Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Zlatá medaile 10Kčs Štefánik

Vykupminci.cz
Numisargo

Zlatá medaile 10Kčs Štefánik

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím a mám takový dotaz.
V Kremnici nedávno proběhla soukromá ražba medáile s motivem 10Kčs 1991 s portrétem M.R.Štefánika ve zlatě a stříbře.U sousedu je z toho dost poprask a cena už vyběhla hodně vysoko u obou ražeb.Jsou číslované od 1 do 100 ks.Dost mě překvapila ta poptávka po těchto medailích.Vždit u nás se razilo něco podobné 20 hal. až 50Kč a jsou prodejné za cenu kovu + nějaké procento nad.Ještě to chápu u jejich 1Sk nebo 10Sk je to oficiální ražba SNB,ale tohle no nevím.
Co si o tom myslíte?
Registrovaný uživatel
jenom pár bláznů neví co s penězi a jen další šílenost podporovaná obchodníky, kteří si mastí kapsy...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
asi tak.. staci zopar spriatelenych obchodnikov s dobrymi kontaktmi, ktori dokazu cielenymi prispevkami vyvolat paniku medzi zvyskom uzivatelov a nasledne si namastit vrecka na nekonecnej ludskej naivite..
« Poslední úpravu provedl(a) Jano_A v 26. 12. 2013, 20:17. »
Registrovaný uživatel
Pamätné medaile zo Štefánikom majú svoje čaro a sto kusov je primerané množstvo na našu krajinu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ako píše kolega Grofik...
Registrovaný uživatel
Jenže v případě soukromé ražby je docela možné že pro velký ohlas vyrazí další várku :D
Registrovaný uživatel
Kukvy:
SNB = Sbor národní bezpečnosti
NBS = Národná banka Slovenska
;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Kukvy:
SNB = Sbor národní bezpečnosti
NBS = Národná banka Slovenska
;)

:D Všechno jedna banda ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Jenže v případě soukromé ražby je docela možné že pro velký ohlas vyrazí další várku :D

To sa nemôže stať, kedže 100 ks je celková razba a všetky sú číslované.
A rád by som pripomenul, že to nie je medaila od hocikoho, ale od p. Zobeka - jeho mincami sme doteraz platili.
Registrovaný uživatel
Jak to že nemůže? Je to soukromá ražba a tím pádem mže zákazník přijít a říct “ještě jednu sadu číslovanou od jedničky do sta” :D
Registrovaný uživatel
Cokoliv není vydáno věstníkem jako platidlo je soukromá komerční iniciativa a je jedno zda od České mincovny či Kremnice, pana Nováka nebo Zobeka - nejde o žádné platidlo, ale o čistě soukromou medaili na kšeft pro důvěřivé kupující...
Jak Turtle správně podotknul, není problém vyrazit další třeba nečíslované(nebylo to tak tuším i u 10SK varianty s číslem a bez a navíc dále s EA a bez) nebo příště třeba v matovaném provedení či jinou další drobnou variantu opravňující další ražbu dokud bude zájem u laické veřejnosti masírované obchodníky a spol.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
to iste plati taktiez aj pre tvoje medaily a zetony co sem davas...
kto ma peniaze nech si to kupi. keby si myslia , ze o to nebude zaujem tak to nevyrobia
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
kukvy napsal
Zdravím a mám takový dotaz.
V Kremnici nedávno proběhla soukromá ražba medáile s motivem 10Kčs 1991 s portrétem M.R.Štefánika ve zlatě a stříbře.U sousedu je z toho dost poprask a cena už vyběhla hodně vysoko u obou ražeb.Jsou číslované od 1 do 100 ks.Dost mě překvapila ta poptávka po těchto medailích.Vždit u nás se razilo něco podobné 20 hal. až 50Kč a jsou prodejné za cenu kovu + nějaké procento nad.Ještě to chápu u jejich 1Sk nebo 10Sk je to oficiální ražba SNB,ale tohle no nevím.
Co si o tom myslíte?


Presne takto mozme porovnat aj vasu mincu Rabi Low a nasho Chatama Sofera. A kde su cenovo? V inej galaxii. :D
Registrovaný uživatel
Motáš jabka a hrušky dohromady - Rabi Low je medaile a Chatam Sofer je mince.U mince to chápu,ale jak sám píšeš o medaili zájem není tak proč o Štefánika.Není to jen dobrým marketingovým tahem,že jako nešel najednou zarezervovat a tím se spustil zájem
Registrovaný uživatel
200 Kč Rabí Jehuda Löw ben Becalel 400. výročí úmrtí 2009 je medaila?
Registrovaný uživatel
Jo to máš pravdu,ale na tuto minci jsem si ani nevzpoměl,protože to je snad to nejhorší co do provedení co ČNB vydala.
Registrovaný uživatel
cakal som presne na to, kto spomenie toho chatama... Je to bublina, ale je vela ludi, ktori radi nafukuju za ucelom si prilepsit a este viacej tych naivnych :)
_______________
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
to iste plati taktiez aj pre tvoje medaily a zetony co sem davas...
kto ma peniaze nech si to kupi. keby si myslia , ze o to nebude zaujem tak to nevyrobia

Presne tak. A Dracek, tie Tvoje novodobe rozne medaile a zetony co sem davas Ti tiez nikto nekomentuje ;) Preco potom dehonestujes ine medaile a ich kupujucich? Kolko ludi by Ti povedalo, ze je to hrozne, otrasne, nikdy by si to nekupili a kupil by si to len blbec? Ale radsej Ti to pochvalia.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Jak to že nemůže? Je to soukromá ražba a tím pádem mže zákazník přijít a říct “ještě jednu sadu číslovanou od jedničky do sta” :D

Nespravil to doteraz a nespravi to ani potom. Ma najhodnotnejsie novodobe medailove razby v SR a urcite aj CR a keby spravil taketo gesto, tak si myslim, ze by mal po klientele.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Cokoliv není vydáno věstníkem jako platidlo je soukromá komerční iniciativa a je jedno zda od České mincovny či Kremnice, pana Nováka nebo Zobeka - nejde o žádné platidlo, ale o čistě soukromou medaili na kšeft pro důvěřivé kupující...
Jak Turtle správně podotknul, není problém vyrazit další třeba nečíslované(nebylo to tak tuším i u 10SK varianty s číslem a bez a navíc dále s EA a bez) nebo příště třeba v matovaném provedení či jinou další drobnou variantu opravňující další ražbu dokud bude zájem u laické veřejnosti masírované obchodníky a spol.

O tych 10 sk mas odkial take info? A Ty sa radis tiez medzi laicku verejnost? Alebo novodobe medaile uz nezbieras?
Moderátor
NumizmatSR: to že se to nestalo doteď, neznamená že se to nestane nikdy. Třeba až u dědice práv za 20 let, což lidi, kteří přijdou o peníze, jistě ocení .)
Jinak s tou klientelou je to humorné, zabránila hrozba ztráty klientely pár nejmenovaným firmám, které tu nabízí předražené mince prakticky nulové hodnoty (postříbřené místo stříbrné apod.), aby to hrnuli ve velkém a dělali ze svých zákazníků blbce?
Jinak nemusí dojít ani k doražení série, stačí 10 dalších sérií s velmi podobným námětem, aby cena těchto medailí šla hodně dolů.
Cena podobných věcí bude bohužel vždy založena z větší části na spekulativní hodnotě. Samozřejmě pokud se to někomu líbí nebo si myslí, že na tom vydělá, ať si to klidně koupí, ale kukvy na to chtěl slyšet názory a tak je slyšel a dokonce z více stran :)
Registrovaný uživatel
NumizmatSR: Stačí se podívat na kartičku od té vydané Au repliky 10Sk...
Vydat "píp" ve třech variantách= prodat 3x více šuntu a namastit si řádně kapsu(ale dokud jsou kupující hlupáci, budiž to výrobci přáno :roll: ) a obchodníci masírující kupující to také jistě podpoří za patřičný zisk do kapsy.

Medzi laicku verejnost tohoto typu se neřadím, neb současný moderní šunt nekupuji.
Ze současných medailí mám pouze ty nedávno koupené(viz.chlubírna) tři stříbrné neprodejné odražky z naší pobočky ČNS(teprve podruhé se od vydání ukázaly k prodeji po smrti předchozího majitele) a nekomerční novoročenky rozdávané gratis, na jejichž vydání se účastním(raženo jen v desítkách kusů). Pak ještě asi pět kusů, které si nechali přátelé numismatici vyrazit od renomovaných autorů ke svým kulatým narozeninám a já je dostal darem(opět nekomerční ražby v nákladech cca 7-30kusů).
Mimo ně mám už jen několik starších historických kousků od Harcuby(pro ČSPDP) a pak již jen něco málo před rokem 1938. Většinu medailí co kupuji je vydaných před r.1918. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
NumizmatSR: to že se to nestalo doteď, neznamená že se to nestane nikdy. Třeba až u dědice práv za 20 let, což lidi, kteří přijdou o peníze, jistě ocení .)
Jinak s tou klientelou je to humorné, zabránila hrozba ztráty klientely pár nejmenovaným firmám, které tu nabízí předražené mince prakticky nulové hodnoty (postříbřené místo stříbrné apod.), aby to hrnuli ve velkém a dělali ze svých zákazníků blbce?
Jinak nemusí dojít ani k doražení série, stačí 10 dalších sérií s velmi podobným námětem, aby cena těchto medailí šla hodně dolů.
Cena podobných věcí bude bohužel vždy založena z větší části na spekulativní hodnotě. Samozřejmě pokud se to někomu líbí nebo si myslí, že na tom vydělá, ať si to klidně koupí, ale kukvy na to chtěl slyšet názory a tak je slyšel a dokonce z více stran :)

Tenzor: O akych firmach sa tu stale jedna? Najdes mi jeden e-shop co ju ponukal okrem Mincovne Kremnica? Cel naklad zobrali dlhrocny odberatelia p. Zobeka a par obchodnikov, takze neviem stale o akych firmach zarabujucich na hluposti kupujucich pises Ty aj Dracek.

Nezhodneme sa ako prakticky v ziadnych veciach, ale to nevadi.
Registrovaný uživatel
Čo tým chcel Dráček povedať? O variantách a ich počte sa vždy rozhodovalo pri emisii. Práve preto je to uvedené na letáčiku.
Všimol si Dráček nápis "So súhlasom NBS" ?
Pokiaľ sa chce niekto zbaviť medailí 10Sk z označením NBS alebo EA, tak rád mu od toho bremena pomôžem a ešte mu aj dobre zaplatím.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
To bylo míněno obecně, ale ohledně případného zdědění práv už jsem se vyjadřoval a opakoval bych se.. prostě žádná jistota u soukromníka není a myslet si opak je ignorování reality.
Ad e-shop, to jsem asi také nepochopil, za prvé asi nikdo nezabrání obchodníkovi, co si medaili koupil, aby ji ve svém e-shopu nenabízel a za druhé je to vzhledem k základnímu problému, tj. že nelze garantovat unikátnost série, vcelku irelevantní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Zlatá medaile 10Kčs Štefánik

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1