Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Závratná cena 100 kč s přítiskem

Vykupminci.cz
Numisargo

Závratná cena 100 kč s přítiskem

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
jsem začátečník a mám takový hloupý dotaz. Z jakého důvodu, vyletěla cena bankovek 100 kč vzor 2018 s přítiskem. Pokud vím měnila se kus za kus s nákladem 200 tisíc. Proč cena této bankovky nejde pod tisíc korun? :D
Registrovaný uživatel
Protože volný trh a bublina jako kráva ;) Už splaskává, splaskne zase na nějakou normální úroveň...
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď, moc se v tom nevyznám , tak jsem si říkal že jsem hloupý, že nevidím v tom potenciál 1500 kč :-)
Registrovaný uživatel
Před nedávnem jsme to řešili v jiném vlákně... stokoruna se stala "obětí puzzlařů", t.j. skládačů všech 27 existujících sérií. Pokud máte, prodávejte, 1500 už za to nikdy nebude ;-).
Registrovaný uživatel
Já bych ty stokoruny s přítiskem ČNB až tak moc nepodceňoval. Když si spočítáme , že při množství 200000 ks to většina skládá do sady 01 - 28, tak nám vyjde počet sad 7142. A to ještě x sběratelů má těchto sad více, takže se nám počet sběratelů snižuje. Je pravda, že v současné době jejich cena klesá, ale skutečná hodnota se ukáže tak za 3 - 4 roky. A na původní cenu 300 - 400 Kč, která byla před rokem, se to již nikdy nevrátí. Myslím, že je to dobrá investice, a hlavně si musíme uvědomit, že sběratelství je běh na dlouhou trať.
Registrovaný uživatel
Tak toto není zrovna dobrá investice, než kupovat všech 28 sérií, tak raději rozšířím série u jiných starších bankovek. Ale každý máme jiný pohled na sběratelství.
Tyto novodobé přítisky, vždy jde v první řadě o peníze, až potom o sběratelství!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 1. 4. 2021, 19:51. »
Registrovaný uživatel
Citovat
pavel 1045

Takže si myslíte že i za cenu 1500 kč je to dobrá investice? Samozřejmě respektuji váš názor :) Začínám na bankovkách a každý pohled zkušenějšího je pro mě +. Jen mně připadá, že tyto stovky nakoupili spekulanti ziskuchtivý a ne až tak sběratelé . To mi připadá lepší zakoupit s Rašínem, první pamětní :)
Registrovaný uživatel
Plně souhlasím s Mischel13, že novodobé přítisky, nové tisky bankovek, Rašín apod. jsou jenom o penězích.Pokud chcete sbírat, musíte si stanovit , co Vás zajímá a hlavně jak to chcete sbírat. Pokud se Vám jedná pouze o investice, u bankovek to vždy ukáže čas. Nakupovat přítisky za současné ceny ? Nikdo Vám neřekne, jak se ceny budou vyvíjet. Jak říkáte, bohužel se tohoto oboru chytlo strašné množství spekulantů a podvodníků.Ale pokud to opravdu chcete sbírat, tak si do sbírky uložíte Rašína, 1 nebo 2 stovky s přítiskem a nebudete řešit, jestli to bude mít za čas větší nebo menší hodnotu, protože je to sbírka a Vaše radost. A můj osobní názor jsem již řekl. Myslím, že ceny se budou spíš zvedat, vzhledem ke zvýšenému zájmu a také ke snižující se hodnotě koruny.
Registrovaný uživatel
Falaux napsal
Takže si myslíte že i za cenu 1500 kč je to dobrá investice? Samozřejmě respektuji váš názor :) Začínám na bankovkách a každý pohled zkušenějšího je pro mě +. Jen mně připadá, že tyto stovky nakoupili spekulanti ziskuchtivý a ne až tak sběratelé . To mi připadá lepší zakoupit s Rašínem, první pamětní :)

Jak to může být dobrá investice, když na začátku se prodávaly za pár stovek? Ty už mají zenit za sebou.
A kupovat Rašína běžný sběratel nebude, protože to je opět jen komerce! Ty si přeprodávají jen spekulanti, aby jim cena neklesala tak rychle dolu. Rašína bych do sbírky nikdy nedal, takový oranžový nesmysl!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Falaux napsal
Citovat
pavel 1045

Takže si myslíte že i za cenu 1500 kč je to dobrá investice? Samozřejmě respektuji váš názor :) Začínám na bankovkách a každý pohled zkušenějšího je pro mě +. Jen mně připadá, že tyto stovky nakoupili spekulanti ziskuchtivý a ne až tak sběratelé . To mi připadá lepší zakoupit s Rašínem, první pamětní :)

Pokud začínáte, uděláte (jako úplně každý) mnoho chyb, které si budete dlouho vyčítat. Jaké to ale jsou a budou, řekne až čas. Chybami se člověk učí, proto jich časem bude ubývat - a budou přibývat jinde. Už mnoho let si všichni říkáme, že ceny bankovek musí klesnout - a ejhle, nějak se jim (globálně) nechce (i když čas od času nějaké bublina splaskne).

Ujasněte si, jak chcete, aby sbírka jednou vypadala a podle toho se chovejte. Hlavně si ale sám pro sebe sebekriticky přiznejte, jestli jsou bankovky jen jedna z dalších věcí, která Vás chytla (jako těch 10 před tím, u kterých jste vydržel např. půl roku), nebo jestli mají šanci si Vás udržet 10 a více let. Proč jste začal sbírat? Protože Vás to baví a bankovky se Vám líbí, nebo proto, že to dělá několik Vašich známých a vy cítíte, že byste měl být "in"?
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Falaux napsal
Citovat
pavel 1045

Takže si myslíte že i za cenu 1500 kč je to dobrá investice? Samozřejmě respektuji váš názor :) Začínám na bankovkách a každý pohled zkušenějšího je pro mě +. Jen mně připadá, že tyto stovky nakoupili spekulanti ziskuchtivý a ne až tak sběratelé . To mi připadá lepší zakoupit s Rašínem, první pamětní :)

Pokud začínáte, uděláte (jako úplně každý) mnoho chyb, které si budete dlouho vyčítat. Jaké to ale jsou a budou, řekne až čas. Chybami se člověk učí, proto jich časem bude ubývat - a budou přibývat jinde. Už mnoho let si všichni říkáme, že ceny bankovek musí klesnout - a ejhle, nějak se jim (globálně) nechce (i když čas od času nějaké bublina splaskne).

Ujasněte si, jak chcete, aby sbírka jednou vypadala a podle toho se chovejte. Hlavně si ale sám pro sebe sebekriticky přiznejte, jestli jsou bankovky jen jedna z dalších věcí, která Vás chytla (jako těch 10 před tím, u kterých jste vydržel např. půl roku), nebo jestli mají šanci si Vás udržet 10 a více let. Proč jste začal sbírat? Protože Vás to baví a bankovky se Vám líbí, nebo proto, že to dělá několik Vašich známých a vy cítíte, že byste měl být "in"?


Moc děkuji, opravdu si toho vážím a máte pravdu již podobné záchvěvy byli se sbíráním jiných věcí, ale tenkrát byla výhoda že jsem neměl peníze :D
Bankovky se mi líbí a začínám se o ně zajímat, ale také z hlavního důvodu že jsem vydělal na jiné sbírce cca 25k a chtěl jsem je do něčeho investovat a právě bankovky mě zaujali :) Nakoupil jsme právě Rašína, nějak mi to v neznalém mozku dávalo smysl :) možná chyba no.
Registrovaný uživatel
Rašína má asi každý tuzemský sběratel, těch cca 2500 nebyla zase taková oběť za vcelku fešnou bankovku. Škoda jen té "skicovité" a dost divoké rytiny portrétu. Jde samozřejmě o výtvarný záměr, leč podle méno názoru by bylo bývalo lepší zůstat u klasického zobrazení...
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Rašína má asi každý tuzemský sběratel, těch cca 2500 nebyla zase taková oběť za vcelku fešnou bankovku. Škoda jen té "skicovité" a dost divoké rytiny portrétu. Jde samozřejmě o výtvarný záměr, leč podle méno názoru by bylo bývalo lepší zůstat u klasického zobrazení...


Já už kupoval za cca 3 300 :-) Ted se rozhlížím, za co utratit zbylých peněz za sbírku Lp desek :)
Registrovaný uživatel
Vy jste prodal sbírku LPček, aby jste si koupil Rašína? :shock: Hmm,... oukej no,... po 100Kč s přítiskem radši ani nekoukejte ;)
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
PasikCz napsal
Vy jste prodal sbírku LPček, aby jste si koupil Rašína? :shock: Hmm,... oukej no,... po 100Kč s přítiskem radši ani nekoukejte ;)


No je to tak Lp desky jsem našel ve sklepě, tak šli do světa a že tam byli celkem skvosty :D Ale není to tak že bych je prodal abych měl na Rašína :) Jen chci ty peníze strčit do něčeho dalšího.
Registrovaný uživatel
Zdravím, špatně jsem hledal založil na toto téma nové vlákno...
Na bankovku Rašína se jako na komerci nedívám, protože byla vydána ČNB jako její první pamětní bankovka, je to stejné jako stříbrné 200 Kč vydávané ČNB, které zajímají široký okruh sběratelů.
ČNB jí do oběhu dala za přijatelnou cenu s provizí registrovaných prodejců šel před objednat kolem 1100Kč / kus. Co asi nikdo netušil, že vyjde v osmi základních sériích. Takže jeden kus jsem měl objednaný a za další si tvrdě připlatil, protože díky mediální reklamě a rychlému vyprodání, nastalo šílenství a ceny prudce vyletěli nahoru. Alespoň mám velmi nízké číslovače jednotlivých sérií. Za komerci považuji nevydané návrhy, které do sbírky opravdu nechci. Nejsou oficiálně vydány ČNB.
Bankovku jinak hodnotím jako velmi nevzhlednou už od zvoleného odstínu barvy, tak i grafickým zpracováním.
Za komerci považuji celý Gábriš systém, 0 Eura, počiny tiskárny cenin a jiných organizací jako Ivančice a spol.
Nejkrásnější příklad je asi 5000 Kč, 1919/2019 Tiskárna: Kremnica Grafické Studio, ta se na Aukru prodala opakovaně i přes 150000 Kč. To musí mít někdo hodně velkou jitrnici na čele, když si takový paskvil za ten peníz koupí. Na druhou stranu je to každého věc za co utratí své peníze. I když v tomto případě to sběratel nejspíš nebude a je to stejná investice, jako peníze spláchnout do záchodu. Pro někoho je utratit 150 tisíc, stejné jako když mi z peněženky zmizí dvě kačky za housku :) Ale těch reklamních patisků, co si hrají na bankovky, už je jak hub po dešti a jen kroutím hlavou, co za ně je někdo ochotný zaplatit....
Ohledně těch přítiskových stokorun, to ještě možná bude zajímavé. Mám 21 kusů z ČNB, ale jen několik málo sérií, většinou po trojicích a M23 v šestici po sobě jdoucích, láká to dát do kupy celé jako sadu. Kdyby byl někdo ochotný nabídnout jednotlivé série, včetně těch lepších napište mi na agama76@email.cz, / případně i celý set /
Registrovaný uživatel
Ano to láká, jednu sadu jsem již zkompletoval a teď mě láká doplnit druhou chybí mi asi jen 10 sérií. Měl jsem ale štěstí, že většinu jsem stihl koupit ještě než to tak vyskočilo. Ten nárůst začal až kolem Vánoc. Osobně si myslím, že ten největší propad se už uskutečnil a teď už se to stabilizuje. Např. série M20 se na aukru nyní objevuje od 1kč jen zřídka a není tedy důvod, aby to dál padalo. Pokud ty běžnější série klesnou pod 1000kč tak se určitě opět objeví více zájemců o koupi a pak to opět poroste. Podobné to bylo s Rašínem ceny už zase pozvolna rostou. Tohle je můj názor, můžete s tím nesouhlasit, ale pokud ceny ještě klesnou, asi mě bude lákat kompletovat další sadu, např jako investice pro mé děti..
Registrovaný uživatel
ČNB dávala (za nominál) trojice po sobě jdoucích čísel. Ty měl každý, kdo si vystál frontu. Vzácnost a nevzácnost sérií je diskutabilní. Vzácné jsou ty, které se neobjevují. Důvodů, proč se neobjevují, může být spousta. Po pravdě, než dát takové peníze za sadu 28 ks sérií stokorun (i když s přítiskem), koupím si něco jiného.
Registrovaný uživatel
Zdravím, co jsem měl možnost mluvit s pár lidmi, tak ty stokoruny s přítiskem by podle odhadu měli jít s cenou dolu a naopak Rašín nahoru, přeci jenom je to první pamětní bankovka ČNB. Ale kdo ví.
Všichni se bojí krize nebo co a houfně investují. Mám nějaké limity a najednou se mi nedaří na aukru nic koupit, asi nízké limity :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ten kdo draze nakoupil určité série, se jich pod cenou určitě vzdávat nebude a bude je držet. Z pohledu investování s výhledem případné krize, mi přijde, že řada lidí, kteří investují tímto způsobem, nemají ani nejmenší představu co vůbec opravdová krize je. Já si pod tím představuji válku, nebo to, že dojdou základní zdroje potřebné pro život. Takové ty ekonomické tanečky a prdíky, bych krizí rozhodně nenazval. Dokud teče voda, máme co jíst, funguje elektřina, tak se žádná krize nekoná... / a funguje internet :) /
Sběratelství bankovek je krásný koníček, náš stát je, ale z celosvětového pohledu hodně malé pískoviště a v případě celosvětového problému - globální krize nás naše sbírky určitě nespasí.
Skutečnost je taková, že si žijeme jak prasátka v žitě a roupy nevíme za co utrácet / někdy v mylném domnění budoucí investice /. Až nebude co pusy, tak se z těch nadsazených katalogových hodnot stanou nicneříkající čísla a pochybuji, že vám za 0 Eurového Goťáka dá někdo housku z máslem / i když to není bankovka /.
Rozšiřování sbírky mi přináší především radost, ale byl bych velký pokrytec kdybych tvrdil, že peníze které za bankovky utratím neberu zároveň jako investici do budoucna, ale investice to bude jen v případě, že se budeme mít dobře. Kdo investuje tímto směrem s tím, že očekává krize, tak bude plakat jak želva, protože pak bude mít jen alba pěkných papírků za které si vůbec, ale vůbec nic nekoupí... Ten kdo má doma drahé zlaté mince, bude rád, když je prodá za cenu kovu / v lepším případě aspoň za cenu kovu /, ale ten bude mít alespoň něco...
To je realita opravdové krize....
Tak doufejme, že nás nic takového nečeká a užívejme radosti ze sběratelství co to jde :)
Registrovaný uživatel
Max76 napsal
Ten kdo draze nakoupil určité série, se jich pod cenou určitě vzdávat nebude a bude je držet. Z pohledu investování s výhledem případné krize, mi přijde, že řada lidí, kteří investují tímto způsobem, nemají ani nejmenší představu co vůbec opravdová krize je. Já si pod tím představuji válku, nebo to, že dojdou základní zdroje potřebné pro život. Takové ty ekonomické tanečky a prdíky, bych krizí rozhodně nenazval. Dokud teče voda, máme co jíst, funguje elektřina, tak se žádná krize nekoná... / a funguje internet :) /


To s vámi plně souhlasím, jen jsem měl na mysli to, že všude cpou to že je inflace a peníze na účtu se znehodnotí a při investici do drahých kovů a do různých sběr. předmětů jim ochrání peníze před znehodnocením, což není vždy pravda :) A k těm stovkám vůbec nechápu jak se bankovka za stokorunu mohla za tak krátký časový úsek zhodnotit cca 12x-25x :D Proto si myslím že je to bublina která praskne ale samo že nevím.
I já to beru jako investice a doufám že za pár let za to popř. dostanu víc než jsem do toho vložil. Ale kdo ví :)
Registrovaný uživatel
Falaux napsal
To s vámi plně souhlasím, jen jsem měl na mysli to, že všude cpou to že je inflace a peníze na účtu se znehodnotí a při investici do drahých kovů a do různých sběr. předmětů jim ochrání peníze před znehodnocením, což není vždy pravda :) A k těm stovkám vůbec nechápu jak se bankovka za stokorunu mohla za tak krátký časový úsek zhodnotit cca 12x-25x :D Proto si myslím že je to bublina která praskne ale samo že nevím.
I já to beru jako investice a doufám že za pár let za to popř. dostanu víc než jsem do toho vložil. Ale kdo ví :)

Běžný sběratel si doplní do své sbírky jen pár kusů s přítiskem, zbytek přenechá investorům, kteří to v budoucnu nebudou mít komu prodat, jedině s velkými ztrátami!
Ano, vše ukáže čas, jestli to byla dobrá investice? Za mne jedna z nejhorších v notafilii a to může 100x ČNB vydávat přítisky, nebo ty hnusné výroční "bankovky"! Než do tohoto investovat peníze, to raději koupím lepší stavy např. v I.emisi, to mi dává smysl! Tyto novotisky jsou jen na kšeft s podporou ČNB! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Běžný sběratel si doplní do své sbírky jen pár kusů s přítiskem, zbytek přenechá investorům, kteří to v budoucnu nebudou mít komu prodat, jedině s velkými ztrátami!
Ano, vše ukáže čas, jestli to byla dobrá investice? Za mne jedna z nejhorších v notafilii a to může 100x ČNB vydávat přítisky, nebo ty hnusné výroční "bankovky"! Než do tohoto investovat peníze, to raději koupím lepší stavy např. v I.emisi, to mi dává smysl! Tyto novotisky jsou jen na kšeft s podporou ČNB! ;)


No já původně myslel že to bude na památku nebo jako zajímavost, ale momentálně je to velký kšeft :-) No jsem z toho zmaten, chtěl jsem do toho krásného koníčku investovat pár peněz ale už vážně nevím do čeho, abych to nevyhodil z okna :D
Registrovaný uživatel
S přítiskem mám jednu ve sbírce a tu hnusnou oranžovou 100 Kč, si v životě nekoupím a následující nominály také ne! Jedině snad kopie za 50 Kč. :mrgreen:
To je vše uměle vyvolené, aby se ceny držely vysoko, přitom to nemá vůbec takovou cenu, ale nebudu to nikomu vymlouvat! Sběratelé si je už pořídili do sbírek a zbytek bude létat mezi investory, aby cena neklesala, ale jednou to udělá bum a kdo bude mít Černého Petra, ten zapláče nad svou investicí! :shock:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
já si pořídil tu oranžovou 100 kč 2ks a jeden s podpisem autorky, tak snad dobrý :-D Tak asi se víc vyplatí to propít a projíst, než investovat do sběratelství :-D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Závratná cena 100 kč s přítiskem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1