Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý achát

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tady je nějaký to "mexiko" (Cihuahua)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Argentina - ale to je docela šrot :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Austrálie( Agate Creek)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A na konec jeden českej z Morcínova

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..šutry sbírám už nějaké to desetiletí a fakt se divím, jak jsem tak pěkné kameny mohla opomíjet..
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,tady jsem na internetu našel pár fotek australských superachátů z lokality AGATE CREEK,
tak by mne zajímaly Vaše názory. Jestli se Vám líbí a jakou cenu by jste odhadovali při velikosti kamene řekněme tak 5 cm. Já bych je ve sbírce chtěl VELMI!!! To by byl vánoční dárek pod stromeček podle mého gusta. Ale asi dostanu zase ponožky.Zatím zdravím a těším se na odpovědi.J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Najprv treba poďakovať Vitovi za jeho ukážky a neúnavnosť s akou reaguje na naše dotazy. No a k tým austrálskym achátom: ,, Ja by som ich bral okamžite a nie len na Vianoce". Lenže tie kusy budú asi iný cenový level na aký sme zvyknutí. Niektoré vyzerajú až neprirodzene farebne, avšak keď sú skutočne v prírodných farbách tak môj tip začína na 200 - 250 € hranici. Samozrejme myslím na tú spodnú. Čo vy na to?
Registrovaný uživatel
Seznam, len tak na okraj malá poznámka. Náhodou i ponožky sú výborná vec. Moji synovia už majú také čísla nohy ako ja a mne ponožky miznú jedna radosť.
Ale aby sa dali na zberateľskú dráhu, to ani za boha.
Registrovaný uživatel
seznam- to máš těžké- každý má jiný vkus, jiné cítění- např. kámen který bych koupila já se třeba jinému nemusí líbit a naopak. Pokud se ti líbí, něčím tě uchvátily, proč si neudělat radost. Mně osobně nejvíce upoutal ten první, je nádherný. Ceny achátů z těchto lokalit neznám, ale Vita jistě poradí.
Registrovaný uživatel
Jo -jsou pěkný - ve velikosti 5cm bych tu cenu viděl někde v rozmezí 10-30 EUR podle kresby . On agate creek zase tak vzácnej není - maj tam toho relativně dost a cena je daná spíš nákladama na přepravu. Jestli by jsi o Agate Creek měl zájem určitě zkus holandský nebo německý weby.
Registrovaný uživatel
Jaspis, náplavy Labe, vel. cca 25x13mm. (je to malý kousek, spíše střep, ale s krásným neobvyklým vzorem)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeden achát z Kvetnice .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Jeden achát z Kvetnice .


No já žasnu :shock: , můžu to brát jako že od teď sbíráš acháty protože diamanty jsou proti achátům celkem nezajímavej materiál ??? :D
:D - jasně - dělám si legraci !!!!
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 10. 9. 2013, 11:05. »
Registrovaný uživatel
Tři detaily "maroka" : Fov 10-12mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Vita; sklamem nepresedlal som na achátiky hoci aj tu na SK sa nájdu nádherné kúsky na lokalitách a je ich celkom dosť.

Tvoja zanietenosť pre acháty sa mi páči , pekný šport ako stráviť čas v prírode.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
..nejen ten první- supr barevné variace, člověk opravdu žasne, co všechno je možné.. krásné
Registrovaný uživatel
lokalita Vestřev

rozměr leštěné plochy 35x27mm
rozměr leštěné plochy 64x50mm
detail FoV 12mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lokalita Kundratice (u Jilemnice)

detail FoV 7mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lokalita Železnice (a okolí :D )

detaily
FoV 5mm
FoV 5mm
FoV 6mm
FoV 8mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeden "mecháč" z Doubravice. Rozměr leštěné plochy 70x50mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lokalita Morcínov, rozměr leštěné plochy 85x40mm.

Tohle by byl celkem pěknej achát kdyby nebyl přírodně prasklej ...ale to je právě to kdyby :'( !
A to je ten rozdíl mezi perfektním achátem a "střepem" ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 10. 9. 2013, 19:34. »
Registrovaný uživatel
Vita napsal
A to je ten rozdíl mezi perfektním achátem a "střepem" ;)

....nebuď z toho smutný, já mám jedno heslo a toho se držím:
"..pravý sběratel sbírá srdcem!"

Kdybychom sbírali vše jen dokonalé, bylo by to sice hezké, ale možná pak příliš fádní. Někdy totiž udělá radost i kus, který dokonalý není (o to více, pokud je to vlastní sběr).

Dnes mi přišla tato ukázka z dosud nezastoupené lokality- achát s velmi zajímavou kresbou, lok. Libuň, cca 4x2cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Citovat
....nebuď z toho smutný, já mám jedno heslo a toho se držím:
"..pravý sběratel sbírá srdcem!"


No je to zrovna u tohohle kusu škoda protože jinak je ta kresba pěkná s hustým proužkováním a slabou tzv. paralaxou efektem.
Ten paralax efekt - to je v podstatě optické slévání těch jednotlivých vrstviček, že při pohybu tím achátem je vidět jakoby se ta kresba měnila. Mají to jen acháty z hodně výraznou a hustou kresbou resp. hustým proužkováním.
Registrovaný uživatel
Citovat
Dnes mi přišla tato ukázka z dosud nezastoupené lokality- achát s velmi zajímavou kresbou, lok. Libuň, cca 4x2cm.


No ten je - ten si o ty fotky detailů přímo říká - co říká - ten po nich přímo řve !
Tohle je přesně ten typ achátů pro fotky zajímavejch detailů a z takovejhlech typů s nepravidelnou rozhozenou kresbou jsem těch detailů asi fotil nejvíc !
Gratuluju !
« Poslední úpravu provedl(a) Vita v 10. 9. 2013, 20:15. »
Registrovaný uživatel
..jejda, tak to děkuji :D Kéž bych to uměla, ..

Ještě jedna ukázka nezastoupené lokality, opět bohužel jen zlomek, ale opět jsem prostě neodolala- věřím, že i zde by jsi našel hromadu inspirace pro krásné fotky... :
achát, Cidlina, vel. 4,5x2,5cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1