Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Každopádně v tom Robi 13 má guláš.
Registrovaný uživatel
shareman napsal
Robi to je pekné ako ťa to chytilo ;) ale dávaj si pozor si na veľmi tenkom lade.

Chcel by som vidieť aspoň jeden ten certifikát, komu za toto platíš, dalo by sa?
Ono totiž tieto moderné nedostatky (to nie sú DV a ani by som to nenazval VV) si vieš overiť sám! Vidím, že máš dobrý skener, veď pri 2400dpi vidíš také detaily pri ofsete a oceľotlači čo ti dnes nikto nevie sfalšovať, pokiaľ by nemal vlastnú tlačiarenskú firmu. A aj taký rozdiel by si poznal. Matricu doma nevyrobíš.

A k tým cenám. Laici si myslia, že filatelia je združenie milých deduškov vymieňajúcich si obrázok za obrázok.

Filatelia už od 1840, od Penny Black je špinavý biznis, plný klamstiev, podvodov, lúpeží, manipulácie a vrážd.
Cca od 1858 začali vznikať dokonca gangy, ktoré sa venujú týmto aktivitám.

Sú v tom zapletení zamestnanci tlačiarní - krádeže reálnych chybotlačí čo mali skončiť v koši, štočkov, umelé vyrábanie chybotlačí.
Aukčné domy - umelé prihadzovanie a nafukovanie cien, predaj fálz
Znalci - overovanie fálz a dokonca u niektorých aj výroba na základe pravých predlôh, ktoré získali od zberateľov na overenie
Katalógy - nafukovanie cien v spolupráci s aukčnými domami
Fantasti, bežní predajcovia, zberatelia, falšovatelia...

Nič nové, toto sa deje už vyše 150 rokov.

Aby si raz nebol veľmi veľmi sklamaný...
Klasika má tú výhodu, že to začali zbierať milovníci umenia, čo nevedia čo s peniazmi, ale o tento tvoj materiál mám obavu...
pekne napísané 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
Robi13 napsal
4blok znamky z 1971 ANK 1384 V. , je tam viac viditelnych posunov farieb (okrem zelenej) kt. katalog neuvadza. 1 znamka ** bez okrajov ma katalogovu cenu 500,-eur.

Robi13

Obrázky:


Pre babygulka:

Rakusania maju viac ako 65 rocny naskok vo filatelii ako CSR a preto posuny farieb ako aj dalsie chyby su u Rakusanov o mnoho menej tolerovane ako je to mu u nas (CSR) a preto uprimne chapem, ze sa na tie nedostatky, ktore prezentujem pozeras ze su bezne alebo nestoja za zmienku, alebo mozno je to tym, ze take nezbieras alebo nemas v zbierke a nevies to fyzicky porovnat.

Robi13


Mohl byste my vysvětlit ten náskok ve filatelii? To jakože v Čechách a na Slovensku se začali sbírat známky až po rozpadu monarchie? To se mi nějak nezdá.
Registrovaný uživatel
shareman napsal
Robi to je pekné ako ťa to chytilo ;) ale dávaj si pozor si na veľmi tenkom lade.

Chcel by som vidieť aspoň jeden ten certifikát, komu za toto platíš, dalo by sa?
Ono totiž tieto moderné nedostatky (to nie sú DV a ani by som to nenazval VV) si vieš overiť sám! Vidím, že máš dobrý skener, veď pri 2400dpi vidíš také detaily pri ofsete a oceľotlači čo ti dnes nikto nevie sfalšovať, pokiaľ by nemal vlastnú tlačiarenskú firmu. A aj taký rozdiel by si poznal. Matricu doma nevyrobíš.

A k tým cenám. Laici si myslia, že filatelia je združenie milých deduškov vymieňajúcich si obrázok za obrázok.

Filatelia už od 1840, od Penny Black je špinavý biznis, plný klamstiev, podvodov, lúpeží, manipulácie a vrážd.
Cca od 1858 začali vznikať dokonca gangy, ktoré sa venujú týmto aktivitám.

Sú v tom zapletení zamestnanci tlačiarní - krádeže reálnych chybotlačí čo mali skončiť v koši, štočkov, umelé vyrábanie chybotlačí.
Aukčné domy - umelé prihadzovanie a nafukovanie cien, predaj fálz
Znalci - overovanie fálz a dokonca u niektorých aj výroba na základe pravých predlôh, ktoré získali od zberateľov na overenie
Katalógy - nafukovanie cien v spolupráci s aukčnými domami
Fantasti, bežní predajcovia, zberatelia, falšovatelia...

Nič nové, toto sa deje už vyše 150 rokov.

Aby si raz nebol veľmi veľmi sklamaný...
Klasika má tú výhodu, že to začali zbierať milovníci umenia, čo nevedia čo s peniazmi, ale o tento tvoj materiál mám obavu...


Pre shareman:

tusim toto boli najpravdivejsie slova o tvrdej realite filatelie, ktore som tu mal moznost precitat a suhlasim s drvivou vacsinou. K tym nedostatkom mozem povedat len to, ze sa riadim podla info z katalogu (a to je najsmerodatnejsie) ako aj porovnaniu jednej s druhou (vacsinou mam dostatok porovnavacieho materialu). Na zaciatku som dobre urobil, ked som celu zbierku CSR, AT a HU oskenoval z predu aj zo zadu (trvalo to takmer 2mesiace) a nasledne som celu zbierku odlozil na bezpecne miesto mimo domova (kedze istota je istota) a pritom stale viem s tymi skenmi plnohodnotne pracovat, a osobne k tomu pristupujem v duchu preskumaj, porovnaj, over (v pripade silneho podozrenia) a az potom sa raduj. Ohladne atestov, tak ako som spominal, tak dal som certifikovat len jednu 2pasku z roku 54 s tou hnedou pretlacou a v blizkej buducnosti sa chystam podobne si overit zopar dalsich, vela krat som ten atest chcel tu prilozit ale kvoli tym debatam ohladne info od znalca k tym VV, tak to nemozem urobit a teraz som si isty, ze zavesit sem akykolvek atest k akejkolvek trocha drahsej znamke je nerozvazne a preto nevyhoviem ti a dufam, ze to chapes a neberes osobne.

Robi13
« Poslední úpravu provedl(a) Robi13 v 28. 3. 2017, 8:24. »
Registrovaný uživatel
pepahavel napsal
Robi13 napsal
Robi13 napsal
4blok znamky z 1971 ANK 1384 V. , je tam viac viditelnych posunov farieb (okrem zelenej) kt. katalog neuvadza. 1 znamka ** bez okrajov ma katalogovu cenu 500,-eur.

Robi13

Obrázky:


Pre babygulka:

Rakusania maju viac ako 65 rocny naskok vo filatelii ako CSR a preto posuny farieb ako aj dalsie chyby su u Rakusanov o mnoho menej tolerovane ako je to mu u nas (CSR) a preto uprimne chapem, ze sa na tie nedostatky, ktore prezentujem pozeras ze su bezne alebo nestoja za zmienku, alebo mozno je to tym, ze take nezbieras alebo nemas v zbierke a nevies to fyzicky porovnat.

Robi13


Mohl byste my vysvětlit ten náskok ve filatelii? To jakože v Čechách a na Slovensku se začali sbírat známky až po rozpadu monarchie? To se mi nějak nezdá.


hovoril som o rakuskej vyrobe a nie o zberatelstve
Moderátor
Robi 13, zase jsi poněkud vedle. Ta známka z roku 1954, kterou jsi nechal údajně certifikovat, je zkusmý tisk, nikoliv normální známka. A k té výrobě - jestlipak Ti je známo že tiskárna Česká grafická unie byla nejlépe vybavenou tiskárnou v Rakousku - Uhersku s velmi zkušenými pracovníky?
Registrovaný uživatel
presne tak, volalo sa to rakusko-uhorsko.

idem teda roztrhat atest a 2pasku protestne nalepit na postovu schranku :) .
Ale dobre, ze mam este tuto drobnost.


Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Robi13 napsal
Pre shareman:

tusim toto boli najpravdivejsie slova o tvrdej realite filatelie, ktore som tu mal moznost precitat a suhlasim s drvivou vacsinou. K tym nedostatkom mozem povedat len to, ze sa riadim podla info z katalogu (a to je najsmerodatnejsie) hlúposť slušnej veľkosti, smerodajne by mali byť špecializované štúdie, a nie cenník nejakého obchodníka, čo katalógy súako aj porovnaniu jednej s druhou (vacsinou mam dostatok porovnavacieho materialu). Na zaciatku som dobre urobil, ked som celu zbierku CSR, AT a HU oskenoval z predu aj zo zadu (trvalo to takmer 2mesiace) a nasledne som celu zbierku odlozil na bezpecne miesto mimo domova (kedze istota je istota) a pritom stale viem s tymi skenmi plnohodnotne pracovat, a osobne k tomu pristupujem v duchu preskumaj, porovnaj, over (v pripade silneho podozrenia) a az potom sa raduj. Ohladne atestov, tak ako som spominal, tak dal som certifikovat len jednu 2pasku z roku 54 s tou hnedou pretlacou a v blizkej buducnosti sa chystam podobne si overit zopar dalsich, vela krat som ten atest chcel tu prilozit ale kvoli tym debatam ohladne info od znalca k tym VV, tak to nemozem urobit a teraz som si isty, ze zavesit sem akykolvek atest k akejkolvek trocha drahsej znamke je nerozvazne a preto nevyhoviem ti a dufam, ze to chapes a neberes osobne. V tom prípade to ostáva len v rovine rozprávky, a nehnevaj sa, že nikto ti neverí. Zakri meno znalca aj ostatné údaje, ktoré by viedli k jeho odhaleniu a prilož to tak

Robi13


V texte
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Robi13 napsal
Pre shareman:

tusim toto boli najpravdivejsie slova o tvrdej realite filatelie, ktore som tu mal moznost precitat a suhlasim s drvivou vacsinou. K tym nedostatkom mozem povedat len to, ze sa riadim podla info z katalogu (a to je najsmerodatnejsie) hlúposť slušnej veľkosti, smerodajne by mali byť špecializované štúdie, a nie cenník nejakého obchodníka, čo katalógy sú - (takze kam by si zaradil znalca, ktory sam vydava specializovany katalog, a sam vies, ze znalci uzko spolupracuju s vydavatelmi katalogov a rovnako s aukcnymi spol a ked to zhrniem, tak jednoducho povedane tvrdis, ze katalog je vytvor obchodnikov a je zly zly zly a kedze znalci sami maju svoje katalogy alebo spolupracuju s tymi zlymi obchodnikmi, tak tiez su zly zly zly, ale paradoxne chces odo mna dokaz od nikoho ineho ako od znalca.) ze ako aj porovnaniu jednej s druhou (vacsinou mam dostatok porovnavacieho materialu). Na zaciatku som dobre urobil, ked som celu zbierku CSR, AT a HU oskenoval z predu aj zo zadu (trvalo to takmer 2mesiace) a nasledne som celu zbierku odlozil na bezpecne miesto mimo domova (kedze istota je istota) a pritom stale viem s tymi skenmi plnohodnotne pracovat, a osobne k tomu pristupujem v duchu preskumaj, porovnaj, over (v pripade silneho podozrenia) a az potom sa raduj. Ohladne atestov, tak ako som spominal, tak dal som certifikovat len jednu 2pasku z roku 54 s tou hnedou pretlacou a v blizkej buducnosti sa chystam podobne si overit zopar dalsich, vela krat som ten atest chcel tu prilozit ale kvoli tym debatam ohladne info od znalca k tym VV, tak to nemozem urobit a teraz som si isty, ze zavesit sem akykolvek atest k akejkolvek trocha drahsej znamke je nerozvazne a preto nevyhoviem ti a dufam, ze to chapes a neberes osobne. V tom prípade to ostáva len v rovine rozprávky, a nehnevaj sa, že nikto ti neverí. Zakri meno znalca aj ostatné údaje, ktoré by viedli k jeho odhaleniu a prilož to tak Mily smith zabudas na jeden velmi podstatny fakt a tym je, ze ja ta o nic nepresviedcam a nie je pre mna podstatne ci neveris alebo veris., takze NIE NEPOSLEM NIC, ANI LEN DATUM VYHOTOVENIA ATESTU.

Robi13


V texte


tiez v texte
Moderátor
Robi13 napsal
smith napsal
Robi13 napsal
...
vela krat som ten atest chcel tu prilozit ale kvoli tym debatam ohladne info od znalca k tym VV, tak to nemozem urobit a teraz som si isty, ze zavesit sem akykolvek atest k akejkolvek trocha drahsej znamke je nerozvazne a preto nevyhoviem ti a dufam, ze to chapes a neberes osobne. V tom prípade to ostáva len v rovine rozprávky, a nehnevaj sa, že nikto ti neverí. Zakri meno znalca aj ostatné údaje, ktoré by viedli k jeho odhaleniu a prilož to tak Mily smith zabudas na jeden velmi podstatny fakt a tym je, ze ja ta o nic nepresviedcam a nie je pre mna podstatne ci neveris alebo veris., takze NIE NEPOSLEM NIC, ANI LEN DATUM VYHOTOVENIA ATESTU.
Robi13


V texte


tiez v texte


V tom případě ale valná většina tvé činnosti tady na fóru postrádá význam..
Moderátor
Robi13 snívaj ďalej, prajem ti aby si mal hodnotnú zbierku. S tebou je zbytočné diskutovať, lebo to je hádzanie hrachu na stenu. Si presvedčený o svojej pravde. Ok neberiem ti to, len diskusný fórum je asi o tom, že prezentujem svoj názor a prípadne prijímam názor iných aj keď je to odlišný od môjho. Ale mne pripadá, že na to nie si schopný.

P.S.: Snáď je to môj posledný príspevok v tejto téme.,
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Každý atest má u vzácného materiálu zvyšovat cenu a to za předpokladu, že je vystaven relevantním znalcem. Pak takový atest zcela patří k dané známce. Samotná známka bez atestu nezaručuje požadovanou cenu, ani např. pravost atd.
Každý znalec musí nést veškerá rizika a měl by být znám. Pokud budu mít atest a nebudu ochoten uvést autora, dávám tím najevo, že buď danému znalci nevěřím nebo jeho jméno není patřičnou zárukou.
Existuje spousta znalců, kterým jde především o procenta ze znalecké činnosti a na tomto základě nám udělají atest téměř na cokoli, i na to, co neprodáme ani za pár procent udané ceny ve znaleckém posudku.
Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 28. 3. 2017, 12:35. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Každý atest má u vzácného materiálu zvyšovat cenu a to za předpokladu, že je vystaven relevantním znalcem. Pak takový atest zcela patří k dané známce. Samotná známka bez atestu nezaručuje požadovanou cenu, ani např. pravost atd.
Každý znalec musí nést veškerá rizika a měl by být znám. Pokud budu mít atest a nebudu ochoten uvést autora, dávám tím najevo, že buď danému znalci nevěřím nebo jeho jméno není patřičnou zárukou.
Existuje spousta znalců, kterým jde především o procenta ze znalecké činnosti a na tomto základě nám udělají atest téměř na cokoli, i na to, co neprodáme ani za pár procent udané ceny ve znaleckém posudku.
Atd.


Pre Evropa1:

absolutne suhlasim za predpoklad, ze by som tu dvojpasku sa snazil predat niekomu prostrednictvom tohto portalu ( ale ja tu nic nepredavam, neponukam a ani nekupujem).

Robi13
Registrovaný uživatel
smith napsal
Robi13 snívaj ďalej, prajem ti aby si mal hodnotnú zbierku. S tebou je zbytočné diskutovať, lebo to je hádzanie hrachu na stenu. Si presvedčený o svojej pravde. Ok neberiem ti to, len diskusný fórum je asi o tom, že prezentujem svoj názor a prípadne prijímam názor iných aj keď je to odlišný od môjho. Ale mne pripadá, že na to nie si schopný.

P.S.: Snáď je to môj posledný príspevok v tejto téme.,


Smith, ja nesnivam, tvoj nazor akceptujem (ale nemusim s nim suhlasit), rovnako sa nebranim diskutovat ale zaroven nenecham sa dotlacit do niecoho co nemusim len preto lebo to niekto odo mna chce. na zaver ti dakujem za prijanie a zelam ti vsetko dobre.

Robi13
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
Pre Evropa1:

absolutne suhlasim za predpoklad, ze by som tu dvojpasku sa snazil predat niekomu prostrednictvom tohto portalu ( ale ja tu nic nepredavam, neponukam a ani nekupujem).

Robi13


Pokud mám známku s atestem, pak vždy musím tento atest společně se známkou uvádět. Jsou to spojené nádoby. Jedna část bez druhé nemůže existovat a to na všech úrovních.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
este tuto znamku a pre dnesok koncim... 1959 ANK 1084 s P alebo bez? Posudte sami...

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý večer páni kolegové a přátelé známek /bez rozlišení zda jde o RU,Česko.../myslím, že by prospělo všem účastníků ve spojitosti s Robim a to, že bychom zveřejnili svůj náhled co je to desková vada výrobní vada, nahodilá vada ve spojitosti s tím co jsem právě uvedl. A to nemluvím o definici či názor co je typ , podtyp... protože si myslím, že v tom je právě celé jádro pudla a to že Robi bohužel tápe v těchto pojmech. dále si myslím, že jako i v jiných oborech lidské činnosti se vše vyvíjí a tak i v tom našem písečku zkoumání podléhá novým metodám i náhledům. Vezměme si jen možnosti zkoumání pomocí moderních zvětšovacích aparátů, vždyť naši předkové měli k disposici jen lupu a dobré oči a dnes? Určitě bude v novějších speciálních katalozích brán zřetel na zjištěné detaily od všech sběratelů, kteří se na zkoumání známek podílejí a snaží se s těmito poznatky seznámit co nejširší okruh sběratelů. Toto je momentálně můj názor náhledu ke kolegovi Robimu přeji všem dobrou noc Jirka z Meziříčí
Moderátor
s Evropa1 mame vacsinou rozdielne nazory, ale tentoraz mozem opeciatkovat!

prve info: je mi suma-fuk nejaky certifikat, ci ho chce alebo nechce Robi13 zverejnit, je to momentalne jeho vlastnictvo a ako take je chranene ustavou ( aj SR aj CR !! ), a kazdy natlak na zverejneni je nepripustny, aj ked je - MOZNO (!!) - ziadany... preto sa, kolegovia, strante invektiv na jeho zverejnenie. Image si buduje kazdy sam...

Ale ako pise Evropa1, je to sucast znamky. Pokial to znalec vystavil, tak to vystavil s vedomi verejnej publikacie a zverejnenie nie je porusenim ziadneho prava,... ide iba o slobodne rozhodnutie.

Ja osobne Robi13 velmi fandim, lebo toto som absolvoval pred cca 15 romi aj ja a bola to naozaj detektivka ( aj ked sukroma - teraz je verejna :-) ). Ale casom sa clovek nauci a spozna ine a teraz robim zaujimavejsie. Staru sbierku som predal a nelutujem, naucil som sa vela !
Registrovaný uživatel
Robi a jeho posuny = komik a jeho svet
Moderátor
Zbieral som niekedy Rakúsko, mal som krásnu generálnu zbierku, ale som rád, že som sa jej zbavil. Nikdy som sa nehral na Ulricha Ferchenbauera, ale tie posuny tam nevidím. Posun si predstavujem ináč. Toto sú bežné tlačové vady, nič viac. Je sranda, že ste zakúpil zbierku a odrazu máte v nej veľa posunov pomaly na každom bloku :-). Nemusíte sa báť, nezávidím Vám čo vlastníte, ani ma to nezaujíma, je to len môj subjektívny názor na toto všetko čo ste tu dal.
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
Toto sú bežné tlačové vady, nič viac.

Marko, to ti skôr uverí profesor matematiky, že 2+2=5, alebo učiteľ zemepisu, že Slovensko je v Afrike, ako Robi13, že ... Veľa skúsených zberateľov sa mu tu snaží "vysvetliť, že 2+2=4 a že Slovensko je v Európe, ale on tomu neverí a dokola tvrdí, že 2+2=5 a že Slovensko je v Afrike" ... :?
Registrovaný uživatel
Pre Gnilretniw, Kolo101 a Shareman:

dakujem Vam pani za Vase reakcie, ktore konstruktivne a pravdivo pokryli nedostatok skusenosti na mojej strane, zmysel zdielania informacii, slobodne rozhodnutie kazdeho co, kedy a s kym bude zdielat info kt su v jeho vlastnictve a na zaver krutu ale velmi pravdivu a perfektne napisanu realitu o filatelii.


Robi 13
Registrovaný uživatel
Pre vsetkych:

Zdielam na tomto fore malu cast mojej kolekcie, hlavne take znamky kde vidim urcite nedostatky v kombinaci s krizovou kontrolou s novym ANK spezial 2016/2017, nasledne tie info s foto zverejnim v tomto mojom vlakne a to bez akejkolvek snahy niekoho o nieco presviedcat, a kedze drviva vacsina tu je skusenejsia ako ja, tak preto sa logicky od vas ocakava alebo predpoklada, ze viete ako maju vyzerat tie spravne posuny farieb, ci odlisnosti farieb, podtlac, pretlac (v pripade znamok v mojich prispevkoch tohto vlakna) atd a to primarne vtedy, ked reagujete na nejaky moj prispevok (obsahujuci fotky) a tvrdite mi, ze to urcite nie ono, posuny si predstavujete inak a ine negujuce vyjadrenia atd atd a preto vas teraz chcem poprosit, aby ste sem prilozili aspon jeden sken jednej znamky z doleuvedeneho zoznamu, ktory bude mat (na rozdiel od mojej znamky) podla vas tie spravne posuny ci odlisnoti farieb, alebo podtlac ci pretlac (staci aj z netu ak taku nevlastnite alebo nezbierate) :

ANK1248 V, ANK1249 V I_II, NK1815 V
ANK2238 V, ANK2302 V, ANK 1213 F
ANK 1237 F, ANK 1384 V, ANK 1303 V
ANK 1309 V, ANK 1313 V a ANK 1007 P IV


Robi13
Registrovaný uživatel
1977 ANK 1572 V.

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1975 ANK 1514 (sice je ten papier trocha nazltly, ale s istotou to povedat nemozem) ale zaujimave su tvare (jedna je do modra a jedna normalna)

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1