Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Vykupminci.cz
Numisargo

zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím vás priatelia,
zbiera tu niekto z vás eurobankovky nízkych nominálov, čiže 5€, 10€ a 20€?
Registrovaný uživatel
pocuj a vysvetlis mi preco by som ich mal zbierat a akym sposobom? vazne neviem ako si to myslel
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
ja zbierám všetky nomináli ;) v banke
Moderátor
jano7B9 napsal
pocuj a vysvetlis mi preco by som ich mal zbierat a akym sposobom? vazne neviem ako si to myslel

serie, tlacove miesta, chybotlace...
Registrovaný uživatel
ja ich zbieram a potom si za ne kupujem mince :mrgreen:
Moderátor
nie nizky nominal, ale napr. toto sa predalo za 1500+ EUR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numpszi , prečo tá cena?
Moderátor
maxo33 napsal
numpszi , prečo tá cena?

vzacna variacia (tlacove miesto, seria), nie chybotlac
Registrovaný uživatel
aká séria?
Moderátor
P / Y
Registrovaný uživatel
Nizozemí, serie Y ??
Moderátor
http://en.wikipedia.org/wiki/Euro_banknotes
P - Giesecke & Devrient
Y - Greece
Registrovaný uživatel
:lol: já to otočil, bral jsem to jako P- Nizozemí
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
pocuj a vysvetlis mi preco by som ich mal zbierat a akym sposobom? vazne neviem ako si to myslel

Jano bankovky sa zbieraju podla serii - co reprezentuju staty a potom podla tlacovych dosiek to znaci kde ktora bankovka bola vytlacena, uvediem príklad, holandska 5€ ma tlacove dosky F, G a P (pvy podpis), tie tlacove dosky reprezentuju stat kde bola bankovka vytlacena a potom podla podpisu, zatial su dva Duisenberg a druhy Trichet a od oktobra by mal pribudnut treti podpis prezidenta ECB, to je v skratke napisane, ak chces viac vediet, kludne napis mi mail na jaroslav.karak@gmail.com
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
nie nizky nominal, ale napr. toto sa predalo za 1500+ EUR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

To nemyslis vazne 1500EUR??? a co je na tom take vzacne, je to obehova bankovka, nepoviem keby bola v UNC ale aj tak by sa Ti za tolko nepredalo....
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
Nizozemí, serie Y ??

posielam prehlad serii a statov co ktore pismeno znamena (zdroj www.ecb.int)
Belgicko Z
Nemecko X
Estónsko D
Írsko T
Grécko Y
Španielsko V
Francúzsko U
Taliansko S
Cyprus G
Malta F
Holandsko P
Rakúsko N
Portugalsko M
Slovinsko H
Slovensko E
Fínsko L
Moderátor
Jarči napsal
To nemyslis vazne 1500EUR??? a co je na tom take vzacne, je to obehova bankovka, nepoviem keby bola v UNC ale aj tak by sa Ti za tolko nepredalo....

cenu neviem komentovat, online aukcie su prilis casto manipulovane...
ja tiez vidim len 50 eurovu bankovku.
Registrovaný uživatel
Jarči - Numpszi sem již vložil odkaz na krajinu původu a zároveň jsou tam také kódy tiskáren. Vzhledem k tomu, že jsem předevčírem přiletěl z Ibizy, tak jsem prubnul zbytek € a přeci jen jsem našel důvod, proč to někdo sbírá a rozděluje....
Snad jako ukázku jsem to popsal dobře, kdyžtak mne někdo opravte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
Jarči - Numpszi sem již vložil odkaz na krajinu původu a zároveň jsou tam také kódy tiskáren. Vzhledem k tomu, že jsem předevčírem přiletěl z Ibizy, tak jsem prubnul zbytek € a přeci jen jsem našel důvod, proč to někdo sbírá a rozděluje....
Snad jako ukázku jsem to popsal dobře, kdyžtak mne někdo opravte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

pekne si to spravil Koiko :) a preco to tak niekto zbiera tak za seba ti mozem napisat, ze neviem, no ja zbieram podla statov (serii) ale aj tych tlacovych dosiek ale zas co ja viem Francuzi zbieraju dokonca aj podla cisiel na tlacovych doskach, napr. uvediem 5€ Francuzsko podpis Duisenberg tlac. doska L001A1, L001A2... L016A1 - To je Duisenberg a dalej potom pokracuje Trichetom od L017A1... no a zas niektore tlacove dosky su dost vzacne, tento krat uvediem priklad holandsku tlacovu dosku s podpisom Trichet R003xx ma hodnotu vyse 700€... urcite sa opytas preco tak vela, odpoved je, len jedna tlacova doska vydana ss "Rkom", dalej sa pokracuje v tlacovej doske E...
Registrovaný uživatel
zajímavé informace, mě překvapilo, že jen z dovolené jsem si dovezl bankovky ze sposty států, samozřejmě, Německo převládá, tam se liší u mne pouze podpisem, či tiskárnou, ale zaujala mne třeba 20€ z Malty, nebo 10€ z Rakouska,či Francie a samozřejmě se mi tam připletla i Španělská 5€. Je mi jasné, že kdo bydlí v Brně, tak Rakouské vidí stále a hůře třeba Německé, ale to je dáno tím, kde bydlíme.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
zajímavé informace, mě překvapilo, že jen z dovolené jsem si dovezl bankovky ze sposty států, samozřejmě, Německo převládá, tam se liší u mne pouze podpisem, či tiskárnou, ale zaujala mne třeba 20€ z Malty, nebo 10€ z Rakouska,či Francie a samozřejmě se mi tam připletla i Španělská 5€. Je mi jasné, že kdo bydlí v Brně, tak Rakouské vidí stále a hůře třeba Německé, ale to je dáno tím, kde bydlíme.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

u nas na Slovensku prevladaju portugalske 5€ (s. M), rakuske (s. N) a francuzske (s. U) 10€, z 20€ hlavne Slovinsko (s. H) a ostatnymi nominalmi je to uz bezne
Registrovaný uživatel
Koiko mam otazku, su v UNC tie bankovky a ak ano, nepredal by si mi ich, ci vymnil za ine?
Registrovaný uživatel
O UNC se nejedná, jsou oběhové, ikdyž v lepších stavech. Překvapilo mne, že Francie jsou takřka hadry :? asi se neumí chovat k bankovkám. /potřebovali by polymery/
Registrovaný uživatel
Koiko - z akého zdroja máš informáciu, že tie poškodené "Francúzske" eurá obiehali, obiehajú, alebo boli dané do obehu vo Francúzsku? To znamená, že ak by si niekde v európe narazil napríklad na poškodenú Slovenskú 20€ tak by si skonštatoval, že bola poškodená na území Slovenska? Nie som si istý (nejak som sa o to moc neuaujímal) ale niekde prebehla informácia, že napríklad tie Slovenské 20€ (séria E) neboli na Slovensku vôbec dávané do obehu.
Registrovaný uživatel
Já vycházím z toho, že jsem ji získal v letovisku na Ibize. Předpokládám, že po většinu obíhala po Francii a pak ji někdo udal na Ibize. Takové pomuchlání bankovek jsem si fakt všiml jen u Francouzkého vydání /a tím nemyslím jednu bankovku/- a to mohu srovnávat. Jasně, může se stát, že ji zmuchlal obchodník v krámku, ale to pochybuji, ten bankovky hned zakládá do kasy....
Na druhou stranu - nejméně poškozené bankovky mají Němci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1