Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dělej jak myslíš. Já tě k ničemu nenutil. Svéprávné snad seš.
Registrovaný uživatel
A unaven? To je hodně slabý slovo.
Děkuji zaměstnancům pošty za vysoké pracovní nasazení.
Včera objednáno zboží na eshopu, dnes vyzvednuto na balíkovně.
To jsem fakt nečekal.
Registrovaný uživatel
Paule nedej se!
Moderátor
opal napsal
A unaven? To je hodně slabý slovo.
Děkuji zaměstnancům pošty za vysoké pracovní nasazení.
Včera objednáno zboží na eshopu, dnes vyzvednuto na balíkovně.
To jsem fakt nečekal.

To poděkuj MikyMu! On po práci třídí balíky!
Já roznáším akorát ty menší. Pravda, v pátek jsem jich měl 25 (to je ta kategorie LF), 3 jsem nechal rovnou na poště, protože se to při té velikosti prostě nedá (dva měly nejdelší rozměr půl metru), leda bych to navázal na šňůru a tahal za sebou, v té břečce, jak kačera, jeden jsem se nedozvonil a zbytek doručil. Je teda fakt, že část z toho se vlezla do schránky. Jednu doporučenou škatulu ze Slovenska (cca 25×25×25) jsem taky s sebou netahal. Není to kam dát. Nedá se vzít škatule a poštu pro 5 paneláků nechat ležet. Kór když auto (rozvoz do schrán) taky funguje jen napolovic.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 25. 12. 2022, 23:32. »
Moderátor
Chtěl bych se zeptat sběratelů na zkušenosti se současnou britskou poštou. Od prosince 2022 a z počátku ledna 2023 mi z Velké Británie nepřišla žádná zásilka, třebaže jich očekávám asi 5. Probíhala stávka zaměstnanců britské Pošty, takže nevím, co se ve Velké Británii děje, protože Pošta je instituce, která funguje i za války.
Do toho mi jeden známý napsal, že měl na podzim 2022 lety s British Airways a zpáteční let byl zrušený. Tak si prodloužil pobyt ve Velké Británii. Nám, vystavovatelům se loni v únoru stalo s B.A. to samé, kdy jsme se v noci, několik hodin před odletem dozvěděli, že náš let byl zrušený a narychlo jsme hledali lety s jinou společností a z jiného letiště. B.A. nám sice potom nějaké peníze vrátila, ale stejně to nepokrylo náklady na zpáteční let s jinou společností.
Moderátor
Britská pošta je od 10. 1. 2023 obětí ransomware, tedy vyděračského software. Nešlo posílat nic do zahraničí. To, co bylo již odbaveno, je teďka už postupně doručováno. Asi od prostředka minulého týdne už pošta nějaké zásilky do zahraničí bere, ale poštovné musí být hrazeno online. Postupně se dá očekávat, že se to snad vrátí do normálu.

Minulý týden mi přišly 2 zásilky z VB, oboje odeslané 9. 1. a poslané normálně. Doporučenou (nebo tracking) poštu jsem ještě žádnou nedostal. A ani jim tracking nefunguje.
Moderátor
ikanek napsal
Britská pošta je od 10. 1. 2023 obětí ransomware, tedy vyděračského software. Nešlo posílat nic do zahraničí. To, co bylo již odbaveno, je teďka už postupně doručováno. Asi od prostředka minulého týdne už pošta nějaké zásilky do zahraničí bere, ale poštovné musí být hrazeno online. Postupně se dá očekávat, že se to snad vrátí do normálu.

Minulý týden mi přišly 2 zásilky z VB, oboje odeslané 9. 1. a poslané normálně. Doporučenou (nebo tracking) poštu jsem ještě žádnou nedostal. A ani jim tracking nefunguje.


Zajímavé, že o tom nic není v našich vládních mainstreamových médiích.
Moderátor
Před chvílí mi od jednoho dodavatele z VB přišlo toto sdělení, jež potvrzuje pravdivost Ikankovy informace- cituji:
"The problem is here in the UK Royal Mail suffered a series of strikes just before Christmas and then a cyber attack just after. Mail has been delayed and may take up yo 3 months to be delivered."
Moderátor
https://www.bbc.com/news/business-64244121
Registrovaný uživatel
Pánové, chce to asi trpělivost a pevné nervy. Včera mi například přišla zásilka z USA s datem na razítku 9.12.2022. A myslím si, že bude ještě hůř...
Registrovaný uživatel
Já čekám zásilku z Floridy z konce prosince a zatím nic nedošlo
Moderátor
Z USA teď běžně 2 měsíce letecky. Asi to posílají přes Japonsko.
Registrovaný uživatel
To jsou ty "rozvinuté" země. Před třemi týdny rekomando Thajsko-Praha 6 dní s prstem v nose ;-). Na válčící Ukrajině se razítkuje lépe, než v západní Evropě a dopis z Dnipra, které je skoro na frontě, jde kratší dobu než dopis z Nizozemí...
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 8. 2. 2023, 16:40. »
Moderátor
Dnes mi přišla zásilka z USA po necelých 3 týdnech. Ale prosincové a lednové zásilky z Velké Británie zatím ani jedna.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Britská pošta je od 10. 1. 2023 obětí ransomware, tedy vyděračského software. Nešlo posílat nic do zahraničí. To, co bylo již odbaveno, je teďka už postupně doručováno. Asi od prostředka minulého týdne už pošta nějaké zásilky do zahraničí bere, ale poštovné musí být hrazeno online. Postupně se dá očekávat, že se to snad vrátí do normálu.

Minulý týden mi přišly 2 zásilky z VB, oboje odeslané 9. 1. a poslané normálně. Doporučenou (nebo tracking) poštu jsem ještě žádnou nedostal. A ani jim tracking nefunguje.


Zdravím,
přišlo mi to podobně .. obyčejný dopis, odesláno 9.1. a doručeno 17.2. Už jsem si myslel, že je někde ztracený, a ani jsem nečekal, že by ještě přišel.
Moderátor
Mně doposud nepřišly prosincové zásilky. A bohužel ty nejlepší. Z ledna mi přišla pouze jedna zásilka. Přestal jsem kvůli tomu v Anglii nakupovat.
Registrovaný uživatel
Anglie co vystoupila z EU na prd. Celníci vše zdržujou. Už tam nic nenakupuju.

Brexit byl chyba a pěkně brečej..
Moderátor
Jo, to je tak, když někdo skočí na sladký řečičky proruských trolů.
Moderátor
Tak mi během minulého a tohoto týdne konečně přišly zmeškané zásilky z Velké Británie z prosince a začátku ledna. Naštěstí se nic netratilo.
Na zásilky z konce ledna ještě čekám.
Na druhé straně mi během týdne přišla zásilka z Buenos Aires...
Registrovaný uživatel
Objednával jsem z Číny a Británie... Oboje přišlo cca stejně :⁠-⁠D
Registrovaný uživatel
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ceska-posta-se-muze-dostat-do-insolvence-40425187#dop_ab_variant=884911&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest216_firmy_novy_backend_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Co na to mluvčí ČP Pavel III? Prej snad maj i rušit pobočky..?
Zaspali dobu, kdo by čekal na balíček ve frontě jak jelito, když jsou boxy všude, kde si to vyzvedneš bez čekání...
Registrovaný uživatel
A napriek tomu je množstvo predajcov v Čechách, ktorý zásielku nepošlú inak ako českou poštou. Rovnako v Maďarsku a v Poľsku. Potom je tu druhý extrém, keď aukčné spoločnosti odmietajú zaslať zásielku lacnejšou národnou poštou a využívajú tie najdrahšie kuriérske služby na trhu ako je napríklad Fedex. Poštovné samozrejme pripočítajú na účet klienta. Zaujímavé pritom je, že poistená letecká zásielka Fedex z USA do EU má stojí 15€, ale pozemná zásielka z Maďarska alebo Poľska 40€. V matrixe je error... :twisted:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
jeden malý příklad
před 3 nedělemi jsem si objednával skleničky pro benzín od dodavatele kousek od Prahy
do konce minulého tydne je zásilka údajně někde na poště, ale neni
neměl jsem čas a tak jsem si v neděli objednal znovu a zaplatil sadu kapatek za 95 korun / jedna skle očka s kapátkem za jedno euro/
z Košic Slovenska republika.....
v úterý jsem je měl na zásilkovne 100 metrů od baráku.
no co na to říci?
nic

firma Handy made .. super. doporučuji
navíc dostanete 15 procent slev na rolexky
Registrovaný uživatel
apropo, poštovné z Košic k nám 80 korun
Moderátor
Zajímavý titulek:

https://nazory.aktualne.cz/komentare/konecne-se-to-muze-rict-nahlas-ceska-posta-zemrela/r~ec19d482cbec11edba5b0cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1