Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ano mincu ste urcili spravne, je to parvus zigmunda. Napiste si do google "parvus zigmund luxemburský" a dajte obrazky. Jedna sa o nabeznejsiu Zigmundovu mincu
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Jedna pekná a nie zrovna bežná značka "vtáčik" z poslednej doby... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji. Trochu jsem se s tím potrápil a podle Huszára jsem to určil jako 580 -Averz znak s pruhy a orly
-Reverz kříž se čtyřmi korunkami
ražen 1387-1427

Co mincovna To se asi neurčuje, co?
Registrovaný uživatel
Pridávam do galérie zaujímavý Sibinský kvarting h-R razený v rokoch 1430 - 1434. Pohla má k nemu poznámku: Razený pre Nicolausa Redwitza. Zaujímavý je extrémne veľkým strižkom. Má veľkosť denáru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taktiež gratulujem. Na ňom je ale najzaujímavejšie, že ako na jedinom quartingu je v korunke vsadený ako keby klenot, také tri drahokamy (mitsubishi). Na tvojom je vidieť silueta, ale zrovna je to tam nedorazené, škrabanec alebo dvojráz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné. To som nevedel s tým trojlístkom. Pozrem sa na to dvojráz určite a možno aj nejaká špina.
Registrovaný uživatel
Môj dnešný prírastok quarting zo Stoličného Belehradu, konečne strieborný :)
...ale príde mi ako keby to bol tento https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zigmund-luxembursky-1387-1437-_post_-349572#post349572

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to vypada ze je to on, proc by ne
Registrovaný uživatel
zaujímal by ma jej cestovateľský osud,
2014tom bola u Dula77 v Banskej Štiavnici, mne prišla dnes z Olomouca a zase je kúsok od Banskej Štiavnice :-)
Moderátor
Čemu se divíš. Je to oběživo. Takže obíhá. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
tak to teda hej:) ....dokonca aj tu je u jan-a :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no - je to proste kus s poradnou historii, hotovy svetobeznik :)
Registrovaný uživatel
Mne sa na tomto najviac páči, ako má Janíček úprimnú radosť z najobyčajnejšej uhorskej mince. Mal by som sa nad sebou zamyslieť, lebo si už ani nepamätám, kedy som sa ja naposledy takto vytešoval z mince...
Registrovaný uživatel
Ja pridávam zopár drobáčikov, ktoré ma v poslednej dobe potešili.

Parvus s M - kom.

Parvus so značkou h - Sibiň

Kvarting so značkou Petra Reichela z Košíc z roku 1430.

Neočakávané prekvapenia potešia najviac :).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné drobáčiky, ten s M ešte nemám, keby sa k vám nejaký taký pekný dostal, dajte vedieť.
Registrovaný uživatel
Pred časom tu bola diskusia na tému orientácia opisu verzus Kríž so značkou na Uhorských denároch Sigismunda. Naďabil som na tieto dva denáre z Nagybánye, značka n-S s opačnou orientáciou opisu.
Žigo nie je u zberateľov až tak obľúbený, pre bežnosť a nízku kvalitu nominálov. Je to skôr štúdijný materiál 8) .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte jedno pekné falzum razené možno v Rimavskej Sobote :lol: :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mikuláš síce už chodil dávnejšie, ale prečo nie aj na Vianoce. Tu je jeden so značkou. Ak už máte šalát hotový potešte sa. Želám nám plodný rok plný podnetnej diskusie :-).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pozdravujem, chcel by som sa spýtať, či má niekto nejaký nápad o akú mincovňu by mohlo ísť, ide o quarting. Pod zoom mikroskopom nič nevidím a pod lupou sa mi to zdá ako K P alebo B P ale neviem o tom že by takéto mincovne existovali. Ešte mi napadlo či nemôže ísť o klasickú značku K B a to spodné bruško Bčka je neviditeľné. Lepšiu fotku asi neurobím potom už je to veľmi rozmazané. Prosil by som o názor

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vic nez foto pod lupou by pomohlo fotku oriznout. je to snadne, zvladne to kazdy. z tohodle bych to lustit nechtel ani nahodou:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-jednoduse-upravit-oriznout-fotografii-pred-vlozenim-17419
Registrovaný uživatel
Dakujem za upozornenie, neviem vsak ci to nieco pomoze, snad ano, naozaj neviem ako by som to mohol lepsie odfotit

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jeden zberateľ mi napísal, že si myslí že ide o značky KL a teda by malo ísť o komorského grófa Petra Langa, mohol by mi niekto prosim este vysvetlit co znamena termin komorský gróf?
Moderátor
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/uhorske-mince-grosoveho-obdobia_post_-149427#post149427

to L se mi tez zda celkem pravdepodobne
Registrovaný uživatel
Mne to pripadá ako B-n Buda
Registrovaný uživatel
Tiež sa zatiaľ prikláňam k B-n. Chcelo by to viac fotiek z rôznych uhlov.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1