narazí... přidávám fotku pecky z té poškozené strany...plus achát pouze po řezu...škoda že je poškozený ale i tak má něco do sebe
1. Morcinov
2.Morcinov 4x 4 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To RADAR: Asi se v příští sezoně zajdem podívat i na Morcinov, když vidím co se tam dá najít... Přidávam jeden kamínek 8,5 x 4 cm, akorát si nejsem jistý lokalitou, našli jsme ho na jaře a to jsem nevěděl, jak tak velký kus vybrousit, tak čekal na dnešek; ale myslím, že je z pole u Cidliny. Jinak na poli trochu víc na Z se loni válely domečkové acháty - velikost jako cihla, nechali jsme je tam, bo jsem nevěděl, jak je říznout. Mám jen jeden menší, zkusím zpracovat a vyfotit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jarek22.
Najít se dá.. ale není to zadarmo..to co jsem sem zatím přidal je vysledek 2 let slídění a spekulování. To já musím vyrazit do Doubravice a najít si alespoň jeden slušnej do sbírky .
Registrovaný uživatel
Ani v lomu to není zadarmo. Na 1 hezkej kámen vyházet cca 1m3 zeminy a rozpadlého melafyru. Jako bonus je k tomu obvykle 5-10 průměrnejch a halda nicmoců. Jesli tam půjdeš, tak asi nemá cenu spodní etáž (jen takové mechové+kalcit), na prostřední bývá hodně lidí a musí se to vysekávat ze skály. Mě se dařilo spíš na horním patře, melafyr je už dost rozpadlej, chce to rýč, kladivo a nejlíp krumpáč a hodně štěstí. A obecně - dávat pozor, aby na člověka něco nespadlo ze stěny, loni tam byl dost těžký úraz. Ale proti poli jsou tu kameny míň rozbité a když se zadaří, tak mají hezké barvy. Jeden z druhé etáže, cca 3 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jarek22
Vím vím :D nic není zadarmo a o tom to je!!!
Tady jeden takovej s křišťálem :)
Morcinov 8x3 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedna zajímavost, dvě půlky jednoho kamene. Levá tak jak jsem řízl, pravou jsem voskoval a přitom zahřál na necelých 100 °C - je vidět, jak vystoupila kresba. myslím, že stejný efekt by mělo nechat kámen na slunci nebo delší dobu v suchu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikdo nemáte nic? Tak přidávám můj oblíbený z okolí Železnice, rozměry ideální 3x3.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jarek22
Pekny pekny... pridavam dva kousky :-)
1. Morcinov 4 x 2,5 cm
2. Morcinov 4 x 3,5 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To RADAR: vida, Morcinov je čím dál lepší. tak ještě jedna Doubravice, 4x 1,5 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Východní Krušné Hory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle je z hromady makadamu (melafyrového) vedle silnice u Újezdu pod Troskami. Velikost 3cm větší rozměr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné vzorky, trpezlivosť ruže prináša.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 205 206 207 208 209 210 >

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1