Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Třeba maj teď poštu zahlcenou kvůli volbám :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pošta v Česku bude doručovať zásielky z AliExpressu do desiatich dní
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
me se jedna zasilka z Nemecka toulala dva mesice nez dosla - neni se co divit, poslali ji pres Katar

zasilka z Chorvatska uz asi tri mesice visi na vstupni poste (alespon dle systemu), ta zrejme uz nikdy nedojde

zasilky do USA (tam i zpet nekolikere) bez vetsich obtizi, tam tak ty dva tydny, u nas obcas (naprosto) zbytecne tyden dva na celnici - k procleni tam nic nebylo
Moderátor
Fidzi napsal

A na Moravě jako doposud?
Moderátor
Člověk má pocit, že některé instituce jsou solidní. No nevím. Po zkušenostech s poštou si myslím, že tento dopis doručen nebude! :mrgreen: :oops: :roll:
Akorát by mne zajímalo, jak odesílatel přemýšlí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý pošťák by to doručil ;)
Moderátor
No, předloni došel pohled s adresou "stan v Mariánském údolí". Buď je víc stanů, nebo je přenosný.
V každém případě to ale není doručovací adresa a dost pochybuju, že tam mají schránku. ;) Taky není uvedeno vedle které Klajdovky. Je Malá (kterou ovšem zbourali a místo ní postavili cosi velkého) a Velká. Pak je ještě ulice Velká Klajdovka a Klajdovská. Na nejmenované instituci by tohle všechno měli vědět a dát přesné souřadnice! 8)
Registrovaný uživatel
Je to do vlastných rúk s doručenkou - ako overí poštár adresáta, najmä jeho bydlisko "ve stanu"?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Jméno, rok narození podle OP. Dopis si nemusíš nechat poslat na adresu trvalého bydliště. V mnoha případech to je i nesmyslné. Například velvyslanec by byl ... bez pošty.
Registrovaný uživatel
Již podruhé během měsíce doporučená zásilka s odtrženými známkami. K čemu se poškozené mohou hodit, nevím. Nebo snad jen projev nového vandalismu? Přitom si na poštovní služby u nás nemůžu stěžovat, doručovatelky i ženy za přepážkami jsou velice ochotné a vstřícné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bohužel už se mi to také stalo. A myslím, že se mi podařilo dopátrat se proč. Odesílatel (filatelista) poslal známky nejen pěkné, ale požádal na přepážce slečnu, aby orazila známky jen mírně přes roh, aby vynikla jak známka, tak především čistý otisk denního razítka (dělával jsem to také tak). A tak si myslím, že se někomu během celé poštovní přepravy (přepážka, výprava, třídírna, doručování) známky hodily. Odtrhnout je, a protože otisk razítka na nich byl nepatrný, dají se znovu použít. Znovu nalepit na nový dopis, přerazit a znovu poslat. .. Bohužel ... Od té doby žádám na přepážce, aby otisk denního razítka byl kvalitní, viditelný a známku opravdu znehodnotil a nikoho tak už nelákala ....
Registrovaný uživatel
Nová situace to tu ještě nebylo.
Pánové minulý týden jsem byl na poště malé mimo své byliště a chtěl jsem si poslat rekomando, ale neposlal protože nejsou RR černé nálepky s čárkovým kódem, apostky mají.
Poslat lze obyč nebo jako balík, tod vše.
Paní má měsíc objednáno.
Registrovaný uživatel
Na jaře nám Česká pošta ztratila cenné psaní a do dneška nemáme žádnou náhradu, vrátili jen poštovné. Co chtěli jsme dodali, ale výmluvy pokračují. Služba cenné psaní je zcela k ničemu. :'(
Moderátor
Co se týče zkušeností s poštou na konci roku:
Na poště (státní podnik, akciová společnost) to je tak, že zatímco v jiných firmách (a na ouřadech) zaměstnanci dostávají 13. plat, odměny a prémie, na poště bude koncem ledna (možná začátkem února, podle toho, kdy to vytisknou) poděkování zaměstnancům od generálního ředitele (odněkud z Havajských ostrovů), že zvládli předvánoční provoz, že se těší, jak se všichni nadšeně zapojí do sčítání lidu, a v březnu jim pak pošle propouštěcí glejt, protože na poště přece není tolika zaměstnanců potřeba, neb neustále klesá počet zásilek. (OP /= spam/, které pošta doručuje prakticky zadarmo, se do počtu zásilek nepočítá.)
Moderátor
Furt jsou kecy jak pošta nedoručuje a že soukromé společnosti jsou lepší a blabla blabla a ono ejhle! Dost často to končí takto a to tam adresát je a normálně má označenou schránku (jiná otázka je, proč je tam 2× OJ razítko, ale co už):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Posilal jsem cenne psani v patek, doruceno vcera. Posta dorucuje i v sobotu?
Moderátor
Balíkáři asi jo. Nestíhají. A sice se na mnoha poštách zkrátila otevírací doba (do 16 - to je bordel na velkých poštách) včera měly pošty s balíkovnama otevřený. Takový zvláštní mi to přijde. Systémový.
Registrovaný uživatel
pošta doručuje i v neděli nebo ve svátek (za tučný příplatek) pokud se to pošle jako EMS.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
EMS je něco jinýho.
Moderátor
Pavel_III napsal
Balíkáři asi jo. Nestíhají. A sice se na mnoha poštách zkrátila otevírací doba (do 16 - to je bordel na velkých poštách) včera měly pošty s balíkovnama otevřený. Takový zvláštní mi to přijde. Systémový.


Systémový ... Mám takový neověřený tušení, že význam tohoto slova na poště moc lidí nezná.
Moderátor
regula_jan napsal
Pavel_III napsal
Balíkáři asi jo. Nestíhají. A sice se na mnoha poštách zkrátila otevírací doba (do 16 - to je bordel na velkých poštách) včera měly pošty s balíkovnama otevřený. Takový zvláštní mi to přijde. Systémový.


Systémový ... Mám takový neověřený tušení, že význam tohoto slova na poště moc lidí nezná.

Ale vrchní velitelství je císařsky placené! ;)


Mimochodem, jak teď chodí to babišovné (5000), tak si najednou někteří důchodci vzpomněli, že bydlí úplně někde jinde, než tvrdí a vzpomněli si, kde možná bydleli tak před 10 - 20 lety a chtějí tu poukázku. Někteří dokonce nelenili a na 1 měsíc si zřídili dosílku jen a pouze na poukázky. Ovšem někteří si vzpomněli pozdě a těm notorickým neznámým se to poslalo zpět hned v té první vlně. Jejich problém. Tak to jsou takové perličky, že ti notoricky 20 let neznámí najednou ožili a vylezli z ilegality.
Moderátor
Nedošlo?
Ne nutně to musí být chyba (České) pošty!!
https://denikn.cz/minuta/514913/
Registrovaný uživatel
Ano,Česká pošta je skvělá..
Zrovna dnes jsem po ní potřeboval drobnou akutní informaci.
Volám tedy na zákaznickou linku..

"Prosím nezavěšujte,čekací doba je delší než pět minut"

Tak jo,reku ..nic se neděje.
Čekám 5 minut,10,20..30...po 42 minutách se mi vybil mobil.
Skvělé.

Mail s dotazem nemělo smysl zasílat..odpověd chodí i za několik týdnů.

S dotazem jsem se tedy obrátil po příchodu na poštu na slečnu za přepážkou,věnující se svým nehtům.

"Nevím,musíte si zavolat na zákaznickou linku"..odtušila bez zájmu.

Děkuji ČP..
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Volám tedy na zákaznickou linku..
"Prosím nezavěšujte,čekací doba je delší než pět minut"
Tak jo,reku ..nic se neděje.
Čekám 5 minut,10,20..30...po 42 minutách se mi vybil mobil.

Človeče Lopez, takto neodvôvodnene obviňovať Českú poštu. Kúp si nový mobil s dlhou výdržou batérie a máš po probléme. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Všem, kteří nadávate, snad už ze sportu, na Českou poštu... toto jsou vánoce... myslíš, že by ti lide zasloužili úctu...i od všech těch, co v klidu z domu nebo v pracovni době od svých PC řeší, kde je kejich balíček z Číny, v době, kdy nestíhá celý svět...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1