Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý achát

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vita- supr. Tohle jsem chtěla vždycky mít. Od mala jsem chodila na acháty a jaspisy k náplavům Labe. Nacházely se tam sice menší kousky, ale vždy dělaly radost. Vidím tam i araukarit, ty acháty jsou supr. Když to tak vidím, tiše závidím.
Registrovaný uživatel
Tony- jinak samozřejmě gratulace k novému přírůstku ve sbírce.

..i já se musím pochlubit- konečně přišla má největší radůstka z Horní Halže a radost mám opravdu ohromnou... (tzv. "bleskovka", délka cca 8cm)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to korunka: Gratuluji k přírustku - moc pěkné !


..a teď k tý fotce - když to načteš do jakýhokoliv programu umožňující zobrazení histogramu tak na tý histogramový křivce uvidíš, že to nemá stíny ani středy a fotka obsahuje výhradně světla.
Zkráceně je to strašně přesvícený .
Obecně by bylo lepší položit to na černej papír a vzít to bleskem !
Takhle jsi na foťáku měla zapnutou asi automatiku s poměrovým měřením(3D) expozice a aby to ten foťák zvládnul tak ti musel to nejsvětlejší místo - což je pravej horní roh - zprůměrovat do celý fotky .

Takže - večer černej papír - plná automatika a blesk . Kámen polož trochu šikmo aby tam nevzniknul reflex od blesku .
Před časem jsem udělal pár článků o focení pro kolegu sběratele na jeho web . Tady máš pár odkazů týkající se focení .


obecně -
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-technicka-zarizeni

jak začít -
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-jak-zacit-fotit

acháty -
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-fotografovani-2

Těch článků tam mám devět - tak si je můžeš postupně přečíst .
Registrovaný uživatel
..no vidíš, to musím prostudovat a vyzkoušet a věřím, že nebudu sama, takže děkuji ;)
Registrovaný uživatel
Vita napsal
Takže - večer černej papír - plná automatika a blesk . Kámen polož trochu šikmo aby tam nevzniknul reflex od blesku .


...zatím jsem se prokousala prvním textem, až bude čas, určitě kouknu na ostatní. Černý papír jsem doma nenašla, tak jsem použila triko. Vyfotila jsem asi deset fotek, snažila se přijít na to, při jakém natočení nebude odraz blesku vidět na kameni. No, z deseti fotek nebyl jen na této :D Sice stále žádný zázrak, ale já na to určitě přijdu. (no, pokud se prokoušu i zbytkem, tak věřím že určitě, i když některé technické věci mi dají asi více zabrat :D )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Acháty z historickej, dnes už takmer zabudnutej lokality pri Banskej Bystrici, Paseka pri Šalkovej.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak dnes taky přidám dva nevšední kousky z Brazílie :D .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..a tady je ten druhý "peříčkáč" :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vita ahoj.
Mám málo času a kopec roboty pred sebou, no musím sa ozvať. ,,Sakra", to máš
zriadenú pravidelnú linku do Brazílie? Alebo tam vlastníš ťažobnú spoločnosť?
Ak ma zamestnáš, dobre ohodnotíš a pošleš na služobku do Rio Grande do Sul v
pozícii ... Supervisor for the Agates ... neboj, ostudu Ti neurobím.
Skutočne pekné kúsky. Ten malý žltý lúč na poslednom acháte ..... Není to tak náhodou svetielko na konci tunela...? Prepáč mi moju fantáziu.
Registrovaný uživatel
Zdravím a gratuluji všem kolegům k pěkným přírůstkům.Já jsem dnes doleštil také pár kamínků ze starých zásob,tak jsem je rovnou vyfotil,aby jste se i vy mohli potěšit. První dvě fota jsou půlky jednoho nevzhledného vzorku.
Halže - 12 x 8 cm
Halže - 10 x 7 cm
Oba vedle sebe
Ciboušov 11 x 8 cm
Železitý křemen,důl Hrbek 8 x 7 cm
Železitý křemen,důl Hrbek 6 x 6 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to seznam: moc moc pěkné - a teď si uvědomuju , že já jsem úplně zapoměl na Petlery, Ciboušov, Černej potok, Mýtinku - tak jak bude víc času tak sem dám nějaký fotečky !


to TONY-KK : Díky jsem rád , že se ti líbí. Ale než se najde v materiálu takovej s pěknou kresbou a neprasklej - no :roll: - to je teda fuška, teprve po rozříznutí vidíš jestli to má nebo nemá cenu brousit a na jeden hezkej připadá moc a moc ošklivejch, bez kresby atd....
na fotce - jeden trochu lepší "brazilák"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 29. 7. 2013, 15:13. »
Registrovaný uživatel
to Vita - u brazilských achátů je to dost těžké,při ohromné nabídce různých firem jsou dost podceňované,ale když se nějaký povede,jako na posledních fotkách,ani já bych nepohrdl. I když si to musím kvůli nedostatku místa dost rozmýšlet. Také mne zaujaly fotky z dílny. To je zatím vše.Zdravím.J.
Registrovaný uživatel
..moc pěkné ukázky!
Registrovaný uživatel
Acháty a ametysty lok. Černý Potok

115x175mm
70x30mm
80x70mm
100x70mm
120x50mm
120x100mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To Vita - ten Černej Potok je luxusní!!!
Registrovaný uživatel
Vážení kolegové,protože vidím,že Vás zaujaly acháty z Krušných hor, dovoluji si nabídnout tři vzorky z přebytků své sbírky.

1. Horní Halže - černá, se žilkami hematitu. 10,5 x 7 cm. Cena-300 Kč.

2. Černý potok - achátová kresba s jemnou krajkou. 10 x 8 cm. Cena-300 Kč.

3. Horní Halže - červená,klasická korálová kresba. 9,5 x 6,5 cm. Cena- 300Kč.

Ceny jsou jako na mineralogických burzách,k tomu by bylo poštovné,dle tarifů Č.P. V případě zájmu napište kontakt. Zdravím.J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to seznam : skutečně moc pěkný kousky !!!! Ty Krušný jsou fakt nejenom zajímavý ale taky především díky achátům z Halže o nás taky trochu vědí ve světě. Tenhle typ kresby - ty pseudomorfózy (zřejmě po barytu) vyplněný tou ohnivou červenou a když je k tomu sem tam třeba i nějakej ten blesk - tak to je paráda !!!! Co se týká focení krušnohorskejch achátů tak stačí jeden kámen a na to makro se otevře úplná galerie !

Já pro dnešek na ukázku přidám taky Halži (rozměr leštěné plochy 180x130mm)
a malej detail z tohohle šutříku FOV 14mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moje polovička začala se sbíráním minerálů a zatím se chce trochu specializovat na acháty. Nakoupila něco na Aukru, vypadá to hezky, ale je to z Brazilie, tak se domnívá, že se ty kousky jsou barvené, v čemž ji utvrzuje, že jsou barevné i na povrchu. Tady na těch stránkách jsou tak nádherné acháty, když je viděla, vyvinula na mě tlak, abych jí také něco takového sehnal. Vrátím se k původnímu: ty acháty z Brazilie budou zřejmě barvené? A kde se takové acháty, jaké tu předvádíte, dají za rozumnou cenu koupit, nakopat? Díky a prosím o shovívavost, s minerály začínáme.
Registrovaný uživatel
No pokud jde o "braziláky" tak z těch , které jsem dával já - ani jeden není barvený ! Vše jsou pouze a výhradně přírodní barvy !
Vím to z toho důvodu , že veškeré jsem si zpracovával sám - od sehnání suroviny(celý pecky) přes broušení k tomu co tady vidíte !
Tady máte odkaz na moje další "braziláky" - rovněž ani jeden není barvený ! http://www.mindat.org/user-4870.html#2_5528_51_0_0_0_
Ono se dá čas od času natrefit na hezký přírodní "brazilák" ale na to kolik šutrů mi prošlo pod rukama tak těch se skutečně hezkou kresbou je minimum . K cenám - ono dost ty ceny degradovalo to množství kamenů ale každej kdo sbírá acháty a trochu do toho vidí tak ví, že cena achátů se odvíjí kromě jiného i od kresby , velikosti atd. takže za kolik se daj sehnat podobný já netuším. Ono se to dost dobře nedá srovnávat ceny již říznutejch kamenů, kterejch jsou plný obchody (a kde jsou acháty leštěný na pásu se sjetejma hranama a pro zvýšení atraktivnosti dobarvený) od těch skutečně pěknejch s perfektním rovinným brusem a u kterejch máte záruku , že jde o čistě přírodní barvy , který si sběratelé většinou zpracovávají sami a to tak , že si koupí surovinu(celé pecky) no a ty říznou a vybrousí !
Vůbec netuším za kolik se takový "braziláci" ve sběratelský kvalitě normálně prodávají ale doporučuji navštívit nějakou mineralogickou burzu.
Jinak určitým vodítkem může být výpočet leštěné plochy (3-4Kč za 1cm2 ) + cena samotného kamene - tam se ta cena může lišit podle kresby, velikosti, stavu celého kamene a také podle toho kolik dotyčného stála samotná surovina (celé neříznuté pecky).
Registrovaný uživatel
Taky pozor na termín "rozumná cena" - to je kolik ? U českejch achátů se cena u špičkovýho kamene v perfektním stavu a s dokonalou kresbou a rozměru leštěný plochy cca 7x 6cm může pohybovat i kolem 350,-USD a klidně i výš.
Je to rozumná cena ????
Ano - myslím si, že to je rozumná cena na to kolik toho člověk musí nařezat, nabrousit, nachodit projezdit v benzínu atd.atd. aby našel jeden jedinej prefektní a dokonalej achát ! To stejný platí obecně pro jakýkoliv kameny - ono není achát jako achát. Malej "brazilák" s perfektní kresbou v dokonalým stavu může být mnohem mnohem dražší než "brazilák" o velikosti fotbalovýho míče ale bez kresby nebo eventuálně dobarvovanej . Pakliže ten kdo se o to zajímá a trošinku tomu rozumí a ví, za kolik se takovýhle kameny prodávaj v zahraničí tak takový sběratel nemá ten nejmenší důvod k tomu aby to v čechách prodával za "rozumnou cenu" ale aby to prodal za takovou cenu jakou by za to dostal v zahraničí.
Registrovaný uživatel
Ona je "brazílie" dost jednotvárná ale občas se zadaří.
Já osobně dávám přednost českým achátům, protože jsou sice menší ale o to hezčí a zajímavější mají kresbu ale je to o tom, jak jsem psal výše. Je obrovský rozdíl mezi achátem a achátem ve špičkový(exkluzívní) kvalitě a to se pochopitelně odráží i na cenách. Takže u špičkových sběratelských kamenů asi na "rozumnou cenu" nenarazíte .

v příloze ještě jen pár braziláků s celkem pěknou kresbou.
rozměry leštěné plochy :
65x41mm
110x77mm
70x35mm
175x110mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 26. 8. 2013, 16:59. »
Registrovaný uživatel
A cena takovýchto kousků by byla asi jaká? Plus mínus.
Registrovaný uživatel
Příklad : rozměr 175x110mm = 192,5(cm2) x 3 = 577,50 Kč jen za práci
cenu kamene v téhle kvalitě bych odhadoval někde mezi 500-700 Kč .
Takže bych to viděl střízlivým odhadem někde kolem 1,200 - 1500,- Kč ale to je u sbírkových kusů fakticky kus od kusu jiný . A může bejt podstatně menší s hezčí kresbou a cena bude o dost vyšší . Chce to chodit po burzách, sledovat web atd. aby jsi získal přehled o tom jak se ty ceny pohybujou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jeden příklad .
Tohohle "braziláka" (resp. druhou polovinu) rozměr leštěné plochy 150x95mm odmítl majitel prodat zájemci, který mu za něj minulý rok nabízel 8.000,-Kč !!!!!! A to přitom barevně tenhle achát ani není nijak zvláštní - ale kresbou a strukturou je na "braziláka" dost neobvyklej a proto taky taková cena .
Ty ceny na webech atd. to jsou ceny, který maj normální "braziláci" tuctový kvality, o barvenejch ani nemluvím protože z mého pohledu je lepší šerednej přírodní "brazilák" než něco co hraje všema umělejma barvama .

Ale jestli vás ty šutry chytnou a tahle záliba vám vydrží tak se ze začátku spíš řiďte heslem , že je lepší mít jeden až dva skutečně sbírkový kusy za rok než mít honem honem kupu naprosto tuctovejch a nijak zajímavejch kamenů. Není to o kvantitě ale o kvalitě ! Má daleko větší význam mít např. dvacet fakticky exkluzivních achátů ve sbírce než tunu bezcenýho "štěrku". A to platí nejen o achátech ale o sbírání minerálů obecně .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 26. 8. 2013, 18:30. »
Registrovaný uživatel
Naprosto souhlasím s kolegou Vitem, cena takovýchto špičkových kamenů se pohybuje řádově v stovkách až tisícich,záleží na velikosti,barvě,kresbě,ale také na lokalitě ap. Potom také,jako u všech přírodnin /motýli,lastury,ap./na vzácnosti,líbivosti a trhu. Je pak otázka,kolik jsem ochoten za kámen,který se mi líbí,dát,nebo opačně,kolik chci za kámen,který pouštím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1