Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Závratná cena 100 kč s přítiskem

Vykupminci.cz
Numisargo

Závratná cena 100 kč s přítiskem

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ale toto není sběratelství, to je jen investování. Sběratelství je běh na dlouhou trať. Myslet si, že koupím pár bankovek a za pět let vydělám na nich xy%, to většinou končí velikým zklamáním!
To si většinou myslím, že kdyby to projedl a propil, tak udělá lépe. :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Dnes jsem osobně předával jednu stovku s přítiskem, kterou si u mě někdo vydražil na Aukru (za cenu, kterou bych za to já nikdy nedal). Pán přijel, sbalil UNC bankovku do malé taštičky, ve které už měl nějaké věci. Tvrdé desky neměl ani nechtěl, i když jsem mu je nabízel, stačil mu obyčejný plastový obal. Co k tomu dodat?
Registrovaný uživatel
ad "investiční sběratelství," na youtube mám oblíbený kanál "Burkina2011," což je majitel jedné z nejlepších veřejně prezentovaných notafilických sbírek a ten vytvořil krásné analytické video, jak se za 40 let (ne)zhodnotily světové bankovky, vydané/obíhající v roce 1980. Je to cca 30 min v angličtině, ale myslím si, že to velmi stojí za shlédnutí.
Zde: https://www.youtube.com/watch?v=WonervTdU74
Výsledek: prakticky jakýkoliv investiční nástroj, včetně držení peněz na průměrně úročeném běžném účtu (v USA), vycházel mnohem výkonněji. Já tedy sbírám čistě pro radost a případný zisk bude jen (neočekávaná) třešnička na dortu...
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 17. 4. 2021, 16:15. »
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Dnes jsem osobně předával jednu stovku s přítiskem, kterou si u mě někdo vydražil na Aukru (za cenu, kterou bych za to já nikdy nedal). Pán přijel, sbalil UNC bankovku do malé taštičky, ve které už měl nějaké věci. Tvrdé desky neměl ani nechtěl, i když jsem mu je nabízel, stačil mu obyčejný plastový obal. Co k tomu dodat?

No já bych k tomu dodal to, že nejspíš má více peněz než sběratelské vášně :-D
Všeobecně mají nejspíš lidé přebytek peněz, když tak přeplácejí, ale to je asi každého věc, pro vás jako prodejce jedině dobře :)
Registrovaný uživatel
Youtube "neumím", ale ten člověk mi podle přízvuku zní jako rodilý mluvčí slovanského jazyka. Nemáte tušení, kdo to je ve skutečnosti?
Registrovaný uživatel
je to Portugalec :D
Registrovaný uživatel
OK. Tak jsem se spletl. ;)
Registrovaný uživatel
Pekne video, ovsem kdo koupil nekterou z "premiovych" zemi, ten neprohloupil, napr. Bhutan :-)

Jinak asi zadne velke prekvapeni, vsichni vedi, ze nalez treba 50000,- v tisicovkach (myslim 1000 Kcs 1985) v obehovych stavech nekde na pude je spise pro zlost - nedostanete z toho zdaleka ani tech 50tis a muzete jen snit, co pekneho za to mohl vas tatik nebo deda pred 36 lety koupit, kdyby to neschoval, ale za utratil za neco zajimaveho.
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
Jinak asi zadne velke prekvapeni, vsichni vedi, ze nalez treba 50000,- v tisicovkach (myslim 1000 Kcs 1985) v obehovych stavech nekde na pude je spise pro zlost - nedostanete z toho zdaleka ani tech 50tis a muzete jen snit, co pekneho za to mohl vas tatik nebo deda pred 36 lety koupit, kdyby to neschoval, ale za utratil za neco zajimaveho.

Vidíte to mě vůbec nenapadlo, to máte úplnou pravdu. :)
Registrovaný uživatel
nejspíš by si za to koupil zánovní Š120 nebo barevnou televizi+video, takže netřeba ronit slzy nad "zmařenou" investicí ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 17. 4. 2021, 20:22. »
Moderátor
Pěkný známky by za to mohly být!
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
nejspíš by si za to koupil zánovní Š120 nebo barevnou televizi+video, takže netřeba ronit slzy nad "zmařenou" investicí ;)


Ahoj, jo auta a elektronika byly drahý, ale co taková investice do zahrady, nebo domečku ? To se dalo a mrkni na ceny dneska... Myslím, že bys za to pade pár nul připsal...
Registrovaný uživatel
Já se sběratelství věnuji opravdu od útlých dětských let. Měl jsem to štěstí, že z větší části žiju v době blahobytu a tak i přechod, nebo specializace na něco dalšího, mi z předchozí záliby přinesla nějaký solidní základ pro sbírku novou, bez nutnosti se zbavovat těch top kousků, předchozí záliby. I když u některých koníčků to tak i bylo, ale ne z nutnosti. Každé hobby mi nějakým směrem rozšířilo obzory a v něčem ponaučilo, ať to byly minerály, nebo třeba sbírání pivních etiket - Zeměpis. Šutrologie je super :) Ty etikety mi zhnusila šmelina polských obchodníků a komerce minipivovarů / světových /, kdy se vydává víc druhů etiket než uvaří píva. Byl jsem třeba první v republice a skoro i na světě, kdo měl etiketu z pivovaru na ostrůvku Niue / spolu s kamarádem, který mne ke sběratelství etiket dostal a sbírá dodnes /Přes 20 let se věnuji sbírání vojenských odznaků, se specializací na Německo 2. světová válka, ale třeba i Napoleoniky, kterou mám jako okrajový zájem... Takové svastiky, to se každý strašně bojí, na eBay zákaz prodeje a jiná kína, rudá hvězda je tam bez problému... Přitom nebýt rozmachu bolševika v Německu, tak by Adolf nikdy nedostal podporu živnostníků jaké se mu dostalo. A bez kroucení dějin, upřímně si odpovězte na otázku. Být živnostníkem v Německu, po té první světové válce a hyperinflaci 1923, tak podpoříte bolševika, který měl vizi Německo připojit k Rusku, nebo někoho kdo přijde s vlasteneckou vizí? Dnes je chytráků až běda a v našich vlastenecko-udavačských vodách tuplem... Jenže v té době nebyla možnost si informace ověřit z více míst a propaganda svedla své. Dneska je svastika symbol zla / ano, to co následovalo nemá omluvu /,ale rudou hvězdu nikdo neřeší, přitom nebýt bolševika, tak žádná druhá válka nebyla, respektive byla, ale rozpoutal by jí někdo jiný než Německo. Napoleonské války jsou děsně IN, ale s trochou zamyšlení, víte co přinesly za zlo? Protože od doby co vzal člověk do ruky klacek a kámen, se mezi sebou bije a strašně touží po nadvládě.../ bez ohledu na národnost, viz. dějiny/ S pohledem na startovní čáru v době po WWI a zábor kolonií / a chtíči po světovládě / na tom třeba Anglie a Francie byly trošku o několik kroků dál než Německo :) No jo, vítěz si to obhájí ...Dnes moralizují, až na zvracení a černoši jim hrají v historických filmech šlechtice :)....Uff, to jsem hodně odbočil..
Mám nabídku na tu kompletní sadu za padesát tisíc a asi jí koupím. Jsem idiot, že jsem si to nepořešil, když bankovky šli jednotlivě koupit po á 350 Kč. Prodám těch pár sérií co mám navíc a budu doufat, že blahobyt bude pokračovat :) Investice to jinak nebude :) Sběratelsky mi to radost udělá, život je krátký.
Mimoděk, ještě sběratelsky fušuji do filatelie se zaměřením na Rakousko a Německo. Je to super koníček a ceny nákupů á 5-10% katalogu Michel :) :) :)
Na Aukru je už nabídka na přeobjednávku druhé bankovky 100 Kč z edice ČNB, nechápu, že po tom co prošla ta hrůza a ostuda ve ztvárnění a znetvoření pana Rašína, má druhý tah opět Eva Hašková s ještě větším hnusem a dehonestací pana Engliše, který na té bankovce vypadá jako by to schytal brokovnicí z metru do obličeje / promiňte mi to srovnání /, ale to je fakt hnus. Počin vydat pamětní bankovku od ČNB kvituji, ale zároveň Rašína, v barvě průjmu považuji za nejhnusnější počin celé éry našich bankovek a plánovaný počin s panem Englišem, to je kapitola ta samá. Zlatý Max Švabinský, Jindra Schmidt a Bedřich Fojtášek. Mistři, mistrů...
On už Kulhánek nebyl žádná sláva, ale tohle je vyloženě nechutnej hus....
Registrovaný uživatel
P.S. Tou dobou blahobytu, coby ročník 1976, myslím konec roku 1989 do dnes. Nejsem, žádné dítě štěstěny, natož zbohatlík. Jen si dělám radost, když to jde a doba tomu přeje.
Registrovaný uživatel
Max76 napsal
Já se sběratelství věnuji opravdu od útlých dětských let. Měl jsem to štěstí, že z větší části žiju v době blahobytu a tak i přechod, nebo specializace na něco dalšího, mi z předchozí záliby přinesla nějaký solidní základ pro sbírku novou, bez nutnosti se zbavovat těch top kousků, předchozí záliby. I když u některých koníčků to tak i bylo, ale ne z nutnosti. Každé hobby mi nějakým směrem rozšířilo obzory a v něčem ponaučilo, ať to byly minerály, nebo třeba sbírání pivních etiket

Vy jste rozvášnil :D Ale to je v pořádku, něco na vašem názoru opravdu bude. I já mám za sebou od sbírání hokejistů, pokémonů až dnes bankovky a částečně mince celkem dost pestrou dráhu sběratelství. I nevyužitá sbírka pivních etiket, ale to asi moc valnou hodnotu nemá. Mě se naopak naše první pamětní bankovka celkem líbí a i na české mincovně lze druhou pamětní bankovku předobjednat. :)
Registrovaný uživatel
Tak dnes jsem viděl na fb nabídku těch 100kč s přítiskem, pán prodával za 1 300 kč kus a během hodiny měl vyprodáno :) a mnoho zájemců :D Takže zájem o ně je obrovský
Registrovaný uživatel
Max76: velmi zajimavy prispevek, vystizne ... vcetne toho komentare ohledne 100Kc s pretiskem ... proste cena je ted nejaka, sada uz nestoji 10tis (jako na pocatku), ale treba tech 50tis (porad je to mene, nez 80 na aukro a neni to tak dlouho). A samozrejme - kdyz to udela radost, naprosto OK a jestli to bude nebo nebude dobra investice, to se teprve uvidi. Uz jsem se bavil i s jednim kolegou, ktery odhaduje cenu sady na 150tis do 5ti let. Ja s nim nesouhlasim, ale kdo vi ...
Registrovaný uživatel
Všechno se pohybuje ve vlnách. Bankovky s Rašínem půjdou nahoru, až se budou vydávat další bankovky ČNB. Viz jejich emisní plán.
_______________
Obecný zájem o numismatiku
www.numismatikasova.cz
ale nejen mincemi živ je člověk Pletivo, stavba plotu
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nabízím na výměnu 100kč s přitiskem série: M01,02,03,05,10,13,14,15,17,19,23,24,25,27,28. Všechny bankovky UNC stav.
Sháním tyto série: M04,06,09,11,12,18,20,22. V případě zájmu mě prosím kontaktujte na e-mailu: 120michal@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Splněno
Sadu jsem zakoupil za těch zmiňovaných 50 tisíc. Série, které mám v trojicích čísel po sobě do ní vřadím a uvolněné bankovky nabídnu k prodeji, abych snížil celkové náklady.
Kdyby někdo měl navíc 500 Kč sérii R a I v UNC, tak bych je rád, za rozumnou cenu doplnil do sbírky. / Mám jen z oběhu /
agama76@email.cz
Registrovaný uživatel
Max76 napsal
Splněno
Sadu jsem zakoupil za těch zmiňovaných 50 tisíc. Série, které mám v trojicích čísel po sobě do ní vřadím a uvolněné bankovky nabídnu k prodeji, abych snížil celkové náklady.
Kdyby někdo měl navíc 500 Kč sérii R a I v UNC, tak bych je rád, za rozumnou cenu doplnil do sbírky. / Mám jen z oběhu /
agama76@email.cz


Tak snad vám to poroste na hodnotě a za pár let se to krásně zhodnotí :) Já také sháním 100 kč s přítiskem ale jen jako doplnění k Rašínovi a k výročním dvacetikorun, ale ne za 13 stovek jak někdo požaduje :) Každopádně přeji dobré zhodnocení :)
Registrovaný uživatel
Ceny bývaly šestimístné, teď je sada za pevnou cenu 53.000.
https://aukro.cz/100-kc-s-pritiskem-cela-kompletni-serie-m01-m28-unc-vzacne-6989412699
Super investice! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zdravím, tak po nějaké době se mi zdá, že zájem o přítisk celkem opadává a cena mírně klesá co myslíte?
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/100-kc-s-pritiskem-kompletni-sada-vsech-serii-unc-6990121610 a bude hůř! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Protože aukce časem zmizí, napíšu se dosaženou cenu: 36.866 Kč. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Závratná cena 100 kč s přítiskem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1