Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » ZLutasek..

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLutasek..

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim, potreboval bych poradit, mam nekolik rakouskych ( zlutasku) vydanych pro cesko ( böhmen) vsechny maji text korespondecni listek, s dole v pravo text Böhmen. Jeden ten text Böhmen nema!! Proc? Ten dole diky za odpoved

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Iné vydanie. Žlutásek mal niekoľko vydaní.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Aha diky 👍
Registrovaný uživatel
Ak chceš viac info ,tak napr.
http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=238&lng=CZ
_______________
Registrovaný uživatel
Posilam jeste jeden zlutasek je rakousky zaslany do budweiss razitko myslim zajimave Wien 7.1 1870 .. !!!! 10e

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jak víme, že 1870?
Registrovaný uživatel
Poslu vecer druhou str. Tam je Datum
Registrovaný uživatel
Posilam ten rok na zlutasku a musim konstatovat ze ted si nejsem jisty ze to je 1870 mozna 1876 neda so to sto-pro precist otazka jestli jeste v 76 platili to nevim posilam foto mozna zjistite vic?
Registrovaný uživatel
Foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
korespondenční lístky tohoto vydání platily až do 31.10.884 viz uvedeno ve většině specializovaných katalog/ Hirš-Ferchenbauer-Michel special.../ zajímavější je hlubotiskem provedený otisk což je předchůdce perfinů tak se mějte uznání v tvorbě skenů Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Dekuji za informace popravde jsem kdysi davno cet o tech zlutaskach ale nvedel jsem to tak presne a nebyl cas patrat po presnych info, taky jsem se dozvedel neco noveho ohledne toho hlubotisku popravde jsem se na to taky zeptat takze super dik znamena to ze to nejde zjistit co 70? 76 ?
Registrovaný uživatel
Prosim vas je to razitko vlakove posty ? Praha- Eger

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano podla Monografie Votoček č 3194-6 . F.P.A. Prag - Eger No.38
_______________
Registrovaný uživatel
Dekuju takove katalogy bohuzel nemam. 👍
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Dekuji za informace popravde jsem kdysi davno cet o tech zlutaskach ale nvedel jsem to tak presne a nebyl cas patrat po presnych info, taky jsem se dozvedel neco noveho ohledne toho hlubotisku popravde jsem se na to taky zeptat takze super dik znamena to ze to nejde zjistit co 70? 76 ?

já bych se přiklonil k roku 1876 vzhledem k zakončení nedopsané 6 u roku 1870 by se nezatáčela dovnitř i u psané číslice se naklání dovnitř Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Jeste 2 kousky jeden je odeslan z prahy 2.5 rok ? Do leitneritz ( litomneric) prichozi razitko/ zwerkstempel./ Male, Raz. — ta druha je predpokladam firemni razitko roudnice do dresden/ nem/ tam by mne zajimal ten pretisk neni kompletne citelny postamt- postovni urad .....::?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Proc ta dopisnice nahore nema pretisku.. koresponecni listek?
Moderátor
Protože je jiného vydání.
Základní vydání z roku 1869 bylo jednojazyčné, k tomu se později přidaly dvojjazyčné varianty (tuším postupně 6 variant).
Ten "přetisk" je vlakové poštovní razítko "K. K. Fahrendes Postamt No. ..". Číslo jsem bohužel nepřeluštil, předpokládám 6 nebo 7.
Registrovaný uživatel
Aj to bych nemyslel ze to je vlakove razitko myslel jsem postovni zalezitost no vsechno clovek nemuze vedet mokrat dekuji za informace , mam jeste par celistvosti rakouska co bych potreboval poradit poslu to zde- zatim diky
Registrovaný uživatel
Pokud si vzpomínám dobře , tak i trojjazyčné.
Registrovaný uživatel
Okey co to znamena? Je to extra hledane? A jakyma jazykama je to ? Cesky? Nemecky a jeste?
Registrovaný uživatel
Ah ted to chapu! Spatne jsem cet odkazy, jo to samozrejmne vim ze ty dopisnice byla vydana v nekolika mutacich reci, aj polsky , Ruske italie atd, pochopil jsem ze pisete o tom vlakovem razitku taky jsem se divil? Vsak je jen nem. Musim lepe cist odkazy 😂👍
Registrovaný uživatel
Dvojjazyčné : böhmisch, italienisch,polnisch,ruthenisch,slovenisch,Illyr. U těch trojj. , to je asi u jiného vydání.
Registrovaný uživatel
Mam doma nekde aj ungar vydani

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Rakousko » ZLutasek..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1