Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Skrblíkov » Závitové,háčkové a dělové typy u 500 H I a II TD

Vykupminci.cz
Numisargo

Závitové,háčkové a dělové typy u 500 H I a II TD

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky Liborovi mohu trochu v klidu přistoupit k popisu jednotlivých známkových polí a zveřejnit tak své několik let staré objevy nových druhů typů u Hodnoty 500 H.
Začnu popisem typů dělových,jako mé nejstarší orientace pro další možné a rychlé klíčování jednotlivých známkových polí.
Co myslím dělovým typem.
Prvním typem je známka po levé straně věžičky baz šikmé čáky a bez tečky mezi dvěma věžičkama.
Druhým typem se rozumí šikmá čárka po levé straně věžičky,bez tečky mezi dvěma věžičkami.
Třetím typem se rozumí bez šikmé čárky po levé straně věžičky a s tečkou
mezi dvěma věžičkami.
Čtvrtým typem se pak rozumí známka se šikmou čárkoupo levé straně věžičky a zároveň s tečkou mezi oběma věžičkami.Obrázky jednotlivých známkových polí jsou pak vyobrazeny v Liborovo příspěvku použití II TD v adrese týkající se hodnoty 500 H na www.knihtisk.org
Registrovaný uživatel
kompletní fungující adresa je www.knihtisk.org/hradcany/abstract/500h/htm/plate-map.htm
Registrovaný uživatel
ZP 1 /1 4 typ dělový,přerušený levý závit=1 závitový typ,přerusená levá část trojúhelníku levého háčku=1 háčkový typ.
ZP 1/2 4 typ dělový,1 typ závitový,1 typ háčkový.
Registrovaný uživatel
ZP 2/1 TD levé dělo =2 typ dělový,1 typ háčku,1 typ závitový
ZP 2/2 TD 2 typ dělový,1 typ háčku,1 typ závitový
Registrovaný uživatel
ZP 3/1
2 děla=4 dělový typ
3 x přerušený levý háček=2 háčkový typ
1 typ závitový
ZP 3/2
4 dělový typ
1 háčkový typ
nepřerušený pravý háček = 2 závitový typ
Registrovaný uživatel
ZP 3/1
2 děla=4 dělový typ
3 x přerušený levý háček=2 háčkový typ
1 typ závitový
ZP 3/2
4 dělový typ
1 háčkový typ
nepřerušený pravý háček = 2 závitový typ
Registrovaný uživatel
Díky za návštěvnost,27 lidí za 1 den je krásný.
Pokračuji v popisu.
ZP 4/1 2 děla=4 dělový typ
nepřerušený závit=2 závitový typ
trojůhelník levého háčku přerušený ve třech místech,ale tentokráte je třetí přerušení nahoře=3 háčkový typ.
ZP 4/2 2 děla=4 dělový typ
nepřerušený závit=2 závitový typ
2x přerušený pravý trojúhelník levého hačku v levé spodní části trojúhelníku=4 háčkový typ.
Jinak se omlovám za překlep u ZP 3/2 u nepřerušeného pravého háčku má být správně napsáno 2 háčkový typ místo závitový typ.
trochu se mi to pletlo,psal jsem to včera z pracáku.
Registrovaný uživatel
Zdenku je možno nějak nastavit tabelátor,aby bylo možné sledovat ty známky.T.j. abych nemusel stále opisovat tu adresu?Já to alespoň reším zatím tak,že používám tlačítko zpět.Ale je to moc klikání.
Registrovaný uživatel
www.knihtisk.org/hradcany/abstract/500h/htm/plate-map.htm

Zkuste si nyní se mnou postupně jen prohlédnout levý trojúhelník levého háčku u obou tiskových desek.
Zatím jsem zcela nepřipravený narazil na 5 různých provedení této kresby.
1 provedení má levou spodní část trojúhelníku přerušenou
2 provedení na levou část trojúhelníku přerušenou na dvou místech v rohu
3 provedení má levou část trojúhelníku přerušenou v levém rohu jako u druhého provedení a navíc je přerušena ve spodní části další čára na pravé straně
4 provedenímá přerušení jako 2 provedení,ale na rozdíl od provedení třetího je přerušené v horní části
5 provedení má všechny čáry nepřerušené,t.j. zde musel rytec provést opravu v deskové desce.
Zatím nevím,které provedení je nejběžnější,ale je nutné se shodnout na tom,že největší přerušení bude 1 tzpem,od kterého se budou odvíjet typy další.A nejsou to náhody vzniklé slitým tiskem.
Registrovaný uživatel
U známkového pole 2/2 je navíc ve scenu vidět i vodorovně pruhovaný papír.Dík za krásný scan.Navíc jsou krásně vidět barevné odstíny 1 a 2 TD.
Registrovaný uživatel
www.knihtisk.org/hradcany/abstract/500h/htm/plate-map.htm

Zkuste si nyní se mnou postupně jen prohlédnout levý trojúhelník levého háčku u obou tiskových desek.
Zatím jsem zcela nepřipravený narazil na 5 různých provedení této kresby.
1 provedení má levou spodní část trojúhelníku přerušenou
2 provedení na levou část trojúhelníku přerušenou na dvou místech v rohu
3 provedení má levou část trojúhelníku přerušenou v levém rohu jako u druhého provedení a navíc je přerušena ve spodní části další čára na pravé straně
4 provedenímá přerušení jako 2 provedení,ale na rozdíl od provedení třetího je přerušené v horní části
5 provedení má všechny čáry nepřerušené,t.j. zde musel rytec provést opravu v deskové desce.
Zatím nevím,které provedení je nejběžnější,ale je nutné se shodnout na tom,že největší přerušení bude 1 typem,od kterého se budou odvíjet typy další.A nejsou to náhody vzniklé slitým tiskem.
Registrovaný uživatel
U ZP 5/2 je navíc vidět dvojitý smykový tisk projevující se jako čárky na pravé straně známky.
Moderátor
Skrblíku, je obdivuhodné, kolik energie věnuješ studiu zcela nepodstatných odlišností v kresbě a různým nahodilostem.
Registrovaný uživatel
blazek007: myslím si totíž..., ale je to jako vše od Skrblíka, co by jsi čekal?
Přeci ne nějakou zajímavou či dokonce přínosnou práci...???
Registrovaný uživatel
Tak pokračujte.Uvidíte že to má význam.89 prohlídek za 1 den je pecka.Dneska máte další známková pole popsána u Libcy.
Moderátor
Tady bych se Skrblíka zastal. Kouzlo filatelie je v tom, že si může sběratel stanovit i svoje vlastní měřítka. I studium nepodstatných odlišností a nahodilostí může mít svoje kouzlo. Když vidím zadní stranu Filatelie, kde se prodávají známky s tiskovými vadami (cena pouze 298,-Kč, nebo cena pouze 798,-Kč atd), tak je to podobný případ. Konkrétně Filatelie č.10/2004 - Aršík Barokní umění 2001, kde je napočítáno 15 variant vad. O nahodilostech se dá spekulovat. Já třeba bych za tyto odlišnosti nedal ani nominál, ale znám sběratele, který by tu cenu bez mrknutí oka zaplatil. Třeba bude mít Skrblík následovníky.
Registrovaný uživatel
Uvidíme.Studujte se mnou.Tyhle i byť malé odchylky totiž mohou ukázat průběh tisku našich prvních známek a hlavně to,kam vlastně umisťovali jednotlivé štočky přifotografickém sestavování tiskových desek.Tedy před tím,než do sestavy byly vlepeny nominální hodnoty.
Moderátor
Skrblíku, hodnotové číslice se vlepovaly už do hotových nalepených stokusových pomocných sestav, už se s jednotlivými poli nedalo hýbat a přemisťovat.
Registrovaný uživatel
Ale než byla hotova 100 ks sestava,tak se fotograficky množila ta úplně původní deska.Ale to je zatím jedno.
Účelem je ukázat další odchylky tiskových desek,které se v desce několikrát opakují a navíc jsou tyto vady
společné pro všechny hodnoty 5 kresby,stejně tak jako redukce holubiček.Jde o to,jak urychlit určování známkových polí.Nikoho nenutím to sbírat jako typy a dávat za to nekřes´tanský peníze.Zkrátka takjak byly doposud udělány Rekonstrukce TD je opravdu fuška jednoznačně určit známkové pole,zvlášť když se jednotlivé desky po jejich vyčištění liší.
Příkladem mi byl článek zabývající se ZP 93\1 týkající se rámečkových typů,kde se postupně dozvídáme,že
na jednom zkusmém tisku se rámečkový typ na ZP 93\1 nenachází,pak na ZP 93\1 se nachází,
pak na ZP 93\2 se rámečkový typ nenachází a nakonec se i na ZP 93\2 nachází.A vše doloženo obrázky.
Je to sice v průběhu 20 let,ale pokud se někdo studijně zabývá Hradčanami,tak si tyto informace shromažduje.A vše je těžko doložitelné,když nejsou k dispozici kvalitní rekonstrukce TD.Nejsem proti výřezům,ale přidat je vedle originálního obrázku.Pak se můžou studovat i věci pro jiné lidi nepatrné,
ale přitom pro správné určení ZP naprosto podstatné.
Proto jsem rád,že se jakž takž povedlo dát dohromady 2 TD,i když barvy ukazují na 3 možné varianty jen u
2 TD.Nebylo by naškodu nascenovat do jednotlivých ZP těch známek víc.
Navíc teď přidám něco pro zasmání.Jak jsem odpovídal Libkovi na to,včem se liší 2 TD od 2a TD,tak jsem měl
u sebe cca 180 ks 500 H i s mým rukopisem Rekonstrukce 500 H.No nezopomněl jsem ho na soci álce.
Rukopis se našel,známky zatím ne.Ale najdou se.Je na nich značka Skrblík.Ještě že jsem u sebe tam neměl i ty pásky a perfiny na 500 H a soukromá zoubkování na 500 H.
Jinak byl u mne pan Materna,takže ty pásky ,soukromá zoubkování,perfiny a Ladurnery jsou vyfocené,stejně tak vzorníky barev 5 kresby v jednotlivých zoubkováních.Tak je jen otázkou času,kdy mi to pošle na můj email a do diskuse.
Jinak se snad už pomálu objevují další odcizené Hradčany.Jde hlavně o pásky a bloky hodnot 100,200 a 400H a pak o 120 H zoubkované.Vše má značku Skrblík.Dík za spolupráci.
Moderátor
Skrblíku, ujasni si napřed výrobu tiskových desek u Hradčan. Z ofotografované předlohy byl vyroben tiskový štoček a z něj naprosto stejných 100 otisků pro pomocnou sestavu. Protože pocházely z jednoho tiskového štočku, byly naprosto stejné a je úplně jedno, kam se na pomocné sestavě umístily. A redukce holubiček - zřejmě máš na mysli redukce vějíře pravé holubice - tak ty byly provedeny až na hotových vyleptaných tiskových deskách. Také rozlišovat tiskovou desku na 2A a po vyčištění na 2B je naprostý nesmysl. U hodnoty 500h jsou známy tři odstíny barev, nejsou to varianty, ale pouhé odstíny. Kdy už tady přestaneš přednášet ty svoje nesmysly.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 16. 4. 2009, 8:54. »
Registrovaný uživatel
Odstinů je 9.Klidně vám je později ukážu.Naštěstí se mi moje 500 včera opět našli,tak je mám doma.Hodím je k Maternovi vyfotit a pak vám to sem Materna pošle.A mám je přezkoušený jak pod UV,tak pod křemíkovkou a porovnaný se vzorníkem barev.
Registrovaný uživatel
A navíc,pokud by byly stejný,tak by se od sebe nedaly odlišovat jednotlivé známky.Ukažte mi v jednom archu 2 stejný známky.Nelze.
Moderátor
Asi jsi zapomněl, že pomocná sestava se ofotila, retušovala a negativ se fotografickou cestou přenášel na tiskovou desku, která se potom leptala. A retušovala opět. Veškeré odchylky vznikly až při těchto procesech. Otisky tiskového štočku pro pomocnou sestavu byly naprosto stejné. A odstíny u 500h - červenohnědá, hnědá a bronzově hnědá. Ostatní jsou nepodstatné. Navíc Skrblíku stále jen slibuješ, že vše naskenuješ, ofotíš a obrázky dáš k dispozici, zatím jsem od Tebe neviděl ani jeden.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 21. 4. 2009, 9:05. »
Registrovaný uživatel
Mé 500 H v páskách jsou na www.sbirky.wbs.cz v kolonce Filatelie Skrblík
Registrovaný uživatel
V trojpásce tam pak vidíte použité spojené háčkové typy.Dále jsou tam vzácné dvojpásky II TD.Zatím.Bylo toho nafoceno podstatně více,bohužel to už teď nezáleží na mně,ale na synovi pana Materny.Dneska jsem urgoval další věci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Skrblíkov » Závitové,háčkové a dělové typy u 500 H I a II TD

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1