Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Dotaz na postaka Pavla: Jak je to s nahradou za ztracenou zasilku u Balikovny? Nikde to nemohu najit. Jak se prokazuje cena? Zatim nastesti nepotrebuji. U doporucenych zasilek je predpokladam pausalni nahrada aktualne 1240 Kč (62x20).



Stačí toto?

Vrácení ceny nebo on-line uhrazené částky
31. Nebyla-li služba zaviněním podniku uskutečněna, vrátí podnik cenu zaplacenou za službu.
32. V případě, že nedojde k podání zásilky na základě objednávky uskutečněné prostřednictvím k tomu určené aplikace ve lhůtě 7 kalendářních dní od data uhrazení ceny služby, bude celá částka podnikem vrácena zpět na účet, ze kterého byla uhrazena.
33. V případě, že byla zásilka odesílateli vrácena na základě jeho žádosti podle bodu 25, bude odesílateli vrácena uhrazená cena služby snížená o poplatek, jehož výše je uvedena v Ceníku. Příslušná částka bude podnikem vrácena zpět na účet, ze kterého byla uhrazena.
34. Pokud byla u zásilky vrácené odesílateli, nebo u ztracené zásilky použita doplňková služba „Dobírka“ nebo ,,Bezdokladová dobírka“ a dobírková částka byla příjemcem zásilky uhrazena on-line, bude podnikem dobírková částka bez zbytečného odkladu vrácena zpět na účet, ze kterého byla uhrazena.
Reklamace a náhrada škody
35. Odesílatel může ve lhůtě jednoho roku ode dne podání zásilky prostřednictvím podací pošty reklamovat její dodání. Odesílatel je v takovém případě povinen předložit podací stvrzenku podle bodu 21. Podavatel (plátce DPH) požadující opravný daňový doklad na vrácení ceny za službu, předloží též původní daňový doklad, který obdržel při podání zásilky.
36. Podnik odpovídá jen za ztrátu, poškození nebo úbytek obsahu zásilky. Podnik hradí jen skutečnou škodu do výše 50 000 Kč. Při poškození obsahu podnik nahradí rozdíl mezi cenou, kterou měl obsah zásilky při podání, a cenou, kterou by v této době měl poškozený obsah. Náhradu škody vyplácí podnik v české měně.
37. Rozsah odpovědnosti podniku za škodu vzniklou při poskytování poštovních služeb je stanoven v čl. 47 Základních poštovních podmínek.
38. V případě dodání zásilky na poště podnik projedná náhradu škody vzniklé poškozením nebo úbytkem obsahu zásilky jen za podmínky, že příjemce reklamuje škodu při jejím převzetí. Balíkovna a Balíkovna-BOX reklamace nepřijímá. Dodatečná reklamace může být uplatněna na kterékoliv poště do dvou pracovních dnů po dodání zásilky za současného splnění dalších předpokladů podle Základních poštovních podmínek. Osoba reklamující škodu musí současně předložit zásilku a umožnit přešetření rozsahu škody a okolností jejího vzniku.
39. Při reklamaci nebo uplatnění nároku na náhradu škody se ve věcech, které neřeší tyto podmínky, postupuje obdobně podle příslušných ustanovení Základních poštovních podmínek. Není-li dohodnuto jinak, vyřídí podnik reklamaci bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace.
40. Při otevření zásilky, při jejím zničení nebo při jejím prodeji podnik postupuje obdobně podle Základních poštovních podmínek.
Moderátor
Miky, diky.
Snad to nebudu potrebovat v praxi. Vetsinu prodeju na Aukru ted posilam balikovnou.
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/posta-propousteni-vypovedi-praha.A230424_160209_domaci_anm
Moderátor
s obyčejnými listovními zásilkami nebudeme obcházet každý druhý den, ale každý třetí

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/posta-propousteni-vypovedi-praha.A230424_160209_domaci_anm

Jak to jde dohromady se zasilkami D+1? Nebo D+1 zrusi uplne? Nebo je zdrazi tak, ze je budou vozit autem?
Registrovaný uživatel
Ne, D+1 bude stále. Jen doručovatel, který bude mít zrovna nově přepracovaný rajón D+1 bude nyní chodit větší porci km.
Na vesnicích pak to auto s doručovatelem při d+1 objede více dědin v jednom rajónu než dříve.

Větší porce práce pro méně doručovatelů, při zachování stejné počtu osob v managementu.
Bez komentáře...
Moderátor
Vcera odpoledne (statni svatek) jsem posilal ekonomickou doporucenou zasilku z Prahy na Moravu, dnes v poledne dorucena, to jsem tedy necekal.
Moderátor
Blbý je, že ti co chodí (mají chodit) jen D+1 budou mít málo pošty a hodně tringeltů, což není úplně fér.
Na druhou stranu, a na to management zřejmě vůbec nepomyslel, jak to bude s rozebírkama?
Moderátor
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-dalsi-zdrazovani-v-ceske-poste-40431309#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=10&utm_campaign=abtest217_krokovy_redesign_feedu_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Registrovaný uživatel
to už jim na to fakt seru...
Moderátor
Gabriel March Granados
March, 22letý pošťák z Palmy de Mallorca, byl občas zmiňován (někdy chybně jako "Granados" nebo "Grandos") jako osoba odsouzená k nejdelšímu trestu odnětí svobody vůbec. Nedoručil 42 784 dopisů, otevřel 35 718 z nich a ukradl jejich obsah v hodnotě 50 000 eur (hodnota roku 2010). V důsledku toho byl March obviněn z tisíců podvodů, neoprávněného přivlastnění dokumentů (jeden za každý nedoručený dopis) a krádeže, což vedlo k bezprecedentnímu požadavku 384 912 let vězení a pokutě 19 milionů eur (v hodnotě roku 2010) ze strany státního zástupce. Skutečný uložený trest byl 14 let a 2 měsíce vězení a pokuta 9 000 peset.
Moderátor
A pak si někteří stěžují, že pošta nedoručila (a možná nebude náhoda, že to posílá Sparťan ... :mrgreen: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-prehledne-nejvic-loni-brali-sefove-ceske-posty-a-spravy-zeleznic-232887#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart
Moderátor
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-chteli-penzi-zemreleho-duchodce-tak-jeho-telo-pritahli-na-postu-40384815
Tak to musela být sranda!
Registrovaný uživatel
to zase bylo vzrůšo dneska na poště. koupení a poslání 10 pohledů pro děcka na tábor cca 500,- pak jsem chtěl poslat balík přes balíkovnu (pořád nevím, jak to funguje s poštou) za 59,- ale krabice měla 54cm místo 50, tak paní, že to může poslat přes čp - za 209,- Kč :D prostě služby k pohledání
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
to zase bylo vzrůšo dneska na poště. koupení a poslání 10 pohledů pro děcka na tábor cca 500,- pak jsem chtěl poslat balík přes balíkovnu (pořád nevím, jak to funguje s poštou) za 59,- ale krabice měla 54cm místo 50, tak paní, že to může poslat přes čp - za 209,- Kč :D prostě služby k pohledání
Vy máte 10 dětí a navíc každé z nich v jiném táboře? (viz deset v jeden den odeslaných pohledů?).
Registrovaný uživatel
ne, koupil jsem jim pohledy a známky, aby nám a babičkám mohli napsat...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
to zase bylo vzrůšo dneska na poště. koupení a poslání 10 pohledů pro děcka na tábor cca 500,- pak jsem chtěl poslat balík přes balíkovnu (pořád nevím, jak to funguje s poštou) za 59,- ale krabice měla 54cm místo 50, tak paní, že to může poslat přes čp - za 209,- Kč :D prostě služby k pohledání


Balíkovna? Jedna ze služeb České pošty, s.p. po vzoru Zásilkovny. Pár informací pro příště, abyste nemusel pořád na tu poštu nadávat...

Zásilka musí být zabalena způsobem upraveným v čl. 3 Základních poštovních podmínek. Zásilka musí mít tvar krychle, kvádru nebo válce, být zabalena v pevném obalu (např. karton, pevná obálka, pevný plastový sáček určený pro přepravu apod.) a její obsah musí být zabezpečen proti pohybu.

Podání zásilky podnik stvrzuje.

Na poště podnik dodá zásilku jen za podmínky, že příjemce její převzetí potvrdí, nebo za podmínky, že se prokáže identifikačním kódem V Balíkovně podnik dodá zásilku jen za podmínky, že příjemce se prokáže identifikačním kódem.
V Balíkovně-BOX podnik dodá zásilku jen za podmínky, že byla předem uhrazena případná dobírková částka a příjemce se prokáže identifikačním kódem
Zásilka bude uložena a připravena k vyzvednutí na poště, Balíkovně nebo Balíkovně-BOX, jejíž PSČ je uvedeno v adrese zásilky. V případě uzavření zvolené pošty, Balíkovny nebo nedostupnosti Balíkovny-BOX, v případě naplnění kapacity Balíkovny nebo Balíkovny-BOX případně z jiných vážných provozních důvodů může být zásilka připravena k vyzvednutí na určené zastupující poště. Standardní lhůta pro vyzvednutí zásilky uložené na poště nebo v Balíkovně činí 7 dnů ode dne, kdy byla zásilka připravena k vyzvednutí. Standardní lhůta pro vyzvednutí zásilky uložené v Balíkovně-BOX je do 7:00 hodin druhého pracovního dne po uložení zásilky do Balíkovny-BOX.

Nejvyšší povolená hmotnost zásilky je 15 kg.

Minimální rozměry zásilky jsou 15 cm x 10,5 cm, zásilka válcového tvaru je přípustná za podmínky, že její délka je nejméně 15 cm a průměr nejméně 3,5 cm. Maximální rozměry zásilky podané na základě objednávky uskutečněné prostřednictvím k tomu určené aplikace a maximální rozměry zásilky Balíkovna – vrácení zboží nesmějí přesahovat délku 50 cm, šířku 50 cm a výšku 50 cm; maximální rozměry zásilky podané na základě písemné dohody o podmínkách podávání poštovních zásilek nesmějí přesahovat délku 70 cm, šířku 50 cm a výšku 50 cm, přičemž však v případě zásilky určené k uložení v Balíkovně-BOX nesmí nejdelší strana zásilky přesáhnout 50 cm.

Podnik odpovídá za škodu způsobenou ztrátou, poškozením zásilky nebo úbytkem jejího obsahu do výše 50 000 Kč.
Registrovaný uživatel
A ještě něco...když jdete na poštu s vyvolávacím systémem podat zásilku "balíkovna" (s vygenerovaným kódem a štítkem, např. z Aukra) jste upřednostněn a vyvolávací systém si vás hned vezme, před všemi ostatními, takže čekáte minimálně :mrgreen:
Registrovaný uživatel
díky za info. nemyslím si, že bych na poštu pořád nadával, já se vnímám spíš jako její zastánce. ale ty ceny teď...
já tomu nicméně pořád nerozumím. v podstatě celý život dělám v obchodě/službách (rozuměj dělám kvůli zisku, s lidma a jsem v tom kurva dobrej), tak jen jestli přemýšlím správně - úplně nezvládám kšeft a neumím vytěžit svůj monopol, takže vznikne levnější (a kvalitnější?) konkurence. já se toho chytnu a udělám to podobně. zároveň nabízím svojí standardní službu 3-4dráž než svojí jinou službu (která je navíc asi kvalitnější - dodání druhý den). jsem z toho tak happy, že tu cenu co klient platí snad ještě dotuju. co to je za monkybs? ale prd do toho vidím, tak budu rád za objasnění... (snad mi nebude nadáno, za pohled zákazníka, a asi ne jediného).

btw ty minimální rozměry mě překvapili, minule jsem dal ženě snad menší zásilku a problém nebyl. větší se už tetě nelíbil. já to chápu, má předpisy, nic proti ní. hezky jsem si koupil krabici (vymyšlená dobře až na to použití) a šikovně to přeskládal do menší.
u nás vyvolávací systém není. jen skurvená (byla normální) otvírací doba, navíc už i s pauzou na oběd (21. století, století služeb). takže můžu předběhnout čekající když jdu s aukrem? (to si dělám prdel, u nás se v podstatě nečeká).

a nejdůležitější dotaz nakonec: jak je to se zásilkovnou? standardně to na aukru také ukazuje 50cm, ale v podmínkách mají až 70cm, takže by mi to tam vzali a NAMÍSTĚ? bych doplatil rozdíl? nebo tím, že je to přes aukro, tak to nejde? nemám zkušenost, vždy jsem byl věrný cennému psaní, ale říkat si teď za poštovné 100,- Kč mi přijde takové neto no
Registrovaný uživatel
Opět záleží jak na které poště. Stále bují známosti a blbost. /Pojďte paní, já vám tu složenku pomohu vypsat. Nebo...Dobrý den, máte podací lístek? A už si ho tam vyplní a podá. Systém nesystém.
MikyM napsal
A ještě něco...když jdete na poštu s vyvolávacím systémem podat zásilku "balíkovna" (s vygenerovaným kódem a štítkem, např. z Aukra) jste upřednostněn a vyvolávací systém si vás hned vezme, před všemi ostatními, takže čekáte minimálně :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pro: ferovyobchodnik

To je složité a na dlouhou debatu....
Registrovaný uživatel
Když v roce 2005 o nastoupil na poštu do funkce nový generální ředitel, přestali poštu řídit poštovní odoborníci, a zač li politici a bankéři...Nový GŘ a jeho náměstek nastavili koncept že ČP bude obchodní firma. Nikoli logistická (možná to slovo tehdy ani neznali).
Firma se začala starat o vše možné a ne jo to co uměla a na co měla skoro monopol...Zašaly se uzavírat účty IPB, pak ČSOB, stavební spoření s liškou pak RFS, Česká pojišťovna... byly situace. kdy zaměstnanec u jedné přepážky musel nabízet najednou shodné produkty dvou konkurenčních finančních nebo pojišťovacích firem...
To prostě normálně nevymyslíte....
Noví manažeři, většinou nepošťáci nebyly hodnoceni podle kvality provozu a zajištění poštovních služeb, ale podle čísel plnění plánu produktů tzv. Aliančních partnerů... a 100% se nechtělo, vzhledem k vypsaným odměnám se chtělo 110 nejlépe 120%...A spousta pošťáků, co svoji práci dělali srdcem, tak byla doslova vyhnána z firmy...
Nic jiného nikoho nezajímalo. A trh s balíky to jediné co mělo a má budoucnost, protože všechny ty blbosti z Číny po internetu nepošleš) na rozdíl od dopisů, zpráv a datových schránek) jsme si nechali utéct... Nacpala se sem DHL, PPL, Zásilkovna.... teď rychle doháníme , co jsme ztratili... bohužel se základnou zaměstnanců, kteří jsou posbírání kdovíkde a pošťácká čest jim nic neříká. Proto ta kvalita doručování je mnohdy dnes tam, kde je...ale to jsme zase na začátku...
Registrovaný uživatel
A k dnešnímu stavu? osobně si myslím, že vše má logiku a je velice pečlivě řízeno....hlavní důvod uzavírání poboček není jenom ekonomický, přeci cca 1-2 mld ročně pro firmu, která byla v každé vesnici, zvládla sčítání lidu, pandemii Covid a rozdělování roušek, mohla by být v případě vojenského konfliktu tykadlem státu do celé republiky např. mobilizace, potravinová pomoc apod... by se určitě našla, ale politicko-ekonomický. To, že se poštovní služby stanou hůře dostupné, vniká tlak na lidi nuceně si udělat elektronické bankovnictví, datové schránky... a najednou vše stat má pod kontrolu, o všem ví, žádná hotovost, jen nuly a jedničky na účtu, no a až bude nejhůř...stačí na dva dny vypnout systém (možná jen elektřinu) a nová měnová reforma bude mít zelenou a nikdo z ná s tím nic nenadělá...

A když vidím stav našich financí, nic jiného než škrt pár nul nás asi už nezachrání....
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 9. 7. 2023, 9:10. »
Registrovaný uživatel
A ta zásikovna? Je to konkurenční firma, nevím, nepoužívám ji, už z principu, takže nemohu radit....
Registrovaný uživatel
Ale pokud posíláte mince a sběratelské zboží, nic jiného než CPS (vzhledem k případné náhradě škody při ztrátě) bych nedoporučoval... a cena cca 80-100 Kč....?

To není ani jedna krabička cigaret a jsou to cca dvě piva.... takže to bych zrovna drahotou nenazýval.... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1