Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Zlatá mince 10000 Kč 2021 Kněžna Ludmila

Vykupminci.cz
Numisargo

Zlatá mince 10000 Kč 2021 Kněžna Ludmila

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Datum emise se posouvá ze srpna na září
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) wuttke v 26. 8. 2021, 15:35. »
Registrovaný uživatel
Náklad 3800ks bk a 8500ks proof.
Registrovaný uživatel
Toto mi dnes doručila pošta, už se vám to někdy stalo? Etue na dvě části a celá rozbitá. Naštěstí mince a kapsle vypadají nepoškozeně. Kde se dá taková etue koupit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrátil bych se určitě s reklamací na odesílatele. Ten je zákazníkem České pošty a je odpovědný za takové zabalení zásilky, aby v případě křehkého materiálu (což plast nepochybně je), nedošlo k poškození obsahu zásilky při přepravě. A poškození bych reklamoval i na poště. Ta to určitě zamitne, protože to bylo nekvalitne zabalené a můžete pak škodu vymáhat po odesilateli, jako jeho zákazník.
Registrovaný uživatel
Nepřipadalo mi to nekvalitně zabalené, byly tam dvě etue třikrát zabaleny ve třech vrstvách bublinek, přelepené 5 cm izolepou do kříže a v cenné obálce.

Přikládám obálku, kde je jasně patrno, že na to zakroužkované místo spadl na roh nějaký těžký balík, přímo na tu levou etui a promáčkl by ji, i kdyby byla v krabičce. Té pravé etui se nic nestalo, je v naprostém pořádku.

Reklamaci už jsem na poště sepsala, maji tuším 30 dní na vyjádření.

No a já potřebuji koupit novou etui. Poraďte, kde se taková etue dá koupit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám tam překlep: nebyly třikrát zabaleny ve třech vrstvách, ale zabaleny ve třech vrstvách, mám tam tu trojku nějak moc :)
Registrovaný uživatel
Ježíšmarjá, to je opravdu takový obrovský problém??
Prostě jen napište (a třeba i pošlete fotku) nebo osobně navštivte distributora těchto mincí, a ten vám tento kousek plastu v ceně 2Kč jistě pošle zcela gratis.. Otravovat s tím Poštu je jen naprostá ztráta času!!
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo jaká byla emisní cena?
Registrovaný uživatel
Ano víme, je to na stránkách ČNB, zde:
https://www.cnb.cz/cs/bankovky-a-mince/numizmatika/prodej-sberatelskeho-materialu/ceny-minci-z-drahych-kovu/

Je to 41511 Kč za BK a 41911 Kč za PROOF
Registrovaný uživatel
eleven44: vaše odpověď mě překvapuje. Sice vám za ni děkuji, ale bohužel není úplně to, co bych si přála:

1. Citovat:
Citovat
Prostě jen napište (a třeba i pošlete fotku) nebo osobně navštivte distributora těchto mincí,



Minci prodává ČNB prostřednictvím svých smluvních partnerů. Kde si myslíte, že jsem ji koupila? ČNB, Českou mincovnu a prodejce jsem oslovila jako první. Zatím bohužel bez výsledku, v pátek odpoledne se toho už moc zařídit nedá. Po neděli budu pokračovat.

2. Citovat:
Citovat
ten vám tento kousek plastu v ceně 2Kč jistě pošle zcela gratis


Můžete mi prosím napsat, kde seženu za 2 Kč etui na jakoukoliv pamětní minci?

Etue se dají koupit např. zde:
https://ceskamincovna.cz/search/stranka2/?text=etue
https://www.numismatika-ostrava.cz/cz/detail/781-sberatelske-potreby/1124-leuchtturm/137-numismatika-mince/285-mincovni-etue/891-imitace-kuze/8456-etue-nobile-na-1-minci-do-prumeru-34mm.html

Ale za 2 Kč žádnou nevidím.
A já bych samozřejmě chtěla naprosto totožnou s originálem, protože kdyby to chtěli někdy mí potomci prodat, tak bez originální krabičky by se jim mince hůř prodávala a měla by určitě nižší cenu. Tuto originál etui jsem bohužel zatím nikde nenašla. Poslední možností bude např. dát obě Ludmily do dřevěné etue, což bych ale nechtěla. Originál je originál.

3. Citovat
Citovat
Otravovat s tím Poštu je jen naprostá ztráta času!!


Nemyslíte, že je to v mém případě trochu obráceně? Pošta otravuje mě, když mi poškodila zakoupené zboží a přidělala mi tím spoustu problémů. A pokud tu originál etui neseženu, tak v budoucnu při prodeji i snížení ceny mince.

Nemyslím si, že by se nikomu nikdy tato etue nepoškodila, proto se ptám, jestli někdo neví, kde by se dala koupit.

Chtěla bych Vás tímto poprosit, abyste neznevažoval dotazy jiných. Pokud odpověď neznáte, tak stačí prostě neodpovídat :oops:
Registrovaný uživatel
Rozalia napsal
Mám tam překlep: nebyly třikrát zabaleny ve třech vrstvách, ale zabaleny ve třech vrstvách, mám tam tu trojku nějak moc :)

Asi si bola v škole dobrá.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Stejně je ta mince nakonec tak hnusná, že to krabička už nezlepší, ale předpokládám, že se bude časem dát sehnat nová.
Registrovaný uživatel
manas123 napsal
Stejně je ta mince nakonec tak hnusná, že to krabička už nezlepší, ,

Naprostý souhlas, za ty peníze jsem také čekal něco lepšího :evil:
Registrovaný uživatel
Hnusná není, ale ani nijak obzvlášť hezká. Prostě nic moc.

Ano, předpokládám, že časem se ty etue budou dát koupit, pokud budou zase k dostání dřevěné etue na dvě tyto mince, tak by se ty originály mohly někde objevit.
Registrovaný uživatel
Čo sa týka stvárnenia, tak je to podľa mňa veľmi nevydarená minca.
- na averze je morbídny výjav uškrtenia sv. Ľudmily. Takáto morbídna scéna sa na pamätnú mincu jednoducho nehodí
- portrét sv. Ľudmily na reverze má podľa mňa mužské črty a oči mi pripomínajú Johnyho Deppa vo filme Tima Burtona - Alica v krajine zázrakov (klobučníkove oči sú vo filme digitálne zväčšené o 10%)
Škoda krásne veľkého mincového strižku. :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
A není odpovídající etue na jejich stránkách?

https://ceskamincovna.cz/etue-1048-p/stranka2/

Jestli jo, tak bych asi nic neřešil, a koupil novou. Na těch pár stovek navíc si za pár let určitě ani nevzpomenete. ;)
Registrovaný uživatel
Pavelgregor děkuji. Ano tato možnost se nabízí. Já bych ji samozřejmě ráda koupila, ale tento rozměr se dělá pouze na mincích 10000 Kč, pamětní 200 a 500 Kč jsou také jiné, dokonce ani medaile ČM žádná rozměrově neodpovídá. Navíc bych etui s logem ČM nechtěla, protože by to bylo pro neznalé zavádějící.
Ty stránky mincovny jsem prohlídla hned ten den. Taky jsem všechno obvolala, zatím bez výsledku. Hledám, čekám :) :) :)
Registrovaný uživatel
Rozalia napsal
eleven44: vaše odpověď mě překvapuje. Sice vám za ni děkuji, ale bohužel není úplně to, co bych si přála:

1. Citovat:
Citovat
Prostě jen napište (a třeba i pošlete fotku) nebo osobně navštivte distributora těchto mincí,



Minci prodává ČNB prostřednictvím svých smluvních partnerů. Kde si myslíte, že jsem ji koupila? ČNB, Českou mincovnu a prodejce jsem oslovila jako první. Zatím bohužel bez výsledku, v pátek odpoledne se toho už moc zařídit nedá. Po neděli budu pokračovat.

2. Citovat:
Citovat
ten vám tento kousek plastu v ceně 2Kč jistě pošle zcela gratis


Můžete mi prosím napsat, kde seženu za 2 Kč etui na jakoukoliv pamětní minci?

Etue se dají koupit např. zde:
https://ceskamincovna.cz/search/stranka2/?text=etue
https://www.numismatika-ostrava.cz/cz/detail/781-sberatelske-potreby/1124-leuchtturm/137-numismatika-mince/285-mincovni-etue/891-imitace-kuze/8456-etue-nobile-na-1-minci-do-prumeru-34mm.html

Ale za 2 Kč žádnou nevidím.
A já bych samozřejmě chtěla naprosto totožnou s originálem, protože kdyby to chtěli někdy mí potomci prodat, tak bez originální krabičky by se jim mince hůř prodávala a měla by určitě nižší cenu. Tuto originál etui jsem bohužel zatím nikde nenašla. Poslední možností bude např. dát obě Ludmily do dřevěné etue, což bych ale nechtěla. Originál je originál.

3. Citovat
Citovat
Otravovat s tím Poštu je jen naprostá ztráta času!!


Nemyslíte, že je to v mém případě trochu obráceně? Pošta otravuje mě, když mi poškodila zakoupené zboží a přidělala mi tím spoustu problémů. A pokud tu originál etui neseženu, tak v budoucnu při prodeji i snížení ceny mince.

Nemyslím si, že by se nikomu nikdy tato etue nepoškodila, proto se ptám, jestli někdo neví, kde by se dala koupit.

Chtěla bych Vás tímto poprosit, abyste neznevažoval dotazy jiných. Pokud odpověď neznáte, tak stačí prostě neodpovídat :oops:


Vážená Dámo..
pokud minci přímo prodává ČNB (mince nesbírám a neznám detailně obch. vztahy mezi ČNB a jejich distributory) tak jste se měla v první řadě obrátit (emailem s fotkou rozbité krabičky) na příslušné oddělení ČNB, ti vám vaši krabičku jistě zdarma a bezplatně vymění, případně Váš email přepošlou jinam, či vám dají kontakt na koho se přesně obrátit.. alespoň já měl s takovými velkými společnostmi vždy max. dobré zkušenosti..
A na fórum jako je toto, bych se obrátil až poté (řekněme po 2-3 týdnech) co by tato snaha plně selhala..
Prostě a jednoduše - poslat do ČNB email v pátek večer, a pak si tu v sobotu ráno stěžovat, ža vaše reklamace dosud nebyla vyřízena, je více než úsměvné..

Nevím za kolik kdo/kde prodává podobné etuje (já ji mohu na Aukru vystavit třeba za 10 000Kč, což však neznamená, že se za tuto cenu někdy prodá - že takovou hodnotu opravdu má).
Výrobní cena podobných plastových krabiček se pohybuje v řádu korun. Sám jsem dlouhá léta objednával hudební CD ze zemí jako je USA, Kanada, Austrálie, Británie, (Argentina) - mnoho těchto CD mi přišlo v bublinkových obálkách s totálně rozmlácenými krabičkami - nikdy jsem to jako reklamaci neřešil a tyto krabičky jsem vždy jen vyměnil za nové. Tehdy jsem tyto plastové CD obaly kupoval tuším za 8Kč/kus (dnes je můžete v Číně nakoupit po 1,60Kč). Kolikpak asi tak může mít výrobní cenu vaše malinká plastová etuje??

Každý výrobce. který si pro své výrobky objedná podobné plastové obaly, jich vždy objedná min. o 10% více, protože dobře ví, že se mezi nimi může najít mnoho všemožných zmetků..

Ano, viníkem je nejspíš opravdu Pošta, ale jak velké odškodnění od ČP za rozbitý kus plastového obalu očekáváte?? Pár desetikorun? Stojí Vám to za to, stát půl dne frontu na Poště, pak sepisovat protokol a pak další měsíc čekat na vyjádření ohledně pár korun/desetikorun?? Pošta vám totožnou krabičku rozhodně nevykouzlí..

Abych se Vás na druhou stranu malinko zastal, tak já bych chtěl mít k pod. dražší moderní minci také plně originální obal, takže bych se také snažil získat originál etuje úplně stejně jako vy..
Registrovaný uživatel
Rozalia:

ptal jsem se na pobočce, když jsem přebíral mince. Krabičky samostatně v prodeji nejsou ani nebudou. Mí doporučily, že nejlepší je s reklamací krabičky obrátit se přímo na centrálu
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Wuttke mockrát Vám děkuji za snahu, je to od Vás opravdu moc pěkné, že jste si na mě vzpomněl. Bohužel sama jsem zjistila, že to není až tak jednoduché, ale v každém případě snaha se cení :) .

ČM řeší poškození při přepravě tak, že zákazníkovi vymění zboží a s přepravcem si to už řeší sama, což hodnotím velmi kladně. Já jsem to koupila u jiného smluvního partnera ČNB, který ČNB oslovil, dodnes (po 10 dnech) od něj nemám odpověď. Nicméně etue se mi podařila po týdnu zajistit (dobří lidé ještě žijí), sice ji ještě nemám doma, tak to nechci zakřiknout, proto zatím nepíšu kde a jak, ale je to na dobré cestě. Jsem za to opravdu moc ráda :) .

Česká pošta má tuším 30 dní na vyjádření k reklamaci :roll: . Vím, že mi ta reklamace vůbec nepomůže, ale i kdyby mi měli zaplatit třeba jen dvě stovky, nevidím důvod jim je za jejich nedbalost nechávat :( .
Registrovaný uživatel
Dnes mi napsal jeden pozorný pán , že na bazos.sk se prodává Ludmila s mými fotkami, které jsem vystavila v tomto vlákně a je tam "velmi zajímavá cena" 1550 EUR. Tak jestli to prodávám já?

Chci vás tímto varovat, že prodávaná 10000 Kč Ludmila nepatří tomu prodejci, ale mně a já ji neprodávám. Evidentně je to podvodník / podvodnice s pěkným telefonním číslem.

Odkaz je zde:
https://ostatne.bazos.sk/inzerat/138691267/zlata-mince-ludmila-proof-10000-kc.php

Možná napíšu na bazos.sk, že jsem nedala nikomu souhlas s použitím mých fotografií, tak ať to smáznou.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nové mince » Zlatá mince 10000 Kč 2021 Kněžna Ludmila

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1