Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý achát

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To L3333, podle svých mnohaletých zkušeností bych řekl,že oba acháty jsou přírodních barev,tudíž nejsou barvené ani dobarvované/jak už přede mnou napsal Vita/. U prvního achátu bych typoval na nějaké Mexiko,asi lokalita Ojo Laguna,podle odhadované velikosti asi 5 -6 cm,cena v Mnichově 20 - 40 Euro /podle zájmu/,U druhého se jedná o mechový achát z Maďarska,viz.http://www.mineraltivadar.hu/,zde nevím velikost,ale asi 10 - 20 Euro.Snad Vám tato odpověď pomůže,i když je to podle fotek dost těžké.A berte to s rezervou.Zdravím.J.
Registrovaný uživatel
Seznam: díky moc! Zatím se v tom motáme, takže potřebujeme si právě stanovit mantinely, aby jsme nekupovali bezhlavě a ujasnili si nějaký ceník. Je jasné, že to nějakou dobu potrvá, ale takovéto rady nás posouvají dál. A jsou to vcelku pěkné kousky, že? Máme zájem spíš o to, koupit jednou za čas něco výstavního, než nakupovat obden běžné kusy. Jen ten čas, strávený u netu, ten by se asi do nákladů neměl počítat, páč pak by cena sbírky byla pěkně vysoká.
Registrovaný uživatel
Citovat
Máme zájem spíš o to, koupit jednou za čas něco výstavního, než nakupovat obden běžné kusy.

No tyhle slova by stálo za to vytesat do kamene !!!!!
Pod ně bych se podepsal a o tomhle by to mělo být !!!
Registrovaný uživatel
Ano, ono je to vlastně velmi podobné jako v numismatice -opravdu pěkná mince (ve vysoké kvalitě) i když je běžná, potěší více, než-li vzácná, ale šrot.
A tak to platí asi ve všem...
Proč by se měl člověk spokojit s kvantitou, když více potěší jedna kvalita...
Každý k tomu ale musí dojít sám...
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 2. 9. 2013, 16:45. »
Registrovaný uživatel
PS: ..na druhou stranu... "výjimka potvrzuje pravidlo" a koupit sem tam nějaký kámen, který se nám "jen" líbí, i když není dokonalý, není určitě hřích...
Registrovaný uživatel
Díky všem za rady. ještě bych se chtěl zeptat, co je to za acháty z Číny, který jsou často na Ebay - viz obrázek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..koukám, že v Číně už neví, co by vytvořili...

Jaspis/achát Kozákov, vel. 5x3,5cm.
Sice nezapadá do kategorie špičkových kusů, přesto radost. Je to vzorek z vlastního sběru z doby někdy před patnácti lety. (Konečně jsem se jej rozhodla nechat vybrousit)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 2. 9. 2013, 17:20. »
Registrovaný uživatel
to L3333:
Citovat
Díky všem za rady. ještě bych se chtěl zeptat, co je to za acháty z Číny, který jsou často na Ebay - viz obrázek

No tak k tomu jde říct jen to, že tohle je skutečná katastrofa !
To je umělý od A - po Z a protože se jim to ještě asi zdálo málo fialový tak ještě nechaj pokovit "krystaly křemene" co byly v dutině . Oni to pokovení dokážou udělat i s nádhernou drůzou kříšťálu - naprostá katastrofa ! To nemá už s achátama vůbec nic společnýho.

to korunka:
Citovat
Sice nezapadá do kategorie špičkových kusů, přesto radost. Je to vzorek z vlastního sběru z doby někdy před patnácti lety.

Drtivá většina šutříků co jsem měl (nebo pár ještě mám) ve sbírce nemá se špičkovou kvalitou o které píšu výše vůbec nic společného - jsou to vlastní sběry a tak trochu vzpomínka na každou akci z který pocházej .
Špičkovou kvalitu vyžaduju v případě, že chci nějaký achát koupit nebo vyměnit a věř "korunko", že těch skutečně výstavních mám jenom pár - a to doslova.
Ale to už jsem někde v tomhle tématu psal - já než že bych je nějak hromadil tak je raději spíš fotím a moje sbírka (dáli se to tak vůbec nazvat) je skutečně velmi velmi omezená a miniaturní. Ale musím říct, že jsem strašně rád, že kolega "seznam" založil tohle vlákno protože bez ohledu na všechny různý minerály - acháty byly - jsou - a zůstanou moji srdeční záležitostí a čím jsem starší tím víc se mi líbí.
Takže to prosím neber v tom kontextu , že jsem zarovnanej špičkovejma achátama - takhle to opravdu není a dokonce jsem byl ochotnej koupit jeden českej achát , kterej byl rozpraskanej na úplnou padrť za pár korun jen kvůli jednomu malýmu detailu o kterým jsem věděl , že z něj bude zajímavá fotka viz. příloha FoV 3mm !
Drtivá většina fotografií který mám například zde http://www.mindat.org/article.php/885/Agates+-+hidden+beauty
je z kamenů, který by každej soudnej sběratel pro jejich celkovou kvalitu hodil do rybníka :D ale i na těch se dá objevit zajímavý místečko kde je vidět co ta příroda umí !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 2. 9. 2013, 20:04. »
Moderátor
Tak to je nádhera..
Moderátor
Tak jsem se mrkl na ten link a sbírám bradu ze země.. to není nádhera, to je absolutně fantastické :shock:
Čím to bylo foceno?
Registrovaný uživatel
to tenzor: Moc dík ! Udělalo mi to radost, že se ti fotky líbí !

Všechny tyhle fotky byly "tenkrát" udělané obyčejným kompaktem Canon A-530
, který byl vložený do optický lavice(makroskop) domácí konstrukce !
Dneska už fotím minerály zrcadlovkou protože ta výsledná kvalita je z tý zrcadlovky přeci jen vyšší .
Je naprosto jedno čím fotíš - všechno je to jen o tréninku.
Kdyby jsi si chtěl přečíst nějaký možný postupy tak se jukni např. na tyhle odkazy - dělal jsem pár amatérských článků o focení pro web kolegy sběratele .

http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-technicka-zarizeni
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-fotografovani-2
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-obraceny-objektiv
Registrovaný uživatel
Vita.... ach Ježiši Kriste...
Áno tak to musím okomentovať. Lebo kliknem náhodou na acháty, čo je nové a nejak rýchlejšie som prešiel to posledné foto. A prvé čo ma napadlo, čudujem sa: ,, Prečo tam niekto vložil obrázok bielych porcelánových skúmaviek s injekčnými ihlami"? A potom konečne čítam príspevok a zistím, že je tam makro kúska achátu. Vita, Ty keby si sa spojil so Salvadorom Dalím, tak obaja spolu predbehnete aj Picassa. Niektoré Tvoje fotky predčia aj surrealizmus. Ale ako dokážeš rozpoznať, že v ktorých exemplároch sa skrýva taká abstraktná krása?
Vita, no neviem ale Tvoje druhé ja musí byť reinkarnované niečo umelecké. No jak pozerám na ten obrázok, tak pozerám a stále sa mi dokáže zobraziť niečo iné. A určite netrpím schizofréniou. Aspoň by si nám učňom mohol prezradiť z akej lokality ten achátový Dalí pochádza.
Díky.
Registrovaný uživatel
Protože acháty jsou i mojí srdeční slabostí,musím říci,že to jsou naprosto úžasné snímky vnitřní krásy achátu.A to se řekne - obyčejný křemen. Zdravím.J.
Registrovaný uživatel
Všem moc dík !

Tak ještě přidám pár detailů achátů :)

lokalita Železnice
FoV 7mm
FoV 7mm
Fov 10mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..a ještě tři detaily

FoV 4mm Železnice
FoV 3mm Studenec
FoV 4mm Železnice

to TONY-KK:
Citovat
Aspoň by si nám učňom mohol prezradiť z akej lokality ten achátový Dalí pochádza.

lokalita Železnice :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ako takato krasa vznika?, nemyslim fotku, ale achat
Registrovaný uživatel
to tomi:
No zhruba je ten proces vzniku achátů ukázán názorně zde http://www.geopark-ceskyraj.cz/?D=65
a do toho jsou pochopitelně příměsy(např. oxidy železa), které způsobují tu barevnost a různé minerální inkluze inkluze(goethit, baryt atd.),
které byly v dutině ještě před tím než je začal vyplňovat ten křemičitý gel a vlastně takto předvyplněné dutiny těmito minerálními inkluzemi a zbytky byly zality křemičitým gelem, který následně ztuhl a vykrystalizoval do podoby achátu.
Registrovaný uživatel
A ako ho volnym okom spoznam. Myslim surovinu,nie uz prerezany. Je to obycajny sutrik,alebo ma nejake znaky?
Moderátor
Vita napsal
..a ještě tři detaily

FoV 4mm Železnice
FoV 3mm Studenec
FoV 4mm Železnice

to TONY-KK:
Citovat
Aspoň by si nám učňom mohol prezradiť z akej lokality ten achátový Dalí pochádza.

lokalita Železnice :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


A červi se rozlezou!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
..to je fakt nádhera!! Myslím si, že kdyby jsi ten můj jaspis výše fotil ty, že by nemusel vypadat tak zle (nějaký pěkný detail) ;)
Z těch fotek se fakt tají dech...
Registrovaný uživatel
..ty jo, to je fakt bomba, ono to fakt jde fotit přes lupu, tak to je fakt úžasný tip!
(prostě jsem to musela zkusit a jsem fakt mile překvapena!!)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo to je takovej malej achátovej vesmír - chce to lupu a na každým se dá najít zajímavý místo k focení . :)

lok. Železnice FoV je v rozsahu od 3mm do 12mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..tak to je fakt supr! Teď jsi mne naladil tak, že budu muset koupit větší lupu :mrgreen:
Registrovaný uživatel
korunka napsal
..tak to je fakt supr! Teď jsi mne naladil tak, že budu muset koupit větší lupu :mrgreen:


:twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to korunka:
Citovat
..ty jo, to je fakt bomba, ono to fakt jde fotit přes lupu, tak to je fakt úžasný tip!

...ale já myslel lupu na to aby se ten detail dal na tom achátu najít očima :D
- já neměl na mysli fotit to přes lupu :D na to ti lupa nestačí :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1