Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zakladanie bankoviek

Vykupminci.cz
Numisargo

Zakladanie bankoviek

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.
Táto téma už možno bola preberaná, ale pre tých novších zberateľov trochu neznáma. Ako vy skúsenejší zberatelia odporúčate zakladať bankovky? Ja mám albumy Vario a neviem, či mám zakúpené bankovky zakladať holé, do albumových listov, alebo ich nechať v tých priehľadných obaloch, v ktorých 8) som ich kúpil a takto ich zakladať.

Viete mi poradiť?
Ďakujem Miciko
Registrovaný uživatel
bud davat rovnou do desek nebo zakladat v obalu a pak do desek. Oboji je OK. Ovsem u druhe varianty bych to tam urcite nedaval v tom, v cem jsem to koupil (neznate, co to presne je).

Ja treba pouzivam u drazsich bankovek kapsy od firmy LINDNER a pak to dam do pruhlednych foliovych desek IMPORTA, u levnejsich pak bud jen do desek IMPORTA nebo i do desek VARIO.
Moderátor
taky používám výhradně Lindner, sice je o trochu dražší, ale co se kvality týče, tak nemá konkurenci.
V PVC kapsách bych bankovky v žádném případě neukládal. Vypadá to hrozně a jak už psal ronnie21 nikdy nevíš z čeho to je, to už bych radši bankovky dočasně vložil do filatelistického zásobníku
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 27. 1. 2010, 19:45. »
Registrovaný uživatel
Nebo obaly Leuchtturm, které jsou také kvalitní...
Registrovaný uživatel
Používam Leuchturn. Keď majú taký sortiment, tak by to malo byť kvalita.
Moderátor
ja pouzivam SAFE a jiz vyse zmineny Leuchturm
Registrovaný uživatel
mohu se zeptat, jaký obchod doporučujete pro sběratelské potřeby?
Moderátor
Zdeněk by určitě doporučil kvalitní portál infofila ;) :D

,ale spíš než na shopu bych hleděl na značku zboží. Když použijete např. zbozi.cz, tak vám to vyhledá bezpočet sběratelských obchodů. ;)
Registrovaný uživatel
děkuji za tip..
Registrovaný uživatel
Zdravím všetkých. Keďže som investoval nemalé peniaze do bankoviek, tak ich uloženie je pre mňa veľmi podstatná záležitosť. Určite nemiením šertriť pár korún/eur na kvalitnom archivovaní mojej zbierky. Osobne som si zakúpil kožený album a listy od firmy LEUCHTTURM. Teraz po prečítaní príspevkov neviem či je lepší LEUCHTTURM, alebo LINDNER. Každý tu píše čo používa, ale jediný kto tu rozhodol o tom, čo je najlepšie pre uloženie zbierky je ŠENFI. ŠENFI, keďže píšeš, že LINDNER je BEZKONKURENČNÝ tak by ma zaujimalo podľa čoho tak usudzuješ. Keďže z Tvojich príspevkov cítim, že si odborník, tak Ťa prosím o porovnanie mnou uvádzaných značiek (zloženie materiálu z ktorého sú vyrobené a odskúšanie a overenie v praxi). Za odpoveď ďakujem.
Registrovaný uživatel
Pouzívám léta k plné spokojenosti Leuchtturm(na známky i bankovky), ale myslím, že je zcela jedno, kterou z těchto dvou značek použiješ... ;)
Moderátor
taky si myslim, že je to v tomto případě jedno, Leuchtturm se víc trhá u otvorů kroužkový mechaniky, ale ve vašem případě, kdy do alba půjdete jednou za 5 let je to fuk ;)
Registrovaný uživatel
Tak moc ďakujem za odpovede a ak sa pripojí niekto ďaľší a napíše svoje skúsenosti bude to fajn.
Moderátor
jinak co se týče chem. složení, tak jak Lindner, tak i Leuchtturm jsou z měkčeného a tvrzeného PVC s neutrálním pH.
Několikrát jsem i slyšel, že Lindner má mít jako jediný atest nebo garanci, že desky nic bankovkám ani po letech neudělají, na druhou stranu je to takové echo mezi sběrteli a černé na bílém jsem to nikde neviděl, takže já osobně to beru s rezervou ;)
Registrovaný uživatel
Ahojte, ja kupujem u nás cez www.nunofi.sk obaly GRANDE a som s nimi spokojný.Bankovky vyzerajú veľmi pekne.
Registrovaný uživatel
Ja tiež používam Grande a listy sú úplne super, vo všetkých smeroch som nadmieru spokojný, veľmi kvalitné a profi vyhotovenie.Môžem odporúčať.
Registrovaný uživatel
Grande neznam, pouzivam nejvic IMPORTA (holandske) a Leuchtturm (nemecke)
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
Grande neznam, pouzivam nejvic IMPORTA (holandske) a Leuchtturm (nemecke)

Grande je jeden z typů od Leuchtturmu, já mám osobně raději typ Optima. :)
Registrovaný uživatel
aha, ja mam z Leuchturmu jen typ VARIO ...
Moderátor
pekna diskusia ohladne znaciek vyrobcov, treba pravdu povedat ci su to znacky Lindner, Leuchturm, Safe alebo holandska Importa aj tak vsetko robia "sikme oci" na vychode, staci si pozriet prevedenie fil. zasobnikov, vsetky su rovnake aj listy, skor sa plati za znacku, suhlasim s Drackom Leuchturm ma velmi siroku ponuku sortimentu, ak chces dobre svoje bankovky ulozit tak treba investovat do pomocok, to sa vzdy vyplati!
Registrovaný uživatel
Riesim jeden problem
zapacil sa mi album na bankovky od fy. Leuchturm GRANDE G classic.
Neviete o nejakej podobnom albume , ale so 4 kruzkovou mechanikou?
Kde tie kovove casti su kruhoveho tvaru a nie stvorceky.
Pri vacsom pocte listov sa to bude asi zle otacat.
Dakujem za radu/y
Moderátor
například numis
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 23. 11. 2010, 11:45. »
Registrovaný uživatel
Numis používam, ale niekoho môžu odradiť od jeho používania dve skutočnosti:
1. má len biele originál medzilisty
2. Je rozmerovo najmenší z ponuky Leuchtturm. Niektoré eventuálne menšie bankovky ako napríklad 100/1920, alebo 100/1931 sa nezmestia do dvojlistu na šírku a treba pre ne použiť list určený pre jednu bankovku a mať ju uloženú na výšku.Do albumov OPTIMA, GRADE a VARIO (tiež Leuchtturm) sa zmesta do dvojlistu na šírku.
Administrátor
Prosím nepropagujte zde konkurenci odkazem. Jediná možnost jak financovat portál Sberatel.com a naše další aktivity je nákupem u nás.

http://eshop.infofila.cz/ může dodat veškeré zboží od firem Leuchtturm, Lindner, Schaubek, SAFE ...atd. Při větších objednávkách možná sleva.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 23. 11. 2010, 11:52. »
Moderátor
Brett napsal
Numis používam, ale niekoho môžu odradiť od jeho používania dve skutočnosti:
1. má len biele originál medzilisty
2. Je rozmerovo najmenší z ponuky Leuchtturm. Niektoré eventuálne menšie bankovky ako napríklad 100/1920, alebo 100/1931 sa nezmestia do dvojlistu na šírku a treba pre ne použiť list určený pre jednu bankovku a mať ju uloženú na výšku.Do albumov OPTIMA, GRADE a VARIO (tiež Leuchtturm) sa zmesta do dvojlistu na šírku.


tak pak například regular, má sice 18-ti kroužkovou mechaniku, ale bez problémů se do něj vejdou i bankovky velkých formátů.

u nás se prodávaj například tady ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 23. 11. 2010, 13:27. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zakladanie bankoviek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1