Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » virtuální pobočka ČNS - bohemika

Vykupminci.cz
Numisargo

virtuální pobočka ČNS - bohemika

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Administrátor
Chvilku jsme byl pryc a uz se tu neco kuje :-). Fandim Vam a urcite neco zalozte. Jen s tim webem by mne spis potesilo nez delat novy podporit obsahove mince.info. Kdyz, uz si s nim davam tolik prace tak muze byt prece vyuzit k informovani a byt oficialnim webem pobocky? Urcite by to bylo uzitecne. Informace bych se nebal zverejnovat bezne pro kazdeho - prilakalo by to vice clenu. Takze mince.info je Vam k dispozici.
Administrátor
Hlavne mi odsud neutecte, protoze bez Vas by tu byla nuda...
Registrovaný uživatel
Admine neboj,já moc nediskutuji,ale určitě utíkat nebudu,mám své léta)))) pokuď nebudeš vyhazovat tak zůstanu s dovolením.)))))
Administrátor
Zadne vyhazovani se nekona. Naopak hledame dalsi diskutery :-). Jeste kdyby tu bylo vic filatelistu... :-). Holt Vas obor je ted na tom mnohem lepe.
Administrátor
S temi publikacemi by se taky neco dalo udelat. Ja, ale premyslel, ze by mozna nebylo spatny vydat Encyklopedii numismatiky na CD nebo rovnou DVD. Nejaky zaklad plus odborne veci. Urcite by to bylo zajimave. Pak vydat knizne. Mno slo by to.
Moderátor
Strašne rád by som pomohol, ale fakt si po dlhej dobe pripadám maličkým mužíkom; vôbec neviem o čom trepete ohľadom netu, e.t.c. :) Možno by som mohol pomôcť pri písaní publikácie (nie písať ju, ale pomôcť pri jej písaní :)), netvrdím že som požral tej svetovej múdrosti veľa, ale rád by som to skúsil. Ak by ma Patason pribral do partie (ak by sa rozhodol to napísať... po čase) tak som stále tu a hlásim sa k akejkoľvek pomoci.
Apropo Patason, tá teta tam v múzeu večne nebude, toho sa nebojím. Ani jej vplyv tam nebude cítiť stále.
A Kacuro: Neblázni s tou Prahou či dokonca s Plzňou. Mysli aj na ľudí z druhého konca "Republiky". Kto sa bude trepať na schôdzu a pivo a vami až k skopčákom? Ja som za Kutnú Horu, je v tom aj kus symboliky, je to predsa hlavné mesto pražského groša. ;)
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Zadne vyhazovani se nekona. Naopak hledame dalsi diskutery :-). Jeste kdyby tu bylo vic filatelistu... :-). Holt Vas obor je ted na tom mnohem lepe.


To mně odlehlo na srdci,ale jestli to platilo pro mně,tak můj obor určitě nechytl ještě dech,v naších zemích se při mém oboru prozatím umíra hladem :mrgreen:
Administrátor
A co se tyce casopisu nebo zpravodaje tez bych to s Vasi pomoci zvladl. Sice je to vsechno velmi financne narocne, ale jako tiskar bych to trebas i vytiskl :-). Teda pokud by to bylo max 32. stranek. Jinak by to muselo jit do velky tiskarny. Takze jsem ochotny Vam jakkoliv pomoci..
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 4. 8. 2007, 19:44. »
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
S temi publikacemi by se taky neco dalo udelat. Ja, ale premyslel, ze by mozna nebylo spatny vydat Encyklopedii numismatiky na CD nebo rovnou DVD. Nejaky zaklad plus odborne veci. Urcite by to bylo zajimave. Pak vydat knizne. Mno slo by to.


Tohle zasadne nedoporucuji, zvazte jak snadno jsou pro vas dostupne oskenovane knizni publikace, pokud se neco vyda na CD neboi DVD, je budouci prijem z prodeje ztracen docela uplne.
Registrovaný uživatel
Archy: obávám se, že na tu publikaci ještě dlouho čas nebude - to bych musel změnit zaměstnání... Ale kdyby se k ní schylovalo, dám vědět. Prozatím je k dispozici ta příručka: https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=8309#post8309 BTW" a určitě nejsi maličký, to se podá :lol: Jo a to působiště pobočky je pouze formální, ale taky bych byl spíš pro tu Horu.
ZJ: Bylo by možné udělat tady fórum pouze pro členy (na povolení admina/moderátora vázané na nick)? S tím CD - encyklopedie to je myslím nereálný - vydavatel Libri na tom chce pochochitelně vytřískat kapitál, takže vydat něco, co se dá tak snadno kopírovat, jako CD, je myslím dost nerentabilní a tedy nereálné... :'(
Administrátor
Patason - forum pouze pro cleny. Tezko rici. Zatim jsem nic takoveho neresil. Jako neco na heslo? Aby to videli jen clenove? Nebyla by skoda kdyby jste byla uzavrena spolecnost do ktere by nemohli nahlednout ostatni zajemci? Pokud budete otevreny bude to rozhodne lepsi, ale to je jen muj nazor. S tim CD nebo DVD. A neni to jedno, kdyz tistenou publikaci take lide snadno okopiruji? Ty co budou chtit si Encyklopedii koupit tak si ji koupi - ostatni nelegalne zkopiruji. To je ten problem, ktery se tu jiz resil - jenze ted by se to obratilo proti nam - jako vydavatelum. Jinak CD a DVD jiz uspesne vydavam o filatelii a vysel i katalog minci. Docela se to prodava, ale jiste i nelegalne kopiruje. Bohuzel pro autory, protoze vyvoj stoji hodne casu i penez.
Registrovaný uživatel
ZJ: ČNS musí být uzavřená společnost (neveřejná organizace) a uzavřenost by byla i v zájmu pobočky, byť virtuální. Shodli jsme se předběžně na platbě členských příspěvků. Proč bychom tedy měli umožnit participovat na výměně názorů a zkušeností těm, kdož neplatí? Nechat nahlédnout ano, ale vše ne - je to otázka motivace. Velká část obecenstva se nestane členem pobočky, když bude mít většinu výhod plynoucích z členství volně k dispozici. Stejně tak s časopisem. Volně k dispozici třeba jen náhledy (cca 1/4 příspěvků) a zbylé 3/4 přístupné jen členům... :twisted:
A k těm CD... Když zkopírujete tištěnou publikaci, máte k dispozici informace - tedy to nejpodstatnější. Ale už to nevypadá tak pěkně jako originál. Já jsem trochu estét, takže i když si udělám kopii nějaké publikace, protože jsou pro mě prvořadé informace, přece se snažím časem vyměnit kopii za originál. U CD je to jiné, tam získáte plnohodnotnou kopii (snad jen potisk na placce né, ale ten se dá oželet). Je jasné, že je škoda, že lidi nevidí, že zakoupením originálu vlastně podporují autory a vydavatele k dalším podobným prospěšným činům, ale taková je dnešní konzumní společnost, to těžko změníme. :'(
Registrovaný uživatel
Rozdil je v tom zasadni, pri zkopirovani CD nebo DVD kvalita zustava nezmenena kdezto pri scanu knihy jednak nezustava produkt ve své původní forme a jednak kvalita zachyceni obsahu zpravidla klesá. Proto budou vzdy zajemci motivovani vice koupit si knihu, nez DVD. Pokud CD/DVD okopiruji, maji identicky produkt a koupi originalu zadnou pridanou hodnotu nedostanou. U knihy je to podle meho nazoru jinak.
Kniha je navic produkt pomerne trvaly, na rozdil od CD/DVD.
Moderátor
Patason: Časový harmonogram plne chápem, taktiež som v časovej tiesni (práca, práca, práca, manželka, práca, práca, babátko, ... nie v tomto poradí). Písať však onedlho budem musieť začať, tie Pražské groše na Slovensku; ako som ti už spomínal (tá diplomovka, dúfam že tá služba ohľadom konzultácie platí :)), len som chcel povedať, že toto by mohol byť priestor, kde by som možno pomôcť dokázal.
Registrovaný uživatel
K tomu místu registrace: bydlí zde někdo v Kutné Hoře? Měl by tam přeci někdo bydlet, kvůli poště. Tu Prahu jsem myslel jen z důvodu toho, kdyby se členové "štábu" chtěli sejít a probírat nějakou administrativu. Zatím se totiž do funkcí hlásí jen Ti, co to do Prahy mají blíž něž do KH. Členská schůze jako taková by byla samozřejmě v Kutné Hoře.

Ještě se tedy musí dorozdělit ty funkce :) takže zatím se nabídli tyto možnosti:

předseda: patason
místopředseda: kacuro??
revizní komise: kacuro, PEHU??
hospodář: PEHU??

takže pokud má ještě někdo touhu být funkcionář, nechť se zde přihlásí :) ještě chybí minimálně jeden člobrda

k projektu se zatím hlásí celkem 9 lidí: (pořadí dle toho, jak jste se ozývali):
1, patason
2, kacuro
3, Archypov
4, PEHU
5, pavelgregor
6, krtek
7, Topa77
8, vladik
9, grofik

pokud bychom si zřídili nový web, je zatím volná doména prazskegrose.cz.

tak to jen taková malá rekapitulace 8)
Registrovaný uživatel
patason: marně jsem hledal na netu stanovy ČNS, chtěl jsem si je proštudovat :(
Registrovaný uživatel
patason: a ještě k té Tvé příručce na sberatel.com: je to sice obsáhlá příručka, žel bohu po vytištění špatně čitelná, obrázky jsou rozostřené :( moc z toho nevyčtu :'(
Registrovaný uživatel
Archy: OK, chápu, práce i rodina musí mít logicky přednost, u mě je to taky tak (práce je mi k tomu současně zábavou, takže ještě o čas míň). A ta diplomka platí, pokud si to zařídíte na fakultě. BTW: a dá se to při práci... já takhle před 1/2 rokem dodělal disertačku (o sobotách a nedělích, navíc při záběhu v novém zaměstnání).
Registrovaný uživatel
Kac: ta příručka je silně komprimovaná, ale číst se dá. Formát je A5, takže pokud to vytisknete na A4 bude to rozrastřený. Mám jí i vcelku a v podstatně lepší kvalitě, jenže zabírá přes 58MB. To je pro web trochu velké sousto. Když mi poradíte kam a jak to umístit, pokusím se to tam během dneška dát. Jinak až příležitostně členům, třeba při ustavující schůzi na CD nebo flashdisk :P
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
patason: marně jsem hledal na netu stanovy ČNS, chtěl jsem si je proštudovat :(

Myslím, že na webu nejsou. Já je mám v tištěné podobě, ale je to na celé dopoledne skenování, takže se mi do toho nechce :(
Registrovaný uživatel
patason: no opradu jsem to tisknul na formát A4, zatím se s tím spokojím, ale kdyby pak byla možnost to mít na CD, byl bych vděčný ;)
ty stanovy by to chtělo, abychom věděli do čeho jdeme, ale zatím to má čas. ČNS má o prázdninách stejně pauzu ne? alespoň v TP ano.
Registrovaný uživatel
Taxem si dal tu práci a oskenoval stanovy. Bohužel brožurka je dost nešikovně svázaná a lépe to rozevřít nešlo, takže si budete muset semo tamo nějaké to půlslovo domyslet :? :(
Stanovy České numismatické společnosti
Registrovaný uživatel
téda toho je :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 5. 8. 2007, 9:48. »
Registrovaný uživatel
takovejch písmenek a jak jsou pěkně za sebou. To se teda někdo rozmách klávesnicí. Celou neděli mám co dělat
Registrovaný uživatel
patason: zatím jsem sice nečetl všechno (to bych takhle najednou nestrávil), ale bude vůbec možné založit "virtuální" pobočku? ty stanovy mi přijdou dost striktní a nepružné. už jen to, že název pobočky musí být ČNS v ..., nějak mi tu chybí možnost, že se určitá část členů zaměří na nějaké konkrétní údobí a vytvoří vyhraněnou skupinu uvnitř celku. nevím, třeba ve skutečnosti je vše volnější ....

rovněž návrh na registraci nové pobočky musí předložit 3x již stávající členové ČNS, kteří tvoří ten přípravný výbor. takže do toho nepasuji, loni jsem se sice u nás v TP přihlásil, chodil jsem tam však jen 1/2 roku, letos jsem tam nebyl a ani to nemám v plánu, takže nemám zaplacený ani čl. příspěvěk. pravděpodobně mě už vyškrtly.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » virtuální pobočka ČNS - bohemika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1