Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Zbieranie mincí podľa vyobrazeného motívu

Vykupminci.cz
Numisargo

Zbieranie mincí podľa vyobrazeného motívu

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, chcel by som počuť váš názor k zbieraniu mincí podľa zobrazených motívov, napr. motív orla a pod. (rôzne krajiny, rôzne obdobia - pojítko - orol).

Zbiera tu tak niekto? Má vôbec hodnotu vytvárať takúto zbierku? Nejaké odkazy na takéto zbierky? ... Ďakujem za vaše názory.
Registrovaný uživatel
Myslím, že takto strukturované sbírání není úplně obvyklé a pokud to tak někdo dělá, je to spíše vedlejší zájem vedle klasicky pojatého sbírání. Pokud vím, jeden zdejší člen fóra, který se zde však už nevyskytuje moc často, sbírá mince s motivem loďky. Primárně však vedle nich sbírá mince určitého konkrétního období. Určitě se to tu již kdysi dávno řešilo.
Registrovaný uživatel
Sbírat si může každý co chce ale podle mne už to nebude sbírka numismatická ale obrázková ;)
Mimoto si nedovedu představit literaturu k takové sbírce neboť by obsahovala mince z mnoha států i období.
Registrovaný uživatel
Asi som to našiel, veľmi pekná zbierka.

http://www.hunarovi.com/index.php
Registrovaný uživatel
Ako by vyzerala literatura k takejto zbierke je možné si pozrieť v tohoročnej "Slovenskej numizmatike".
Je tam príspevok od p. Z. Šusteka. venovaný minciam s motívom hmyzu.
Registrovaný uživatel
Prosím vás, kde sa dá v Bratislave zakúpiť spomínaná Slovenská numizmatika?
Registrovaný uživatel
Treba kontaktovať pobočku SNS Bratislava.
Registrovaný uživatel
V antice se mi zda, ze sem tam lidi sbiraji mince a to casto s lodickama, nebo s budovama. Chtel jsem se (a porad chci) vydat i touhle cestou, problem je, ze krome par reckych minci je skoro vse s lodmi z Rima drahe a to i celkem skarede stavy. Rozsiril jsem to na mince a zetony od antiky do 20 stoleti, ale beru to jako vedlejsi sbirku, do ktere mi skoro nic nepribyva :) A taky neni mozne to pojmout nejak systematicky. Proste kdyz se objevi neco hezkeho a levneho, tak si to poridim.

A co se tyka budov, tak je to podobne. Nejhezci budovy jsou na velkych mincich (treba setercie) a tam v krasnych stavech je to mimo realitu. Ale libi se mi provincni bronzy - tam uz se daji sehnat za rozumne penize a jsou zajimave i hezke.

Co se da v antice sbirat, tak jsou mince s motivy zvirat. Jak specializase na Gallienovu zoo, tak i obecne komplet zvirata v antice jsou fajn. Paradni je Recko, ale to taky v krasnych stavech je nakladne.
Registrovaný uživatel
K Slovenskej numizmatike som sa stále nedopátral, ale dnes som "objavil" časopis Denarius Numizmatický časopis, ktorý vydáva SNM a v ňom je napr. článok Zvířecí motív na římských mincích od Michala Skalského. To tiež len na margo tej literatúry. Ale zistil som, že na nete je kopec rôznych selekcii mincí na základe zobrazených motívov.
Registrovaný uživatel
Joooo, misak33 je borec
Moderátor
:)..kez by bylo vic casu na dalsi psani...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Na burze odemně kupoval chlap co měl zájem jen o mince s letopočtem jeho narození /to už si nepamatuju/. Říkal že jich má několik set /každá jiná.
Registrovaný uživatel
Tak videl som už zbierku jednokorún, ktoré platili na našom území od R-U až po SR, ale zbierať ročník narodenia je pre mňa novinka :)

A čo som si tak prechádzal motívy, tak najčastejšie sú najskôr lev a orol (to je dosť pochopiteľné) a potom lode, stavby a ryby, tých je fakt neúrekom.
Registrovaný uživatel
Tu je medved i jednorozec:
http://www.burza-minci.com/node/18551?page=3

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Zbieranie mincí podľa vyobrazeného motívu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1