Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
umim si tam predstavit i to. zkusil bych scanner, pokud to nebude dobre vypadat, tak i tuzku, papir nebo hlinikovou folii (viz ukazka nize) a opet scanner, treba to pak bude videt lip, pokud neumime fotit. jen opatrne s pritlakem, at mince nepraskne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tá hliníková fóliu je geniálny nápad. Musím to tiež vyskúšať...
Registrovaný uživatel
Páni ďakujem za rady, chvíľu to trvalo bol som chorý, skúšal som systém s ceruzkou a myslím, že tam nič nevidím tak som skúsil scan na 1200dpi, este som mohol dat 2400 ale tak snad toto staci bezne scanujem na 300

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,pomohl by nekdo určit mincovnu a mincmistra? Díky moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mala by to byť NagyBánya, Jemnisti Mikes 1411-1417
Registrovaný uživatel
děkuji za určení. Podle čeho určujete? Pohl? Na internetu je ke stažení jen Huszar a tam toho moc není.
Registrovaný uživatel
dula77: mohl by to být on? https://cs.wikipedia.org/wiki/Mike%C5%A1_Div%C5%AF%C4%8Dek_z_Jemni%C5%A1t%C4%9B
Registrovaný uživatel
nejčastěji je citovaný Pohl, poslední dobou Lengyel. Přiřazení Divůčkovi z Jemniště je podle Lengyela.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
díky. Je někde k sehnání nějaká z publikací? Popřípadě kdyby někdo mohl ofotit, rád zaplatím. Jedná se mi pouze o stránky k dukátům Zikmunda - pokud jich není moc.
« Poslední úpravu provedl(a) none-m v 16. 4. 2018, 12:20. »
Registrovaný uživatel
ozvi se mi na email.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ahoj, poradíte mi prosím s mincovnou? No a pak najít někoho, kdo ho trochu porovná tak, aby z něho nebyly dva. Vidím tam jen ta dvě kladívka nebo paličky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Petře nerad to piši,je to barbarske :) ,ale tyto skrouceniny se rovnají ve vroucí vodě.....riziko za provedenou práci neseš ty..
Osobně s tímto nemám zkušenosti. ..
Registrovaný uživatel
Mincovňa v Sibiu. 1427-29. Vyrovnať sa dá, ale musí to urobiť niekto skúsený. V teplej vode si môžete akurát umyť ruky. Je potrebná vyššia teplota pri takomto ohnutí.
Moderátor
dula77 napsal
Mincovňa v Sibiu. 1427-29. Vyrovnať sa dá, ale musí to urobiť niekto skúsený. V teplej vode si môžete akurát umyť ruky. Je potrebná vyššia teplota pri takomto ohnutí.


Opravdu kolegové hledači to zkoušeli, má reakce byla podobna tve.Ono to opravdu funguje kov je poddajnějsi, výsledek jsem sam nechápal, bez jakéhokoliv dalšího poškození.
Rovná se opatrně pomocí dřevěných silnějsich špejli ve vroucí vodě.
Je pravda ,že třeba šikovných rukou a jistotu davku odvahy
vzhledem k vzácností.....rozhodnuti je na každém.

Někdy nechápu vaši aroganci. .....ale už jsem si zvykl.
Přece jsi nevycucam něco s prstu. ... ;)
Registrovaný uživatel
Srovnat to půjde v pohodě. Pokud tam už teď není prasklina, tak to ta mince zvládne. Teplá nebo horká voda na to nemá vliv. Hůř půjde ten důlek.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
díky za info, prasklý není, zkusím našeho zlatníka, bude mít asi lepší vybavení jak já. No jednička z něj nebude, ale je to aspoň asi zajímavější mincovna. Na netu jsem to sám nikde nenašel.
Registrovaný uživatel
http://www.pannoniaterra.hu/aukcio/37/2-38
položka 287
Registrovaný uživatel
Půjde normálně narovnat.Rovnal jsem stočenou a na pohodu
Chce to cit,nepospíchat a použít dřevo
Registrovaný uživatel
Čo myslíte? Budú to Košice a Urbanus Polner?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Košice ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím, vedel by mi niekto povedať niečo bližšie k tomuto Dukatu ? Podľa mňa veľmi pekný stav s patinou .. značka h - X ak dobre vidím

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem či som dobre hľadal v Pohlovi ale pod Žigmundom som nenašiel tento ducat, Husár ho má zaradený ako Žigmunda značku n-I. Tu to vyzerá ako O-I

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto bude skorej obolus. Nemám pri sebe literatúru, ale skús pozrieť Pohrobka alebo Hunyadiho.
Registrovaný uživatel
Všimli ste si niekto úkaz, že pravdepodobne všetky košické denáre Žigmunda Luxemburského α-L (H-578, U-450 k), P-118-4) majú na reverze otlačený dvojkríž? Čím to je?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
stale to same dokola :) obycejna vydut = nedostatek materialu = razba hluboce rytymi razidly na prilis tenky strizek.

vse je zde:
https://www.academia.edu/37967611/Jednostrann%C3%A1_ra%C5%BEba_gro%C5%A1e_V%C3%A1clava_IV._a_jej%C3%AD_souvislost_se_zhor%C5%A1uj%C3%ADc%C3%AD_se_kvalitou_reli%C3%A9fu_pra%C5%BEsk%C3%BDch_gro%C5%A1%C5%AF

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1