Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To áno, bol tu jeden magor, čo zbieral kvartingy po variantách, ale už sa na to vybodol. Nech je Alešovi ruská numizmatická zem ľahká . :)
Registrovaný uživatel
Môžeš sa mi ozvat na lupola zavinac centrum sk?
Registrovaný uživatel
Bodka je aj na Košiciach+krížik bez bodiek a s
bodkami a tiež na n-mesiačik.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ducat, Sibiu, zaujímavá značka h-palcáty ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je zhýralost dělat ducaty na značky. :lol: Pěknej.
Registrovaný uživatel
Pár značiek na "blchách" Žigmundovích :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pridávam jednu anomáliu. Tvári sa to ako Ag dukat Sigismunda. Na averze však rozdiely ktoré som nikde nedohladal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo si myslìte, aká je to značka?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nagybánya
Celkom potešila.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím vás zberatelia , chcem vás požiadať o nazor ohľadom originality tohto Žigmundovho dukátu , porovnaval som ho s inými dukatmi tohto typu a su tam nejaké rozdieli ktoré sa mi až tak nepozdávajú ale predsa len určité sú skúsenejší zberatelia co by mi v tomto vedeli poradit ,, vďaka vopred

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z fotky ti nikto nič bližšie nepovie. Ak máš pochybnosti, zober ho k MaCh, aby ti ho pozreli pod prístrojmi.
Registrovaný uživatel
Chystal som sa ho kúpiť, váha je 3,55g to by sedelo ale chlap co ho predáva je z Humenného a merat cestu 200km zbytočne sa mi nechce preto som chcel názor ci sa to vobec vyplatí to ísť pozriet
Registrovaný uživatel
Často sa tvrdí, že dokiaľ niekto nemá mincu v ruke, tak sa k pravosti nevie vyjadriť. Môj názor je, že dnešné falzá dukátov volených kráľov na ruke a pod lupou nerozpoznáš. A po druhé...ak máš čo len 1 % pochybnosti o pravosti, tak do toho nechoď. Budú tí nahlodávať radosť z mince, až ťa úplne prejde.
Registrovaný uživatel
Z fotiek sa tá pravosť určiť jednoznačne nedá. Treba to pozrieť pod mikroskopom.
Ako píše Sigur, ak máš čo i len malé podozrenie, tak ruky od tej mince radšej preč.
Registrovaný uživatel
Máte pravdu nebudem ja ten co sa popáli .. keby som tam nasiel jednu dve veci co sa mi nezdaju tak by som sa šiel pozriet na živo ale našiel som toho kopu a nebudem merat 200km zbytočne
Registrovaný uživatel
Z fotky vypadá v pořádku. Ale je třeba to vidět naživo. Zdařilá falza z fota poznat nelze.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Včera mi dorazil denár so značkou "I" medzi ramenami kríža, ktorú niektorí autori (Hlinka) radia do bratislavskej mincovne. V jednom článku túto hypotézu vyvrátil aj Marek Budaj a väčšinou je uvádzaná ako nepriradená. Môj názor je, že je to značka Jacoba Ventura, ktorý pôsobil ako komorský gróf vo viacerých mincovniach (napr. Košice alebo Smolník).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslíš si že ten denár je u teba štastný? Ak by si mal pocit že nie, vedel by som sa o neho postarať. Teraz vážne.. pekná minca I sa často nevidí a jedného dňa príde čas kedy ludia tieto naše drobné uhorské mince ocenia. Otázka je, či budeme ešte žiť :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Podle fotky vypada ten dukat OK, ale opravdu by bylo potreba ho videt nazivo. Kazdopadne mikroskop nebo "pristroje" jsou zpravidla k nicemu a bud je pouzivaji pro efekt nebo nevim... ;-)
Registrovaný uživatel
Lukáš, ešte vydrž, renesancia mincí volených kráľov nastane. Zaujímavé veci z trhu už zmizli. Ale ako píšeš, správna otázka nie je či ale kedy. :D
Registrovaný uživatel
Vassilij, vnímam ťa tu od začiatku ako veľmi skúseného numizmatika a zaujíma ma, prečo by si uprednostnil posúdenie mince na ruke pred "vyšetrením" pod prístrojom napr. u spomenutých MaCh. Ja od určitého obdobia neverím dukátom volených kráľov vôbec. Na druhú stranu som ich v ruke držal len pár kusov.
Registrovaný uživatel
Pekný denár,dávnejšie som tu dával viacej variant s minc.značkou písmena I.
Niečo pribudlo niekedy nafotím.Stredo, až by bol záujem mám navyše ten typ,
ale v horšom stave.
Registrovaný uživatel
Som zvedavý. :) U teba si pamätám zaujímavé série denárov so značkami alebo aj siglami u Arpádovcov.
Registrovaný uživatel
vassilij dakujem za nazor. Preco si myslis ze mikroskop je strata casu? Ja sa vzdy tesim ked mam moznost prezriet si mincu pod stereo mikroskopom a dokaze mi ukazat skutocne dolezite veci.

Zuzi posli mi prosim foto
lukasstredansky gmail
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Vsetci mame svoje muchy, ale MaCH su na tom ohladom posudzovania pravosti podla mna viac ako dobre. Pamatam si jeden rozhovor so starsim Elizejom. Povedal mi vec ktoru si od vtedy pamatam. Bol som vtedy cerstvo skonceny student napriek tomu sa so mnou bavil velmi slusne a vysvetlil mi ze v numizmatike plati to iste co pri zbiereni hub ak si nie si 100% isty nemal by si to jest, nazval to hubarskou metodou...
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1