Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
asi foukal protivitr...
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Přišla z obálka z Floridy, oštemplovaná datem 1.6.

Kdo se zatím taky dočkal?

To je úspěch, že je oštemplovaná!
Registrovaný uživatel
Dostal prosím někdo zpět plnou finanční náhradu za vydražené a samozřejmě zaplacené mince u zahraniční aukční firmy,které se cestou někde ztratily?

Pokud ano,po jaké době?

Kdysi se mi stalo že jsem něco vydražil v Portugalsku,pak ve sledování jen koukal jak zásilka minula ČR,zakotvila na Litvě ve Vilniusu..a tam ji v klidu někdo vyzvedl.
Aukční síň už mi na urgence nikdy neodpověděla..

Nyní zde mám španělskou zásilku která sice dorazila do Prahy,ale před 60 dny.
Firma(Juan Cayón) sice zpočátku komunikovala,..no,už ne.

Plnou náhradu jsem bez problémů dostal z Německa.

Jaké máte zkušenosti?
Registrovaný uživatel
Zkušenosti špatné. Nakoupil jsem v Rakousku - Frühwald. Minci odeslal na jinou adresu a tam se ztratila. Česká Pošla po dlouhých tahanicích uznala pochybení, ale Frühwald odmítl řešit reklamaci v Rakousku (údajně zásilku nepojistil). Peníze odmítá vrátit. Probíhá soud v Rakousku, dělá obstrukce, zpochybňuje plné moci advokátům ... Už se to vleče 2 roky.
Moderátor
Jestli to poslal na jinou adresu, jaké pošta udělala pochybení?
Registrovaný uživatel
Byla to má stará adresa, kde jsem měl výhradu doručení pouze adresátovi, nebo členovi jeho domácnosti. Dodali někomu jinému v domě kde je 166 bytů.
Registrovaný uživatel
dneska dopis (se stříbrnými půldolary) z Michiganu, datum 28.5.
můj letošní rekord.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Třeba to teď půjde z UK do ČR rychleji :):

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/daniel-kretinsky-vesa-equity-royal-mail_2008241658_ako
Moderátor
Ahoj Davide, prosím tě, nemáš doma fil. motivy rok 1984?
Moderátor
Mám, ale jakou to má souvislost s poštou?
Moderátor
Žádnou, ale doufal jsem, že si toho tady všimneš, páč nemůžu dohledat tvůj email :d Nemůžeš mi ho, prosím, napsat?
Moderátor
Mail mám stále stejný - dschiller/at/iol.cz
Registrovaný uživatel
solmyr napsal
Zdravím,

dnes (20. 5.) dorazil dopis z USA odeslaný 24.3. - vypadá to, že se věci vrací do normálu. Snad se v nejbližších dnech dočkám i dalšího dopisu, tentokrát z Kanady, odeslaného ve stejný den.


Zdravím vespolek,

ledy se nečekaně hnuly a včera jsem očekávaný dopis z Kanady dostal. Ještě pár dní a byl by to půlrok ... asi jeden hangár vybrali až na konec ;)
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Třeba to teď půjde z UK do ČR rychleji :):

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/daniel-kretinsky-vesa-equity-royal-mail_2008241658_ako


Já s Royal Mail nikdy problém neměl. I dopis z Gibraltaru mi došel do 14 dnů, a to předpokládám že to jde nejdřív přes Londýn a až pak to letí sem.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Jsem teď vracel dopis poslaný do USA 29. 4.
No ale jak jsem psal už dřív, z Dominikánské republiky šla čumkarta skoro rok i bez čínského vynálezu.
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Dostal prosím někdo zpět plnou finanční náhradu za vydražené a samozřejmě zaplacené mince u zahraniční aukční firmy,které se cestou někde ztratily?

Pokud ano,po jaké době?

Kdysi se mi stalo že jsem něco vydražil v Portugalsku,pak ve sledování jen koukal jak zásilka minula ČR,zakotvila na Litvě ve Vilniusu..a tam ji v klidu někdo vyzvedl.
Aukční síň už mi na urgence nikdy neodpověděla..

Nyní zde mám španělskou zásilku která sice dorazila do Prahy,ale před 60 dny.
Firma(Juan Cayón) sice zpočátku komunikovala,..no,už ne.

Plnou náhradu jsem bez problémů dostal z Německa.

Jaké máte zkušenosti?


Tak abych nekřivdil-zhruba po 90 dnech čekání a dohadování jsem od šp.firmy Juan Cayon dnes obdržel celou částku za vydražené,zaplacené a ztracené mince zpět na účet..
Registrovaný uživatel
ok, můj letošní ultimátní rekord, snad poslední tohoto typu -

odesláno z Pennsylvánie 1.6., dorazilo 11.9., krásná stovka dnů :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Taky vám chodí otevřené a znovu zalepené obálky? Já už měl dvě takové. Je možné, kdybych si tu obálku eventuelně nafotil před odesláním a po doručení v takovém stavu ji nepřijmul a chtěl náhradu s tím, že jsem tam měl známky aspoň za litr? Obě byly zaslané do Ostravy - Poruby. A co listovní tajemství? Musím ale uznat, že s tou páskou na zadní straně si vyhráli a skokana nechali celého...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jednou z Německa, známky ukradené. Ale reklamaci nevezmou, pokud řeknete, že v tom byly známky, ty se nesmí takto přepravovat.
Registrovaný uživatel
Kamarát bol vo februári na dovolenke v Izraeli a poslal mi z Palestínskej časti pohľadnicu.
Dnes dorazila :P :P :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s poštou zo zahraničia v poslednom období? Ja už mám dlhšie obdobie dva zahraničné balíčky "na ceste". Oba balíčky opustili krajinu odosielateľa, ale ešte stále neprišli do krajiny prímateľa. :(

1.) z Číny od 17.09.2020 v stave "Departed country of origin"

2.) z USA zaslané 1.triedou od 07.10.2020 v stave "Your package is moving within the USPS network and is on track to be delivered to its final destination. It is currently in transit to the next facility."

To, že balíček z Číny hnije v nejakom kontajneri 2 mesiace chápem. Je to daň lacnému poštovnému. Ale 1.trieda z USA? Normálne mi to chodí do 7 dní...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 10. 11. 2020, 11:22. »
Moderátor
Fidzi napsal
Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s poštou zo zahraničia v poslednom období? Ja už mám dlhšie obdobie dva zahraničné balíčky "na ceste". Oba balíčky opustili krajinu odosielateľa, ale ešte stále neprišli do krajiny prímateľa. :(

1.) z Číny od 17.09.2020 v stave "Departed country of origin"

2.) z USA zaslané 1.triedou od 07.10.2020 v stave "Your package is moving within the USPS network and is on track to be delivered to its final destination. It is currently in transit to the next facility."

To, že balíček z Číny hnije v nejakom kontajneri 2 mesiace chápem. Je to daň lacnému poštovnému. Ale 1.trieda z USA? Normálne mi to chodí do 7 dní...

Na poštu z USA si asi také budeš muset počkat. Mě to šlo asi 3 měsíce (asi lodí kontejnerem).
Registrovaný uživatel
USPS nejsou jediní kdo berou prachy za rychlejší dodání, ale pak to pošlou lodí s ostatní poštou tak jako tak.

od března nemá cenu platit za víc než za tu nejlevnější službu.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Několik desítek zásilek do USA za poslední cca dva měsíce, vše rychle a bez problému. Normální služba (doporučeně, dopis (v postatě malej balíček))

Takže pošta funguje normálně, jako před Covidem (Jak Česká tak USPS). A pokud máte pocit, že Vás ochcali a poslali lodí, stačí si zavolat a nechat si zjistit, kde zásilka je. Dokážou to dost přesně zjistit, včetně letecký linky, která to vzala! Jen to chce trochu důslednosti v jednání s úředníkama pošty. tj med a bič :mrgreen:
Registrovaný uživatel
I mě to šlo rychle poslat TAM (ať už to byla Florida nebo Michigan), ale dostat něco ODTAMTUD je problém, proto píšu USPS a ne ČP je tu problém.

Balík dorazil do Michiganu za necelých 14 dnů, ale balíček z Pennsylvánie ze stejné doby cestoval měsíce.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1