Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » známkové země

Vykupminci.cz
Numisargo

známkové země

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Není mě jasné, kdo a jak rozhoduje o tom která země je nebo není známková. Jedná se mi konkrétně o státy Sahara, Staffa a Nagaland. Vydaly celkem pěkné známky, ale Michel se o nich vůbec nezmiňuje.
Omlouvám se za svůj hloupý dotaz, ale mám v tom hokej. :mrgreen:
Díky za odpověď.
Moderátor
Představ si, že se sebere ministr a pár jeho poddaných a nasraní utečou někde přes hranice a tam si založí v nějaké chajdě stát.No a aby měli penízky, tak si nechají někde natisknout ve sklepě známky, aby s nima mohli obchodovat. A ono jim to Světová poštovní unie jak na potvoru neschválila. No ale co už. Lidi to kupují, protože jsou tam pěkné obrázky jak fotky, tak se to bude valit ve velkém.
Moderátor
Definice známkové země či známkového území není vůbec jednoduchá. Ale mělo by platit, že známky byly vydány k ÚHRADĚ POŠTOVNÉHO ať již ve vnitrostátním či mezinárodním poštovním provoze.
Registrovaný uživatel
Tak jestli to dobře chápu, tak známky těchto zemí nikdy nebyly určeny k úhradě poštovného a vůbec k poštovnímu provozu. Jsou to takové "ozdobné nálepky na zadní stranu dopisu" aby byla jistota že se nerozlepí. :D
« Poslední úpravu provedl(a) masinka v 5. 3. 2012, 18:07. »
Registrovaný uživatel
Jak koukám tak Saharu vydávalo Španělsko. V katalogu mám Sahara occidental (espaňa)
Registrovaný uživatel
Teďka po upozornění koukám že tam mám taky Španělsko Sahara, ale jenom jednu jedinou známku z 1960. A já mám sérii vydanou v r. 1997 Sahara OCC. R.A.S.D. Že by měl Michel další roky vynechaný?
Registrovaný uživatel
Já mám starý katalog Michel 1942 a tam mám roky 1924 - 1926 1929 - 1931 - 1932 na známkách jsou i přetisky. Ale známek je dost.
Registrovaný uživatel
Já mám MICHEL Eisenbahnen-Ganze Welt s uzávěrkou 11/2007. K tomu mám ještě doplnění 2010/2011. A tam už vůbec není o Sahaře zmínka. Tak se v tom už vůbec nevyznám.
Registrovaný uživatel
Zde je ta stránka kde to je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teď koukám že jsou tady ještě další známky ale jako Sahara occidental Rio de Oro
Moderátor
A hlavně není Sahara jako Sahara :).
Podobné je to i u jiných států; záleží skutečně na tom, zda je vydavatel oprávněn poštovní známky vydávat či nikoliv. Je to obdobné jako třeba u mincí nebo bankovek. Existuje řada suvenýrů tvářících se jako mince nebo bankovky, ale v žádném případě nejde o zákonné platidlo.
Registrovaný uživatel
Dejvy tak to už nevím. Já jen že jsem to našel v katalogu a jestli byly oprávněny to vydávat tak to nevím, tak podrobně to neznám.
Moderátor
Dejvy mně to vzal z huby- španělská sahara není ta co se vyskytuje v balíčcích bezcených známek dnes(Saharaui- či jak). Na netu se dájí najít stránky(někde jsou i tady uvedené) s nežádoucími vydáními známek. Většinou se jedná o aršíky a takové ty plachty známky jak fotky z časáku. A to mají názvy států poměrně věrohodné např. Kongo. Dejvy o tom psal nějaké články na Temaforu
Moderátor
ta Sahara ocidentale to su tie vydania, ktore vydali nelegalne, maju hodnotu tak pre nametarov, deti atd... post. hodnota a kat. uz ziadna. Pod Spanielsku Saharu este patria uzemia La Aguera a Rio de Oro. Znamky s napisom Sahara Espaňola vydavali od roku 1924 do 1975, potom to pribudlo tusim pod spravu Maroka
_______________
Moderátor
Nelegální vydání nepatří námětářovi do pracek vůbec !!! Taková jedna známečka zapomenutá někde v exponátu a si v :evil:
Registrovaný uživatel
jinak též:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/saharska-arabska-demokraticka-republika-9912
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za odpovědi.
Ještě se chci zeptat. Vydádají také některá města svole oficiální známky? Např. jsem viděl Berlín. A teď se mě dostal do ruky aršík Batumi-ale není tam už jako stát uvedená Gruzie. Tak, a jsem zase v ...... :evil:
Moderátor
Ano, některá města vydávala jako státní útvary poštovní známky (např. Hannover, později třeba Západní Berlín). Kromě toho existovaly tzv. městské pošty, které fungovaly paralelně ke státní poště s tím, že fungovaly pouze na území daného města (např. v Německu, Polsku nebo Skandinávii).
Současné výrobky, které se objevují na trhu (viz třeba Batum) jsou ilegální vydání a s oficiálními poštovními známkami nemají nic společného, přestože se objevují i na celistvostech.
Registrovaný uživatel
V Austrálii může mít i soukromá osoba svoje známky.
http://pstamps.auspost.com.au/index_wf.html
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To ale mícháš jablka s hruškami. Personalizované známky jsou běžné už prakticky na celém světě. Jde však vždy o vydání pošty, na které si pouze dodáš obrázek, který chceš na známce mít.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
To ale mícháš jablka s hruškami. Personalizované známky jsou běžné už prakticky na celém světě. Jde však vždy o vydání pošty, na které si pouze dodáš obrázek, který chceš na známce mít.

No jó, máš pravdu ale míchaný kompot jablka s hruškami když do toho přidáš trochu rumu, není špatný :P
Moderátor
A co teprve když z toho dáš jablka s hruškami pryč :).
Registrovaný uživatel
Díky za vaši trpělivost.
Takže orientačně se řídit asi podle toho co zná Michel. Jen mě hlava nebere jak se dostanou do oběhu tyto neofic. známky. Primární prodejce přece musí vědět od koho a co kupuje. A další obchodníci by se po zjištění podvodu tomuto velkoprodejci měli už napříště vyhýbat (už kvůli svému slušnému jménu).
Moderátor
Jenže tyto výrobky jsou levné (výrobní náklady jsou celkem nízké - není třeba prodávat za nominál) a obchodníci chtějí především co nejlépe prodat. Navíc zákazníci žádají stále nové věci, je to cenově dostupné i pro děti. Takže je to spíše boj s větrnými mlýny.
Registrovaný uživatel
A muzu k tomu prosbu dodat ktere staty zemi mesta atd. je mozne sberat jako znamky?
Znam ze Mali, Chad a nektere vydani Centralni Afriky je falesne, tzv. cinderelli.
Takze jako Jizni Osetije nebo Tula nebo Karelie,
ale Severny Korea je to platny? nebo Havaii post?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » známkové země

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1