Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je to síce taký "orezanec" , ale nebude to 'obrátený" košičan?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Povedal by som, že áno. Ja mám len klasický, niekde v tomto vlákno je. Pekné, znova nesklamali. :)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
keď pozerám na ten denár čo si sem skopíroval, tak písmená I, sú pomerne malé oproti ostatným, presne ako to íčko, čo máš na svojom denáre na predchádzajúcej strane. 8) to som zas splodil myšlienku :D
Registrovaný uživatel
Chápem, asi čo myslíš. Len som teraz na telefóne, tak si to neviem porovnať.
Registrovaný uživatel
Toto som myslel, ale bude to blbosť

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám jedno s-ko čo mi príde ako prerazené na nejaké iné písmenko. Ale to asi nerozlúštime.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Toto som myslel, ale bude to blbosť

Viem, že si to takto myslel a chcel som urobiť presne takú istú koláž, ale na telefóne to neviem. Punc pre "I" je evidentne menší ako pre ostatné písmenká a Jacob Ventur bol komorským gŕofom aj v Košiciach, ale asi to nestačí. Ale pekná fabulácia. :D
Registrovaný uživatel
Zúfalosť.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Mám jedno s-ko čo mi príde ako prerazené na nejaké iné písmenko. Ale to asi nerozlúštime.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ak je to skutočne prepuncovaná značka na razidle, tak z dostupných značiek sa ako najpravdepodobnejšie javí košické "C". Dole vytŕča zakončenie a vidím tam aj náznak zvislého vnútorného oblúka. Za predopkladu, že "S" je Smolník (podľa Pohla, Lengyela ale teraz nemám pri sebe), tak aj z geografického hľadiska je to možné, lebo od Košíc je to cca 50 km. Viem si napríklad predstaviť, že razidlo mohlo byť dodané z Košíc ako predloha a následne prepuncované.
Registrovaný uživatel
Ja som si aj poplakal. :lol:
Registrovaný uživatel
Pridám varianty minc.značky I.
1,písmeno I vľavo hore,kríž opačne otočený.
2, I vľavo hore
3, I vpravo dole,bodka medzi mon.sigismundi.
4, I vpravo dole,bez bodky.
5, I napravo v strede,bodka medzi mon.sigismundi.
6, I napravo v strede,bez bodky.
7, I vľavo v strede.
8, I nad štítom.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aby som sa nehanbil pridam do tejto ctenej spolocnosti svoj oblubeny denar tohto typu zo zbierky. B - Budin

Tieto mince nijak zvlast nezbieram, ale ak mi nieco padne do oka spravim si radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
B-čko vidím prvýkrát v živote. :shock: Ja som vlastne ani netušil, že taká značka na týchto denároch existuje. Gratulujem. :)
Registrovaný uživatel
zuzi...ja ani poriadne neviem, čo ti k tomu napísať. Už som si ich v nemom úžase prezeral 3-krát a než pôjdem spať, tak bude ešte aspoň raz. :D Stavím sa, že minimálne tri varianty nie sú v Lengeylovi ani spomenuté.
Takto pokope to vyzerá veľmi zaujímavo. Aj by som ti pogratuloval, ale nemôžem, pretože ti závidím... :lol:
Registrovaný uživatel
Pěkná podívaná.
Registrovaný uživatel
Teší ma že sa vám páčia,niektoré sú v horšom stave,ale som rád aj za ne.Sigur ,tie
varianty som nepozeral,ale mrknem do knihy a určite to myslíš v dobrom :D,Stredo pekný denár,niekedy nafotím svoj a pridám ho sem,napísal si dobre mail?Nejde to odoslať.
Registrovaný uživatel
Znova si ich prezerám a rozmýšľam. Napríklad pri tej štvorke. Načo to "I" vtrepal tam, kde nie je takmer žiadny priestor, že značkou zasiahol až do opisu. Veď medzi ramenami mal kopec priestoru.
Registrovaný uživatel
Aj ja som na to pozeral,myslím že použil punc z opisu.Porovnaj die druhé značky I o koľko sú menšie.
Registrovaný uživatel
Ešte uvažujem nad touto značkou,keď som mal jeden tak som myslel že to je nepodarok,ale pri
druhom mi to už tak nepripadá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Povedal by som, že je to táto značka, zuzi (btw. všetko naj ;))
Registrovaný uživatel
Pri prvom som si to myslel aj ja že je to tá značka,ale tá istá chyba aj pri druhej z iného razidla to sa mi nezdá.Ćo má byť krížik je vlastne T-čko, vrchné rameno tam nie je a pozri na tie značky,na spodku majú malé bodky,na tvojej bodka nie je.
Sigur a dík moc, vo vode bolo fajn 52 to istila ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nad tým krížikom by som asi moc nešpekuloval, či je to niečo iné. Mal by tam byť vždy, pretože má jednoznačne oddeliť začiatok a koniec opisu. Absenicia horného zvislého ramena môže byť spôsobená vylomeným puncom alebo zanesením razidla. V prípade toho ľavého som si tou značkou istý, pri tom pravom už nie.
Registrovaný uživatel
Pozerám, že barbarove silácke reči sú zmazané. Každopádne, teraz nedávajú zmysel moje dva príspevky, ktoré tam zostali (#1059, #1061).
Registrovaný uživatel
Ten kríž by tam mal byť,to je jasné,len tam nie je ani náznak vylomenia ani
zanesenia,je to pekne hladko vyryté.Ešte môže byť že majster tam dal omylom
punc písmena T.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 >

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1