Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Vykupminci.cz
Numisargo

zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
To nie je bankovka, len komercna napodobenina. Nieco ako "pamatna minca" kupena za 2 EUR na hrade, muzeu, zoo,... ale urcite par ludi okolo toho urobi halo a za tyzden bude nezohnatelna a jej cena prekroci 50 EURo :D


Ano už je to tak :D tak kdyby měl někdo kus navíc napíště :D díky :roll:
_______________
P.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
Ano už je to tak :D tak kdyby měl někdo kus navíc napíště :D díky :roll:

Neblázni... :roll:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Uf, tieto fialove hnusy su dobry marketingovy tah! Ani som o nich nevedel; o co vsetko som prichadzal :mrgreen: Nemci uz na nich maju svojho magora, Karla Marxa co sa nerad umyval, takze cakam uz len na rakuske vydanie - najvacsi Rakusan 21. storocia, HIV pozitivny/a Conchita Wurst a najvacsi Rakusan 20. storocia, Adolf z Braunau am Inn. Ked sa o tom dozvie Kotleba a spol. tak skupia cely naklad! Btw. palec hore, ze ide o prvu eurobankovku, ktora ukazuje realnu hodnotu tejto docasnej meny.
Registrovaný uživatel
Je nutné si uvedomiť, že sa jedná o nelimitovanú súkromnú tlač. Pravda je taká, že ak zaplatíte, tak vám vydajú taký kus papiera aj o vašej záhradnej kadibudke. Len si musíte objednať 5000 kusov. To je jediná podmienka.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Priatelia,cital som si vase prispevky,co si myslite z vasho pohladu je tato bankovka zaujimava ? Je to Spanielsko,2002.Zostal som prekvapeny co pyta za nu na eBay jeden predavajuci,ale beriem to z nadhladom,pytat moze kolko chce ale ci je aj niekto ochotny za nu tolko dat,to je uz ina otazka.Trocha som pouzil autokorekt pri fotke. https://www.ebay.co.uk/itm/ESPANA-BILETE-50-EUROS-2002-ERROR-SIN-HOLOGRAMA-SERIE-V-BANKNOTE-SPAIN-UNC-/112595521244?nma=true&si=DkBCY5DawR7CSLudkPa6rafaRj4%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
William: jak souvisi bankovka v odkazu na ebay aukci a fotka zde?
Registrovaný uživatel
numismat napsal
William: jak souvisi bankovka v odkazu na ebay aukci a fotka zde?

Myslel som si ze je to ta ista,len ma nizsie cislo.Eto vsjo ... asi zostanem pri tych medailach... jbm na bankovky.
Registrovaný uživatel
To urobíš najlepšie, lebo zo zberateľského hľadiska sa jedná a dve úplne, ale úplne odlišné bankovky. ;)
Čo sa týka tej bankovky z aukce na ebay (chybotlač bez hologramu), tak by som si dal pozor. Bankovka je v stave UNC a je to jedna z posledných tlačí starého vzoru 2002 (podpis Draghi), kde už také veci neprešli výstupnou kontrolou. Pravdepodobne sa jedná o umelo odstránený hologram nejakou fintou.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Návštevníci celoštátnych osláv 74. výročia Slovenského národného povstania (SNP), ktoré sa konajú v stredu 29. augusta v areáli Pamätníka SNP v Banskej Bystrici, sa môžu tešiť na novú suvenírovú eurobankovku s motívom "Múzeum SNP - Pancierové vlaky v Povstaní".

Ako v utorok TASR informovala Michaela Bučeková z oddelenia marketingu Múzea SNP, keďže predpokladajú o Euro Souvenir bankovku veľký záujem, je vydaných 20.000 kusov.

A majú čo predávať najbližších 20 rokov... :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Mabrak napsal
Tos vlastně ulovil eurovýho pokémona :mrgreen:

Ďalší pokemon. Ale čo by to malo symbolizovať,to netuším...
Asi nejaká sekta,alebo tak nejako.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Obrázok až teraz,ani som to pri citovaní neskúšal. :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teraz toto:
Je to jasný prehyb,preloženie.Ale takéto? To peňaženka nedokáže.Je to ako zalisované..Bankomat?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim, z bankomatu mi vypadli dve 10 eurove bankovky. Vytlacene v Rakusku, maju oznacenu rovnaku tlacovu dosku aj rovnaku poziciu na doske, a seriove cislo je rozdielne len v poslednom trojcisli, jedna je 305, druha 314. su pekne ale nie UNC. Je to zaujimavost a nechat si ich alebo pustit dalej. Dakujem.
Registrovaný uživatel
pepav,snáď ti niekto odpovie,ja sa sem vsuniem kvôli tej 10€ vyššie.Bez problémov som to vyrovnal,nech ju ohlo, kde len chcelo... :)
Ale myslím,že to ohla "mašinka."
-s-
Registrovaný uživatel
Pepav, záleží od tlačovej dosky. Ale na Slovensku sa žiadne vzácnosti nevyskytujú. V poslednej dobe je v bankomatoch UNC 100 EUR X/R006.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
stani napsal
Je to jasný prehyb,preloženie.Ale takéto? To peňaženka nedokáže.Je to ako zalisované..Bankomat?
Obrázky:

Stani, pokiaľ sa bankovka neprehla priamo pri výrobe a nie je to chybotlač (chýbala by časť tlače), tak nie je dôležité ako sa to prehlo. Je to zničená prehnutá bankovka...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Pepav, záleží od tlačovej dosky. Ale na Slovensku sa žiadne vzácnosti nevyskytujú. V poslednej dobe je v bankomatoch UNC 100 EUR X/R006.


Ďakujem, tlačová doska je N005. Je len ze je z rovnakej dosky aj rovnakej pozície. Ale asi je to bežné. Ďakujem za odpoveď.
Registrovaný uživatel
10 EUR N/N005 je bežná tlačová doska. Pozícia nerozhoduje. Ale existujú zberatelia zameraní len na pozíciu A1, takže tá je "lepšia" ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
10 EUR N/N005 je bežná tlačová doska. Pozícia nerozhoduje. Ale existujú zberatelia zameraní len na pozíciu A1, takže tá je "lepšia" ;)

Už budem hľadať len A1 :). Ďakujem, pekný deň prajem.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
stani napsal
Je to jasný prehyb,preloženie.Ale takéto? To peňaženka nedokáže.Je to ako zalisované..Bankomat?
Obrázky:

Stani, pokiaľ sa bankovka neprehla priamo pri výrobe a nie je to chybotlač (chýbala by časť tlače), tak nie je dôležité ako sa to prehlo. Je to zničená prehnutá bankovka...

Áno,chápem.Už ju ani nemám.Minul som. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
pepav napsal
Fidzi napsal
10 EUR N/N005 je bežná tlačová doska. Pozícia nerozhoduje. Ale existujú zberatelia zameraní len na pozíciu A1, takže tá je "lepšia" ;)

Už budem hľadať len A1 :). Ďakujem, pekný deň prajem.

pepav.Ja si to ako laik vysvetľujem takto:
Keď sa, neviem koľko archov na sebe, seká na jednotlivé bankovky,tak každý "štós" je jedno pole,pozícia,len čísla bankoviek sú iné.A sú spolu dovtedy,kým ich my v obehu nerozhádžeme a už ich nikto, nikdy tak neuloží.. :)
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=jm9BNjKjazk
-s-
Registrovaný uživatel
pepav,bol som pozrieť pár 10€,ktoré som si odložil.
Tak napr. N/N015-E6-25ks
C3-14ks
F2-20ks...Určite nie som dieťa šťasteny.. :)
20,50 som ani nepozeral,bude to to isté.
Fidzi:
X/R006-A3-8ks mám už možno aj viac ako 2 roky.Možno aj tri.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Fidzi:
X/R006-A3-8ks mám už možno aj viac ako 2 roky.Možno aj tri.

Ja tiež, ale teraz ich začali bankomaty chŕliť vo veľkom. Dokonca mám aj UNC pozíciu A1 ;)
Pred mesiacom som tiež z bankomatu dostal nové 100 EUR V/M005 bohužiaľ pozíciu A3. Ale odvtedy som ich už nevidel.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ma niekto záujem o výmenu 5 euro YA/Y006 za WA/W002

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
stani napsal
Fidzi:
X/R006-A3-8ks mám už možno aj viac ako 2 roky.Možno aj tri.

Ja tiež, ale teraz ich začali bankomaty chŕliť vo veľkom. Dokonca mám aj UNC pozíciu A1 ;)
Pred mesiacom som tiež z bankomatu dostal nové 100 EUR V/M005 bohužiaľ pozíciu A3. Ale odvtedy som ich už nevidel.


Tak som dnes pozrel bankovky z čias,keď ma ešte bavilo ich vyberať z bankomatu (nie mojej banky) za poplatok 2€...Tatrabanka totiž dáva len padíky.. :( A našiel som tieto A1..
20€ N/N007-A1-5ks
50€ E/E009-A1-1ks
20€ X/R004-A1-1ks,ale tá je starý typ a obehový stav=škaredá.. :?
Potom som to "zavrhol,"pretože keď som za výbery zaplatil pekných pár desiatok eur za rok a z toho mi X-krát vydal bankovky obehové,opýtal som sa staniho,prečo to vlastne robí...Vraj sa bavil. :mrgreen: :roll:
A tak som sa na to vys@al... :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 >

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1