Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » zasílání bankovek poštou

Vykupminci.cz
Numisargo

zasílání bankovek poštou

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jak nejlépe "zabalit" UNC bankovku tak, aby došla poštou příjemci v UNC :)
Registrovaný uživatel
nejlepe z kazde strany ocelovy plat o tloustce 1cm ... pak je to jistota ... :)

Ale vazne, mel by stacit tvrdy karton z jedne (nebe jeste lepe z obou) stran bankovky a bublinova nebo nejaka tvrdsi obalka ..
Registrovaný uživatel
tak neviem ako to robia profici,ale dal by som ju do takehoto obalu na bankovky a to vlozil medzi dva kartony z krabice od ovocia - su pevne :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Bankovku dat do zlozeneho kancelarskeho papiera a ten medzi dva hrube kartony. Mnohokrat overeny postup.
Moderátor
Ja dávam do euroobalu, a medzi kartón. A prípadne aj obálka je z kartónu.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
se taky pochlubim, jak to dělám :-D

bankovka do fólie, pak do přeložené A4 (do té nálepkou fólii upevnit), dále pal do další A4 proti sobě (aby se nahoře nemusela použít lepenka) slepit po stranách kouskem lepenky. to celé většinou do dvou vrstev tvrdého papíru (rozstřižené papírové desky, nebo karton) - do něj nalepit malou nálepkou tu A4, aby se nehnula, pak už stačí i normální obálka (nemusí být bublinkatá).
Registrovaný uživatel
díky moc všem za rady..
Registrovaný uživatel
každopádně, má člověk hodně variant na výběr, to je fajn..:)
Registrovaný uživatel
to acme2000: a na otevření obálky od Tebe stačí semtex? :mrgreen: ;)
Moderátor
nikoliv, díky tomu, že sázím na vzájemné překrývání papíru tam, kde se otevírá a používám jen drobné nálepky, tak se to otevře hned :) zabíjel bych ovšem zato, když někdo (v dobré víře) obalí kartón několikrát dokola průhlednou lepenkou (a kartón je téměř "střižen" na velikost bankovky, takže při stříhání trnu, že si kousek ustříhnu)
Moderátor
pán dokonce vyžadoval (i za příplatek) vložit bankovku do fólie, do kartonu, do bublinek a to celé do krabičky vystlané papírem. na to, že chtěl poslat bankovku z oběhu (tuším 5/1919 ve stavu 3), tak mi to přišlo až moc, ale když si pán připlatil za zabalení, proč ne. přišla mu pak možná v lepšim stavu, než když jsem jí odesílal :))))
Moderátor
a do třetice, už jsem tu jednou na fóru vzpomínal, jak mi pán (protože neměl větší obálku) poslal tuším 100 RM/35 (jednu ze vzácnějších sérií), která byla původně UNC, tak v běžné malé obálce, zato jednou ostře přehnutou (přehyb "utužený" nehtem - jistota je jistota :))). Naštěstí pochopil svou chybu, že znehodnotil a vyrovnali jsme se mimo. Bohužel, radši bych plnou cenu a UNC bankovku :))
Registrovaný uživatel
ono se dá i podle zabalení poznat, zda to je sběretel, nebo jen překupník, většinou, samozřejmě existuje vyjímka, která potvrzuje pravidlo! ;)
Moderátor
no i prekupnici to dobre balej,za ty roky se mi nestalo ze bych od prekupniku na ebay dostal spatne zabaleny bankovky
Registrovaný uživatel
tak na ebayi mám špatné zkušenosti s překupníky, zabalí to jen do obyč.papíru, bez folie a odešlou. A to jsou někdy i bankovky ve stovkách Euro!
Moderátor
zajimave me se to fakt jeste nestalo.....musim to zaklepat

mischel13 napsal
tak na ebayi mám špatné zkušenosti s překupníky, zabalí to jen do obyč.papíru, bez folie a odešlou. A to jsou někdy i bankovky ve stovkách Euro!
Registrovaný uživatel
mě už 2x, obálka a v ní jen bankovky v přeloženém papíru a ještě obyč. pošta! :'(
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
mě už 2x, obálka a v ní jen bankovky v přeloženém papíru a ještě obyč. pošta! :'(


no, me pred asi 2 lety doslo toto - tenky karton byl jen z jedne strany a obalka obycejna. Takze balit poradne !!!!
Bohuzel z UNC bankovky byla hezka dvojka :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
mischel13 napsal
mě už 2x, obálka a v ní jen bankovky v přeloženém papíru a ještě obyč. pošta! :'(


no, me pred asi 2 lety doslo toto - tenky karton byl jen z jedne strany a obalka obycejna. Takze balit poradne !!!!
Bohuzel z UNC bankovky byla hezka dvojka :(


Bankovky kupuju a měním jenom z ruky do ruky, takže se zeptám dost nezkušeně: co se v takovém případě dělá? Zamáčkne se slza a odepíše se ztráta, nahání se neznámý překupník nebo něco jiného?
Registrovaný uživatel
no tak nejdriv jsem zkusil kompenzaci na poste, ovsem tam to vyresili bleskove s tim, ze zasilka byla spatne zabalena (asi podle zasady - co neni mezi dvema cihlama, tak za to nerucime).
Pak jsem kontaktoval prodejce - velmi slusny pan, omlouval se, ze takhle bali vzdy a ze se mu to jeste nestalo ... nakonec mi poslal dalsich 5 levnejsich bankovek zdarma, pomerne elegantne vyreseno.
Jinak je to samozrejme o dohadech s prodejcem .... ja si od te doby vylozene rikam o zabaleni podle mych pozadavku - t.j. kartony z obou stran a bubl. obalka - domlouvam se predem a nabizim vyssi prispevek na postovne. Tak :)
Moderátor
me se stalo jednou ze v sade 10ks chybel jeden kus.Prodejce absolutne v klidu poslal znova celou sadu 10ks ac mohl poslat pouze chybejici bankovku.Nutno dodat ze slo o bankovky v cene par stovek takze zadna vzacnost.

majkl napsal
jirka72 napsal
mischel13 napsal
mě už 2x, obálka a v ní jen bankovky v přeloženém papíru a ještě obyč. pošta! :'(


no, me pred asi 2 lety doslo toto - tenky karton byl jen z jedne strany a obalka obycejna. Takze balit poradne !!!!
Bohuzel z UNC bankovky byla hezka dvojka :(


Bankovky kupuju a měním jenom z ruky do ruky, takže se zeptám dost nezkušeně: co se v takovém případě dělá? Zamáčkne se slza a odepíše se ztráta, nahání se neznámý překupník nebo něco jiného?
Registrovaný uživatel
Sice ucinok je otazny, ale ...
je vhodne pomodlit, zeby personal posty nevenoval zasielke mimoriadnu pozornost. Som nepostupoval uvedenym sposom asi 10x za posl. 3/4 roka.
Preto tento omyl vynahradim osobnym stretnutim s vybranym pracovnikom posty aj ked priprava potrva urcity cas. Tiez urcity druh badatelskej cinnosti.
Moderátor
Nu, já na poště zažil asi největší vzrůšo, když mi nemohli snad 15 minut najít zásilku, na kterou jsem měl "papírek", nakonec se úřednice omluvila, že (napíšu-li to obecně) zásilku pro Jana Nováka hledala celou dobu pod "J" :-)
Registrovaný uživatel
tak to me jednou zasilku nenasli a pak mi dokonce volali vecer na mobil, ze uz ji maji - zapadla za regal ... proste ceska posta ma svoje pribehy ...
Moderátor
... a to nechci být offtopic a povídat příběhy o tom, jak jsem pro firmu zařizoval el. podpisy (ze 60 podpisů u 6 ztratili objednávky, 5 kolegům dělali podpis víc jak hodinu a 2 museli na hlavní poštu do Jindřišský - ještě, že jsme z Prahy). fakt Česká pošta je dílo...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » zasílání bankovek poštou

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1