Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Krásný.Tomu by se u mně líbilo.Kdo mi taky jako tobě udělá takovou radost?
Registrovaný uživatel
Zakotúľala sa ku mne chyborazba parvu, na ktorej rezač zabudol pridať do štítu druhú slepicu :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Darebák rezač išiel na koberček a dostal sprďana, ale tebe po 600 rokoch urobil radosť. Aj mne by urobil :-)
Gratulujem.
Moderátor
Je to určite chyb razidla?
Registrovaný uživatel
Ja tam vidím obrys aj druhej sliepky.
Moderátor
Mne sa tiež tak zdá, ale naozaj iba jemne, istotu nemám. Sigur má mincu doma.
Registrovaný uživatel
Ja som presvedčený, že tam nie je. Ona tá sliepka vždy pretŕča cez okraje poľa a tie sú tu neporušené, takmer celé vyrazené a hlavne v porovnaní so zvyškom reliéfu tam vidím len prázdne pole. Na porovnanie, dám zopár parvov kompletných. Netvrdím, že je to tak na 100 %, človek sa mýli, ale veď posúďte sami.

Inak, túto chyborazbu som už párkrát niekde videl, myslím, že dokonca aj v nejakej literatúre.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pozeral som teraz na to cez stereomikroskop a zodpovedne môžem prehlásiť, že v tom kvadrante nie je ani náznak reliéfu, ale jeho ohraničenie (ničím neprerušované) je patrné po celom obvode.
Registrovaný uživatel
ospravedlnujem sa, ak som zle zaradil mincu,ale mohol by to byt Zigmundov guarting , ale o aku mincovnu ide? dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vidím tam n-n, takže Veľká Baňa.
Registrovaný uživatel
dik:)
Registrovaný uživatel
Které mince za vlády Zikmunda byly v oběhu? :oops:
Registrovaný uživatel
Tak mě nikdo z odborníků neřekne, co nechala razit liška ryšavá? Dukát, denár, quarting, parvus a ještě něco?
Registrovaný uživatel
prelistujte toto vlákno a budete múdrejší.
Moderátor
ne nadarmo se rika "jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva". ten vas "dotaz" bez sluvka prosim ci jakehokoliv jineho naznaku prosby proste nikomu za namahu nestal. tady mate nominaly razene za Zikmunda v Uhrach z Huszara bez jakehokoliv naroku na uplnost, abyste nemohl rict, ze se tu lide chovaji neurvale:

572-574 goldgulden
575-576, 578 denar
577, 579 denar dickstück
580-583 parvus
584 ducat
585 ducat (zwitter)
586 quarting (fyrting)
587 quarting-dickstück

preklad jiste hrave zvladnete s googlem, ja mam jinou praci ;)
Registrovaný uživatel
tak on celý dotaz je dost zavádějící, neb zní, které mince byly za vlády Zikmunda v oběhu .... no... asi by bylo dobré se zeptat, ve které zemi .... :D .. v Čechách dukáty, pražské groše, spousta drobné mince, v Uhrách viz odkaz olivera, v Branibořích další mince... atd.. atd
Moderátor
to sem si taky rikal, ale vzhledem k tomu, ze dotaz polozil v tomto vlaknu, omezil jsem se na Uhry :)

holt jestli bude blba odpoved, aspon vime, cim to bylo :twisted:
Registrovaný uživatel
Jen houšť a větší kapky, příště kleknu na kolena, když něco vím, tak rád pomůžu a nemusí mě prosit. Dotaz mohl být formulovaný jinak, ale i tak jste pochopili, o co jde, takže děkuji. ;)
Registrovaný uživatel
Pazour napsal
Jen houšť a větší kapky, příště kleknu na kolena, když něco vím, tak rád pomůžu a nemusí mě prosit. Dotaz mohl být formulovaný jinak, ale i tak jste pochopili, o co jde, takže děkuji. ;)

Nechci dělat zlou krev, ale když mě někdo dá odkaz, kde bude, které mince Zikmund razil, ať na tomto vláknu, nebo jinde, budu rád. Proto jsem vznesl dotaz tady, podle mě, na fundovaném místě. Připadne mě, že už jste někde jinde (jako naši politici), proti amatérům a obyč. lidem. Mám tyto mince a chtěl jen vědět, co mám ještě najít, nebo koupit. Nerozhoduje ročník, mincovna ani mincmistr.
Teď se dívám, že připojit fotku, není tady jednoduché, jdu zjistit, nak na to.
Registrovaný uživatel
Tak se podařilo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se podařilo.
Registrovaný uživatel
No tak ses pochlubil co jsi vykopal. Nevím jestli to tady někoho ohromí. Tak to zanes do muzea a vrať se hezky zpátky na nějakou fb skupinu...
Registrovaný uživatel
Ahoj Pazoure. Ak si sa rozhodol zbierať uhorské razby Žigmunda, určite by si si mal zohnať základnú literatúru, aspoň jednu z nich: Lajos Huszár/Munzkatalog Ungarn, Dr. Unger Emil/ Magyar Éremhatározó I., Pohl Arthur/Munzzeichen und meisterzeichen auf Ungarischen Munzen...
Existujú a kolujú všetky aj v elektronickej podobe. Zožeň si niektorú z nich a budeš hneď v obraze a pochopíš prečo sa tu všetkým zdajú tvoje otázky neadekvátne. Ak mi napíšeš na e-mail, môžem ti aj ja nejakú poslať. Veľa zdaru.
Registrovaný uživatel
dukát mincovňa Sibiu, rok 1433-37, máš tam ešte denár a parvus
Registrovaný uživatel
Dík za nabídku, sem asi nepatřím, sice nevím, co je "fb", ale bude nejlepší, starat se o svý a po nikom nic nechtít. Takže si to tady pánové užívejte a ať sbírky rostou. P.S. Klidně některý admin ten můj úlet může smazat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1