Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » ZLutasek..

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLutasek..

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Zdravim vas no zitra posilam panu Jirkovi z Moravy no pokud napisete adresu tak poslu aj Vam 1 dopis 👍


Muzete mi napsat vas email, mate ho skryty. Diky
Registrovaný uživatel
Denishrbek@ hotmail. Com miste to stihnout do 17 h jdu na postu👍
Registrovaný uživatel
Zdravim znalce RU nasel jsem znamku ferench 5 . 2typu handpapier ...nasel jsem vadu tisku v NApisu pismenka STEMPEL je EL spojene troch to vypada jako to L je 2 krat tistene ? Mam Special Katalog Österreich v Monografie neni takova vada zaznam....chci se zeptat .. je to nahodila vada tisku ? A hodnoti se to na cene znamky? Nebo jsou takove vady bezne? Dekuji za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim vcera se mne zadarilo koupit neco docela zajimaveo
Modre raz. CECH.b.OLMÜTZ 17.4.72 a Adresat USTRON teschen 18.4.72( znam) prosim vas hledam nejakou info ohledne toho razitka Cech-Olmütz bohuzel nic jsem nenasel muzete poradit diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hodil jsem do googlu a co třeba obec Čechy pod Kosířem? Je u Olomouce a taky tam sídlila ta firma na razítku vzadu.
Registrovaný uživatel
Jo ja to napsal jak to je na razitku cech- olmütz a nic ale to je taky kvuli tomu ze jsem v zahranici proto posilam do cech ukazuje mne to porad jen na Google Olomouc atd.😁
Registrovaný uživatel
Diky za. Tip 👍 ted jsem jeste napsal tu firmu Feuerlöscher.... Fabrik atd a nic mne to nenaslo no aspon to co jste poslal diky budu hledal dal.::
Registrovaný uživatel
Podla monografie Votoček čislo 299.2 - Čechy na Hane /Pod Kosířem/,použivane od roku 1872
_______________
Registrovaný uživatel
Dekuji bohuzel Kat. Votocka nemam ani zadny ohledne razitek takze je na iner. dost narocne neco takoveho dohledavat..Prosim kdyz us jste zareagoval muzete mne napsat od kdy ? 72 ? Protoze ja mam datum 17.4 72 diky
Registrovaný uživatel
Tak jsem hledal a nasel jsem v Nemecku na prodej 2 dil Monografie Votocek za 80 Euro tak nevim jestli jsem je koupil draze?? Ale to us je jedno kdyz je tak potrbuji? Za kolik se prodavaji Cesku?
Registrovaný uživatel
K názvu pošty za Rakouského císařství (tj. do 28.10.1918):
29.06.1870-xx.xx.1872 Čzech bei Prossnitz (razítko vyrobeno již v roce 1869)
xx.xx.1872-xx.xx.1886 Čech bei Olmütz (razítko vyrobeno již v roce 1871)
xx.xx.1886-31.05.1907 Čech bei Prossnitz - Čechy u Prostějova (razítko vyrobeno v červnu 1886)
01.06.1907-28.10.1918 Čechy na Hané - Czech in der Hanna (razítka vyrobena v květnu 1907)

Ještě malá poznámka, k samotné velikosti obce (rok sčítání / počet obyvatel / počet domů):
1869 / 1.018 / 134
1880 / 1.049 / 159
1890 / 1.118 / 173
1900 / 1.375 / 197
1910 / 1.213 / 211
1921 / 1.144 / 213

Přesná data přejmenování poštovního úřadu by se dala pravděpodobně zjistit z dat Ředitelství pošt Brno, případně z místního dobového tisku.

Víc toho nedám... Dobrý lov!
Registrovaný uživatel
Ano mockrat dekuji za vas cas , ted us jsem si konecne koupil Kat. Razitek od pana Votocka tak us nebudu snad tolik otravovat jeste jednou diky 😀😀
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Ano mockrat dekuji za vas cas , ted us jsem si konecne koupil Kat. Razitek od pana Votocka tak us nebudu snad tolik otravovat jeste jednou diky 😀😀

nazdar Denisi ta k to razítko je v kat. od Kleina na str.76 pod č.620-podčíslo b a má 25 bodů vzácnější je s domicilem Prosnitz modré 100 b Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Ano mockrat dekuji za vas cas , ted us jsem si konecne koupil Kat. Razitek od pana Votocka tak us nebudu snad tolik otravovat jeste jednou diky 😀😀

nazdar Denisi ta k to razítko je v kat. od Kleina na str.76 pod č.620-podčíslo b a má 25 bodů vzácnější je s domicilem Prosnitz modré 100 b Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Ahoj Jirko dekuji za ohodnoceni razitka na Body to jsem v podstete potreboval, proto us jsem si konecne koupil monografie od pana Votocka abych mnel konecne presny prehled 👍😀 mnej se .. Ps... ( posta jeste nedosla 😁)
Registrovaný uživatel
Zravim snad vam to nebude vadit ale dnes mam velkou radost dosli mne domu postou 2ks katalogu od P, Votocka mozna jsem je preplatil to nevim? 80 euro s postovnim ale to je mne jedno , ted budu muset vsechno doma prohrabavat od zacatku uff😆 ( na kolik by to stalo v cesku?)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim vas Nedelni ulovek u znameho 😀 zlutasek se zajimavim razitkem HOTZENPOLTZ - OSOBLAHA ( Schlesiens)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Rakousko » ZLutasek..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1