Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zakladanie bankoviek

Vykupminci.cz
Numisargo

Zakladanie bankoviek

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
no neviem, či šikmooký.Ja mám na GRANDE Made in Germany 8)
Registrovaný uživatel
Chtěl bych se zeptat na to, jaký zásobník na bankovky byste mi doporučili-potřeboval bych do něj dát asi 40 listů grand-velkorozměrový
Předem děkuji za radu
Registrovaný uživatel
Já používám klasický pákový pořadač s listy grand a jsem spokojený.
Moderátor
Michal11 napsal
no neviem, či šikmooký.Ja mám na GRANDE Made in Germany 8)

ja mam tiez "Grande", ale "Made in West Germany" 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Listy jsem kupoval letos na "sběrateli" a mám na nich jen "Made in Germany" ;)
Moderátor
grande to su tie co maju velkost A4? ja pouzivam len Vario velkost
_______________
Registrovaný uživatel
ano, jsou to A4 a každému vyhovují jiné velikosti, protože máme veliký výběr ;)
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas
mam maly dotaz .
Pouzivam listy Importa , ted jsem videl na aukru ze tam prodavaji listy Vario , tak se chci zeptat jestli jsou tyto listy stejne kvality anebo lepsi , jsou levnejsi a proto se ptam ,posléze bych je chtel koupit , ale rad bych slysel vas nazor na ne .
Dekuji
Registrovaný uživatel
Osobně používám Optima(menší A4, skladnější) a občas i Vario(A4) již léta a dle mne jsou i lepší než Importa(můj názor).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ja pouzivam jako album šanon a vnem mam listy importa , ted jsem koukal na aukro a tam prodava listy vario(jsou mensi jak listy importa) a jsou podstatne levneji,cim to je ??
to Dracek : urcite dekuji za vas nazor
Registrovaný uživatel
Prave, ze jsou MENSI nez listy Importa .... na velike bankovky nic lepsiho nez Importa asi neni. Ale Vario rozhodne neni spatne, taky bych ho doporucil
Registrovaný uživatel
zatím jsem neměl bankovku, co by se nevešla pohodlně do Optimy včetně těch velkých
formát A4 je často pokud připočteš desky dost neskladné...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
optima su dosky tak akurat, Vario listy su o cosi vacsie a najvecsie su tie grande tie maju format A4... ja osobne pouzivam len Vario typ a som s tym nadmieru spokojny...nevydoda pritahuje to prach jak svina :-)...
inaksie ten obycajny sanon by som ti nedoporucoval, hrozi poskodenie dierok na vazbe plastoveho listu...
na Importu tusim nie je dodavatel (v ramci SR) a su dost drahe, preto som volil LU
_______________
Registrovaný uživatel
Mike - v prvom rade by som sai ujasnil od ktorého výrobcu chcem používať zberateľské pomôcky a potom by som vyberal konkrétny typ. Je to ako sa rozhodnúť, či chceš auto značky Škoda, alebo Ford. Keď sa rozhodneš pre Škodu, tak potom môžeš vyberať konkrétny typ (Octavia, Fabia, Yeti ...)
Takže najskôr si ujasni, či uprednostníš Importu, alebo Leuchtturm a ak sa rozhodneš pre Leuchtturm tak môžeš vyberať konkrétny typ. Lebo Optima, Grade, Vario, Numis sú všetko výrobky Leuchtturm a Importa je úplne iná značka.
http://www.leuchtturm.com/WebRoot/Store/Shops/leuchtturm_eu/PDF/mk_cz.pdf
Registrovaný uživatel
Dekuji Vsem za nazor

to Brett: jak jsem psal na zacatku , tak ja pouzivam jako album šanon modre barvy a do nich vkladam listy Importy a jsem s nemi nadmiru spokojen , jsou velke a jsou pevne , ale drahé . Uz jsem donich investoval dost a mam jich asi 30 az 40 listu a bankovek pomalu pribyva , no a ted jak se mi narodila dcerka tak musim trosku šetrit.
Moderátor
smiem vediet kolko ta stoji jeden list pripadne je to balene po viac listoch??? ja kupujem Vario su balene po 5 kusov a jeden pakel stoji po novom 3,70,- eur
_______________
Registrovaný uživatel
Mne by zajmalo ktery listu jsou nejtvrdsi? Leuchturm, Importa ...
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
smiem vediet kolko ta stoji jeden list pripadne je to balene po viac listoch??? ja kupujem Vario su balene po 5 kusov a jeden pakel stoji po novom 3,70,- eur

no ja kupuji na aukro Importu za 210kč +postovne a je to 10ks a vario tam je za 70kč +postovne a je jich 5ks
zdalo se mi to oproti Importe levne,proto jsem se ptal na vas nazor,jake je kvality listy Vario
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 15. 1. 2012, 4:52. »
Registrovaný uživatel
Vario za 59Kc - 5 listu zde:

http://www.filatelie-stosek.cz/index.php?c=216

Importa je drazsi, tam bud objednavat z Holandska, nebo pocitat s cenou kolem 200 Kc za 10 listu

Jinak kvalita VARIO je uplne v pohode, ale pokud chcete umistovat VELKE bankovky horizontalne, je lepsi Importa - tam date 2 kusy horizontalne do 1 listu, ale do Vario se pak vejdou uz jen svisle - takze jen 1 bankovka do listu na 1 bankovku ...
Registrovaný uživatel
Čo sa týka tej veľkosti albumov/listov od Leuchtturm tak rozdiely je pekne vidieť na tomto obrźku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
Importa je drazsi, tam bud objednavat z Holandska, nebo pocitat s cenou kolem 200 Kc za 10 listu


Já osobně používám Importu a rohodně bych neměnil. Vhledem k tomu, že i e-shop importy má balení 10 ks za 7.25 euro asi bych s cenou výrazně pod 200 kč nepočítal (navíc je potřeba připočíst dopravu z NL). Obvykle stejně kupuji naráz tak 4 sady ať je na nějaký čas vystaráno a tak se poštovné rozloží. Těch 200 korun mi prostě přijde jako přijatelná cena (rozhodně přijatelnější než 340 u Klima :evil: )
Registrovaný uživatel
No já u Optimy platím většinou 10 listů za 100Kč a kdybych si počkal na nějaké veletrhy, tak by to bylo možná ještě levnější.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
tak kdyby se domluvilo vic lidi,tak u Importy je pri cene nad 125euro postovne zdarma

climber28 napsal
jirka72 napsal
Importa je drazsi, tam bud objednavat z Holandska, nebo pocitat s cenou kolem 200 Kc za 10 listu


Já osobně používám Importu a rohodně bych neměnil. Vhledem k tomu, že i e-shop importy má balení 10 ks za 7.25 euro asi bych s cenou výrazně pod 200 kč nepočítal (navíc je potřeba připočíst dopravu z NL). Obvykle stejně kupuji naráz tak 4 sady ať je na nějaký čas vystaráno a tak se poštovné rozloží. Těch 200 korun mi prostě přijde jako přijatelná cena (rozhodně přijatelnější než 340 u Klima :evil: )
Moderátor
dracku tak to je super cena dat za 10 listov 100Kc kedze ja kupujem Varia v cene 3,70,- eur za 5 listov! pricom Optima listy su o nieco drahsie...
_______________
Registrovaný uživatel
Čau.
Po přečtení diskuzí na tomto fóru, jsem se rozhodl na ukládání bankovek používat albumy od firmy Leuchtturm řadu Optima průhledné listy 3C atd. Chci se zeptat zda není problém uložit dvě bankovky zády k sobě ( pro bankovky :lol: ). Sbírám banovky s nominální hodnotou 1 a 10, plus varianty roků a podpisů. Tedy se dost často liší jen čelní strana. Dost bankovek je v řádu desetikorun tedy samostatné uložení se mi zdá dražší. Nebo zakoupit variantu černé oboustrané 3S.
:roll: :roll: :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zakladanie bankoviek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1