Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Značení porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, po babičce máme hodně starých knížek a porcelánu, ale mě zaujaly tyto krásné talířky. Věděl by někdo, prosím, kdo je výrobcem a jaké je přibližné stáří? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Moderátor
Porcelánka Stará Role, žiaľ nevidím dobre popis pri značke preto predpokladám výrobu za protektorátu .
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Mám doma po 3 generace děděný set který byl do rodiny věnován, zřejmě po odsunutých Němcích ze Sudet. Podle značky to bude ze zaniklé porcelánky Božičany, ale nevěděl by tu někdo, jak staré by to mohlo být podle dekoru, nebo radu kde by se to dalo zjistit?? A ještě proč stejná sada se stejným dekorem má 2 různé značky.? Moc děkuji za pomoc. Magda

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Zdravím, mám dotaz na tuto sadu šálků, jestli to má nějakou hodnotu. Je jich 6. Děkuji

Obrázky:

Registrovaný uživatel
ad Tynka25 -- To je moderní porcelán, konec 20. stol. S chutí používejte nebo někomu darujte.
Registrovaný uživatel
ad Magda78 -- Obě značky jsou Božičany. Rozpětí 1890 až 1945. Jen podle dekoru či stylu v takto krátkém časovém období to určíte těžko, zvlášť u takovéhoto jednoduchého užitkového zboží. Bude to buď z doby před 1919 nebo z doby protektorátu. Já bych tipoval spíš ten počátek století. Různé části mohly být značeny jinak nebo dokoupeny později. Ta značka s nápisem Egerland se tak často nevidí.
Registrovaný uživatel
ad nataradza -- I tak děkuji, i za info, že je to jen obyč. užitkové zboží :-D nic super vzácného :-D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1