Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý achát

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
..nádherné ukázky... ta Halže je fascinující. Do budoucna ji také plánuji, mám jen ten jeden kousek, viz. výše.

Ještě sem dám jednu běžnou, ale oblíbenou klasiku- peříčkový achát z Brazílie, velikost 4,5cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Korunka: pěknej peříčkáč


...ono je sice Brazílie klasika a je toho všude kupa a některý maj neostrou mdlou kresbu a hodně jich je uměle dobarvených ale i tak se dá mezi nima občas natrefit na skutečně hezkej s přírodní kresbou a nebarvenej .

70x50mm
71x48mm
115x105mm
120x50mm
140x60mm
150x95mm
230x140mm
350x140mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě pár kousků z Mexika lok. Chihuahua

90x85mm
115x95mm
117x115mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě Maroko, lok. Kerrouchen a lok. Amerzgane

Kerrouchen
130x70mm
130x85mm

Amerzgane
76x65mm
180x140mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A nesmí tady chybět "Laguna" achát :D
lok. Ojo de Laguna, Mun. de Ahumada, Chihuahua, Mexico

95x44mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Horní Halže

"Apolena" 100x85mm

"Černá" 170x150mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..tak jsem neodolala a tu "červenou Halži" dnes konečně koupila. Je to z achátů jeden ze zajímavějších typů, který mi dosud chyběl. (acháty na lokality jinak nesbírám) Vlastně mne k tomu inspirovaly fotky na předchozí straně. Až přijde, také ho sem dám. (Vita, neprodáváš je také náhodou na aukru? Jezdíš po lokalitách, nebo si je také jen kupuješ?)
Registrovaný uživatel
Vita, fakt krásne kúsky. Pokiaľ máš svoju zbierku takto pekne zdokumentovanú, nerozmýšľal si o nejakej celkovej prezentácii tu na fóre, prípadne o vydaní nejakej menšej publikácie o achátoch? Myslím, že zberateľskej ale i laickej verejnosti, by si mal čo ponúknuť. A pokiaľ sa venuješ i fotografii na umeleckej úrovni, tak takáto kombinácia je priam ideálna pre tento počin.
Registrovaný uživatel
to korunka :
Když to jde a mám čas tak jezdím po lokalitách, někdy šutry získám výměnou a někdy koupím i na burze kdysi jsem si to i sám brousil.Ono to množství fotografií může být trochu zavádějící ale já mám ve skutečnosti jen velice velice malou sbírku, v které se ty kameny točí. Čili sbírka se mi nikterak nezvětšuje ale mění se v ní kameny.
Co mám v současné chvíli ve sbírce slouží jen jako materiál pro nafocení - čili nafotím a jde to pryč a místo toho přijde jinej matroš - nafotím a jde pryč atd.atd.
Drtivou většinu fotografovaných minerálů jsem ale dostal od přátel, který za minerály jezdí do zahraničí !
Takže já spíš ty kameny fotím než že bych je hromadil ale má to tu výhodu, že mi pod rukama za těch x let prošlo dost slušný množství různejch minerálů.
Na Aukru jsem kdysi opravdu dávno pár šutříků prodal ale to spíš ze zvědavosti co se bude dít - aukro nepokládám za to správný místo k prodeji nebo nákupu minerálů - ale přiznám se že mi někdy až tečou slzy smíchy co se to tam děje - a popravdě ani si neumím představit koupit nějakej dražší minerál bez toho aniž bych si ho nemohl důkladně prohlídnout - aukro je hra - nic víc nic míň.


to TONY-KK :
Děkuji - jsem rád, když se fotografie líbí .
Veškeré fotografie, které mohu veřejně prezentovat najdete na mojí stránce na Mindatu http://www.mindat.org/user-4870.html
kde jich zatím mám něco málo přes dva tisíce a můžete si je libovolně třídit (dle lokality, dle druhu minerálu) navrch se dostanete přes fotografii odkazem i na popis dané lokality na Mindatu a pokud vás zajímá např, charakteristika určitého minerálu - rovněž stačí kliknou na název a přesměruje vás to na stránku kde je daný minerál popsán jak je to jen možné.
Zde na fóru o nějaké větší prezentaci neuvažuji a nemělo by to ani význam protože by to bylo značně nepřehledné - od toho je Mindat , který umožňuje fotografie třídit. O samostatné publikaci zatím neuvažuji.
Registrovaný uživatel
K tomu Aukru- pravda je, že vzácné nerosty může být, a určitě i je, riziko. Na druhou stranu se tam dá koupit velká spousta zajímavostí za rozumné ceny, dokonce i levněji než v kamenném obchodě, ale samozřejmě záleží na tom od koho a za kolik. Mluvím ale samozřejmě o těch běžnějších nerostech.
Registrovaný uživatel
PS: ..když koukám na tvé fotky, napadá mne, že bych se nerosty mohla naučit také fotit maličko lépe. Když tak nad tím přemýšlím, my jsme vlastně sběratelé nerostů a ty jsi v podstatě sběratel fotek nerostů (jsou fakt supr).
Registrovaný uživatel
..začínám tu sice vést monolog, ale nemohu odolat a musím sem dát odkaz na tyhle velmi zajímavé stránky... Nádhera...
http://home.gli.cas.cz/filippi/pwww/mineralogie/Krusne.html
Registrovaný uživatel
Dnes přišly ty slibované acháty z Horní Halže, takže obrovská radost s novými přírůstky ve sbírce. Pro inspiraci dalších sběratelů- zde jsou a doufám, že se pochlubíte i vy ostatní se svými kousky. Člověk se rád pokochá... :D (a nebo je to zvědavost? :lol: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Korunka, tie acháty z Halže majú veľmi neobvyklú vnútornú štruktúru, jednak čo sa týka sfarbenia i usporiadania jednotlivých vrstiev. Na prvý pohľad to vyzerá ako keby nejaký cukrár do farebnej želatíny nasypal všetky možné ingrediencie, ktoré mu prišli pod ruku, poriadne to premiešal a potom nechal stuhnúť. Nakoniec to vybral z formy, urobil hladký rez a ............ vznikol z toho achát.
Nevyrábajú takým spôsobom tieto minerály v Horní Halži? Snáď som to vystihol.
Možno si jeden taký zaobstarám. Na A...čku sa niekedy objavujú v celkom zaujímavých farebných variáciách.
Registrovaný uživatel
..ano, je to pravda, jsou svou barevností a kresbou opravdu neobvyklé. Ten druhý je vlastně v ametystu. Jsou to úchvatné variace a velmi se divím, že jsem za celou dobu sbírání nerostů (přes dvacet let) tyhle typy koupila až nyní. O to více mne překvapily a potěšily. Ještě čekám jednu lahůdku a moc se na něho těším. Kolikrát tu někdo vystaví fotku nějakého nerostu a člověk žasne nad jeho nádherou a neodolá :D Tak jen tak dál, ať mám inspiraci a nejen já. Pokud opravdu nějaký pořídíš, určitě se pochlub!
Registrovaný uživatel
to "korunka" : Gratuluji - moc pěkné !
Registrovaný uživatel
Samozrejme, že ukážem. Jeden krásny, teda aspoň pre mňa mám v merku a možno skončí v mojich rukách. Nie je to Halže, no časom príde aj na to. Len musím pripomenúť, že najprv sa venujem minciam a medailám, z ktorých si potrebujem ešte hodne doplniť a šutre, to už je len taký bonus. A nehovorím o deťoch a manželke, ktorá má pre moje úchylky až neskutočné pochopenie. Korunka aby som pravdu povedal, toto vidím na veľmi dlhú trať.
Registrovaný uživatel
Vita- děkuji. Mám z nich opravdu radost ;)
Už nějakou dobu však přemýšlím, že bych tě jako odborníka přes focení mohla poprosit o radu, jak kameny fotit, aby vynikly. Pokud koukneš na mé fotky třeba i jen v tomto tématu, tak je to hrůza. No, vlastně se stydím. U těchto posledních achátů jsem se snažila trošku dbát na to, aby to trošku vypadalo, ale stále to není ono. Jaký zvolit podklad u takto barevných kamenů? Tmavý kámen- světlý podklad, světlý kámen tmavý, nebo jak to je? Lze to nějak jednoduše vysvětlit? Je mi jasné, že takto krásné fotky mít nikdy nebudu, ale ráda bych ty šutry fotila tak, abych se za ty fotky pak nemusela stydět. :D
Registrovaný uživatel
to korunka : neboj - už jsem nad tím přemýšlel a pár článků o focení mám - tak jak bude čas tak to sem dám . jinak jasně - poradím jak budu moct !
Registrovaný uživatel
...... a mimochodom tie kamene ak ich dostaneš v surovom stave Ti brúsi kto? Toto tak isto nie je jednoduchá záležitosť ak chce človek dosiahnúť žiadanú kvalitu.
Registrovaný uživatel
..teď nevím, na koho to byl dotaz.
Já kupuji už broušené, i když jsem naposledy koupila surové brazilské acháty a nechala vybrousit u jednoho brusiče- vždy někoho najdeš přes internet, pokud zadáš něco v tom smyslu: broušení polodrahokamů, nebo kamenů a pod. Přišlo mi ale, že když jsem si koupila již vyleštěný kámen, že mne vyšel levněji, než když jsem si koupila surovinu a tu pak nechala vybrousit. Ale může to být jen má zkušenost a někdo může mít opačnou. Tyto kameny nahoře byly koupeny přímo od brusiče. Vlastně i ten, co čekám, je také přímo od brusiče, zase od jiného. Osobně nemám čas jezdit po burzách, takže pátrám po internetu.
Registrovaný uživatel
Tak som sa dočkal a hlavne pre Vita a Korunku prikladám obrázky môjho najnovšieho prírastku. Ako je patrné z fotiek, samozrejme ide o klasiku z Brazílie.
Presnejšie o štát Rio Grande do Sul. Ide zrejme o jedno z najväčších nálezísk achátov na svete. Niektoré tamojšie exempláre sú skutočne pastvou pre oči. Na tých záberoch pôsobí ten kúsok väčším dojmom, no jeho rozmery sú menšie. Zhruba 35 x 25 mm. Svojim tvarom pripomína taký mandľovcový typ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to TONY-KK : Moc pěknej !

..taky jeden přidám - Rio Grande do Sul, Salto de Jacuí, Brazílie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
...... a mimochodom tie kamene ak ich dostaneš v surovom stave Ti brúsi kto? Toto tak isto nie je jednoduchá záležitosť ak chce človek dosiahnúť žiadanú kvalitu.


...omlouvám se , že jsem si tohoto dotazu všimnul až teď.
Ani nevím jestli je ten dotaz na mě.
90% achátů si brousím sám a ten zbytek je koupě nebo výměna .
V poslední době jsem toho ale moc nevybrousil protože na to nemám čas .

Pár fotek z dílny.

- litinový kotouč na broušení - používám SiC o hrubosti 150,300 a 600.
- litinový kotouč - u tohohle mám už stjeté drážky ale v principu nejsou až tak potřeba ale zabraňujou tomu rozptylu brusiva
- leštící kotouč - jako leštivo používám cerox
- polyuretanový leštící kotouč
- no a pár záběrů z dílny ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 26. 7. 2013, 9:33. »
Registrovaný uživatel
Vita zdravím ŤA. Takým kúskom aký je na poslednom obrázku sa česky hovorí......
... ,, pěknej macek ." Pripomína to vzdialený východ slnka. Vita ak tu dnes ešte posurfuješ, tak sa mrkni na tému meteority. Dal som tam Korunke jeden dotaz.
Samozrejme sa môžeš vyjadriť aj Ty.
Inak teraz mám malú prestávku na pivo, tak som zapol notebook na chvíľu.
Som v práci, avšak doma, pretože maľujeme barák. Ďalšiu prestávku mi moja nadriadená polovička udelí možno až večer. Ani netuší, že som na nete. To pivko by sa dalo piť aj hodinu.
Čau.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1