Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Zasílání mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Zasílání mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Spíše jsem to měl nadepsat "Jak mince nazasílat!"
1. Mince nedáváme volně do obálky tak aby o sebe mohli volně narážet !
2. Mince NIKDY nepřelepujeme žádnou lepicí páskou.
:evil:
Registrovaný uživatel
takze si dostal zasielku ze? :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak ten případ č. 2 se mi už nejednou stal...to je pak nášup..... Ale taky se mi stalo, že mi přišlo vzorové zabalení a to jsem čuměl, jak si s tím dal někdo takovou práci.....Ale protože téma má znít - nezasílat - tak už mlčím.... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Turtle: určitě nezasílat např. středověké mince do zahraničí, především do Austrálie, neb se jedná o vyvážení památek kulturního dědictví, čili o trestný čin ;) :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
kacuro to je dobrá poznámka :-D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Turtle: určitě nezasílat např. středověké mince do zahraničí, především do Austrálie, neb se jedná o vyvážení památek kulturního dědictví, čili o trestný čin ;) :twisted: :twisted:


Nesouhlasím, stačí když si obstaráš povolení od kompetentního muzea za mrzký obolus... :mrgreen: :twisted:
Moderátor
kacuro napsal
Turtle: určitě nezasílat např. středověké mince do zahraničí, především do Austrálie, neb se jedná o vyvážení památek kulturního dědictví, čili o trestný čin ;) :twisted: :twisted:


Cítím se jako pašerák, když vybírám obálky s mincemi na poště v Cieszynie a přenáším je přes Olzu k nám :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Turtle: určitě nezasílat např. středověké mince do zahraničí, především do Austrálie, neb se jedná o vyvážení památek kulturního dědictví, čili o trestný čin ;) :twisted: :twisted:

V tomhle s Tebou soudruhu kocuro nesouhlasím :evil:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
V tomhle s Tebou soudruhu kocuro nesouhlasím :evil:


no to mi je jasné prozápadní imperialisto, že nesouhlasíš :lol:
Registrovaný uživatel
Uvědomuješ si, že ten přiblblý zákon který tu obhajuješ,
vymyslela stejná "moudrá" vláda která Tě nutí odevzdat
všechno co najdeš? Za odměnu přibližně 8 Kč za gram?
Když chce stát zachraňovat památky kulturního dědictví
tak ať je od lidí odkoupí a dá do muzea. Ono je o moc jednoduší a hlavně levnější prostě jen nařídit a zakázat. :evil:
Moderátor
Rekl bych ze ho neobhajuje, jen konstatuje :) Ale je fakt, ze zeme, ktera chce zachranovat kulturni dedictvi da 50 procent ceny nalezci.. zeme, ktera nechce, ale kde chteji urednici lidi sekyrovat stejne jak za minule epochy, da 10 procent (kdyby aspon to) nebo cenu kovu a pak o ne prichazi.. dobre ji (nam) tak.
Registrovaný uživatel
no bohužel to tak je ... oni si to i muzejníci a archeologové uvědomují, že je to špatně a že přicházejí o spoustu nálezů a jak už jsem psal v jiném vlákně, mám informace z dobrého zdroje, že se chystá změna jak postavení detektoringu, tak právě i výkupu nálezů ... ale co se týká toho vývozu, to asi těžko a sám za sebe můžu říci, že s tím souhlasím! :D bohužel se však stejně obávám toho, že i když se výkupní podmínky nálezů zlepší, stát na to stejně nebude mít peníze, protože ho po r. 89 ti zkur*ení imperialisti i bávalí komunisti rozkradli ... no ale to už je jiná kapitola ...
Registrovaný uživatel
po dnešním telefonátu s mamkou mám další radu:

Nikdy neposílejte nikoho cizího na poštu s balíčkem na odeslání... Radši si tam zajděte sami, a to i když nestíháte. :roll:
Registrovaný uživatel
Minulý týden mi přišla jedna mince z Holandska. V první chvíli jsem měl pocit že jim tam přeskočilo ale pak jsem musel uznat že objevili způsob jak předejít tomu, aby se mince cestou “záhadně neztratila”:
1. Doporučená zásilka, to je normální
2. Krabice byla větší než krabice od bot (tím pádem jí nikdo nemůže nepozorovaně strčit do kapsy)
3. Krabice byla plná jemně nastříhaného papíru (nikdo ji nemůže nepozorovaně otevřít protože to okamžitě udělá bordel v okruhu 3 metry)
Poštovné bylo sice o něco vyšší ale pro klid duše se to u dražších mincí vyplatí. 8)
Moderátor
No hlavne ze jsi ji nevyhodil s tou papirovou rezankou. Me jednou poslali drazsi minci ze Svycarska a po rozbaleni krabicky jsem nasel rozstrihany papir ze skartovacky, kus hnede vlnite lepenky, fakturu a vic nic. Minci jsem tam nenasel, na vetsine zasilek co jsem dostal byla vzdy v kapsicce a prilepena zvenku k te lepence. Protoze zasilka byla na celnici otevrena, domnival jsem se ze zmizela tam a tak poradne namichnuty jsem vse hodil do kose. Asi za hodinu mi to nedalo, vyndal jsem vse z kose a zacal podrobne zkoumat krabicku a lepenku ale opet zbytecne. Smiren s tim ze ji ukradli jsem vse opet hodil do kose, pouze tu lepenku jsem vzteky pretrhl a najednou z vnitrku te pretrzene lepenky na me kouka mince. Pouzili samolepici tenkou vlnitou lepenku ve ktere jeste udelali prohluben pro minci, prehli ji a slepili k sobe. Pak ji jeste asi ostrihali protoze fakt vypadala jako nase jednovrstva obycejna odstrizena z nejake krabice a ze je slepena ze dvou tencich vubec nebylo poznat.
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Jo, tyto vlnitopapírové obaly dostávám často, jsou samolepicí a většinou je na nich natištěno “merchandise inside” .
Registrovaný uživatel
:lol: :mrgreen: :mrgreen: to nevymyslis, to je zivot :mrgreen: :P
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Zasílání mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1