Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Závratná cena 100 kč s přítiskem

Vykupminci.cz
Numisargo

Závratná cena 100 kč s přítiskem

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dolfi napsal
Někde se tu řešilo, že jsou všechny jen UNC, tak některé se dostaly už do oběhu.
https://aukro.cz/100-kc-cnb-prvni-serie-m01-6993618761


Ano, jsou to platne bankovky, da se s nimi platit. CNB akorat rikala, ze kdyz se dostanou zpatky do banky tak je nepusti znovu do obehu...

A zrovna M01 :D
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Vážení pánové Falaux, Max76 a Vincenzo.

Úplně nahoře této stránky napravo je napsáno: "Diskusní fórum o sběratelství". Když si přečtu vaše příspěvky, tak se týkají jen debat o byznysu. Sběratelství je o něčem jiném, peníze v něm hrají až druhořadou úlohu. Vás nezajímá dozvědět se něco víc třeba o způsobu tisku, druhu ochrany a jiných spécies notafilie, ale jen peníze a zisk. Pro vás není sbírání koníčkem a ponaučením, ale sbírání a nakupování je investicí a prostředkem ke zbohatnutí. Nic proti, ale právě z tohoto důvodu nikdy nepochopíte, co vám vlastně svými příspěvky mischel13 chtěl říct.

Musím souhlasit s mischel13, že úroveň diskuzí zde za posledních pár let rapidně poklesla, respektive se scvrkla jen na téma jak lacino sehnat - draho prodat, a z našich luhů a hájů je to nekonečné téma stovka s přítiskem či Rašín. Jen samá komerce. Naproti tomu bádání nad typy číslovačů u "Slovnaftu" a jiných bankovek se secesním číslovačem, rozsah čísel a sérií u Schörnerovy dvacetimarky, ochranné UV číslování a jiné zajímavé a poučné debaty už nějak zapadly a sedá na ně prach.
Registrovaný uživatel
Celkem rychlý soud na to, že se pohybujeme v podsekci zabývající se 100Kč s přítiskem a tudíž lze očekávat, že se tu primárně bude řešit její finanční hodnota nikoliv sběratelská, že ?

Nicméně pokud souzníte s panem NADsběratelem mischelem13, který ke kultuře a kvalitě zdejší diskuze přispívá asi tolik, jako Coca Cola ke snižování cukrovky, tak se nijak obhajovat nemíním.

ZetPe napsal
Vážení pánové Falaux, Max76 a Vincenzo.

Úplně nahoře této stránky napravo je napsáno: "Diskusní fórum o sběratelství". Když si přečtu vaše příspěvky, tak se týkají jen debat o byznysu. Sběratelství je o něčem jiném, peníze v něm hrají až druhořadou úlohu. Vás nezajímá dozvědět se něco víc třeba o způsobu tisku, druhu ochrany a jiných spécies notafilie, ale jen peníze a zisk. Pro vás není sbírání koníčkem a ponaučením, ale sbírání a nakupování je investicí a prostředkem ke zbohatnutí. Nic proti, ale právě z tohoto důvodu nikdy nepochopíte, co vám vlastně svými příspěvky mischel13 chtěl říct.

Musím souhlasit s mischel13, že úroveň diskuzí zde za posledních pár let rapidně poklesla, respektive se scvrkla jen na téma jak lacino sehnat - draho prodat, a z našich luhů a hájů je to nekonečné téma stovka s přítiskem či Rašín. Jen samá komerce. Naproti tomu bádání nad typy číslovačů u "Slovnaftu" a jiných bankovek se secesním číslovačem, rozsah čísel a sérií u Schörnerovy dvacetimarky, ochranné UV číslování a jiné zajímavé a poučné debaty už nějak zapadly a sedá na ně prach.
Registrovaný uživatel
Vincenzo napsal
Víte co ? Smažte to. Společenství osob, které vy tímto direktivním způsobem korigujete, nic prodávat nebudu. Měl jsem za to, že tu najdu sběratele, kteří rádi rozšíří svoji sbírku. Našel jsem hrst rozkazů, zákazů a arogance, dobře mi tak. Nečekal bych, že na sběratel.com budu silně pobízen prodat raději překupníkovi na Aukru než sběrateli (a klidně za nižší cenu). Něco tu nehraje, že ? Pěkný den všem rozumným lidem.

Hm, tak nejen NADsběratelmischel13, ale i odznaky a další......
Vincenzo napsal
NADsběratelem mischelem13, který ke kultuře a kvalitě zdejší diskuze přispívá asi tolik, jako Coca Cola ke snižování cukrovky, tak se nijak obhajovat nemíním.

NADsběratel mischel13, sem už nepřispívá, aby se vám zbytečně nezvyšoval cukr v krvi. Ony stačí ty vaše příspěvky, které zkvalitňují a zkulturňují zdejší diskuzi, nejen v této sekci, ale i v jiných tématech. Obhajovat se nemusíte, stačí si přečíst historii vašich příspěvků a každý si udělá obrázek sám.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
A už je to tady zase, pokud mně něco nezajímá tak tam nelezu a zbytečně nekomentuji, starejte se o svojí oblast zájmu přeci ne?
Opravdu nikde jinde mi to tak nesedí jako tady : Pro hlupáka každý hloupý. :D
A ani jsem se nemusel dívat do historie příspěvků mistr mischel13
Registrovaný uživatel
Falaux napsal
A už je to tady zase, pokud mně něco nezajímá tak tam nelezu a zbytečně nekomentuji, starejte se o svojí oblast zájmu přeci ne?
Opravdu nikde jinde mi to tak nesedí jako tady : Pro hlupáka každý hloupý. :D
A ani jsem se nemusel dívat do historie příspěvků mistr mischel13

Hlavně klid, když se o mne někdo otírá, tak musím bohužel reagovat, ať je to hlupák, nebo mistr, ale jak se říká, svůj k svému!
Než by jste přelouskal moji historii zde, tak budete mít fousaté děti.
Raději studujte svou oblast zájmu....ať nejste, jako Ivánek.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
A četl jste to vlákno do konce ? Autor se omluvil a tím se situace vyřešila. Zkuste se poučit.


mischel13 napsal
[quote=Vincenzo]
Víte co ? Smažte to. Společenství osob, které vy tímto direktivním způsobem korigujete, nic prodávat nebudu. Měl jsem za to, že tu najdu sběratele, kteří rádi rozšíří svoji sbírku. Našel jsem hrst rozkazů, zákazů a arogance, dobře mi tak. Nečekal bych, že na sběratel.com budu silně pobízen prodat raději překupníkovi na Aukru než sběrateli (a klidně za nižší cenu). Něco tu nehraje, že ? Pěkný den všem rozumným lidem.

Hm, tak nejen NADsběratelmischel13, ale i odznaky a další......[/quote=mischel13]
Registrovaný uživatel
Vincenzo napsal
A četl jste to vlákno do konce ? Autor se omluvil a tím se situace vyřešila. Zkuste se poučit.

Poučit z čeho? Že v každém vláknu máte nějaké rozepře? To nepotřebuji....
Tím končím naši kvalitní a plodnou diskuzi k bankovkám, tedy spíš k tomu komerčnímu braku.
Hezký večer pánové.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Vyměním 100kč s přitiskem. Sháním: M04...09..11..12..18..20
Mám na výměnu:
M01..02..03..05..10..13..14..15..17..19..23..24. Prioritně sháním M11, vyměním klidně i za více bankovek.
Koupím nebo vyměním. Pokud náhodou někdo máte na výměnu (prodej) napište mi prosím na e-mail : 120michal@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Majkl12 napsal
Vyměním 100kč s přitiskem. Sháním: M04...09..11..12..18..20
Mám na výměnu:
M01..02..03..05..10..13..14..15..17..19..23..24. Prioritně sháním M11, vyměním klidně i za více bankovek.
Koupím nebo vyměním. Pokud náhodou někdo máte na výměnu (prodej) napište mi prosím na e-mail : 120michal@seznam.cz

Ešte to nebaľ.. Daj do 10 ďalších vlákien. Keď nevydá, tak aj do starožitností.
-s-
Registrovaný uživatel
Pane ZetPe,
pouze jsem se ohradil nad tím, že se tu někdo pohoršuje nad tím, že se tu řeší cena bankovky, když je toto konkrétní vlákno tématu věnováno.
To, že odborná vlákna, kde se řeší specifika a detaily jiných bankovek zapadají prachem asi těžko ovlivním...
Bohužel někdo sice k tématu nemá co říct, ale hlavně, že si tu plácá játra a reje do ostatních...
Po skoro 40 letech co se věnuji různým oborům sběratelství, tak poučky o tom co a o čem je sběratelství opravdu nepotřebuji a vím to moc dobře.
Zrovna tak moc dobře vím, že většina profesionální úrovně skoro všech sběratelských oborů je na penězích přímo závislá a bez nich toho opravdu moc nenasbíráte. Pokud se nerozhodnete třeba sbírat prach, nebo v parku kaštany. :)
Takže z mojí strany se v žádném případě nejedná o byznys, ale spolu se sbírkou, kterou postupně skládám i různé předměty a bankovky prodávám. Moje příjmy nejsou takové, abych mohl jenom nakupovat, případně měnit. Ale i ta výměna se bez nutnosti investice neobejde...Za mne je ideální stav když se povede koupit třeba pět kusů bankovek, z toho jednu zařadit do sbírky a čtyři / které už mám / prodat a částečně, nebo úplně tím refinancovat nákup té jedné. Jestli mám měsíčně na sběratelské záliby vydat 10-30 tisíc, tak prostě potřebuji část těch nákladů získat zpátky.
Vhledem k tomu, že bankovky částečně sbírám i podle sérií, tak se účastním diskuzí, u moderních bankovek jako je 100 Kč s přítiskem, nebo bankovka Rašín... komerce, ne-komerce. Ostatně to je moje věc jestli sbírám i tyto varianty. Primárně víc utrácím, než získávám zpět a na fintu jak sbírat bez peněz a nekrást jsem opravdu za ty roky nepřišel. Tvrdit, že to neberete i jako investici mi přijde pokrytecké. Já sice o prodeji sbírky také neuvažuji, ale zároveň se snažím mít přehled o tržní hodnotě jednotlivých nominálů, protože bych nerad kupoval za násobky cen, nebo přebytky nabízel hluboce pod cenou. To je přeci úplně normální věc, která je se sběratelstvím spojena. Kdybych měl ve štruzoku pár nevyužitých miliónů, tak bych to řešit nemusel, ale nemám. A když chci do sbírky něco pořídit, tak na to musím nejprve našetřit, takže ty peníze jsou na prvním místě.
Udělat si radost novým přírůstkem do sbírky prostě něco stojí a je úplně jedno jestli se následně jedná o bankovku v katalogové hodnotě 100 nebo 10000 Kč.
Ale je fakt, že kdybych za stovku sehnal bankovku v hodnotě 10000 Kč tak mám radost ještě o trochu větší. Vy ne? A přesto to není byznys, protože nebude určena na prodej, pokud jí ve sbírce nemám ...
Bohatě by stačilo, kdyby se tu sběratelé vyjadřovali jen ve vláknech, ke kterým mohou říct něco přínosného. Což machrování a urážky druhých nejsou...

ZetPe napsal
Vážení pánové Falaux, Max76 a Vincenzo.

Úplně nahoře této stránky napravo je napsáno: "Diskusní fórum o sběratelství". Když si přečtu vaše příspěvky, tak se týkají jen debat o byznysu. Sběratelství je o něčem jiném, peníze v něm hrají až druhořadou úlohu. Vás nezajímá dozvědět se něco víc třeba o způsobu tisku, druhu ochrany a jiných spécies notafilie, ale jen peníze a zisk. Pro vás není sbírání koníčkem a ponaučením, ale sbírání a nakupování je investicí a prostředkem ke zbohatnutí. Nic proti, ale právě z tohoto důvodu nikdy nepochopíte, co vám vlastně svými příspěvky mischel13 chtěl říct.

Musím souhlasit s mischel13, že úroveň diskuzí zde za posledních pár let rapidně poklesla, respektive se scvrkla jen na téma jak lacino sehnat - draho prodat, a z našich luhů a hájů je to nekonečné téma stovka s přítiskem či Rašín. Jen samá komerce. Naproti tomu bádání nad typy číslovačů u "Slovnaftu" a jiných bankovek se secesním číslovačem, rozsah čísel a sérií u Schörnerovy dvacetimarky, ochranné UV číslování a jiné zajímavé a poučné debaty už nějak zapadly a sedá na ně prach.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer. Dnes jsem od České mincovny obdržel toto oznámení:

Vážený zákazníku,

je nám líto, ale emisní náklad nezávazně rezervovaného produktu - Pamětní bankovka 100 Kč 2022 Karel Engliš, byl zcela vyčerpán a Vaši poptávku proto nejsme schopni uspokojit. Více informací nalezte zde.

Děkujeme za pochopení.

Tým České mincovny

Jen pro úplnost uvádím že rezervaci POUZE JEDNÉ bankovky jsem provedl již 14.1.2020 přímo na prodejně v Praze Na Příkopě. Potkalo vás to již také, (někoho)??
Registrovaný uživatel
Buďte rád, že Vám aspoň přišel email... Po tom co v červnu rušili registrace na více než jeden kus, ale oznamovali, že GARANTUJÍ objednání 1ks jsem okamžitě potvrdil rezervaci. Rezervace se předělala na objednávku, dostala číslo, byla v pohodě a teď je ve stavu STORNOVÁNA a zádný email k tomu... :roll: jsem zvědavej co z nich vypadne.
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
PasikCz napsal
Buďte rád, že Vám aspoň přišel email... Po tom co v červnu rušili registrace na více než jeden kus, ale oznamovali, že GARANTUJÍ objednání 1ks jsem okamžitě potvrdil rezervaci. Rezervace se předělala na objednávku, dostala číslo, byla v pohodě a teď je ve stavu STORNOVÁNA a zádný email k tomu... :roll: jsem zvědavej co z nich vypadne.


Jsem na tom úplně stejně
Registrovaný uživatel
rezervace STŘEDA 1. LEDNA 2020 16:37:34 - s odeslanou zálohou, od té doby žádné info, dnes jsem je kontaktoval, uvidím co bude.
Registrovaný uživatel
tohle naprosto nezvladli ... nejdriv se jim sesly objednavky od smluvnich partneru na cca 100tis kusu, pak zjistili, ze s nakladem 20tis kusu to neuspokoji a kratili zhruba /5 ... navic i emisni cena mezitim poskocila z 1000 na 2000 ... chaos
Registrovaný uživatel
Jednotlivým sběratelům, kteří to mají do sbírky, objednávky ruší a obchodníci / očividně jen Ti vybrání ? / tím po vydání zaplní aukro !!! Jak je to možné.?
Registrovaný uživatel
tráva má pravdu. Brzy to na Aukru budeme vidět kolik prodejců bude nabízet více než jednu bankovku. Stejné oznámení od ČM očekávám ještě příští rok. Mám také rezervaci na svatováclavský dukát ke stému výročí ražby.
Registrovaný uživatel
https://ceskamincovna.cz/zpravy-481/rezervace-bankovky-karla-englise_1972/

Bankovku dostanou klienti s delší nákupní historií u ČM a podle pořadí vytvoření rezervace bankovky. Zákazníky, kterým nebudeme moct nákup bankovky umožnit, budeme informovat e-mailem.

Tak když něco GARANTUJI, a přitom nejsem schopen plnit,... Kolik je asi v tomto případě přiměřená náhrada podle zákona za uvedení v omyl? :roll:
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Že se divíte, v první řadě jde o peníze, o sběratelství až potom!
Štěstí, že tyto blbosti nesbírám a má člověk klid!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Že se divíte, v první řadě jde o peníze, o sběratelství až potom!
Štěstí, že tyto blbosti nesbírám a má člověk klid!


Englis bude ale zelenej ... abys to jeste neprehodnotil :P
... kdyz se ti zluty Rasin nelibil

Jinak svata pravda, radeji prodaji 100ks nekomu najednou (a maji hotovo), nez to resit 100x po jednom

jinak mincovna to psala presne takto:
.... pokud svou rezervaci potvrdíte, garantujeme Vám, že pro Vás bankovku u ČNB objednáme ...

tedy zda dodame, to uz je jina ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 30. 1. 2022, 11:33. »
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
mischel13 napsal
Že se divíte, v první řadě jde o peníze, o sběratelství až potom!
Štěstí, že tyto blbosti nesbírám a má člověk klid!


Englis bude ale zelenej ... abys to jeste neprehodnotil :P
... kdyz se ti zluty Rasin nelibil

Potřebují si zavázat "sběratele", aby sbírali i novodobé bankovky, když to jde u koleček! ;) Je to každého věc, co si sbírá...než toto, raději varianty u starých bankovek, to dává smysl. ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jinak u me objednavka ve stavu "prijata" na 1ks ... ovsem kamos mi ted hlasil, ze sice cislo objednavky ma, ale stornovane. To je cirkus ...
Registrovaný uživatel
S politováním Vám oznamujeme, že jsme museli Vaši rezervaci zrušit.

Tato situace nás velmi mrzí. Bohužel i do budoucna budou muset zájemci o některé žádané emise počítat s rušením rezervací v závislosti na počtu kusů, které reálně dostaneme k dispozici.

Děkujeme za pochopení.

Tým České mincovny
Registrovaný uživatel
Jojo jsem na tom stejně jako vy. To bude zase šílenost na aukru :) Celkem poděl

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Závratná cena 100 kč s přítiskem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1