Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » ZASOBNIKY NA ZNAMKY

Vykupminci.cz
Numisargo

ZASOBNIKY NA ZNAMKY

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Asi uz tady podobny dotaz nekdy byl, ale jake pouzivate zasobniky na znamky?

Koukal jsem, ze je hodne nemeckych znacek a kolega z prace mi doporucoval firmu FILUX (ceska firma).

Mam na mysli zasobnik, do ktereho bych umistil CSR znamky jako darek k narozeninam, tak aby to trochu vypadalo.

Za tipy predem diky.
Moderátor
Opravdu už to tu bylo mockrát a je jedno, jaký si vybereš.Záleží na peněžence. Zásobníky Filux jsou výborné, ale protože se jedná u ruční výrobu jsou i cenově náročné.Podívej se sem a můžeš si vybrat http://eshop.infofila.cz/zasobnik-filux-a4-16-listu-barva-listu-cerna-937
Registrovaný uživatel
Pro svoji malou sbírku malých českých známek jsem na infofila.cz koupil malý (A5) zásobník Filux s bílými listy a vypadá to moc pěkně a úhledně. Pro větší známky bude vhodnější větší zásobník (A4). Filux doporučuji!
Registrovaný uživatel
Nedoporucuju Lecthurn (nejak tak). Zasobnik s albovemy listy je moc drahy a blbi.
Spatny nalepeny kapsy (spinave) a neporadek je v cislovani znamek (moze byt takto 5-1-7-15 cisla ve sporadane vychodu emise) k tomu dodam ze neberte krouzkove desky. Nejlepsi varianta je sroubove desky.
Ale absolutne dobrych desek neni, proto berte pro svou potrebu.
Taky dodam ze v Lechtturn je potreba vyterhavat znamky z blochu a sesitku, proto dopurucuji tentu variantu http://www.posten.ax/webshop/shop_items.con?ItemGroup=TILLB&ItemSubGroup=ALBUM vim ze je i jiny staty ale nemuzu razpoznat znacku. Na techto listu je vsechno v poradku a neni nic vyssi receneho jako v Lecthurn.
« Poslední úpravu provedl(a) Dento v 28. 2. 2012, 23:04. »
Registrovaný uživatel
Jediny minus je ze kapsy na par mm je mensi.
Moderátor
Zásobník a album jsou dva rozdílné pojmy. Tady se řeší zásobníky, nikoliv albové listy.
Registrovaný uživatel
ok sorry a diky. jste vite ze jsem cizinec. ale mozne pro nekoho bude to rada.
Taky poradim neuschovat znamky v zasobnikach moc dlouho.
Zasobniky je urciny jenom pro kratkodobne zacinani sbirky.
« Poslední úpravu provedl(a) Dento v 28. 2. 2012, 23:25. »
Registrovaný uživatel
Já bych naopak od Denta doporučil právě zásobníky Leuchtturm - používám je hojně a jsem spokojen. Při správném skladování (v suchu nastojato volně) mohou známky v zásobníku zůstat i dlouho, na rozdíl od dřívějších dob se dnes zásobníky vyrábějí se šetrných materiálů.
Registrovaný uživatel
Dekuji za postrehy a napady!!

Me se osobne dost libi FILUX (je sice drazsi, ale zase ma ty zasekavane radky a jsou pekne pruhledne, coz me nejak oslovilo nejvice). Nedavno jsem objevil doma album jeste po dedovi, znamky jsou tam hodne nacpane, takze potrebuji minimalne 1-2 alba navic, abych to trochu "provzdusnil"

Jinak to dedovo album byl zrejme nejaky predchudce FILUXU, odhaduji, ze 20 let na to album nikdo nesahl a znamky uplne v pohode. Takze ceska rucni vyroba proste slavi uspech :)

Jinak ta nemecka alba asi taky nebudou spatna ...
Registrovaný uživatel
Je-li to zásobník na obalu s vyraženým "světem a 2 známkami", tak je to tuším stejný výrobce - filux papírny brno. Na těchto zásobnících jsou dle mého výhoda zasunuté pásky - známky z nižších řádků se lépe vyndavají. Možná by jen mohly být 2 mezilisty. Pokud jsou známky i po 20 letech zcela bez vady, je to určitě i štěstí - stává se, že se známky přilepily, nebo na čistých známkách byl četný obtisk na lepu. Nebo známky poškodil chlor, který se dával do pásků.
Registrovaný uživatel
Také budu potřebovat někam dávat známky,jsou čisté nebo se stopou po nálepce, co by jste řekli na listy Vario které jsou na infofile.
Moderátor
Ty otisky na známkách vznikly špatným uložením. Ikdyž nastojato, tak nacpané nadoraz ve skříních. Pokud jsou na známkách fleky, tak to bylo zase ve vlhku a tím pádem i otisk černých listů. Určitě mnozí z vás mají známky v zásobnících (bavíme se pořád o zásobnících a né albech !!! Jirko72) i víc jak 20 let a známkám nic není. Byly prostě dobře uskladněné. Co se týče Vario listů, tak to je výborná věc když jsou ale listy dané do kroužkové mechaniky s hodně kroužkama. Né to odrbat a pichnůt to do dvoukroužkového šanonu! Taky by se mi to líbilo, ale je to pro mě drahé. Pro nemajetné - čisté známky patří do zásobníku s bílými listy a přes to vlak nejede.
Moderátor
zase tie iste rady... uz sa to tu omielalo x krat...
_______________
Moderátor
babygulka napsal
zase tie iste rady... uz sa to tu omielalo x krat...

Ale šak to se ví :D Co by sme jinak dělali ;)
Moderátor
pouzivam firmu Leuchturm, aj zasobniky aj Vario listy a Filuxy stoja za prd...
_______________
Moderátor
Ten konec tam také nemusel byt, protože teď bude debata na dvě stránky, proč stojí za prd.
Moderátor
pre mna preto stoji za prd lebo tieto zasobniky maju o nicom riadky, niektore su tak napnute, ze sa pretlacia az na papier a zostava v liste ryha resp. odtlacok od ten priesvitnej pasky... a su len zbytocne predrazene...
_______________
Moderátor
nech si napise kazdy nazor, ved sa len omiela ze su najlepsie na svete
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
zase tie iste rady... uz sa to tu omielalo x krat...


Jirka zde vznesl dotaz, kvůli kterému se mu nechtělo holt prolistovávat všechny diskuze, tak jsem odpověděl... Stejně jako mi někdo z Vás na stejnou otázku odpověděl před dvěma lety. Vím, že Vás zkušené to otravuje odpovídat stále na stejné dotazy, ale jde to přejít mlčením a vírou, že odpoví někdo z nás učňů:)
Moderátor
ja som napisal svoj nazor ja preferujem zasobniky od Leuchturmu ale je to vlastne jedno ci si kupi od vyrobcu, Safe, lindner, numis, stanley gibbons, schaubek je to jedno...je len ine logo
_______________
Moderátor
Jaa-chym napsal
babygulka napsal
zase tie iste rady... uz sa to tu omielalo x krat...


Jirka zde vznesl dotaz, kvůli kterému se mu nechtělo holt prolistovávat všechny diskuze, tak jsem odpověděl... Stejně jako mi někdo z Vás na stejnou otázku odpověděl před dvěma lety. Vím, že Vás zkušené to otravuje odpovídat stále na stejné dotazy, ale jde to přejít mlčením a vírou, že odpoví někdo z nás učňů:)

Ale šak odpověď byla a myslím že i fundovaná :D Určitě si z toho něco vezme a třeba to pomože i jinším, co nehledají příspěvky dál jak půl roku pozpátku ;)
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
ja som napisal svoj nazor ja preferujem zasobniky od Leuchturmu ale je to vlastne jedno ci si kupi od vyrobcu, Safe, lindner, numis, stanley gibbons, schaubek je to jedno...je len ine logo


Já taky radši Leuchtturm (viz výše), ale jak už se tady dříve diskutovalo - třeba mezi Lcht a Lidnerem rozdíly jsou - Lindner má např. volnější pásky, mám jeden a je na prd. I Safe se mi zdál jinej než Lcht. - možná sem měl jen vlčí mlhu (vím, že by to mělo být to samé, jen bez loga), ale prostě bez majáku už nekupuju.
Moderátor
Shodou okolností teď mám v ruce zásobník Leuchtturm (16 černých listů). Listy jsou lehce prohnuté, po prolistování z něj známky lehce lítají ven. Takže kvalita není jen o značce, ale i o konkrétním kusu.
Registrovaný uživatel
Zasobniky Leuchtturm je dobre ale albovy listy nekomu na chut'.
Driv kdyz jsem nevedel v cim uchovat FDC a sesitky tak daval do zasobniku a drzi to i do dneska.
Registrovaný uživatel
prave dnes vecer jsem zahajil prerovnani do FILUXu, cena toho zasobniku je sice vyssi, ale kvalita je vice nez skvela, zatim se mi to tam zasouva hodne dobre a hezky to drzi. Snad jen cca 2 radky z 8 listu mi prisly vice napnute, nez by bylo potreba.

Leuchtturm asi taky nebude spatny, navic 400,- za 60 stranek, to je pekna cena ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » ZASOBNIKY NA ZNAMKY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1