Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATO

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je to od sberatele ktereho znam ale kupovat ji určitě nebudu. Přišla mi jen nabídka s cenou ktera me docela zaskočila. Je bez certifikátu a stav tak 0/0.
Registrovaný uživatel
Pocitam ze bez certifikatu jde cena rapidne dolu. Urcite k te minci musí být certifikát. Dohledal jsem ji ve starém katalogu Novotného. Bez ceny jen R
Moderátor
pepechamik napsal
Je to od sberatele ktereho znam ale kupovat ji určitě nebudu. Přišla mi jen nabídka s cenou ktera me docela zaskočila. Je bez certifikátu a stav tak 0/0.


bez certifikátu původu výrobce a tvé nejistotě co vlastně se ti nabízí, bych se tomu rozhodně vyhnul. ..
Moderátor
pepechamik napsal
Pocitam ze bez certifikatu jde cena rapidne dolu. Urcite k te minci musí být certifikát. Dohledal jsem ji ve starém katalogu Novotného. Bez ceny jen R


Pokud máš možnost detailnejšich foto včetně puncovní značky, takto šoupni sem,ať vidíme co se ti vůbec nabízí....
Registrovaný uživatel
Tak certifikát bylo to první co mě zajímalo. Je tam ale hodně protikladu nez kladu takze do toho nepůjdu.
Bez certifikátu, stav 0/0 ne proof a cena vysoka a můj spatnej pocit = ruce pryč.
Registrovaný uživatel
Detailnejsi foto bohuzel nemam jinak bych ho sem dal. Pokud bude jeste moznost tak ho udělám.
Moderátor
pepechamik napsal
Tak certifikát bylo to první co mě zajímalo. Je tam ale hodně protikladu nez kladu takze do toho nepůjdu.
Bez certifikátu, stav 0/0 ne proof a cena vysoka a můj spatnej pocit = ruce pryč.


To je správný přístup sběratele ,pokud něco zavání a podvědomí si není jisté ,nebrat......specialně u vzácných cenově méně dostupných kousků.
Moderátor
pepechamik napsal
Detailnejsi foto bohuzel nemam jinak bych ho sem dal. Pokud bude jeste moznost tak ho udělám.


Určitě pokud můžeš, už jen ze zvědavosti...
Moderátor
Trochu jsem zalovil v starších katalogu...
Pokud tvůj nabízeny kousek je certifikovaný originál,postupný cenový růst je zajímavý.....
Přikládám foto, omlouvám se za otočení fota...
Katalog pražské pobočky 2006 prosinec..108.aukce.nabizena za 30000kč.prodano 30000kč.
Pokud vemu v potaz aukci 20016 dosažena 80.000kč....vyvolavaci 50.000kč.
Jinak existují,tolarove s dvoutolarové ražby medaili 2000rok....
Bohužel ani u AU.aniAG. Neznám a nemohu potvrdit náklad....

Typuji dnes adekvátní cenu v případě prokazatelnosti pravosti a zachovalosti 0/0 mezi 100.000 až 120.000kč. Samozřejmě při veřejné aukci i trochu výš.....(individuálnost poptávky v dané chvíli)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ještě poopravím můj odhad je pro verzi Proof a ne 0/0 jak jsem výše uvedl...

Pokud tvrdíš,že ti nabízí 0/0 stav je to také třeba vzít v potaz ,otázka je zda-li existují BK varianty,pokud ano cena se může znatelně lišit..... více informací nemám..
Možná někdo doplní více info...
Registrovaný uživatel
Díky. Pod 220tis pry nepujde. Bez certifikátu a v 0/0 byl jenom proof je to nesmyslná cena. Takže to nemá cenu dale komentovat.
Registrovaný uživatel
Zdravím , mohl by mi někdo prosím poradit ? Mělo by jít o florentinský Florin Jana Lucemburského ražba někdy od 1252 . Nejsem schopen dohledat mincmistra dle toho posledního B ??? ( jestli je to B ??? )
FLOR ENTIA
S IOHA NNES.B.B ???
Ještě bych se zeptal na orientační cenu mince v tomto stavu .
Velice děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je italský florén republiky (města) Florencie. Ta postava není Jan Lucemburský, ale je to svatý Jan Křtitel.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Z té špatné fotky se dá stav těžko odhadovat, ale cenou by mohl být kolem 800-1000 EUR.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Díky moc za informace .
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, páni! Jeden známy ma požiadal o pomoc pri určení zlatej mince Saint-Gaudens double eagle.
Všade na internete sa uvádza rok prvej razby 1907. Dotyčný pán má však mince z vročením 1905.
Poviete mi o čo ide?
Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi mám mlhu - já tam vidím 1906
Registrovaný uživatel
Ja tiež, ale aj to vyzerá na nejakú kulišárnu...Nemyslím tým príspevok od ripo.
-s-
Registrovaný uživatel
valhubert napsal
Asi mám mlhu - já tam vidím 1906


áno, ospravedlňujem sa - 1906
Moderátor
ripo: jaka je presna vaha mince?
Registrovaný uživatel
numismat napsal
ripo: jaka je presna vaha mince?

Nemám ju seba, držal som ju v ruke, odhadujem jedna unca.
Zvážiť orientačne ju budem môcť do týždňa.
Z rozprávania viem, že ju už má v držbe viac ako 50 rokov. Čiže sa nebude jednať nejakú novorazbu, alebo fake z posledného obdobia.
Registrovaný uživatel
ten povrch mince vyzerá ako liaty, nie razený.
Registrovaný uživatel
ripo napsal
Nemám ju seba, držal som ju v ruke, odhadujem jedna unca.
Zvážiť orientačne ju budem môcť do týždňa.

Koľko 1 uncových mincí si už držal v ruke, že to dokážeš takto posúdiť ?
Potrebuješ presnú váhu mince. Žiadne orientačne.
ripo napsal
Z rozprávania viem, že ju už má v držbe viac ako 50 rokov. Čiže sa nebude jednať nejakú novorazbu, alebo fake z posledného obdobia.

Koľko príbehov o minci zo starej zbierky som ja už len počul, dokonca aj o jednej bankovke čo ležala minimálne 10 rokov v albume... a všetko to boli len fake. Ako písal Dula77 povrch je podľa foto divný. Nerovný podobne ako tá podložka, na ktorej to bolo fotené.

Ak si dokážeš prečítať tento článok o histórii vzniku mince Saint-Gaudens double eagle, tak pochopíš, kde čínski súdruhovia urobili chybu. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi : nepasujem sa do úlohy znalca a preto to tu len zdiaľky pozorujem 4 roky a nehádžem múdrosti do pľacu. Som úplný neznalec a preto som sa slušne opýtal.

ad váha - ak len to bude problém, môžem sa pokúsiť zvážiť to u nejakého klenotníka presne
ad skazky a fejky - neviem čo máš proti podložke, na ktorej som to fotil. Bola to parapetná doska. Zmenšuje to tým kvalitu fotky? A presne túto mincu som držal ešte v roku 1980, teda v roku, kedy čínski súdruhovia akurát tavili oceľ v podhorskej dedine za vlády veľkého Maa.
ad odkaz na wikipedii - fakt si myslíš, že som vôbec na webe nehľadal? a že som na tento odkaz nenarazil? Dokonca z toho odkazu som odkopíroval aj názov mince, aby som tam nespravil chybu.
Nie je to prvé miesto kde sa túto mincu pýtam. Skúšam to už asi 3 roky. Doposiaľ mi nik nedal odpoveď, prečo tam je rok 1906.
Registrovaný uživatel
ripo:

mne sa to javi ako dost podivne,
ze uz take dlhe roky sa na tu mincu kade-tade pytas,
ale este nedoslo k jej zvazeniu (t.j. zisteniu presnej vahy/hmotnosti) .
to si robis srandu?

alebo chces tvrdit,
ze sme za tie roky tvojho zistovania prvi, kto sa na vahu pyta ?
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 4. 1. 2019, 23:34. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1