Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Značení porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, po babičce máme hodně starých knížek a porcelánu, ale mě zaujaly tyto krásné talířky. Věděl by někdo, prosím, kdo je výrobcem a jaké je přibližné stáří? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Porcelánka Stará Role, žiaľ nevidím dobre popis pri značke preto predpokladám výrobu za protektorátu .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Uvádí se u značky 1922-45. Pod orlicí se píše Atrohlau.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Mám doma po 3 generace děděný set který byl do rodiny věnován, zřejmě po odsunutých Němcích ze Sudet. Podle značky to bude ze zaniklé porcelánky Božičany, ale nevěděl by tu někdo, jak staré by to mohlo být podle dekoru, nebo radu kde by se to dalo zjistit?? A ještě proč stejná sada se stejným dekorem má 2 různé značky.? Moc děkuji za pomoc. Magda

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám dotaz na tuto sadu šálků, jestli to má nějakou hodnotu. Je jich 6. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ad Tynka25 -- To je moderní porcelán, konec 20. stol. S chutí používejte nebo někomu darujte.
Registrovaný uživatel
ad Magda78 -- Obě značky jsou Božičany. Rozpětí 1890 až 1945. Jen podle dekoru či stylu v takto krátkém časovém období to určíte těžko, zvlášť u takovéhoto jednoduchého užitkového zboží. Bude to buď z doby před 1919 nebo z doby protektorátu. Já bych tipoval spíš ten počátek století. Různé části mohly být značeny jinak nebo dokoupeny později. Ta značka s nápisem Egerland se tak často nevidí.
Registrovaný uživatel
ad nataradza -- I tak děkuji, i za info, že je to jen obyč. užitkové zboží :-D nic super vzácného :-D
Registrovaný uživatel
Zdravim Vás a prosim o radu o jakou zn. Jde a prip. Cenu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dalsi foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den ,prosím neví někdo z jakého období je tento porcelán značky Haas_and_Czjzek 1792? Je to na loveckém servisu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ne neví nikdo, ja taky doufala,že dostanu radu, bohužel
Registrovaný uživatel
Nejspíše po roce 1945.
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,
rád bych poprosil všechny tady o určení značky porcelánky z přiložených fotografiích. Hledal jsem docela dost, ale zatím bez úspěchu.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěla bych koupit od kamarádky do své modré kuchyně tento porcelán.
Poradíte mi, jakou má hodnotu? Ona též neví a chce ode mne nabídku.
Děkuji.
martasek69@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wallendorf, Německo. Nejde o starožitnost. Realizované ceny nízké, cenovky na fotce přibližně odpovídají (1, 2 a 3 Kč).
Cf. https://www.catawiki.com/en/l/37618335-wallendorf-lid-vase-and-2-decorative-plates-3-porcelain
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám doma pár kousku takto značených. Tato značka je ta nejvíce vidět.
Prosím o určení výrobce děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dokázal by někdo určit značku a stáří této sošky? Našli jsme v pozůstalosti po babičce, údajně jí sošku darovala prateta z Rakouska. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fotka toho podstatného, značka, je slabá, zlá.
-s-
Registrovaný uživatel
Giulia1: Volkstedt, asi 1915 -1934
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám dvě figurky muzikantů, které vypadají jako Ditmar Urbach, jsou však jinak značené. Předpokládám, byly jsou vyrobené po znárodnění. Je to tak? Dá se určit datace? Je jejich cena nižší, než těch s označením Ditmar Urbach? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, najde se zde nějaká dobrá duše, která by nám pomohla identifikovat porcelánku, která vytvořila níže uvedený moka set? Jedná se o památku po prababičce. Při návštěvě zámku v Třeboni jsme zahlédli velmi podobný set, který byl údajně vyroben porcelánkou Herend. Je tu nějaký expert, který by mohl říci, zda naším kouskem může stát tato maďarská porcelánka?
Poznámka: poslední fotka za sklem je ze zámku, ostatní je náš servis.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jedná se o porcelánku Herend.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
jedná se o porcelánku Herend.


Moc děkuji a přeji hezký den.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, je prosím možné z přiložených fotografií zjistit o čajovém servisu něco bližšího, než že byl vyroben mezi rokem 1918 a 1938 v porcelánce Pirkenhammer (pokud se tedy nemýlím)? Název kolekce, autora nebo cokoli. Za případnou radu děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1