Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No a Zeman za to ještě děkuje, div p*del nelíže!
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Hm,mám neblahé tušení že v rámci zlepšení služeb zákazníkům,se nyní musí odesílat zásilky z Prahy do tuzemska někudy přes Angolu,či přes co.... :shock:

https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RT828017705DE



Zdravím,vím že ta situace s koronavirem je taková jaká je,a odráží se na službách pošt,ale chci se zeptat na nynější zkušenosti ostatních.
V současné době mi visí již dosti dlouho 4 zásilky....je to ještě v normě?

Z Německa : odeslána z Prahy před 28 dny
....reklamováno u aukční spol.- česká pošta prý nereaguje na dotaz z německé strany již 11 dní.

Z Francie : odesláno do ČR před 19 dny
reklamováno u aukční spol. před 3 dny- prý je stále na letišti Charlese de Gaulla.

Z Portugalska : odesláno do ČR před 18 dny
..zatím nereklamováno..

Ze Španělska : odesláno do ČR před 18 dny
...také zatím nereklamováno..

Nikdy to zdaleka tak dlouho netrvalo ..v konečném součtu všech nákupů jde v korunách o šestimístnou částku..začínám být nervozní.
Děkuji za postřehy..
Registrovaný uživatel
Lopez situace je úplně v prdeli. Mě visí někde v Praze zásilka do USA, kterou jsem odesílal v březnu (ostatních cca 5 březnovejch doručeno před týdnem cca)!!! A vysvětluj to někomu..

Ale sem tam něco proběhně rychle. Je tam nesystémovost.
Momentálně jsem si vyvolal kontakt na pracovníka pošty, kterej mi neoficiální cestou zjišťuje, kde zásilky jsou. Tj letiště, depozit apod.

Ale DHL funguje i po dobu Covidu špičkově, Němci jsou prostě v tomhle jinde.
U toho Německa je možný, že to klasicky leží někde ve skladech v ČR, a díky nesystému to přeskakujou novější zásilky.

Francii a Španělsko bych neřešil, tam je to bohužel pomalý a v normě.
Registrovaný uživatel
U těch co čekáš z ciziny, doporučuju konkrétně adresu celních deklarantů, co maj na starosti zásilky do ČR. Můžou to zdržovat tam.

sklad.praha120@cpost.cz
Registrovaný uživatel
Jen taková poznámka. Všiml jsem si, že poměrně dost prodejců na ebay přestalo posílat do ČR. Během posledních pár měsíců se na konci seznamu zemí, kam už neposílají, často nachází na posledním místě ČR. Asi rádi reklamujeme :-)
Registrovaný uživatel
U nás to funguje. Covid sem, covid tam.. Posielajú o 106... :P

https://www.ta3.com/clanok/1187310/na-slovensku-zadrzali-historicku-drogovu-zasielku-isla-z-mexika.html
-s-
Registrovaný uživatel
Citovat
Všiml jsem si, že poměrně dost prodejců na ebay přestalo posílat do ČR.

Taky jsem si toho všiml a se sousedním Slovenskem přitom nemají problém (takže v geografii to nebude :(
Registrovaný uživatel
A jinak - dneska mi ČP připravila osobní rekord. Doručila zásilku odeslanou z
Anglie dne 30.4.2020.
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
A jinak - dneska mi ČP připravila osobní rekord. Doručila zásilku odeslanou z
Anglie dne 30.4.2020.


Já mám v současné době zkušenosti, že se zásilka spíše zapomene na poště v zemi odesílatele.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 8. 7. 2020, 10:30. »
Registrovaný uživatel
Je pravda, že jsem možná k ČP nespravedlivej - bylo to obyč. psaní takže to těžko dosledovat, ale je na tom razítko "BEZ CLA" (to už se zásilky z Anglie proclívají??).

Ono celkově to poštovní spojení VB x ČR stojí teď za prd.
Registrovaný uživatel
Já jsem na zásilku např. z Itálie čekal 20 dní, ale někde na italské poště ležela 14.dní. Jinak na našem území to bylo celkem bez problému.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mne vcera prisiel list z DE, 5.7.2020 odoslanne a 7.7.2020 som ho mal v schranke.
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
A jinak - dneska mi ČP připravila osobní rekord. Doručila zásilku odeslanou z
Anglie dne 30.4.2020.

Z GB obyčajné dopisy tak 5 dní a počas covidéry som ich dostal určite viac ako 5.
Neviem presne koľko.
-s-
Moderátor
Forpus napsal
Citovat
Všiml jsem si, že poměrně dost prodejců na ebay přestalo posílat do ČR.

Taky jsem si toho všiml a se sousedním Slovenskem přitom nemají problém (takže v geografii to nebude :(

No to není záležitost prodejců, ale eBay. Asi si myslí, že ČR = Čečensko.
Ale i tak se s prodejci lze domluvit.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
No to není záležitost prodejců, ale eBay. Asi si myslí, že ČR = Čečensko.
Ale i tak se s prodejci lze domluvit.


Proč by to bylo v kompetenci eBay? O tom, komu budu posílat, či nikoli, to je v gesci prodejce. Některý prodejce do ČR zásilky posílá druhý z nějakého jeho osobního důvodu neposílá a na osobní dotaz jasně uvede, že do ČR neposílá!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
A jinak - dneska mi ČP připravila osobní rekord. Doručila zásilku odeslanou z
Anglie dne 30.4.2020.


Já dnes dostal jednu březnovou z USA.
Moderátor
Evropa1 napsal
ikanek napsal
No to není záležitost prodejců, ale eBay. Asi si myslí, že ČR = Čečensko.
Ale i tak se s prodejci lze domluvit.


Proč by to bylo v kompetenci eBay? O tom, komu budu posílat, či nikoli, to je v gesci prodejce.

No tak to bohužel pravda není. Mám to přímo z komunikace z eBay, viz příspěvek níže.
Moderátor
Hello Jiri,

Thank you for contacting eBay about why Czech Republic is ban on shipping the item from US where in fact it is not mentioned of USPS website. I'm more than happy to look closer into this and see what I can do to help you today.

Jiri, we do apologize for the inconvenience this has caused you and I hope this email finds you and your loved ones safe during this very difficult time.

Base on the information I get, and this is under USPS website and I am going to put a link below for you to see the information. Once you are on the page you need to scroll down and find Czech Republic. I am going to provide a screenshot on this email as well for you to see the information.

And this is the information, “Czech Republic’s post advises that acceptance of mail for some countries remains temporarily suspended due to the transport situation and continuing lockdown in destination countries. Due to cancellation and postponement of flights, processing of outbound items may be subject to significant delays. In addition, because of social distancing rules, delays may occur in processing and delivery of all types inbound and domestic mail items. Previously communicated restrictions regarding service standards and application of force majeure remain in place.”

https://about.usps.com/newsroom/service-alerts/international/welcome.htm

I’m confident that this will help resolve your issue about your concern and have a great day!

Thank you for choosing eBay! Your trust and confidence is very important to us.


Kind Regards,



Anthony A.

eBay Customer Service
Moderátor
S touto vágní odpovědí jsem se však nesmířil a argumentoval jsem takto:

I thank you for your response. I am afraid it is not helpful for me. Similar statements are valid for Germany and other European countries. On eBay, no limitations are valid for such European countries such as Germany. Czech post accept post to USA although there are very limited number of flights abroad (and across the Atlantic).

I hope to remove Czech republic soon from the list of countries where it is not possible to send items.
Moderátor
A kupodivu i odpověděli (13.6.2020):

Hello Jiri,

Thanks for writing back. I understand you are hoping to remove Czech Republic from countries that can not be shipped to. I would like to apologize for this inconvenience and let me assist you today.

Jiri, I can confirm that shipping option to Czech Republic is still disabled despite most shipping companies have resumed their operations. Items still can not be shipped to your location even if sellers do because the system automatically places the shipping restriction.

I want to assure you that there is no problem with your shipping address or your account. We have taken this action in order to temporarily manage the buying activities from your region in lined with the effects brought by COVID-19.

This is only temporary on listings from eBay.com (US Site). We don’t have an exact time frame just yet but we will continue to find better ways to offer shipping service to your region sooner.

For now, I recommend looking for similar items available within your location or from other sites such eBay UK, eBay Australia or eBay Germany.

I trust this information I have provided explains why shipping to Czech Republic is temporarily have shipping restrictions. Thanks for your continuous understanding Jiri and I appreciate your time.

Thank you for choosing eBay! We value your business.

Sincerely,


Joyce L.
eBay Customer Service
« Poslední úpravu provedl(a) ikanek v 8. 7. 2020, 17:54. »
Moderátor
A jak je vidět, tato varianta stále oficiálně platí. V praxi to znamená, že dražit lze zřejmě bez omezení, ale nefunguje check-out. Vždy to vyhodí chybové hlášení ve smyslu buď si změňte adresu a nebo požádejte prodejce o výjimku. Ani ale s výjimkou se musí zaplatit z PayPalu a ne z eBaye.
Registrovaný uživatel
Zajímavý, ale u Čechů američani normálně kupovat můžou.
Registrovaný uživatel
to ikanek: zajímavé (což je způsob jak říct, že mně to sere :)

Prošel jsem si watchlist a kde je prodejce z USA tak smolík. Ono by mně to tak neštvalo kdybych věděl, že to je (bylo) dočasné, ale takhle netuším, když to bude kolos jako ebay řešit. Byl bych nerad, aby jsme se na takovém poštovním "blacklistu" ocitli třeba na rok a kvůli ničemu.
Moderátor
Ne vždy je chyba na straně pošty - 2 ukázky:

A) Reko, na kterém se odesílatel opravdu vyřádil a člověk má opravdu pocit, že čím větší firma, tím větší debil píše adresy. Na uvedeném dopise je špatně úplně všechno:
1) příjmení se nevyskytuje - dejme tomu, to nemusí být chyba toho, kdo to psal, ale je možné, že je to nějaká spatlanina, druhý podobný dopis by tomu odpovídal
2) ulice se jmenuje Josefy Faimonové (u odesílatelů je toto velice oblíbená ulice a dokáží se na ní opravdu vyřádit - jeden to dokonce napsal jako "Josefifa Imonové")
3) 2242/2 je úplně blbě - 2242 je jeden panelák a číslo 2 zase jiný
4) PSČ 628 80 neexistuje.

B) Za Rakouska-Uherska byly vynalezeny R-nálepky, aby bylo na první pohled poznat, že se jedná o reko. Dnes už jsme pokročili a tak se na to sere. Že tam je čárový kód na první pohled nic neznamená. Dnes jsou na kdejakém dopise klidně i tři čárové kódy a není to reko, Kdyby si pošťák nevšiml (nesklepl to), klidně to hodí do schránky a vůbec nebude tušit. Navíc si ani nezapamatuje, že něco takového dával, protože podobně nezáživných dopisů jsou dnes milióny a opravdu si na tom není co pamatovat.
Mimochodem - všimněte si naprosto skandálního výplatného. Pak nemá být pošta ve ztrátě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 8. 7. 2020, 23:03. »
Registrovaný uživatel
A o tom to taky je Pavle III. popsal jste přesně všechno, s čím se jako pošťák setkáte. Já bych osobně každého brblala nechal nejdřív týden brigádničit na poště, aby věděl a viděl... neúplné adresy, nepopsané schránky, zamčené domy, neoznačené byty a zvonky, domy bez popisných čísel... Ale zase na druhou stranu - pokud vedení pošty se věnuje víc prodeji pojistek, spoření a účtů, místo aby dohlédlo na osvětu mezi lidmi, a hlavně na to, aby pošta dělala to co má, tedy kvalitně přepravovala a doručovala zásilky - a třeba i s chybnou a neúplnou adresou (viz pan Kolbaba a Pošťácká pohádka), tak ta doručovatelská kvalita v dnešním neuspořádaném světě, kdy úplně každý má na něco právo a žádné povinnosti, bude pořád méně kvalitní ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1