Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATO

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Cenník Českej pošty
http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/spocitejte-si-cenu-postovneho-id353/

cenník Slovenskej pošty
http://cennik.posta.sk/#


tiez si si vsimol?
tak jednoduchy a rychly kalkulator ceny sluzieb snad nema zadna ina posta na svete.
jeden by neveril, ale obcas sa nieco podari aj na slovensku : )
_______________
Registrovaný uživatel
;) tak, tak - jedna z mála vecí ;)
Moderátor
Cenne psani na Slovensko do 50 g pojistene na 4000 Kc by melo stat pod 100 Kc i s obalkou.
Registrovaný uživatel
Musí sa začať používať aj hlava ,nie len ručičky. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Musí sa začať používať aj hlava ,nie len ručičky. ;)


Až si to s Janem vyzkoušíte v praxi, tak sem pak můžete házet ty vaše moudra. :twisted:
Já mám zkušenosti takové, že si to účtujou jak se jim to hodí. Jen u doporučenýho dopisu, kde je základ 26 Kč to na určitých poštách stojí i 34 Kč, takže asi jak se vyspí.
Takže já osobně, po tom co jsem se párkrát spálil, si vždycky nejdřív nechám sdělit cenu na konkrétní poště a kalkulátor zásilek je mi ukradenej. 8)
Moderátor
Sipkar napsal
grofik napsal
Musí sa začať používať aj hlava ,nie len ručičky. ;)


Až si to s Janem vyzkoušíte v praxi, tak sem pak můžete házet ty vaše moudra. :twisted:
Já mám zkušenosti takové, že si to účtujou jak se jim to hodí. Jen u doporučenýho dopisu, kde je základ 26 Kč to na určitých poštách stojí i 34 Kč, takže asi jak se vyspí.
Takže já osobně, po tom co jsem se párkrát spálil, si vždycky nejdřív nechám sdělit cenu na konkrétní poště a kalkulátor zásilek je mi ukradenej. 8)


doporučený dopis standard - 26 Kč
doporučený dopis - 34 Kč

Takže ne podle toho, jak se vyspí, ale podle toho, jakým kritériím daný dopis vyhovuje ;) .
Registrovaný uživatel
Mám to odskúšané;poštovné do Čiech list doporučene prvá trieda váha od 20g bublinková obálka poštovné 2.20€.
Do 50g. 2.40€ .
Zasielam mince dosť často ,čiže cena z reálu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
doporučený dopis standard - 26 Kč
doporučený dopis - 34 Kč

Takže ne podle toho, jak se vyspí, ale podle toho, jakým kritériím daný dopis vyhovuje ;) .


No nevím Dejvy, ale používám víceméně jen jeden rozměr bublinkový obálky a když je v tom jen jedna bankovka a jeden den to stojí 26 Kč a druhý 34 Kč, tak je chyba asi někde jinde. :?
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Mám to odskúšané;poštovné do Čiech list doporučene prvá trieda váha od 20g bublinková obálka poštovné 2.20€.
Do 50g. 2.40€ .
Zasielam mince dosť často ,čiže cena z reálu.


To jo, já myslel zkus si někdy poslat od nás k vám.
Párkrát už mi ze Slovenska přišly peníze v obálce za těch 2,20 eur, takže u vás je to v pohodě. Taky jsem se na poště ptal, proč to od vás stojí pár korun a opačně je to drahý jak svině, no nevysvětlili mi to. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Sipkar: Mate pravdu, v realu se sazby lisi, protoze postacky se v tom nevyznaji. Hlavni problemy jsou jak uvadite u doporuceneho dopisu standard (do 5 mm tloustky), ktery stoji 26 Kc, dale u zasilek s cenou (pokud nejsou v obalce pro cenne psani, je to automaticky cenny balik) a u vsech zasilek do zahranici. Je treba si zjistit sazby predem a trvat na nich. Vyplati se prostudovat si sazebnik a take postovni podminky.
Moderátor
Přesně tak, u bublinkové obálky je tloušťka na hraně a záleží na tom, zda to u přepážky přeměří nebo od oka řekne ano či ne. Každopádně pokud vím, že rozměr odpovídá podmínkám pro dopis standard a na přepážce po mně chce více peněz, trvám na přeměření.
Moderátor
Sipkar napsal
To jo, já myslel zkus si někdy poslat od nás k vám.
Párkrát už mi ze Slovenska přišly peníze v obálce za těch 2,20 eur, takže u vás je to v pohodě. Taky jsem se na poště ptal, proč to od vás stojí pár korun a opačně je to drahý jak svině, no nevysvětlili mi to. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tohle jsem nějak nepochopil, pokud tedy ti smajlíci nevyjadřují, že si z toho děláš srandu.
Pokud z ČR do SR je to za 53 Kč drahé a opačně za 2,20 € levné, pak asi vyznávám jiný kurs Kč / €; podle mne jde v podstatě o stejné peníze.
Moderátor
S tou obalkou pro cenne psani to slysim prvne, uz mi dochazi, proc stala zasilka pojistena na 1200 Kc takove nehorazne prachy :) Nicmene postacce by huba neupadla, kdyby mi to rekla.
Jinak sazebnik znam, ale jeste nikdy se mi nestalo, ze bych platil stejne, vetsinou vice, jednou mene. Zjevne na to nemam potrebnou inteligenci...
Moderátor
dejvy napsal
Přesně tak, u bublinkové obálky je tloušťka na hraně a záleží na tom, zda to u přepážky přeměří nebo od oka řekne ano či ne. Každopádně pokud vím, že rozměr odpovídá podmínkám pro dopis standard a na přepážce po mně chce více peněz, trvám na přeměření.

Zkousim si to predstavit, zvlaste na malomeste, situace typu "pan dela potize a tak musime po 20 minutach cekani jeste chcili pockat" nemusi byt vzdy prijemna :twisted:
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Tohle jsem nějak nepochopil, pokud tedy ti smajlíci nevyjadřují, že si z toho děláš srandu.
Pokud z ČR do SR je to za 53 Kč drahé a opačně za 2,20 € levné, pak asi vyznávám jiný kurs Kč / €; podle mne jde v podstatě o stejné peníze.


Špatně jsem to formuloval, nemyslel jsem úplně to základní psaní a základní váhu. Jde třeba o to cenné psaní pojištěné na 1500 Kč a poštovné bylo 159 Kč (přitom váha docela v pohodě), což mi přijde nepřiměřené. Když ze Slovenska to určitě tolik nestojí. Nehledě na to, že ten samý balíček do USA by stál asi 139 Kč (kde to teda je jen doporučeně a není to pojištěné na plnou částku). Prostě každá koruna a gram navíc tu cenu zvedají až neskutečně. :(
Nehledě na to, že 53 Kč co uvádíš jsem neplatil ani jednou, vždycky víc, jestli je to jenom díky těm bublinkovým obálkám fakt netuším. :?
Moderátor
Sipkar: zalezi na vaze, do 50 g by melo stat 85 Kc + obalka, do 500 g je ale uz skoro o 90 kc drazsi a nad kilo se uz vyplati poslat jako balik (na Slovensko), vnitrostatne jsou naopak levnejci CP (do 2 kg).
U cenneho psani mi ale 159 kc nevychazi pro zadnou vahu.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Sipkar: zalezi na vaze, do 50 g by melo stat 85 Kc + obalka, do 500 g je ale uz skoro o 90 kc drazsi a nad kilo se uz vyplati poslat jako balik (na Slovensko), vnitrostatne jsou naopak levnejci CP (do 2 kg).
U cenneho psani mi ale 159 kc nevychazi pro zadnou vahu.


Tak jsem si dal tu práci a dohledal to. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Váha 0,388 kg, pojištěné na 1300 Kč, posláno 27.12.2010, cena 159 Kč.
Takže s obálkami jsme hned skoro na 180 korunách.
Tak babo raď. :?
Moderátor
Mate pravdu, prehledl jsem se, od 1.9. je to v tehle kategorii trochu levnejsi, cena je v poradku:
95 Kc + 58 za cenne psani + 6 za cenu do 2000 = 159 Kc.
Moderátor
Nejjednodušší je posílat věci do ČR z ČR a do SR ze SR; ale ne každý má tu možnost.
Registrovaný uživatel
By mě zajímalo kam se v případě nevyzvednutí taková zásilka vrátí. Když někteří slovácí pošlou cenné psaní z ČR a adresu odesilatele mají v SR. Pokud to vrátí do zahraničí tak bych mohl cenné psaní poslat sobě a jako odesilatele uvést původního příjemce v SR. Já bych zaplatil poštovné jako v ČR, psaní bych si nevyzved a pošta by ho doručila do SR.
Moderátor
Tak se to běžně dělá kvůli úspoře poštovného; spíše jsem to ale viděl u obyčejných zásilek.
Registrovaný uživatel
Pardon ze se vměšuji ale bavíte se o kravynách které mě vůbec nezajímají.Otázku jsem položil jinak,než se zde dohadujete hi hi ha ha
Moderátor
24paja napsal
Pardon ze se vměšuji ale bavíte se o kravynách které mě vůbec nezajímají.Otázku jsem položil jinak,než se zde dohadujete hi hi ha ha


Tak si zopakuj pravidla českého pravopisu a pak se obrať na moderátory této diskuse ;) .
Moderátor
24paja: Vase otazky byly zodpovezeny, vse o minci bylo receno, a vlakno odbocilo jinam, to se stava.
Registrovaný uživatel
Mohl by mi prosim nekdo urcite tyto dve mince/medaile ryzost a jakou by to mělo mít váhu? díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1