Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » železný kříž ek, NEKOUPIL JSEM ŠMEČKA?

Vykupminci.cz
Numisargo

železný kříž ek, NEKOUPIL JSEM ŠMEČKA?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý, chcu se zeptat jestli jsem koupil originaly a ne šmečka? Ten první mi prišel dneska, je z aukra, a ten druhy jsem koupil na inzerat z armyburzy, oba jsou magneticke a stuhy jim nesviti pod uv lampou, akorat maji jine ramecky (povrchove patiny) se mi zda, na tom jednom je patina leskla na tom druhém je matna. Ten třetí mam taky z aukra ma opět magnetické jadro. Je takove nejake místy "nehladké" (napr v prave casti toho krize) ale předpokladam že to je zpusobene starim nebo nejakou mírnou oxidace toho žel.
Díky moc za reakce!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já osobně si myslím, že jsou v pořádku. Občas se na aukru objevují ty tak zvané "polské kopie". Zde však kříže mají i kvalitní smalt, ostré kříže a myslím, že jste je nekupoval levně. Jistě se někdo vyjádří dále.
Moderátor
Já jen přidám pár originál kousků a pokoukání. Vždy se zaměřte na kvalitu smaltu. ostrost ražby svastiky a stříbrného rámečku.

Ta etuje to je již z aukce, to není moje'

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=205&t=1357

Zde ještě nějaké povídání o EK
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 21. 6. 2016, 16:05. »
Registrovaný uživatel
Děkuju
Moderátor
Jsem rád, že mohu poradit a jistě to bude zajímat další kolegy. Rád Vám poradím, ale nejprve se poptejte a potom nakupujte! :P
Registrovaný uživatel
Zdravim, kamarad mi dal tohle at mu to dam na aukro. Ale nejdriv bych se chtel zeptat jestli je pravej. Ja tomu vubec nerozumim ale laickym okem mi to prijde ze neni. Ale fakt to opravdu netusim. Ma 16,3g Na hranach ma videt jemnou rysku, jako od formy a spodni rameno ma hranu zbrousenou. I ta ostrost razby a spis nez smalt mi to prijde jako barva. A i ty stredy mezi ramenama krize, to vidite, ze to je nejaky divny. Cekal bych od vyznamenani ze bude perfekt ne ze na nem budou nejaky zbytky materialu. I kdyz jich asi zase praskali hodne. Ale nevim. Zkuste prosim mrknout

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě chybí stříbrnej rámeček,plochy hákového kříže se dotýkají pouze na spodní straně obvykle se dotýkajístříbrného lemu na všech plochách,to si myslím já...
Registrovaný uživatel
Vždyť to tam má nezačištěnou dělící rovinu nebo co to je. To je fejk.
Moderátor
SEČ 2343

Křížek je nutno opatrně vyčistit, potom vynikne stříbrné rámování. Stav odpovídá době. Problém zde však je to, že chybí závěsný kroužek, kde obvykle bývá značka výrobce. I když se překlání, k originálnímu křížku, dle Vašeho obrázku stanovit přesně to opravdu nejde. Druhá strana je nutná a závěsný kroužek bych potřeboval vidět, ale to mi již musíte napsat na můj meil.
Závěr:
Originál, ale stav bídný, cena nevalná
Pane kolego, dal jsem Vám tam povídání ze slovenských stránek sfs, četl jste to?
Registrovaný uživatel
Mě se nelíbí, odlitek za pár kaček
Registrovaný uživatel
Je to opravu kopie vhodná tak do klubu Vojenské historie.
Ale pro příště je vždy lepší i obrázek zadní strany a rozlišení na úrovni. Mint má pravdu, je to kopie :| :x
Moderátor
ANO, je to polská kopie, ale přiznám se, že jsem ihned nezaregistroval. S kolegou jsme to však probrali na domácím meilu.
Moderátor
Přátelé,
vše co se netýká oblasti řádu a vyznamenání mažu.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 20. 10. 2016, 15:11. »
Registrovaný uživatel
Je tu někdo kdo by mi pomohl určit pravost tohoto železňaku ? Předem díky 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kříž je podezřele čištěný, zadní stranu nemohu zvětšit a tak nemohu říci nic jiného, je to podezřelé. Kříž je nutno vidět in natura. Značení je jaké? Také Vy sám musíte vědět kdo Vám dekoraci nabízí. Já nevěřím, mám pochybnosti, které zde vypisovat nebudu. Možná, že někdo bude přesvědčivější.

Poznámka:
Vložil jste to zbytečně 2 x. Jedinou tedy mažu!
Registrovaný uživatel
Dobře,také mám pochybnosti a tak raději kupovat nebudu. Omlouvám se,sem tu dnes po prvé a ještě zjišťuji jak to tu funguje :)
Moderátor
Měl jste tem křížek v ruce??? To je důležité. Dnes jen obrázek nestačí. Jak je nějaká pochybnost, raději nebrat.
Moderátor
Za mne.... kopie!!!
Například v pravém (od pohledu) horním koutu, nepravidelnost tvar střihu..
Moderátor
Pro přesnost... jedná se o místo (kout),kde se setkávají horní rameno křiže a pravé rameno , viditelné zaoblení a zúžení linie v této části...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » železný kříž ek, NEKOUPIL JSEM ŠMEČKA?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1