Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zakladanie bankoviek

Vykupminci.cz
Numisargo

Zakladanie bankoviek

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim ve spolek
Mam dva dotazy : nektere bankvky v mem albumu jsou zvlnene a tak bych chtel poradit, existuji nejake folie ktere tu bankovku uchovaji tak aby vyrovnaly tu bankovku ? a aby proste byli rovne ?
A druhy dotaz zni : chci si do alba udelat mezilisty treba ze statnim znakem apodne te dané zeme , muzete me nekdo doporucit kde tyto veci sehnat , kdysi se tu uz o tom mluvilo, ale to bylo na ruzna obdobi ceskych bankovek.
Chtel bych aby to bylo designove pekne.
Děkuji předem
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 10. 2. 2014, 22:55. »
Registrovaný uživatel
Nepamatuji, že by se mi v kvalitním albu Optima začala nějaká bankovka z ničeho nic "vlnit"(v nekvalitních albech jsem to již viděl). Jednou "zvlněnou" bankovku je téměř nemožné srovnat tak dobře, aby se narovnala a rovná již zůstala(maximálně dočasně) => zvlněné bankovky raději nekupovat !
Mezilisty si musíš udělat sám, co člověk to jiný vkus a nebo typy alba.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Niekoľko už hotových listov nájdeš tu: Sběratelské pomůcky

Môžeš si podľa toho vyrobiť listy pre ostatné štáty. Znaky a vlajky krajín nájdeš na wikipedii.
Napríklad: Burma, State seal
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
Zdravim ve spolek
Mam dva dotazy : nektere bankvky v mem albumu jsou zvlnene a tak bych chtel poradit, existuji nejake folie ktere tu bankovku uchovaji tak aby vyrovnaly tu bankovku ? a aby proste byli rovne ?
A druhy dotaz zni : chci si do alba udelat mezilisty treba ze statnim znakem apodne te dané zeme , muzete me nekdo doporucit kde tyto veci sehnat , kdysi se tu uz o tom mluvilo, ale to bylo na ruzna obdobi ceskych bankovek.
Chtel bych aby to bylo designove pekne.
Děkuji předem


mike pokud máš zájem, napiš mi 0petrbalcar@gmail.com
Mám vytvořené své vlastní pro Československo, cizí bankovky platné na našem území a taktéž jednotlivá města pro nouzovky. Už jsem je někomu posílal, takže je klidně pošlu i tobě.
Pokud budeš chtít, napiš mi o které konkrétní země máš zájem a můžu vytvořit další ve stejném duchu.

Ve druhém příspěvku najdeš vzorek jak to vypadá https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/titulni-stranky-podle-epoch-do-alba_post_-181236#post181236
Registrovaný uživatel
mike, tady jsou další nápady. Je to skutečně záležitost vlastního vkusu a hraní si na počítači.
Registrovaný uživatel
Zdravim Vsechny
a Dekuji za nazor .
pro Dracka : ja uz ty bankovky koupil zvlnene , protoze na lepsi jsem nemel., takze jsem chtel mit zastupce , to je muj styl sbirani , kdyz chci co nejvice sesbirat urcitou zemi .
treba od Iranu mam hodne v unc , ale ty drazsi uz mam v horsich stavech a taky za jine penize !
pro Climber28 a Juraj : urcite kouknu a ozvu se !
pro Majkla : treba jini budou mit stajny vkus jako Já ;)
Registrovaný uživatel
Zdravim
takze nikdo nic ? nikdo neporadi ? ,
tak jeste jednou , mam zvlnenou bankovku v albumu a neciti se ze by se chtela srovnat ., muzete mi nekdo poradit jak ji pomoct ., kdyby to nebyla pro me drazsi bankovka a zaroven chybenka , tak to neresim.
Predem vsem dekuji za info
Registrovaný uživatel
a/ už jsem Ti odpověděl, tak se s tím smiř :roll:
b/ ostatní mají asi podobné zkušenosti...
tedy znovu zkopíruji:
Jednou "zvlněnou" bankovku je téměř nemožné srovnat tak dobře, aby se narovnala a rovná již zůstala(maximálně dočasně).
:|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ak ti velmi vadi to zvlnenie,tak bankovku trochu navlhci z oboch stran napr. rozprasovacom na vodu,vloz ju do knihy z bezneho papiera a dobre ju na 1-2dni zataz (na tomto fore sa tejto technike hovori "zehlenie")
mozes si to predtym vyskusat na bankovke,ktora je bezna a nezalezi ti na nej
ja uprednostnujem bankovky neupravovane,ale napr. pri tlaci ofsetom uprava nie je absolutne vidiet
u novodobych ceskych bankoviek je to zlozitejsie,pri takejto uprave stratia uplne lesk na averze-co sa pri beznom prezerani ale aj tak nepostrehne ;-)
Registrovaný uživatel
cedula napsal
ak ti velmi vadi to zvlnenie,tak bankovku trochu navlhci z oboch stran napr. rozprasovacom na vodu,vloz ju do knihy z bezneho papiera a dobre ju na 1-2dni zataz (na tomto fore sa tejto technike hovori "zehlenie")
mozes si to predtym vyskusat na bankovke,ktora je bezna a nezalezi ti na nej
ja uprednostnujem bankovky neupravovane,ale napr. pri tlaci ofsetom uprava nie je absolutne vidiet
u novodobych ceskych bankoviek je to zlozitejsie,pri takejto uprave stratia uplne lesk na averze-co sa pri beznom prezerani ale aj tak nepostrehne ;-)


bohužel tímto postupem se často ztratí hlubotisk... navíc bankovka pak na místech porosených vodou pradivně pod UV-lampou svítí
Registrovaný uživatel
pre bankovky s hlbotiskom to nie je najvhodnejsia technika. hlbotisk zanika a bankovka je uplne rovna,hladka. pri obehovych kuskoch je to ale viac-menej jedno. napr. neperforovane 100kc/1931 predavane ako N su skoro vsetky upravovane, najst exemplar v bankovej kvalite je velka nahoda.
co sa tyka svietenia pod uv-lampou: bankovky csr pod uv-svetlom svietia rovnako pred a po uprave;napr. u novodobeho slovenska prapodivne svietia len vtedy,ked su pri "kupani"vystavene mechanickemu oteru.
ak som tomu dobre rozumel,tak mike-p74 chcel vyrovnat bankovku uz poskodenu. mohol by to vyskusat,vela sa uz pri obehovej nepokazi. a trening robi majstra ;-)
Registrovaný uživatel
helichrysum napsal
bohužel tímto postupem se často ztratí hlubotisk... navíc bankovka pak na místech porosených vodou pradivně pod UV-lampou svítí


rekl bych takto - nez zlikvidovat hlubotisk, to bych radsi mel v albumu zvlnenou ;)
Registrovaný uživatel
Možná doplním svou začátečnickou zkušenost - já jsem si zatím jako "mezilisty" i z důvodu evidence vytvořil v .xls toto:
+ určitě doplním něco takového krásně grafického viz #54

(jednak tam mám z Bajera ceny a hledanější serie a nahoře moje exempláře s pořizovací cenou, stavem atd. /v těch "smrsklejch" buňkách mám datum a jméno zdroje :-) manželka nemusí vidět vše ;-) už ta cena stačí.../ tisknu A4 a šířku, což se krásně vejde...

Do alba jsem investoval a mám Grande. 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
možná by se někomu hodilo:

čínský web JD.com rozdává kupony na 10,-USD. Podmínkou je registrace na http://reg.en.jd.com/reg/person.html?rd=1446938331866 a použití invitation kodu. Nabízím svůj: 60UP1R . Lze použít na zboží nad 10 $, klidně i v součtu. Shipping do CZ většinou grátis.

Například: album KINGSO Paper Money 20 listů za 6,19$.
Při koupi 2 kusů 12,38$ - 10$ kupon = 2,38$
http://en.jd.com/product/819570.html

... z jiného soudku: micro SDHC 32GB za 5,49$/ks. 2 kusy při použití kuponu = 0,98$
http://en.jd.com/product/821978.html
Registrovaný uživatel
Ja by som bankovku do čínskeho či poľského obalu nevložil. Stačí mi keď ten smrad cítim na zberateľských dňoch... :(
A SD karta Class 6 - jednak sa mi zdá v súčasnosti už pomalá a rovnako ci svoje data cením na viac než pár ušetrených dolárov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak jsem se stal sběratelem bankovek, první album je na cestě a koupil jsem na začátek nějaké exotické nesmysly 100 ks/20 USD, ať mám co ukazovat kamarádům :-). A nesmějte se mi, vím, že větší cenu než těch 5 Kč/ks to nikdy mít nebude. A hned přiložím dotaz, je běžné na UNC bankovky sahat prsty (při zakládání/vyjímání z alba) nebo na to máte nějaké fígle?
Registrovaný uživatel
A je hriech bankovku "oprať",tak ako je hriech očistiť mincu?
Pranie špinavých peňazí sa nepovažuje za hriech .... :D (skôr za šikovnosť,alebo trestný čin..)
Prepáč Frantig,že som sa sem vtrepal. :roll: ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Nic se nestalo, myslim, ze o prani penez je tady i vazne minene vlakno ;)
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
... je běžné na UNC bankovky sahat prsty (při zakládání/vyjímání z alba) nebo na to máte nějaké fígle?


Nejlepší je nevyjímat ;)
Ale asi záleží i na hodnotě bankovky - suché čisté ruce, přeložený kousek papíru "V", existuje pinzeta s filcem, rukavice (ale i zde by se dalo diskutovat o složení materiálu)... 8)
Registrovaný uživatel
tak na ty moje začátky nejspíš bude stačit akce „čisté ruce,“ hedvábné rukavičky si nechám na Gold Certificate dolary 8) - každopádně děkuji za tipy
Registrovaný uživatel
Zdravím, rozhodol som sa pre album od Leuchtturm rady Vario, neviete aký je rozdiel medzi Vario classic a Vario F ? A čo sa týka obalov, stačia klasické, alebo sú lepšie Vario plus ?
Registrovaný uživatel
kolumbus napsal
Zdravím, rozhodol som sa pre album od Leuchtturm rady Vario, neviete aký je rozdiel medzi Vario classic a Vario F ? A čo sa týka obalov, stačia klasické, alebo sú lepšie Vario plus ?

strany 14-16
Registrovaný uživatel
Zdravím, jak rozdělujete bankovky v albu ( R-U, 1919-1939, 1939-1945 apod.) Máte nějaké ,,rozdělovače"? Nebo kde sehnat? Předem děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zakladanie bankoviek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1