Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 3krejcar Leopold

Vykupminci.cz
Numisargo

3krejcar Leopold

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
díky tak od ted fotím kolmo
Moderátor
no... NESTACI... tady (dole) mas takovej amaterskej, ale dost spolehlivej navod, jak dosahnout alespon rozumne kvality...
Registrovaný uživatel
Díky Olivere určo si to přečtu,když sme u těch rad,tak potřebuji poradit.
Dnes jsem si koupil ve zlatnictví leštící hadřík na stříbro.Chci se zeptat může ten hadřik nějak poškrabat třeba korunu nebo zlatník Františka josefa??,
Moderátor
vyhozeny penize...
Registrovaný uživatel
Proč???poškrábe to tu minci??
Registrovaný uživatel
Zajímalo by mě,co je na tom hadříku na stříbro speciálního? 8) Maximálně je napuštěný něčím jako je sidol,ale sám o sobě by samotný čistý hadřík poškrabat mince neměl. ;) Už jsem zmiňovala hadřík z mikrovlákna,který prodávají na čistění oken.....stačí k němu voda a leští úžasně. :)
Registrovaný uživatel
Určitě nepoškrábe,ale jsou jistě i levnější způsoby...asi tak to myslel Oliver..
Registrovaný uživatel
Hele Honzo ,taky jsem měl pár zašvihlích zlatníků z aukce. Koupil jsem vatu na stříbro,ale to je tak na přeleštění už čistých mincí. Co mě funguje je Lázeň na stříbrné mince SILBO ,Má to v aukci za 145 kč. Namočíš to na pár minut a pak jen odličovacím tamponem otřeš. Zlatníčky jsou jak z pohádky :P
Původně jsem zamýšlel koupit ultrazvukovou čističku,ale tohle funguje pěkně.
Někdo zas teda říká nečistit chemicky,tak nevím zda je moje metoda správná.
_______________
"Tohle je rudej prapor mýho táty... a proti tomu já nemůžu nikdy jít!"
http://www.pitbull.webz.cz/
Registrovaný uživatel
jj leští to suprově stojí to 20kč ten hadřík.
Registrovaný uživatel
No ten můj hadřík fakt funguje pošlu sem foto minci po vyčištění hadříkem.
Registrovaný uživatel
Tak nepošlu mám něco s fotákem :evil:
Registrovaný uživatel
Ne,ale ten hadřík to je fakt super věc.do nedávna jsem mince čistil zubní pastou :( ,ale zjistil jsem,že to ty mince škrábe.Dnes jsem si kupil ten hadřík a to co nešlo vyčistit zubní pastou ani čističem stříbra to vyčistilo,takže mám novou metodu.
« Poslední úpravu provedl(a) Honza22 v 8. 7. 2008, 17:51. »
Registrovaný uživatel
;) ...jj,zubní pasta je všeobecně známá věc,neměla by snad poškodit pokud se u toho nepoužívá kartáček .....někde jsem slyšela i o prášku z pudinku...ten jsem na mince ještě nezkoušela.. :)
« Poslední úpravu provedl(a) Michaela v 8. 7. 2008, 17:56. »
Moderátor
achjo... stary tema, uz se to tu probiralo... pastu NE...
Registrovaný uživatel
Jjj já vím mno,ale ze začátku se mě zdálo že ta mince není poškrábaná po čištění pastou,ael ted :| už jo.su začátečník takže nějakou tu chybičku udělat můžu :D :mrgreen:
Registrovaný uživatel
oliver napsal
achjo... stary tema, uz se to tu probiralo... pastu NE...


OK,ok.......pastu NE......hadřík ANO... ;)
Moderátor
poradne si prostuduj todle forum, i sme se kuli tomu tady hadali ;)

u me na webu je taky neco: zajimavosti > cisteni
Registrovaný uživatel
;) Ty Oli...si stejně myslím,že by se dalo o těch zubních pastách polemizovat..jako chemik jistě víš,že každá má zcela odlišné složení a je velké množství druhů a značek ,ta je s mikrogranulema,jiná s ústní vodou,proti paradentóze,zubnímu kazu a zubní pasta perlička..to je prostě jednička.... ;)
.....by mě jen tak zajímalo,jestli jsi si dělal se všemi pokusy,jestli vážně všechny druhy poškrábou minci... :twisted:
;) ...berte to jako legraci....podotýkám. 8)
Moderátor
Miso, to vis, ze vsechny ne... ale jak ty poznas, kera jo a kera ne?
Registrovaný uživatel
No já chemik sice nejsem,ale pár pokusů a je to... ;)
Moderátor
čistenie mincí...ach jaj...večná to téma....
Registrovaný uživatel
:shock: dobre ste odbočili od tematu 3krejcar Leopold. :lol: :mrgreen:
Moderátor
nechci kvuli tomu zakladat nove tema... mam gresli (trojnik) Leopolda I. a mam ponekud rozporuplne pocity potom, co jsem se minci pokusil blize urcit... foto se nejak obzvlaste nevyvedlo, peniz je ve skutecnosti trosku hezci, ale co je treba, to videt je (kliknutim zvetsete):

Obrázek vložený uživatelem

podle podlozniho listku, s kterym jsem minci poridil je to: Slezko Lehnice, Breh. Z MKC (Halacka) to nejlepe odpovida typu 1683 (mincovna Opoli, mincmistr Ehinger). Pri pokusu urcit minci podle typologie Heinricha Teisingera, ktera se na tyto trojniky zameruje, jsem uprime receno v koncich. Zda se me, ze se nemuzu do variant uvedenych v publikaci s minci nijak zapasovat. Byl bych rad za vase nazory. Moje poznatky jsou nasledujici:

rocnik: 1669
typ krize: 4
typ jablka: 4b (pokud 2b, tak ale neni patrny vzor a vnejsi okraj neni vyrazne sirsi)
typ znacky: neodpovida zadny, nejlepe 30, ale urcite nejsou zadne tecky na koncich
stitek: 2
orel: ma jazyky, je koruna, 7 per, dlouha nejsou

koruna pro rocnik 1669 poukazuje pouze na typy 14 a 15, pricemz uprime nechapu, v cem je mezi temito dvema typy rozdil. Jak proti 14, tak i proti typu 15 vsak vypovida mirne odlisny ornament (viz vyse) a nezda se mi to jablko...

mate nekdo lepsi zkusenosti s urcovanim techto minci?

Predem diky za nazory i za vas cas...
Registrovaný uživatel
Sliezsko, Leop. I., Opole, trojnik 1669. Nechanicky c. 856. Bezna
vec. ;)
Moderátor
dik moc Grofik :) ... jeste by me zajimali ten Teisinger, nevi nekdo...?

to mas z: Nechanický Zdeněk : Mincovnictví Leopolda I., 1657 - 1705, ČNS H. Králové 1991, 232 stran brožov. ???

tu asi nemam... koukam, ze budu muset casem poridit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 3krejcar Leopold

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1