Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Znáte Maryšu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Znáte Maryšu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V souladu s modernímu trendy jsem si sám zavedl kvótu zastoupení žen na zdi.
První vlaštovkou je Maryša Neubertová, menší obraz se jen musí přerámovat. Nemůže mě někdo nasměrovat na bližší informace o malířce, které nejsou na Googlu? Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Maryša ( Marie ) Neubertová ( 1. 4.1899 v Praze - roku 1976 ) malířka

Studovala soukromě na krajinářské škole Aloise Kalvody, u Václava Malého a Maxe Kopfa. Věnovala se malbě květin a květinových zátiší. Námětově čerpala v Beskydech, Tatrách, na Valašsku a Podkarpatské Rusi. Její krajinomalby byly impresionisticky laděné se smyslem pro vystižení atmosféry. Vystavovala doma a v zahraničí - v Paříži, Bruselu, San Francisku a New Yorku. Působila ve Všenorech. Samostatné výstavy měla roku 1938 v Paříži a v letech 1940 a 1941 v Praze. Kolektivně vystavovala od roku 1935 na výstavách Kruhu výtvarných umělkyň v Praze, a ve Veletržním paláci v Praze roku 1946. Většinu květinových zátiší měla zarámovaná ve zlatých rámech francouzského typu nebo zdobných dobových.
Registrovaný uživatel
Maryša ( Marie ) Neubertová ( 1. 4.1899 v Praze - roku 1976 ) malířka

Studovala soukromě na krajinářské škole Aloise Kalvody, u Václava Malého a Maxe Kopfa. Věnovala se malbě květin a květinových zátiší. Námětově čerpala v Beskydech, Tatrách, na Valašsku a Podkarpatské Rusi. Její krajinomalby byly impresionisticky laděné se smyslem pro vystižení atmosféry. Vystavovala doma a v zahraničí - v Paříži, Bruselu, San Francisku a New Yorku. Působila ve Všenorech. Samostatné výstavy měla roku 1938 v Paříži a v letech 1940 a 1941 v Praze. Kolektivně vystavovala od roku 1935 na výstavách Kruhu výtvarných umělkyň v Praze, a ve Veletržním paláci v Praze roku 1946. Většinu květinových zátiší měla zarámovaná ve zlatých rámech francouzského typu nebo zdobných dobových.
Registrovaný uživatel
Pepegonzales, děkuji. Repetitio, mater studiorum, jak nás učil na SVVŠ pan profesor Němec.
Registrovaný uživatel
Nevím, co uživatel Bolt očekával za informace o Maryši Neubertové, které nejsou dohledatelné na Googlu. Tak já mu jednu takovou informaci dám: 1650/2990/736/500/1300/1400/3050/1250/1075/1200 Kč.
Registrovaný uživatel
Jazzdre , ne každý zde je obchodník. Četl jste ode mne, že chci obraz prodat? Já hledám nezveřejněné informace o zajímavé autorce, která byla od svých 19 let manželkou pozdějšího dlouholetého vydavatele ilustrovaného časopisu Pestrý týden Karla Neuberta, zaměstnávajícího takové osobnosti jako Adolfa Hoffmeistera, Milenu Jesenskou, Jaromíra Johna a řadu špičkových fotografů. Myslím, že kdyby ženy směly za Rakouska-Uherska doma studovat na výtvarných vysokých školách, asi by Marie Sitenská - Neubertová byla akademickou malířkou. Tož tak...
Registrovaný uživatel
Ale já jsem myslel, že chcete koupit ;) .
Registrovaný uživatel
jqzzdr asi schválně vybral jen ty nižší ceny, ale prodává se i za vyšší. Např. v roce 2015 byl tento obraz vydražen za 15.500 Kč (viz. odkaz níže)
https://www.galerie-narodni.cz/cs/autori/880-detail/neubertova-marysa/

Ale, pokud si někdo kupuje obraz pro sebe a ne jako investici tak je myslím úplně jedno jaká je jeho cena, ale důležité je aby se majiteli líbil. Alespoň já se tím řídím. A zrovna tahle Maryša se mi líbí :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ale já proti Maryši Neubertové ani proti zde zveřejněnému obrazu vůbec nic nemám. Naopak, Neubertová se tématicky oprostila od kalvodovského krajinářského dekorativismu a používala pevný rukopis. Jenom barevnost jejích krajin je většinou nezajímavá, až mdlá (na rozdíl např. od Lucie Klímové, která používala barvy až divoce). Mnou uvedené ceny jsou prodeje realizované za několik posledních let na Aukru. Nic jsem z toho nevynechal. Na portále Artplus (který udává prodeje ve vybraných předních "kamenných" aukčních domech) nezaznamenala Maryša Neubertová žádný prodej.
Svým příspěvkem jsem reagoval na to, jak Bolt poněkud netaktně "poděkoval" Pepegonzalesovi za jím uvedené údaje o malířce. Protože dohledat o ní něco, co není v Tomanovi nebo na Googlu, je skoro nemožné. A taky jsem chtěl zchladit jeho nadšení touto umělkyní. Nemyslím si, že Neubertová nemohla studovat jinde než u Kalvody. I za R-U mohly ženy studovat na UMPRUM a první absolventka AVU byla už v r. 1922 Helena Bochořáková. Ostatně není to poprvé, co se Bolt zde na fóru pro nějaký svůj přírůstek takto nadchnul. Budování sbírky by mělo mít pevnější rámec, než že se mně nějaký obraz líbí. A investice může být přidanou hodnotou. Ale Maryša Neubertová je podle mě slušná volba.
Registrovaný uživatel
Jazzdre, barevnost tady zveřejněného mého obrazu mořského pobřeží od Neubertové mi rozhodně nepřijde mdlá, ale právě naopak (je to asi výjimka z té Vámi zmíněné většiny). Doufám, že Pepegonzales také nepochopil mé upřímné poděkování jako netaktní. Jen jsem chtěl nějak pokud možno vtipně reagovat na skutečnost, že asi nedopatřením byl jeho stejný příspěvek uveden dvakrát za sebou. Pokud jde o budování sbírky, pevný rámec mám, když sbírám obrazy autorů nějak spjatých s mým rodným městem. Jinak někdy za levný peníz koupím obraz, který do koncepce sbírky sice nezapadá, ale něčím mě zaujal. Pár jsem jich už tady zveřejnil, abych si ověřil, zda obstojí i u odborníků. Většinou pak časem končí jako dary při vhodných příležitostech v rodině nebo jsou předmětem výměny. Ta Maryša se mi asi hned tak neokouká ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Znáte Maryšu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1