Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » ZLATE PAMETNI MINCE - ZAHRANICNI

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATE PAMETNI MINCE - ZAHRANICNI

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj vsem. Chtela bych se Vas zeptat na nazor.... Jedna se o pametni zahranicni mince. 1) Zlatá mince 5 Oz Zepelin 2013 Perleť Proof
- stoji asi 275 tis. Kc a je jich pouze 25ks na celem svete.

http://zlataky.cz/5-oz-zeppelin-gold-and-mother-of-pearl-coin-2013-proof-p-1884.html?language=cz#.Uo_5FugiPb1

2) Zlatá mince maska Grandmother moon Ultra high relief 2013 Proof
- stoji asi 75 tis. Kc a je jich 500ks na celem svete.

http://zlataky.cz/zlata-mince-maska-grandmother-moon-ultra-high-relief-2013-proof-99999-p-1904.html#.Uo_6e-giPb1


Vim, ze je to spousty penez, ale kdyz by byla moznost vyhodne koupe napr. o 30% levneji?? Je mozne, ze napr. za 20. let by se daly tyto dve mince dobre porodat?? Hodne me laka prave ta prvni, ktere je pouze 25ks na svete a jde o uplne prvni minci 5oz razenou Cookovy ostrovy..... Kdyz je jich tak malo, mozna by mohl byt pozdeji zajem..... Co si o tom myslite a jake jsou Vase nazory?? Investovali byste, kdybyste meli "zbytecne" penize?? Dekuji Vam za Vase nazory.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
berte mou odpověď z rezervou, protože investiční mince nedělám, ale řekl bych, že pokud bylo vyraženo jen 25ks té první, tak už jsou dávno rozebrané a jako laik se k nim nikdy nedostanete. Pokud chcete investovat do mincí, nejprve si k tomu něco načtěte z literatury nebo tady na fóru určitě také naleznete spousty rad, neb se tu "investiční numismatika" probírala mnohokrát ...
Registrovaný uživatel
u těchto exotik si mohu pookud zaplatím jejich ministerstvu vyrazit cokoliv a v jakémkoliv nákladu tedy i 1,3,5,10...kusů
je to takový "chyták na pitomce"(a najít ho jim dá většinou práci), reálná cena je většinou kousek na cenu kovu...
155gAu je dnes kolem necelých 150000Kč a to je oproti uvedeným 275000Kč docela rozdíl
ale pokud vám bylo 18 kupujte si za své peníze cokoliv dle libosti...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Panebože za 275000 co by bylo nádherných starých mincí!
Registrovaný uživatel
Dracek to napsal tvrdě a jasně. Plně s ním souhlasím.
Viz medaile ražené u nás s motivem, který sbíráte. Prostě nekoupit a nepodporovat tyto ražby.
To už je lepší koupit zlaté ražby pamětních mincí ČR, v případě, že nechcete sbírat a nemáte někoho, kdo vám poradí s jinými ražbami.
Registrovaný uživatel
valhubert napsal
Panebože za 275000 co by bylo nádherných starých mincí!


Pokud jsem to dobre pochopila, tak neni dulezite kolik kusu bylo vyrazeno?? Kdyz te prvni bylo vyrazeno 25ks, tak to neni konecne cislo?? Myslela jsem si, ze cim mene minci je vyrazeno, tim pozdeji maji vetsi hodnotu u sberatelu....??? Mam moznost koupit tuto minci od znameho za 170.000Kc. Do toho byste opravdu nesli????? Odkaz ktery jsem uvedla, byla cena, za kterou se mince prodavala tady u nas na trhu a jen pro orientaci.....Uz neni dostupna jinak nikde, ani v zahranici... Muze mi nekdo vysvetlit prosim, proc je to spatna investice??? Dekuji vsem za rady a odpovedi.
Registrovaný uživatel
Už jen v tomto je poznat jaká je to dobrá investice.Původní nákup za 270 000,- teď prodej 170 000,-.
Tyto ražby nemají s mincema nic společného pouze tvar a to taky ne vždy.
Registrovaný uživatel
Těch 25 kusů zní sice teoreticky krásně, jenže kdo jim zabrání razit takovýhle mincí 10 druhů do roka, když uvidí, že to sype prachy?

Raritnost a cena nad hodnotu zlata se určuje podle zájmů sběratelů (případně investorů) a obávám se, že o minci tichomořských ostrovů, které na zelené louce vydávají pamětní mince, nějaký zvláštní zájem nebude....

Cena samozřejmě vzrůst může, ale pouze v případě, že vzroste cena zlata - i tak to zatím znamená ztrátu, protože je Vám mince nabízena za cenu 34 000 / oz., přičemž cena na trhu je v tuhle chvíli 26 - 27 000 Kč za oz.

Navíc jsem nepochopil, jestli je těch 5 uncí čisté zlato nebo je v tom už započítaná ta perleť :)
Registrovaný uživatel
Jedna se o uplne prvni zlatou minci 5oz, kterou zacaly razit ..... Drive jen stribrne... Za rok 2013 jina 5oz mince vyrazena nebyla, pouze tato.... Nyni je v nabidce jiz rok 2014..... Nevim, ale asi jsou nejake pravidla a preci si nemuzou jen tak dorazit rocnik o rok zpet...... Realita je takova, ze jiz na celem svete nelze koupit tuto minci rok 2013.... a proto se Vas zde ptam na Vas nazor, zda je vyhodne koupit ji za tech 170.000Kc, kdyz tu moznost jednu z 25-ti kusu mohu koupit..... Ano, asi bude tezke najit potom kupce, ale kdyz bych podala nabidku do svetovych aukci, tak verim, ze by se nejaky kupec za 20let nasel......Tak ted opravdu nevim, zda do toho jit, po tech vsech "pozitivnich ohlasech" :D Ale dekuju, a budu rada za dalsi nazory.
Registrovaný uživatel
bude vždy len kopírovať cenu zlata. viac ako 130000 Kč by som nedával.
Registrovaný uživatel
Ked nie je dopyt, nezalezi kolko kusov bolo vyrazenych
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Mila divce,
na ceskem trhu neexistuji prave 100% obchodni firmy s nove razenemi mincemi.
Jedna z takovych firem je ta na kterou ukazjete.
Canada takove mince nevydava, musite jit na jeji oficialni stranky.
Mimochodem canadska mince nikdy nebude prodejna pro sberatele, je to neaficialni a je absolutni kyc.

Na ceskem a slovenskem trhu je oficialni mincovni: mint.cz a mint.sk
Jen te firmy je spicka pro kazdeho ceskeho a slovenskeho sberatele.
V ostatnim svete je to prave oficialni mincovny.
Z Afriky, Oceanii, Karibiku jedna jenom o exoticke primo receno nalakovane minci.

Vas pritel mozne po nevedeni dela Vas za bohateho pitomce.
A absolutne vsechny sberatele budou mit stejny nazor.
Prave jeste receno, ze teto firmy nezustanou jen na 170 tisic a budou Vam dokola upominat o prodeji,
volat, psat dopisy a td. to co jste chcete koupit je poradne byznes svinstvo.
A s tim prave mel skusenost i ja sam, ale ne na takovy penezni castky, je to silenstvo.
Registrovaný uživatel
A tato je take kyc??? :|


http://www.talismancoins.com/servlet/Detail?no=2268
Registrovaný uživatel
Toto asi kýč není, ale je to předražené. Za tu cenu to v budoucnosti neprodáte.
Je tolik jiných mincí, které jsou krásné a s cenou porostou. Zaměřte se na České mince, nebo RU. Za cenu kterou tu píšete už si můžete koupit SV. desetidukát a ten za 20 let určitě prodáte za víc.
Registrovaný uživatel
Petrolka, reknete mne prosim v cim vidite rozdil?
Registrovaný uživatel
Rozdil asi nevidim.... Jen o prvni minci 5oz.,kterych bylo vyrazeno pouze 25ks a zaroven prvni vydanou zlatou minci z tech ostrovu byl takovy zajem, ze ji jiz neni mozne koupit nikde na svete....Druha zlata mince z tech ostrovu coz je rok 2014 s jinym motive, ta se prodava v USA , ale jiz velmi draho ($14.000). Proc je o ne takovy zajem v zahranici???? A jsou vyprodane???? Druha mince 1oz maska je odlisna od jinych pametnich minci svoji vyrobou, zpracovanim, nametem..... a bylo jich vydano jen 500ks. Jeste je mozne ji koupit v zahranici asi za ($2.800). Prvni minci ktera v zahranici se prodavala za $11.000 a v CR za 285.000Kc, mam nabidku odkoupit za konecnou cenu 160.000Kc a druhou minci, ktera se prodava v zahranici za $2.800 a v CR za 85.000Kc, mam moznost odkoupit za 50.000Kc. Vidim ale, ze nikdo zde nesdili nadseni pro nakup a investici do techto minci..... Ano, v CR asi urcite nikdo nebude o tyto mince v budoucnu mit zajem, ale myslite, ze v zahranici take ne, kdyz se tak rychle vykoupily??? Ja osobne se vubec v pamentnich mincich nevyznam, pouze mi to prislo jako vyhodna nabidka pro neznaleho veci..... Dekuji vsem za nazory, ktere mi pomohly a pokud mate trpelivost a dalsi nazory, budu za ne rada. Dekuji.
Registrovaný uživatel
Pokud jste již plnoletá, je to vše jen na Vašem rozhodnutí.
Trochu chytrý a soudně uvažující člověk se bude asi snažit volné peníze investovat vždy převážně tam(v tom oboru), kde má nějaké nejméně průměrné znalosti a tedy relativně menší šanci prodělat. Cokoliv jiného je jen riskování ovlivněné spíše štěstím a náhodou...
Při zde předváděném stylu úvah doporučuji investovat nejprve do vzdělání, cestování, vybavit si byt...užít ty peníze a nebo na ně raději moc nešahat. :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kolega Dracek to napsal sice dost upřímně, ale pravdivě. Pokud mincím nerozumíte, opravdu do nich raději neinvestujte, protože byste mohla naletět podvodníkům! Existuje mnoho společností, které nechají razit různé mince z drahých kovů, o které však není všeobecný sběratelský zájem a různými praktikami je nutí neznalým ke koupi a různým vyhrožováním si zajišťují odběr dalších a dalších sběratelsky nezajímavých mincí! O podobné firmě tu někde běžela diskuze, kde si stěžovalo několik lidí, kteří přesně tímto způsobem naletěli a zbytečně investovali do něčeho, co nebylo tím, za co se vydávalo. Možná některý z kolegů upřesní a dá sem odkaz na tuto diskuzi ...
Registrovaný uživatel
anebo kdyz privydelat tak do bankovnych akcii (jen ne do fondu), koupe dobrre nemovitosti (byt barak atd),
nebo kdyz tak ja bych te penezi dal i do charity. Protoze ja vyznam lidim je treba pomohat.
Nebo vite ja bych udelal dotaz na oblibena sberatelska temata, a udelal bych sobe 600 tyskovych listu vlastnich znamek, a prodal za trojnasobek.
Registrovaný uživatel
Dracek rozumim, co chcete rict :) Plnoleta jsem urcite. Dobre, tak vezmeme jeste jednou cenu: 155.5g (5oz) = nakup za 160.000Kc pametni mince 25ks naklad. Cena zlata je dnes velmi podhodnocene. (Vyrobni naklady na tezbu jsou $1.000-1200) Cena dnes je $1240. Coz pri uvaze marze obchodniku je velmi malo se srovnanim s tezebnimi naklady. Pouze cena zlata u mince je tedy dnes 125.000Kc bez jakeholiv dalsi hodnoty pametni mince. Jedna se tedy o 20% vyssi cena (160.000), nez je dnesni realna cena pouze zlata. Nemyslim si, ze je mozne prodelat napr. za 20.let, pouze za cenu zlata, protoze urite nebude cena jako dnes..... , ale to je jak rikate vy, sazka do loterie, protoze to nikdo nevi presne.... Zeptam se jinak. 20% nadhodnoceni nad cenu zlata je moc hodne u pametni mince?? O druhe minci vim, ze je velmi draha.... , tam je 100% nadhodnoceni nad cenu zlata. Je to sice mint.ca, ale cena je opravdu premrstena.....Zde bych se chtela zeptat, kdyz je zajem v CR o mint.cz a mint.sk, tak v zahranici to bude to same a bude zajem o mint.ca , atd. Je to tak???? Samozrejme, ze se do niceho nezenu po hlave, proto sedim u PC a hledam informace k danemu tematu, nazory zkusenejsich apod.... S financemi hodpodarim myslim celkem obstojne. A jak jsem jiz psala, bylo mi to nabidnuto a ja jen hledam informace a nazory na tuto nabidku.... Nekoupila jsem, neresim nic bezhlave, jen jsem nevedela, zda nabidka je dobra ci ne......Proto si zde piseme. Dekuji, ze se mnou toto tema rozvadite.
Registrovaný uživatel
a o to prave mluvim, kacuro!
ale ta Petrolka diva na prazdnou zed s velkymi ocima.
to bych radeji zustavil ji na pokoji, at' dela co chce.
a o to prve Dracek i napsal.

nevedi co dela, dala by na charita a byla by klidna.
Registrovaný uživatel
PS: Ackoliv diskutuji a vypada to, ze branim tyto mince, pravdou je, ze Vam davam uvnitr za pravdu..... Pouze potrebuji byt 100% presvedcena uvnitr, nez povim konecne NE na nabidku, abych pozdeji nelitovala, az by se napr. mince MASKA za 20 let. prodavala za $8.000 :) Jiz jsem si dosti precetla, a Vase nazory jsou velmi uzitecne.... Prevlada ve mne pocit NEkoupit, prave jiz ze zminene nezlanosti sberatelstvi minci... Dekuji
Registrovaný uživatel
Platit tolik nad zlato je vyhazování peněz z okna.
Ani po 20 letech není nic jisté. Nedávno jsem kupoval českou medaili, která se v době vydání cca před 30 roky dle dobových nabídek u nás prodávala za pevnou cenu 800Kčs. Já jsem ji u obchodníka koupil letos za 695Kč...(a to nepočítám rozdíl platů a kupní síly)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Petrolka napsal
Dracek rozumim, co chcete rict :) Plnoleta jsem urcite. Dobre, tak vezmeme jeste jednou cenu: 155.5g (5oz) = nakup za 160.000Kc pametni mince 25ks naklad. Cena zlata je dnes velmi podhodnocene. (Vyrobni naklady na tezbu jsou $1.000-1200) Cena dnes je $1240. Coz pri uvaze marze obchodniku je velmi malo se srovnanim s tezebnimi naklady. Pouze cena zlata u mince je tedy dnes 125.000Kc bez jakeholiv dalsi hodnoty pametni mince. Jedna se tedy o 20% vyssi cena (160.000), nez je dnesni realna cena pouze zlata. Nemyslim si, ze je mozne prodelat napr. za 20.let, pouze za cenu zlata, protoze urite nebude cena jako dnes..... , ale to je jak rikate vy, sazka do loterie, protoze to nikdo nevi presne.... Zeptam se jinak. 20% nadhodnoceni nad cenu zlata je moc hodne u pametni mince??

Ad cena zlata - logicky nesmysl, kdyby byla podhodnocena, tak poleti nahoru. Neni to tak davno, co byla vysoko a pak sletela dolu. Lide jako vy, masirovani medii a spekulanty kupovali za draho ve vire, ze prece musi porad jit nahoru a pak prodavali se ztratou treba 25%, protoze nemeli penize a cena zlata spadla. :mrgreen: A verte tomu ze zadarmo nikdo tezit nebude, pokud by se na tom nevydelavalo, tak se tezba zastavi, cena zlata vzroste, tezba se obnovi apod. Mometalne cena zlata stagnuje az mirne klesa, v dlouhodobem horizontu sice poroste, ale to je hlavne dane tim, ze CZK i dalsi meny postupne ztraceji svou hodnotu (inflace).
Pametni hodnota mince - to moc nechapu. Hodnota muze byt sberatelska (v pripade neoficialnich razeb 0), spekulacni (v pripade pametnich minci CNB funguje, ale tady moc ne), citova (ta je subjektivni :) ) nebo historicka (ta je de facto vymyslena, pokud nebude poptavka..). Predstavte si, ze si vyrazim 25 ks minci a zacnu je prodavat za dvojnasobnou cenu, protoze jsou prece tak vzacne.. jen blazen to koupi. U neoficialnich razeb nemate jistotu kolik typu se razi nebo jestli nebudou nejake dorazby, jestli nelzou o poctu vyrazenych kusu apod... zadny seriozni sberatel o neco takoveho mit zajem nebude, pokud ta cena nebude kopirovat cenu kovu..
20% nad cenu kovu je dost predrazene. Kdyz napriklad kupuju zlate mince (a nic co je mladsi 100 let me nezajima), tak idealne za cenu zlata, v krajnim pripade +10% nad cenu kovu (obsahu ryziho zlata v minci)... a pochopitelne kdyz je cena zlata nizko jako ted a ne pred padem :) A to jde o mince ktere aspon teoreticky (byt ne prakticky) nejakou sberatelskou a historickou hodnotu maji :)
Bohuzel lide jako vy zacinaji s velkym nadsenim a konci s do konce zivota nesplatitelnymi dluhy. Snad vas to nepostihne.. rady kolegu zatim padaji jako povestny hrach na zed :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 27. 11. 2013, 21:58. »
Moderátor
Petrolka napsal
PS: Ackoliv diskutuji a vypada to, ze branim tyto mince, pravdou je, ze Vam davam uvnitr za pravdu..... Pouze potrebuji byt 100% presvedcena uvnitr, nez povim konecne NE na nabidku, abych pozdeji nelitovala, az by se napr. mince MASKA za 20 let. prodavala za $8.000 :) Jiz jsem si dosti precetla, a Vase nazory jsou velmi uzitecne.... Prevlada ve mne pocit NEkoupit, prave jiz ze zminene nezlanosti sberatelstvi minci... Dekuji

No, ja z toho citim spis takove to nutkani a pochybovacne 'to prece musi mit cenu..!', ale treba se mylim. :P
Kazdopadne tady par lidi kteri tomu rozumi je, osobne bych po druhem nazoru zkuseneho sberatele uz nic neresil.. ale chapu ze tu jste nova a treba tu lidem neduverujete.. tim mene ale chapu proc duverovat nejakym spekulativnim prodejcum kteri chteji vydelat majlant z niceho.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Světové mince » ZLATE PAMETNI MINCE - ZAHRANICNI

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1